Skocz do zawartości

23 Myszy


Ismena

Polecane posty

23 Myszy

23.jpg.b5e222977e8d0a7d18045d8d2b0cc9db.jpg

 

Kradzieże, straty. Stres i zmartwienia. Ukryte problemy. Zmęczenie lub choroba. Oszukańcze przyrzeczenia. Złe chwile. Bieda może zniszczyć dom (rodzinę). Chciwość, spryt, przebiegłość.Ostrzega przed oszustami. Sygnalizuje utratę pracy lub zdrowia. Karta przynosząca straty, informująca o ewentualnej kradzieży, szkodniki, złodziej, choroba.

W miłości przynosi informację, że nasz związek nieuchronnie zbliża się ku końcowi, ale także może być zapowiedzią końca istniejących kłopotów

W sferze zawodowej zapowiada utratę miejsca pracy, redukcje etatu, zmniejszenie wymiaru etatu z np. całego na ½. Wskazywać może także na niegospodarność zarządu i związane z tym straty. Intrygi w miejscu pracy prowadzące do zwolnienia, pozbycia się „niewygodnego” delikwenta. Reprezentuje także osobę, która „podgryza” nasz autorytet.

Cechy: niezadbany, niezadowolony, redukujący, zmniejszający, niepotrzebny, zbyteczny.

Czas: natychmiast i negatywnie.

 

źródło: ezodar.pl

 

23 Myszy

 

Czasem Myszy przestrzegają przed kradzieżą - zwłaszcza w połączeniu z Lisem, najczęściej jednak wskazuje na bardziej ogólnie pojętą stratę albo wolno postępujące wyczerpanie. Możesz czuć się coraz bardziej zmęczony, twoje poczucie własnej wartości i poziom energii może stopniowo maleć, a związek się rozpadać. Wylosuj następną kartę, żeby poznać więcej szczegółów wiążących się z tą stratą. Karta pieniędzy (np. Ryby) może wskazywać na malwersację albo powolne pogarszanie się sytuacji finansowej. Karta osoby (np. Pan/Pani) może dotyczyć "usychania z tęsknoty", przygnębienie albo fizyczną chorobę. Karta Dom w połączeniu z Myszami może sugerować konieczność jakiegoś remontu albo przyjrzenie się stosunkom panującym w rodzinie.

 

Wpływ fizyczny: Żołądek, jelita, układ trawienny. Nerwy, smutek, żal, poczucie, że "coś cię gryzie". Infekcja pasożytnicza albo niedobór witamin.

 

Słowa-klucze: Kradzież, strata. Pasożyty. Choroby zakaźne. Czasem prawdziwe myszy, szczury lub inne szkodniki.

  • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 8 months later...
Syrena

Mysz - oznacza kradzież; jeżeli karta jest blisko Ciebie, odnajdziesz to, co zostało zrabowane, lecz jeżeli jest daleko, musisz się liczyć z ostateczną stratą. Myszy wskazują na wykrycie nadużyć. Zielsko na straty materialne. Zniszczone zboże symbolizuje ciężką pracę, trud i przeciwności (zniszczona pszenica)

 

Grażyna Tutak

  • Lubię! 2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 4 months later...

Nie chcesz mnie w swoim domu, nie chcesz mnie w swoich ubraniach. Przynoszę stratę, przynoszę kradzież i zniszczenie. Jestem Twoim stresem, Twoim lękiem, jestem zmartwieniem w społeczeństwie. Jestem Twoim utrapieniem, jestem szkodnikiem, przynoszę chorobę w Twoim gnieździe.

 

Myszy są całkowicie zadowolone ze swojej pracy: z postępującego zniszczenia dobytku i zasobów. Są zajęte skubaniem ubrań, owoców oraz chleba. Pojawiają się bez żadnego szacunku dla właściciela i w mgnieniu oka obgryzają rzeczy, kiedy nikt nie patrzy.

Myszy w połączeniu z Rybami (34) są symbolem straty i stopniowego uszczuplania czyichś zasobów lub też właściwej kradzieży. Ich obecność wnosi do odczytu efekt "jednego kęsa" - coś dzieje się powoli, w małych "kawałkach". Nie jest powiedziane, że jest to słaba karta - myszy mogą być zachwycające, ale nie wtedy, kiedy znajdujemy je we własnej kuchni. Są one uporczywym aspektem życia. W odniesieniu do jakiejś sprawy sprawiają, że staje się ona szkodnikiem w Twoim życiu i nie opuści Cię zbyt szybko. Pozostawi Twój umysł zakłopotany. Karta ta doradza Ci także, abyś dbał o swój dobytek. Myszy są okropnymi ciułaczami i najprawdopodobniej reprezentują kradzież.

 

Gilded Reverie - Ciro Marchetti

28319_600.jpg

  • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 years later...
Syrena

Myszy zapowiadają stresujący czas, któremu towarzyszyć będą: nerwowość, wyczerpanie, lęk, martwienie się, smutek, frustracja. Karta prognozuje także straty materialne, możliwość kradzieży, zgubę i biedę. Ostrzega przed łatwowiernością, oszustwem, wyłudzeniem.

 

Przy pytaniach o dom, Myszy mogą zapowiadać ukryte problemy - takie, jak przecieki, zepsuta żywność, awaria.

 

W odniesieniu do zdrowia psychicznego, karta Myszy zwraca uwagę na takie stany, jak: poczucie zagubienia, zmęczenie, irytacja, problemy z pamięcią.

 

Jeśli chodzi o określanie czasu, Myszy wskazują na dość krótki okres - godziny lub dni (rzadko tygodnie).

 

Kartę Myszy uzupełnia Siódemka Trefl. Mówi ona o zagrożeniach różnego typu, zmartwieniach, nieszczęściach. Zapowiada samotność, smutek, rozpacz. Ostrzega przed niebezpieczeństwem.

 

Połączenia z Myszami:

Myszy + Statek - problemy mechaniczne z pojazdem

Myszy + Drzewo - choroba spowodowana stresem, obniżenie nastroju

Myszy + Trumna - koniec stresu, uspokojenie

Myszy + Lis - stresująca praca, niepewność w kwestii zatrudnienia

Myszy + Wieża - problemy natury prawnej

Myszy + Góra - poddanie się, rezygnacja

Myszy + Książka - strach przed nieznanym

Myszy + List - stresujące wiadomości

Myszy + Lilie - problemy wieku podeszłego

Myszy + Księżyc - huśtawka nastrojów, nerwowość

Myszy + Krzyż - cierpienie, smutek, lęki

 

źródło: chomikuj.pl

  • Lubię! 2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 year later...
LordVoldemort

Na tej karcie najczęściej możemy dostrzec małe myszy, zwykle trzy lub więcej, które wspólnie pracują lub siedzą w skupisku. Są zajęte obgryzaniem, jedzeniem lub podkradaniem czegoś. Myszy są kojarzone z chorobami już od czasów Plag. Znane są także z tego, że kradną przedmioty i pustoszą zebrane plony. Zwierzęta te posiadają złą reputację. W rzeczywistości są jednak szybkie i mądre. Działają w grupach. Potrafią wgryźć się we wszystko, co napotkają i powodują zniszczenia w konstrukcjach. Szybko się rozmnażają i powielają. Są przyczyną wielu spustoszeń i plag zarazy.
Wyobraź sobie, co byś zrobił, jeśli znalazłbyś mysz w swoim domu. Większość ludzi zaczęłaby panikować i natychmiast zadzwoniła po firmę zwalczającą szkodniki.
Karta Mysz oznacza stres i zmartwienia, które powoli, lecz nieustannie gryzą cię od środka. Jest to karta, która reprezentuje uczucie zaniepokojenia, czasami kryjące się w naszym sercu – poczucie obawy, ożywienia i kołatania serca. Myszy to karta erozji i powolnego wyniszczania. Wiążą się one ze stresem i nerwowością, lękami i napięciem. Czasami karta wskazuje na chorobę lub zwykłe poczucie zmęczenia; w innych przypadkach może oznaczać zagubiony przedmiot. Myszy symbolizują zabranie lub kradzież czegoś, co tak naprawdę nie jest nasze. Reprezentują też drobne problemy, które powinno się rozwiązać jak najszybciej – w przeciwnym razie urosną do wielkich trudności i komplikacji. Myszy łączą się również z gromadzeniem zapasów.
Myszy działają w grupie, jako zespół. Czasem więc karta dotyczy pracy zespołowej lub pracowników przemysłowej siły roboczej, ze względu na ich żmudne i monotonne zajęcie. Kiedy po Myszach następują karty pozytywne, wówczas (w zależności od kontekstu) karta ta może oznaczać podekscytowanie, zapał i niecierpliwe wyczekiwanie.
Myszy to karta negatywna.

 

Źródło: Rana George

  • Lubię! 2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...