Skocz do zawartości

32 Księżyc


Ismena

Polecane posty

32 Księżyc

32.jpg.5d023c0231efd0920884d364e2806d3e.jpg

 

Powodzenie. Dobre wiadomości. Udana transakcja, sukces. Karta ta przynosi uznanie, sukces, zostaniemy docenieni przez innych; oznacza także wieczór; jest kartą uczuć; w negatywie jako depresja i nadwrażliwość, melancholia

W sferze uczuć wskazuje na głębokie i silne uczucia, oraz więź duchową; karta ta niesie ze sobą potwierdzenie miłości partnera.

W układach zawodowych może wskazywać na przeciążenie obowiązkami zawodowymi, brak perspektyw; ale także uznanie i awans, poważanie, i sławę – głównie w środowiskach artystycznych.

Cechy: wrażliwy, intuicyjny; budowa ciała: wysoki, silny; oczy: niebieskie – zielone, jasne włosy.

Czas: wieczór

 

źródło: ezodar.pl

 

32 Księżyc

 

Księżyc wskazuje na emocjonalne podejście do kwestii, o którą pytasz. Skup się na uczuć, marzeń i kreatywności, ponieważ odegrają ważną rolę w całej sytuacji.

Pan/Pani + Księżyc: wrażliwa osoba

Księżyc + Pan/Pani: myślisz o kimś

Księżyc + Statek: myślisz/marzysz o podróży

Księżyc + Lilia: myślisz o seksie

Księżyc + Kotwica: myślisz o pracy

Księżyc + Bocian: myślisz o zmianach

Księżyc + Serce: myślisz o miłości

Księżyc + Ryby: myślisz o pieniądzach

 

Wpływ fizyczny: Dusza, mózg, blokady psychiczne, ból fantomowy, kobiecy cykl miesięczny. Skłonność do smutku i przygnębienia.

 

Słowa-klucze: Marzenia, emocje, kreatywność. Sława, honor, uznanie. Cykliczność. Talent na polu ezoteryki i/lub sztuki. Wieczór, ciemne miejsca.

  • Lubię! 3
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 8 months later...
Syrena

Księżyc - obok Ciebie przynosi Ci honorowe wyróżnienie; lecz jeżeli jest on daleko od Ciebie, symbolizuje zwiastun zgryzoty. Ósemka Kier na tej karcie wskazuje skromność, lękliwość i nieśmiałość. Księżyc w kartach Tarota to rozczarowanie, złudzenie, iluzja, ponieważ jest w nim światło odbite od Slońca.

 

Grażyna Tutak

  • Lubię! 3
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 4 months later...

Miłość i romans, intuicja i zdolności paranormalne, wyobraźnia i kreatywność są niektórymi z rzeczy, jakie reprezentuję. Przemieszczam się przez niebo i wpływam na wody, jestem wszędzie szanowany, przynoszę sławy i honory.

 

Karta księżyca jest przedstawiona jako półksiężyc, trzymając w swoich rogach różnorodne cykle swojej natury, poczynając od nowiu, aż do pełni. Poniżej półksiężyca znajduje się mechanizm tellurium wskazujący, że jego natura jest kierowana mechanizmami wszechświata.

Karta Księżyca nie błyszczy tak jak karta Słońca, z reguły jest ona bardziej rozmyta i naprawdę chce być "Gwiazdą", aby zdobyć uznanie. Pomyśl o emocjonalnych uwodzicielkach srebrnego ekranu, działających poprzez intuicję, metodę, żyjących dzięki emocjom związanym z częścią, jaką odgrywają. Powoduje to wielką kreatywność, ale może także skutkować ofiarami, jak, np. w przypadku Marylin Monroe. Księżyc niesie ze sobą emocjonalne oświecenie. Księżyc jednak rozwija się w bliskim sąsiedztwie Słońca (31), potrzebuje potężnej energii emitowanej przez Słońce, aby świecić nad światem w pełni swoich możliwości.

Księżyc jest uznaniem, odzwierciedlającym się w kimś innym. Jest to zatem dobra i zla sława. Świeci on tylko odbitym światłem, więc w przypadku odczytu kart konieczna jest ostrożność.

 

Gilded Reverie - Ciro Marchetti

505f353c3aa466fec9a55f10b4560806.jpg

  • Lubię! 3
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 years later...
Syrena

Księżyc dotyczy naszych emocji i uczuć. Otwiera drzwi do podświadomości, fantazji, marzeń, intuicji, zakamarków psychiki. Wskazuje na atmosferę tajemniczości. Symbolizuje osobowość artystyczną, wrażliwą, o zainteresowaniach ezoterycznych. Księżyc jest silnie emocjonalną kartą pokazującą uczucia występujące między ludźmi lub towarzyszące danej sytuacji. Romanse, uwodzenie, flirty i zakochanie są wyrażane przez tę kartę.

 

Księżyc to także sukces, powodzenie zawodowe, sława i zaszczyty, szacunek, uznanie, dobra reputacja.

W przeciwieństwie do karty Słońce, Księżyc symbolizuje energię kobiecą.

Przy pytaniach o czas karta Księżyc oznacza godziny, dni, najwyżej tygodnie.

 

Klasyczną kartą uzupełniającą Księżyc, jest Ósemka Kier, która oznacza witalność, dobre zdrowie, szczęście, radość życia, pogodny charakter i optymizm. Zwiastuje pomyślne zakończenie spraw, zapowiedź związku, szczęśliwe partnerstwo. Symbolizuje intuicję i twórczość wszelkiego rodzaju.

 

Wybrane połączenia z Księżycem:

Księżyc + Jeździec - nowy romans

Księżyc + Statek - miesiąc miodowy, kochanek obcokrajowiec

Księżyc + Trumna - depresja, smutek

Księżyc + Kosa - zerwanie, separacja

Księżyc + Niedźwiedź - sprawy dotyczące wagi i diety, zaburzenia odżywiania

Księżyc + Góra - uczucie osamotnienia, izolacji

Księżyc + Książka - wiedza na temat psychiki, studia ezoteryczne

Księżyc + Klucz - coś znaczącego emocjonalnie, tzw. znaki, wizje

Księżyc + Kotwica - stabilność emocjonalna

 

źródło: chomikuj.pl

  • Lubię! 3
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 years later...
LordVoldemort

Ta karta przedstawia srebrny półksiężyc na tle spokojnego nocnego nieba; przybywający księżyc panuje nad tym nocnym krajobrazem. Księżyc od wieków kojarzony był z wyobraźnią, marzeniami, zadumą, pasją i podświadomością. W wielu kręgach jest on związany z bóstwami pełnymi temperamentu; łączy się go z kobiecością, instynktem macierzyńskim, intuicją oraz duszą. W kulturach Wschodu księżyc symbolizuje romans, miłość i uczucie. Na całym świecie używa się go w romantycznych sonetach i prozie, jeśli chce się opisać ukochaną osobę lub zyskać czyjąś sympatię. Jego karta kojarzy się z obrazem potajemnego, romantycznego spotkania w świetle księżyca.

Karta Księżyca odnosi się do marzeń, wyobraźni, kreatywności, inspiracji oraz innowacji, które przynoszą nam poszanowanie, sławę, uznanie i popularność, a w niektórych wypadkach także status celebryty. Dodatkowo Księżyc łączy się z naszymi emocjami i pasjami, a także ze sztuką uwodzenia i romansami. Dotyczy on zażyłości, uczuć, pragnień i fantazji. Dzięki mitologii, w której księżyc czciło się pod aspektem kobiecości, karta ta jest również symbolem macierzyństwa, macicy oraz wszystkiego, co matczyne i kobiece – włączając w to nawet menstruację, cykliczne procesy natury czy zaburzenia hormonalne. Jedną z najważniejszych stron karty Księżyca jest jego związek z intuicją, instynktem, postrzeganiem, delikatnością i świadomością, a także z duchowymi i paranormalnymi zdolnościami. Księżyc reprezentuje energię mistyków, mediów, empatów, wróżbitów i jasnowidzów.

 

 

Źródło: R. George

  • Lubię! 2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...