Skocz do zawartości

26 Książka


Ismena

Polecane posty

26 Książka

26.jpg.e38787edadacd743ef6f4b8bee9fffe9.jpg

 

Plan. Zmiana sytuacji. Podróż za granicę (przez morze) Zawiadomienie. Porada. Książka symbolizuje tajemnice, czytanie umów, wszelkiego rodzaju formy kształcenia (kursy, szkolenia, studia podyplomowe, studia etc) lub zaległe prace biurowe, które czekają na załatwienie (stos papierków na biurku).

W pierwszej linii należy interpretować ta kartę jako coś do załatwienia/ sprawy papierkowe lub urzędowe, kolejna opcja to wszelkiego rodzaju kursy, szkolenia, studia...etc

W układzie kiedy "książka" leży otwartą stroną obok karty osoby (kobieta lub mężczyzna) wskazuje na ujawnienie jakiejś tajemnicy.

W sprawach dotyczących miłości wskazuje na miłość trzymaną w tajemnicy, lub na taką która dopiero nadejdzie, oznacza nowego partnera, którego jeszcze nie znamy.

W kwestiach zawodowych wskazuje na konieczność zdobycia nowych umiejętności poprzez szkolenia - szeroko pojętą edukacje.

Opisując cechy danej osoby karta ta wskazuje na kogoś oczytanego, wykształconego, lub kogoś kto ma jakąś tajemnice.

Czas: marzec.

 

źródło: ezodar.pl

 

26 Książka

 

Rozejrzyj się uważnie wokół siebie, bo o czymś nie wiesz. Wylosuj kolejną kartę/karty, żeby dowiedzieć się, czego dotyczy ta tajemnica i/lub kto coś przed tobą ukrywa. Ta karta może też odnosić się do spraw związanych z dokumentami albo wykształceniem. Jeśli Księga została wylosowana przed lub po innej karcie, takie układy mogą oznaczać:

 

Księga + Serce: ukryta miłość, romans

Kosa + Księga: tajemnica zostanie ujawniona

Księga + Kosa: tajemnica nigdy nie zostanie ujawniona

Księga + Pan/Pani: poznasz kogoś

Księga + Kotwica: szkolenie w pracy

 

Wpływ fizyczny: Podświadomość i nieświadomość. Nieznana lub niezdiagnozowana choroba. Rzadziej dolegliwości o podłożu somatycznym.

 

Słowa-klucze: Tajemnice, wiedza, edukacja. Książki, dokumenty. Pisanie i publikowanie.

  • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 8 months later...
Syrena

Książka - oznacza tajemnicę. Odkryjesz klamstwo, które Cię zmartwi (zasmuci). Dziesiątka Karo jest zapowiedzią powiększenia dóbr materialnych w monetach i nieruchomościach. Odpowiada dziesięciu Monetom w kartach Tarota

 

Grażyna Tutak

  • Lubię! 2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 4 months later...

Księga wiedzy, księga sekretów. To, co w sobie gromadzę, jest związane z edukacją i prywatnością.  Mogę być projektem w Twoich badaniach, czasami nawet Twoim badaniem i dziennikiem. Uważaj na karty dookoła mnie, ponieważ wraz ze Słońcem ujrzysz mnie wprost. Chowam się, jestem nieznana, ale sporadycznie mogę przynosić wiedzę.

 

Księga przykuwa uwagę do siły wiedzy i ważności jej posiadania. Karta ta może sugerować, że jest coś, o czym ktoś powinien wiedzieć, jednak ujawni się to tylko w zależności kart dookoła. Księga otwiera się w prawą stronę karty, co wskazuje na odczycie kierunek nauki - dosłownie tego, co zostanie poznane dzięki nauce. Dla przykładu, jeżeli karta Psa (18) znajduje się po prawej stronie, może to wskazywać na poznanie informacji dotyczącej bliskiego przyjaciela. Kolejna karta po prawej może wskazywać na to, czego miałeś się dowiedzieć, np. Pierścień (25) oraz Bocian (17). Takie połączenie może przekazywać informacje "Gratuluje z okazji Twoich zaręczyn" lub "Och! Dziecko!", zanim zostanie Ci to oficjalnie powiedziane.

 

Gilded Reverie - Ciro Marchetti

29533_600.jpg

 

  • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 years later...
Syrena

Książka to ukryta prawda, tajemnica, sekret, coś, czego nie możemy na razie poznać. To także brak odwagi w ujawnieniu myśli, planów, pomysłów, a także... swoich uczuć (ktoś kocha potajemnie). Karta symbolizuje również kwestie edukacyjne, projekty, które mają być realizowane, poufne informacje.

 

Czasem symbol Książki może zapowiadać niespodziankę, która zamiesza w codziennej egzystencji. Zdarzenie będzie znaczące i przyniesie życiową lekcję, która przyczyni się do osobistego rozwoju.

 

Książka może również wskazywać na osobę, która ukrywa ważne informacje na swój temat. Przy pytaniach o zdrowie informuje o trudnościach w diagnozie.

 

Książce towarzyszy Dziesiątka Karo, która zapowiada sukces w interesach, stabilizację materialną, bezpieczeństwo i stałość. Informuje także o niechęci do ryzyka czy zmian.

 

Wybrane połączenia z Książką:

Książka + Wąż - kłamstwa, wprowadzenie w błąd

Książka + Kosa - przerwana nauka

Książka + Ptaki - trening komunikacji

Książka + Niedźwiedź - nauka księgowości, konsultant ds. dietetyki (w zależności od pytania)

Książka + Wieża - studia prawnicze, wyższa uczelnia (ogólnie)

Książka + Serce - sekretny kochanek, skrywane uczucie

Książka + List - dyplom, licencja, zaświadczenie

Książka + Księżyc - studia psychologiczne, wiedza ezoteryczna

Książka + Ryby - studia marketingowe

Książka + Krzyż - studia teologiczne, trening rozwoju duchowego

 

źródło: chomikuj.pl

  • Lubię! 2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 years later...
LordVoldemort

Ta karta przedstawia masywną, oprawioną w skórę księgę, leżącą na stole. W niektórych taliach jest ona otwarta, w innych pozostaje zamknięta, ukrywając swą zawartość. Książka w naturalny sposób oddziałuje na naszą ciekawość – chcemy wiedzieć, co znajduje się w środku. Jest ona symbolem wiedzy i edukacji oraz mądrości i inteligencji.

Karta Książki oznacza tajemnice, sekrety oraz wszystko, co ukryte. Reprezentuje ona wiedzę, informacje, fakty i wszelkie dane. Karta łączy się z pamięcią i wspomnieniami; obejmuje naukę, edukację, inteligencję oraz różne aspekty mądrości i umiejętności. Wiąże się też z przedsięwzięciami, procesami, zadaniami, projektami, strategiami, kontrolą finansową, kontami, badaniami, egzaminami, przeglądami, wycenami, spisami oraz wszystkim, co dotyczy trenowania, nauczania i szkolenia. Ukryty i tajemniczy aspekt Książki łączy ją z naukami okultyzmu i ezoteryki. Ta karta mówi również o nieznanym, ale też o wielkich odkryciach, punktach zwrotnych oraz o wydobywaniu na światło dzienne tego, co zatajone, poufne i głęboko ukryte.

Karta może być również bardzo dosłowna i po prostu oznaczać coś materialnego – na przykład, książkę, notes, teczkę, rejestr czy też talię kart. W Książce kryją się nasze nieświadome myśli, ukryte emocje i wewnętrzna wiedza, jak i wszystkie nasze sekrety oraz potajemne działania.

 

 

Źródło: R. George

  • Lubię! 2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...