Skocz do zawartości

Strzelec


Mada

Polecane posty

Strzelec 22 listopad - 21 grudzień

 

Charakterystyka ogólna

Dziewiąty z kolei znak zodiaku patronuje osobom śmiałym, odważnym i nadgorliwym. Strzelec należy razem z Baranem i Lwem do trygonu ognistego. Cechy charakterystyczne dla osób z tego trygonu omówiono już wcześniej - patrz Baran. Ze względu na pozycję Słońca w cyklu rocznym Strzelec należy do tzw. Krzyża zmiennego. Przynosi on urodzonym w tym znaku zmienność, niestałość i pogoń za nowymi przeżyciami. Planetą Strzelca jest Jowisz, który symbolizuje w astrologii dążenie do wiedzy i potrzebę stałego doskonalenia się. Przy korzystnych układach gwiezdnych pozostający pod wpływem Jowisza odznaczają się szlachetnością charakteru, szerokimi horyzontami, mądrością, optymistycznym spojrzeniem na życie, poczuciem humoru i refleksyjnością. Negatywny wpływ Jowisza potęguje zarozumiałość, nie obiektywizm, upór i fanatyzm, hipokryzję i podatność na wpływ nałogów. Największy wpływ Jowisza na Strzelców występuje między pięćdziesiątym siódmym a sześćdziesiątym ósmym rokiem życia.

 

Negatywy

Strzelec jest znany z ogromnej aktywności życiowej, jednak często owa aktywność oceniana bywa kontrowersyjnie. Nieraz uchodzi za jednostkę wybitną, innym znowu razem za lekkoducha i pozera. W sprzyjających okolicznościach potrafi zaprezentować pełnię swoich możliwości, ale w mniej korzystnych zachowuje się niepewnie, a nawet bojaźliwie. Strzelec często płynie przez życie "po grzywach fal", łatwo pokonuje przeszkody, zyskuje uznanie otoczenia. Wskutek tego rozzuchwala się, pyszni i lekceważy innych. Strzelec nigdzie długo miejsca nie zagrzeje. Jego obsesją jest ruch. Pragnie poznawać nowe miejsca, osoby i przeżywać przygody. Fantazjowanie i oddawanie się marzeniom to jego ulubione zajęcia. W działaniu często przesadza lub wykazuje nieostrożność, przez co niejednokrotnie zaprzepaszcza wcześniejszy dorobek. Jego wielki optymizm często graniczy z naiwnością. Strzelec uważa się za szczerego i prawdomównego. W rzeczywistości nie jest hipokrytą, ale też i nie ma dyplomatycznych zdolności do maskowania swoich uczuć. Co myśli, to i mówi wprost. Ponieważ jest o to nieraz zwykły brak taktu, zraża sobie tym ludzi. Nie nadaje się również do zachowania tajemnicy. Strzelec nie zalicza się do osób oszczędnych. Bardziej żyje dniem dzisiejszym niż myślą o przyszłości. Podobnie jest z jego zdrowiem. Z biologicznego punkty widzenia powinien w dobrym zdrowiu dożyć starości, ale najczęściej wskutek beztroskiego szafowania swoimi siłami nie wykorzystuje w pełni tej szansy natury.

 

Pozytywy

Wśród astrologów Strzelec ma opinię najuczciwszego z wszystkich znaków zodiaku. Ponadto odznacza się ogromną energią życiową, ruchliwością i prostolinijnością. Stara się zawsze iść przed życie z podniesionym czołem. Strzelec to wielki miłośnik przyrody i zwierząt. Kocha zwierzęta, ale też lubi na nie polować Odczuwa potrzebę częstego kontaktu z naturą, samotności, bo to pozwala mu zregenerować siły witalne i psychiczne. W pracy zawodowej osiąga na ogół bardzo dobre rezultaty, gdyż jest pracowity i wytrwały. Miewa dobrą passę w interesach, bo dobremu zazwyczaj szczęście sprzyja. Lubi snuć szerokie plany zawodowe i stara się w miarę możliwości je realizować. Materialnie powodzi mu się nieźle, mimo że lubi mieć szeroki gest. Niepowodzeniami zbytnio się nie zraża, szybko odzyskuje równowagę duchową, a psychicznie jest odporniejszy od innych. Osoba spod znaku Strzelca lubi poznawać coraz to nowych ludzi i stykać się z nowymi problemami. Szybko się uczy i wyciąga praktyczne wnioski z własnych spostrzeżeń i przemyśleń. Lubi dyskutować i polemizować. Ponieważ jest Strzelcem, potrafi niezwykle celnymi argumentami lub ripostami pokonać przeciwnika. Strzelca razi niesprawiedliwość, podłość, mściwość i wykorzystywanie innych. Jest on gotowy do zwalczania tych negatywnych przejawów.

 

Pani Strzelec

Ma bardzo interesującą osobowość. Jest żądna wrażeń i ciekawa życia. Cechuje ją wigor, dowcip, ale i ironia. Świetnie sobie radzi zarówno w pracy zawodowej, jak i z obowiązkami domowymi. Temperamentem, komunikatywnością i pogodą ducha zdobywa sobie sympatię otoczenia. Przyjaciół ma nie tylko wśród mężczyzn, ale również wśród kobiet. Powodzenie towarzyszy jej aż do starości. Mieszkanie pani Strzelec jest zazwyczaj gustownie i praktycznie urządzone. Ubiera się nie zawsze w to, co najmodniejsze, ale w czym najkorzystniej się prezentuje. Preferuje żywe kolory, natomiast makijaż woli raczej dyskretny. Życie erotyczne stanowi dla niej niezwykle ważny rozdział. Posiada nieograniczone wprost możliwości w tym zakresie, lecz nie w pełni je wykorzystuje. Zazwyczaj bardzo długo wybiera swojego partnera życiowego i albo okazja mija, albo decyduje się w ostatniej chwili na kogoś zupełnie nowego. Często jej strzał bywa pudłem i następuje później rozczarowanie. Pani Strzelec potrafi osiągać duże sukcesy na polu zawodowym. Świetnie sobie radzi w takich zawodach, jak prawo, ekonomia, medycyna oraz nie gorzej w pracy naukowej i w dziedzinach twórczych.

 

Pan Strzelec

Mężczyzna spod tego sympatycznego znaku jest idealistą w wymiarze osobistym i społecznym. Jego myśli zataczają śmiały łuk ponad niedogodnościami przyziemnej egzystencji. Cechuje go entuzjazm, uczciwość i inwencja. Na ogół odznacza się dużą inteligencją, ceni godność osobistą. Trudno jest mu narzucić obce poglądy. Bywa też wybuchowy i niecierpliwy. Przeżywa na przemian fazy egzaltacji i zwątpienia. Pełen energii i rozmachu, pragnie dalekich podróży, olbrzymich przestrzeni i zuchwałych czynów. Pan Strzelec jest bardzo wrażliwy na wrażenia zmysłowe. To wielki smakosz i koneser wyszukanych potraw, szlachetnych trunków i dobrego towarzystwa. Ma duże wyczucie estetyczne, potrafi właściwie ocenić dzieła sztuki, elegancję i dobre maniery u innych. Chce jak najwięcej korzystać z życia. Jest bardzo towarzyski i zacnemu gronu może poświęcić wiele czasu. W postępowaniu na co dzień bywa dość impulsywny i choć jest na ogół lubiany. Zdarza mu się być nieprzyjemnym dla otoczenia. W miłości szuka partnerki gotowej do współuczestnictwa w jego wyczynach. Nie lubi płaczliwych domatorek, bojaźliwych i pełnych skrupułów. Strzelec jest znakomitym partnerem i kochankiem czułym na wdzięki niewieście i aby jego związek małżeński był trwały, żona powinna być pozbawiona uczucia zazdrości.

 

Urodzeni w pierwszej dekadzie Strzelca (22XI - 2XII)

Urodzeni w tej dekadzie są pod dodatkowym wpływem Merkurego. Planeta ta obdarza swoich podopiecznych inteligencją i sprytem życiowym. Strzelca z pierwszej dekady są szczególnie lubiani, darzeni szacunkiem i przyjaźnią przez otoczenie. Sprzyja temu ich wielkoduszny charakter, poczucie sprawiedliwości, gotowość do pomocy innym i życiowy optymizm. Odnoszą też duże sukcesy na niwie zawodowej, w czym pomocna jest ich nieprzeciętna inteligencja, błyskotliwość i duży zasób wiedzy. Do wykonywania pracy przystępują rzetelnie przygotowani. Improwizacja nie jest ich specjalnością. Są zarówno dobrymi abstrakcjonistami, jak i realistami. Osiąganych sukcesów nie wykorzystują dla własnych korzyści. Cieszy ich sama satysfakcja i świadomość perfekcji. Wiele osób urodzonych w tej dekadzie zdobywa znaczącą pozycję w adwokaturze, handlu, pedagogice, a przede wszystkim w interesach. Strzelcy są otwarci na wszelkie nowości i żądni nowych przeżyć. Mimo że swoje obowiązki wykonują rzetelnie, bardzo cenią sobie swobodę i niezależność. Stąd spotykamy wśród nich wielu podróżników i badaczy. Na ogół mają dobre zdrowie i dużo sił witalnych. Zewnętrzna atrakcyjność oraz osobisty urok sprawiają, że cieszą się powodzeniem u płci odmiennej. Schlebia im to bardzo i nie pozostają na te sprawy obojętni. W związkach małżeńskich - w które wchodzą w młodym wieku - są lojalni i wierni, gdyż ich seksualizm nie jest wybujały i nie muszą szukać przygód poza małżeńskim łożem. Przelotne miłostki i flirty nie podważają tej opinii, gdyż naprawdę liczy się dla nich tylko dom i rodzina.

W pierwszej dekadzie Strzelca urodzili się m.in.:

Pele - król futbolu

Jan XXIII - papież

Fryderyk Engels - filozof

Mark Twain - pisarz

Winston Churchill - polityk brytyjski

 

Urodzeni w drugiej dekadzie Strzelca (3 - 12 XII)

Urodzeni w tej dekadzie znajdują się pod dodatkowym wpływem Księżyca, który oddziałuje na rozwój ich wyobraźni, emocje, nastroje i pamięć. Strzelcy z drugiej dekady mają doskonały zmysł praktyczny oraz dużo wdzięku, inteligencji i intuicji. Cieszą się niezmiennym powodzeniem u płci odmiennej. W pracy zawodowej rzetelnie wykonują swoje obowiązki, jednak nie zapominają też o rzetelnej zapłacie. Bynajmniej nie są skąpcami, gdyż w potrzebie wspomogą przyjaciół, a i na swoje zachcianki nie żałują pieniędzy. Nie lubią zastoju ani monotnii. Otwarci są na wszelkie nowości. Z chwilą poznania nowego zawodu bez żalu rezygnują z dotychczasowego i całą swoją energię kierują na nowe tory. W doborze przedsięwzięć opierają się w dużym stopniu na intuicji. Strzelcy z początku grudnia są bez wątpienia ludźmi bardzo inteligentnymi i pojętnymi, jednak zbytnio szafują swoimi siłami, co odbija się w późniejszy wieku na ich zdrowiu i sprawności zawodowej. W życiu erotycznym są opanowani, kochają mocno, ale powierzchownie. Wcześnie wchodzą w związki małżeńskie i stawiają je na pierwszym miejscu, co nie przeszkadza im szukać czasami pocieszenia poza nimi.

W drugiej dekadzie Strzelca urodzili się m.in.:

Maria Callas - śpiewaczka

Gerard Philipe - aktor

Józef Piłsudski - marszałek, polityk

Frank Sinatra - piosenkarz

Maria Sutart - królowa Anglii

 

Urodzeni w trzeciej dekadzie Strzelca (13-21 XII)

Urodzeni w tej dekadzie są pod dodatkowym wpływem Saturna, który wzmacnia u nich realistyczny i praktyczny stosunek do życia. Saturn, w przeciwieństwie do Jowisza, uświadamia swoim podopiecznym, że każdy rozwój, każda ekspansja życiowa musi mieć swoje granice. Strzelcy z tej dekady mają najbardziej różnorodne charaktery, co wynika z układu opiekuńczych planet. Silny wpływ Saturna przy słabym Jowisza powoduje brak rozmachu życiowego. Przy silnym wpływie Jowisza, a słabym Saturna występuje skłonność do podejmowania ryzykownych decyzji i nie analizowania swoich błędów. Osoby urodzone w tym okresie są, tak jak i poprzednicy, inteligentne, dociekliwe, łatwo przyswajają sobie wiedzę i potrafią wykorzystać ją praktycznie. Na ogół są bardziej przewidujące od Strzelców z poprzednich dekad i bardziej powstrzymują się przed zbytnim ryzykiem. Cechuje ich również to, że ograniczają się do zadań realnych w stosunku do możliwości i wykonują je z dużym zaangażowaniem. Prace ich cechuje logika i porządek. Większą wagę przywiązują do spraw istotnych, natomiast często bagatelizują drobiazgi lub szczegóły. Otaczają się ludźmi odpowiedzialnymi, mądrymi i lojalnymi. W towarzystwie są miłe widzianymi kompanami. Ich dobry humor i trafne oceny rozładowują niejedną napiętą sytuację. W swoim otoczeniu znani są z obiektywizmu i dużej odwagi cywilnej. W obliczu jawnej niesprawiedliwości nie ugną się przed niczyim autorytetem i nie będą obawiać się żadnych konsekwencji. Bardziej niż poprzednicy mają rozwinięty popęd seksualny. W związki małżeńskie wchodzą również wcześnie. Przywiązują ogromną wagę do rodziny oraz domu i dlatego starają się starannie tuszować swoje romanse.

W trzeciej dekadzie Strzelca urodzili się m.in.:

Heinrich Heine - poeta

Nostradamus - lekasz, astrolog

Neron - cesarz rzymski

Józef Stalin - generalissimus

Gustaw Eiffel - architekt

 

Seks

ONA

Chętnie uczestniczy we wszystkich przejawach życia. Lubi sensację, niesamowitości i zmienność wrażeń. Jest na ogół pogodna i towarzyska. Lubi delektować się doznaniami zmysłowymi. Swoje ciało uważa za wspaniały instrument do gry miłosnej. Ma nieograniczone co do czasu i ilości możliwości seksualne. Kocha zmienność i urozmaicenie. Odznacza się rozległa wyobraźnią erotyczną. Z partnerem wiąże się emocjonalnie i nie szczędzi mu swojej energii. Z reguły dochowuje mu wierności. Seks fascynuje ją w nie mniejszym stopniu niż panią Skorpion. Potrafi się też sprawdzić zarówno w przelotnej miłostce, jak i w trwałym związku partnerskim. W pierwszym wypadku jest w stanie uwolnić się od zaangażowania emocjonalnego i oddać wyłącznie rozkoszom zmysłowym. W drugim przypadku łączy ją trwała więź duchowa. Na ogół monogamiczna, bywa tylko z mężczyzną o dużych możliwościach seksualnych. Niejednokrotnie może potrzebować stosunków codziennie lub kilka razy dziennie. Powinna zatem dobrze sprawdzić możliwości psychiczne i fizyczne osoby, z którą chce się związać na stałe. Jeśli wyjdzie za mężczyznę o średnim temperamencie, czeka ją zawód, nerwice lub pasmo przygód pozamałżeńskich. Przy odpowiednim partnerze łatwo się rozbudza, potrafi brać i dawać. Seks w jej wydaniu stanowi zawsze misterium.

 

ON

Mężczyzna spod znaku Strzelca może być wspaniałym kochankiem i najmniej odpowiednim materiałem na męża. Potrafi oczarować towarzystwo, jest szczery i prostolinijny, lecz nie angażuje się zbyt głęboko. Młodość, wdzięk i uroda kobiety wywierają na nim ogromne wrażenie i wypowiadanie przez niego komplementy są szczere. Rzecz jasna dąży do fizycznego kontaktu, jednak nie jest agresywny ani zbyt natarczywy. Wprost przeciwnie, zachowuje się jak dżentelmen. W tej sytuacji nastawienie kobiet do niego staje się przychylniejsze, a w efekcie Strzelec osiąga to, co zamierzał. Strzelec żyje chwilą i wrażeniami zmysłowymi. Nie przestrzega planów, ustaleń i terminów. W chwili, kiedy się umawia, jest przekonany o swojej solidności, jednak w międzyczasie wiele przeszkód nie pozwala mu dotrzymać słowa. Jego czyny są spontaniczne i trudne do przewidzenia. Prowadzi często niezwykle odpowiedzialne sprawy i to skutecznie. Charakteryzuje go intensywne życie seksualne. Może zaangażować się z kilkoma kobietami jednocześnie. Co ciekawsze, każdą szczerze zapewnia o swoich do niej uczuciach. Sam przez to popada we frustrację, gdyż nie chce żadnej skrzywdzić. W łóżku Strzelec jest niestrudzony i spędza w nim liczącą się część swego życia, przez które przewija się wiele kobiet, mile go zresztą wspominających. Bardzo zgodnie może współżyć tylko z kobietą całkowicie pozbawioną uczuć zazdrości.

 

Sfera zawodowa

Podwładny

Podwładny spod tego znaku jest niezwykle cenny dla każdej instytucji. Wynika to z jego zdolności, ambicji i pracowitości, ale również z pogodnego charakteru, który promieniuje na jego otoczenie. Strzelec, kiedy rozpoczyna swą karierę zawodową, już programuje dla siebie przyszłość i na niej koncentruje swoje zainteresowania. Polecenia przełożonych analizuje dość skrupulatnie, często prosi dodatkowe wyjaśnienia, i to nie dlatego, że jest mniej pojętny od innych, lecz aby mieć pełną jasność koncepcji. Będzie to procentować u niego w przyszłości. Jeżeli działa świadomie, wówczas zadani wykonuje z większym zaangażowaniem, przekonaniem i satysfakcją. Strzelec nie w każdej pracy czuje się dobrze i do tego uzależnione są jej efekty. Lubi urozmaicenie, ruch wyjazdy, nawet improwizację. Szczególna satysfakcję sprawiają mu sytuacje, w których, będąc zdany tylko na siebie, wykaże się znaczną inwencją i trafnością rozwiązań. W kontaktach międzyludzkich bywa wesoły, szczery, dowcipny, potrafi ładnie przemówić na zebraniu załogi lub wypowiadać półszeptem uwagi, którymi rozwesela zebranych. Znany jest z gestów i przyjaźni. Nigdy nie odrzuci zaproszenia po wypłacie czy innej okazji na kieliszek alkoholu, lecz ma umiar. Postawa taka zjednuje mu otoczenie i w krótkim czasie staje się wśród współpracowników nie kwestionowanym autorytetem, a nawet nieformalnym przywódcą. Równie ciekawie jest to, że Strzelca nie opuszcza szczęście. Na ogół wszystko mu się udaje, a z beznadziejnych nieraz sytuacji potrafi wykręcić się sianem. Dzięki takim predyspozycjom Strzelec dość szybko awansuje na stanowiska kierownicze, na których może dopiero w pełni się wykazać. Plany jego nabierają rozmachu, a wrodzona wiara w powodzenie przedsięwzięć dodatkowo go uskrzydla. Swoje sukcesy zawdzięcza wcześniejszemu przygotowaniu zawodowemu, pracowitości, szerokim horyzontom myślowym, inteligencji, optymizmowi, unikaniu zbytniego ryzyka, no i szczęściu.

 

Przełożony

Szef - Strzelec w stosunku do podwładnych stara się być sprawiedliwy, bezpośredni, ale i wymagający. Jeżeli sprawy idą należycie wówczas współpraca z nim to czysta przyjemność. Natomiast w przypadku kłopotów potrafi szybko przeanalizować sytuację, wytknąć bez owijania w bawełnę błędy i niedociągnięcia i z jeszcze większym rozmachem rzucić się w wir pracy. Swoim przykładem pociąga innych. Stara się nie pamiętać o przeszłości, nie chowa w zanadrzu urazy, lecz daje wszystkim możliwość zrehabilitowania się. Przeważnie sytuacja dość szybko ulega poprawie. U swoich podwładnych wyróżnia przede wszystkim lojalność i szczerość. Nie obrazi się za słowa krytyki, o ile nie będą wypowiadane publicznie lub poza jego plecami. Ceni sobie bardzo wszelka pomoc i potrafi się odwdzięczyć. Na ogół nie zdarza się, aby odmówił swojej pomocy nikomu, kto jej potrzebuje, nie bacząc na swój stosunek emocjonalny do danej osoby.

 

Partnerka spod znaku Strzelca

W doborze partnera życiowego jest niezwykle staranna, a nawet wybredna. Kieruje się nie tylko sercem, ale i rozsądkiem. O ile okaże się, ze mimo to pomyliła się, nie pozostaje jej nic innego, jak rozwieść się. W stosunku do męża ma duże wymagania, głównie aby był wyrozumiały, ustępliwy i tolerancyjny. Pragnie mu się zrewanżować tym samym. Partnerka spod znaku Strzelca jest najczęściej uczciwa i prostolinijna. Prezentuje duże walory towarzyskie, elokwencję i łatwość w nawiązywaniu kontaktów. Jej wiedza bywa przeważnie powierzchowna, ale za to wszechstronna. Czasami za bardzo uzewnętrznia swoje kłopoty, ale lżej jej się wówczas robi na duszy. W gospodarstwie domowym jest bardzo zaradna i pracowita. Interesuje się pasjami męża i stara się być dla niego odpowiednim partnerem w tych dziedzinach. Co prawda nieraz mówi to, co myśli, zamiast milczeć, ale wiadomo, że jak kobieta wygada się jest wtedy znacznie spokojniejsza i przyjemniejsza dla domowników. W życiu erotycznym podobna jest do pań spod znaku Skorpiona. Ponieważ najczęściej jest atrakcyjna fizycznie, więc na brak okazji nie narzeka. W odróżnieniu od pani Skorpion trudno jej jest oddzielić czysty seks od uczucia, dlatego wiąże się z mężczyzną, z którym łączy ją więź duchowa. Jeżeli właściwie dobrała sobie partnera, wówczas dostarczy mu nie zapomnianych przeżyć.

 

Partner spod znaku Strzelca

Przede wszystkim mąż Strzelec jest bardzo pracowity. Ponadto lubi udzielać się społecznie, co niejednokrotnie odbywa się kosztem rodziny. Stara się zapewnić najbliższym względną egzystencję i to mu się udaje. Ma też w życiu wiele szczęścia, a to czasami więcej niż czapka pieniędzy. Na co dzień jest dynamiczny, pogodny, lojalny, ale i trochę lekkomyślny. Cechuje go życzliwe nastawienie do otoczenia. Nic zatem dziwnego, że ma dużo kontaktów towarzyskich. Kobiety podobają mu się i nie stroni od nich. Pożycie z nim jest na ogół zgodne, o ile małżonka znajduje zrozumienie dla jego aspiracji życiowych i pozostawia mu niezbędny margines swobody. Za pozytywne czyny oczekuje pochwały, a za złe - wybaczenia i tolerancji. W kontaktach międzyludzkich jest układny i lubiany. Przyjaciele cenią go, a przyjaciółki lubią. Czasem inicjuje flirty, ale jeżeli partnerka nie pozwoli mu przekroczyć pewnej granicy, wówczas nie obraża się ani nie bywa napastliwy. Taka opinia zjednuje mu sympatię kobiet. W łóżku jest doskonałym partnerem i żona może z nim być szczęśliwa, pod warunkiem, że potrafi panować nad swoim uczuciem zazdrości.

 

Kto z kim, czyli powinnowactwo serc

Strzelec z Baranem

Dwa piękne znaki ogniste. Cóż, kiedy w przypadku stałego związku więcej was dzieli niż łączy. Szybko poznacie swoje charaktery i zapewne rozejdziecie się. Dwie silne i niezależne indywidualności rzadko tworzą zgrany duet.

 

Strzelec z Bykiem

Skojarzenie niemal modelowe. Strzelec zyska na naturalności, prostocie i szczerości Byka, zaś ten natchnie partnera zapałem i optymizmem. Różnice temperamentów powinny przynieść pozytywne efekty, a nie poróżnić was.

 

Strzelec z Bliźniakiem

Odpowiadacie sobie intelektualnie i aktywnością życiową. Potraficie wspólnie dokonać wielkich rzeczy, natomiast niesnaski będą dotyczyć spraw błahych i szczegółowych, gdyż oboje jesteście zbyt powierzchowni. Warto spróbować.

 

Strzelec z Rakiem

Rak wydaje się nie nadążać za szybkim Strzelcem, nie będzie w pełni rozumiał jego poczynań i mentalności. Może to rodzić pogłębiające się konflikty. Jeśli jednak będzie cierpliwy i zadowoli się drugim planem, to wszystko jest możliwe.

 

Strzelec z Lwem

Bardzo wiele was łączy, ale do ideału daleko. Lew musiałby pozbyć się swoje dumy, a Strzelec wykazywać więcej rozwagi. Pomimo to pożądacie się, a dzięki posiadanym predyspozycjom możecie osiągnąć względną stabilizację.

 

Strzelec z Panną

Będzie towarzyszyć wam ciągła niepewność. Strzelec będzie próbował ucieczek i niezależności, a Panna będzie stać na straży ogniska domowego i próbować powstrzymywać partnera. Któreś z was może w końcu nie wytrzymać takiej atmosfery.

 

Strzelec z Wagą

Płaszczyzną waszego porozumienia są wspólne zainteresowania. Poza tym występują istotne różnice. Waga będzie swoim niezdecydowaniem irytować szybkiego Strzelca. Ten będzie przez jakiś czas liczył, że Waga mu dorówna, a jeśli nie , to może wziąć nogi za pas.

 

Strzelec ze Strzelcem

Według prognoz nadajecie się na duet znakomitych partnerów lub przyjaciół. Jako kochankowie lub w małżeńskim stadle długo ze sobą nie wytrzymacie. Brakuje wam możliwości uzupełniania się. Lepiej nie komplikować sobie życia.

 

Strzelec z Koziorożcem

Strzelec swoim optymizmem i rozmachem przyciąga i fascynuje nieśmiałego Koziorożca. W dalszym pożyciu coraz bardziej Koziorożca będzie drażnił idealizm, niefrasobliwość i zbytnią swobodę partnera.

 

Strzelec z Wodnikiem

Jako przyjaciele przetrwacie najcięższe próby, jako małżonkowie raczej nie. Żadne z was nie zechce poświęcić się dla domu. Będziecie woleli oddawać się złudzeniu, marzeniom i życiu towarzyskiemu.

 

Strzelec z Rybą

Tajemniczość Ryby fascynuje ciekawskiego Strzelca. Ryba będzie świadomie dążyć do obranego celu, zaś partner lubi zmiany i to pod każdym względem. Wspólne zainteresowania raczej nie zdołają połączyć was trwałymi więzami.

 

Jak zdobyć Strzelca?

ONA

Jak ją pozyskać i utrzymać?

Zdobywać jej względy należy taktownie. Posuwać się tylko tyle na ile sama pozwoli. Przy takim postępowaniu ona nabierze zaufania. Dobrze jest wykazywać umiarkowaną zazdrość oraz nie żałować pieniędzy na drobne upominki. Jeśli względy materialne na to pozwalają, dobrze byłoby kupić jej taką rzecz, którą długo by wspominała. Może to być coś trwałego lub np. bilet na wycieczkę lub wczasy zagraniczne. Żeby małżonka była zadowolona z pożycia, nie można ograniczać jej swobody ani kontrolować. Ponadto niezwykle ważną sprawą jest współżycie seksualne. Jeśli będzie zadowolona, to i atmosfera w domu również będzie miła.

Co zrobić, żeby cię porzuciła?

Wszelkie działania muszą być rozłożone w czasie. Najlepiej zacząć od zmniejszania jej swobody, unikania współżycia oraz radykalnego ograniczenia waszego życia towarzyskiego.

 

ON

Jak go zdobyć i utrzymać?

Wymaga to inicjatywy i pomysłowości. Należy podziwiać jego pasje, ponadto starać się wytworzyć w jego wyobraźni swój obraz jako osoby niezwykle szczerej, bezpośredniej, przyjacielskiej i zrównoważonej. Sprawę znacznie ułatwia, jeśli partnerka jest niezależna materialnie. Ponadto on bardzo lubi, jeśli partnerka uczestniczy, z nim w różnego rodzaju wycieczkach i zwariowanych nawet eskapadach. Aby go utrzymać przy sobie, nie należy przejmować się jego humorami ani ograniczać swobody partnera. Trzeba właściwie prowadzić gospodarstwo domowe i uzgadniać wspólnie ważniejsze przedsięwzięcia.

Co zrobić, żeby cię porzucił?

Przestać traktować go po partnersku; nie uczestniczyć we wspólnych eskapadach, przyjęciach towarzyskich, lekceważyć jego zdanie, rozliczać z czasu i obciążać obowiązkami domowymi. Jeśli znajdzie inną kobietę, która będzie akurat postępować odwrotnie, po pewnym wahaniu zdecyduje się na odejście.

 

źródło: krystian.homelinux.org

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem strzelcem i poniżej prezentuję bardzo ciekawą charakterystykę z książki Leszka Szumana. Książka nie do osiągnięcia, więc polecam tutaj lekturę.

 

Czysty typ Strzelca powinien mieć nad łóżkiem wypisaną dewizę: Naprzód! Albowiem żywiołem osób urodzonych w tym znaku jest aktywność "i ruch. Zależnie od poziomu intelektualnego oraz innych szczegółów trudnych do omówienia w kilku słowach, dynamika Strzelca może oscylować między zawadiacką zaczepnością, zajęciami związanymi ze sportem, a rozprawianiem się z problemami wojskowymi, ekonomicznymi lub też ściśle naukowymi. W każdym znaku spotykamy przedstawicieli licznych zawodów. Trzeba jednak zaznaczyć, że możliwości te są do pewnego stopnia ograniczone. Nie widuje się na przykład znaku Panny wśród wojskowych najwyższych rang. Jest również bardzo wątpliwe, aby ktoś urodzony w znaku Barana obrał sobie zawód zegarmistrza, księgowego lub kasjera. Jeżeli chodzi o Strzelca, to spotyka się tu przedstawicieli bardzo licznych zawodów, dlatego też jest dość trudno wyodrębnić cechy osób z tego znaku. Rozmaitość charakterów, rozpiętość możliwości jest tu, podobnie jak w Skorpionie, wyjątkowo duża.

 

W każdym razie, do głównych cech Strzelca należą: energia, impulsywność, szybka reakcja, niecierpliwość, a nieraz i łatwowierność. Dalej: odwaga, brawura, czasem gwałtowność i nieprzemyślany sposób postępowania.

 

Strzelec nie ma w sobie nic z podstępnego lisa. Idzie przez życie z odkrytą przyłbicą i uniesioną głową. W stosunku do bliźnich jest szczery, otwarty i serdeczny. Czasem aż za bardzo szczery, co mu się często poczytuje za nietakt, za brak delikatności. Co ma w sercu -- to ma i na ustach. Nie potrafi dusić w sobie urazów, knuć po cichu zemsty. Idzie przed siebie wesoło, pełen energii, optymizmu i jakby rubasznej dobroduszności.

 

Ten typ ludzi kocha zwierzęta, szczególnie konie i psy. Wskazuje to poniekąd na dodatnie cechy charakteru, bo ludzie o takich zamiłowaniach nie mogą być z gruntu źli. Lecz kto lubi psy i konie, to też lubi polowanie. I rzeczywiście, wielu ludzi ze znaku Strzelca, to zawołani myśliwi.

 

Strzelec lubi otwartość, szczerą prawdę - choć jej wygłaszanie przysparza mu nieraz wrogów - podróże, ruchliwość, odwagę, wszystko co ma rozmach, dynamikę, jest wesołe, optymistyczne, śmiałe, beztroskie, pełne życia, pogodne. Lubi także przyrodę, przebywanie na świeżym powietrzu. Jest dobrym i chętnym tancerzem.

 

Znak ten nie lubi natomiast wszystkiego co sztuczne, efektowne, nienaturalne, monotonne, rutyniarskie, obskurne, małostkowe, pedantyczne, podstępne. Poza tym Strzelec nie znosi podlizywaczy, usłużnych dworaków, wyrachowanych, fałszywych przyjaciół, których toleruje, nieraz i chętnie, Lew.

 

W Strzelcu tkwi dużo poczucia sprawiedliwości. Oburza go do głębi każda podłość, każde łajdactwo, każda krzywda i wyzysk, choćby to nie dotyczyło jego osoby. Można powiedzieć, że Strzelec ma "sportowe" podejście do życia: razi go każdy faul i w takich wypadkach głośno protestuje, a nawet chętnie interweniuje.

 

Wielu Strzelców uprawia z zamiłowania sporty. Często widuje się w ich wyczynach przesadę, tak iż w znaku tym napotykamy bodajże najwięcej złamanych nóg, rozbitych nosów oraz naderwanych ścięgien i innych wypadków związanych ze sportem. Wobec przyjaciół Strzelec jest życzliwy, szczodry, hojny i chętnie wyświadcza im dobrodziejstwa, nic w zamian za to nie żądając. Tę cechę ma Strzelec wspólną z Baranem i Lwem Bezpośredni, komunikatywny, łatwo zawiera znajomości przy każdej okazji. Z obcymi ludźmi potrafi rozmawiać jakby ich znał od lat, ten przyjaciel całego świata.

 

Jak już wspomniałem, jedną z cech Strzelca jest wesoła rubaszność. Czasem więc chętnie przebywa on w tak zwanym "nieodpowiednim" towarzystwie. Widujemy go nieraz w otoczeniu wesołych kompanów, w jakimś podrzędniejszym lokalu, przy kieliszku. Hałaśliwe i niekiedy prostackie otoczenie Strzelcowi nie przeszkadza. Kilka godzin w takim środowisku działa na niego odprężające.

 

Takie postępowanie może się niektórym ludziom nie podobać; Strzelec na to wzruszy ramionami. Jego poczucie niezależności jest tak duże, że niewiele robi sobie z opinii bliźnich. Tę cechę ma wspólną z Baranem, a poniekąd i ze Skorpionem.

 

Dziewczęta ze znaku Strzelca są niezrównanymi towarzyszkami. Wesołe, pogodne, idą z humorem przez życie. Lecz nie wolno ich tyranizować. Nie zniesie tego zresztą żaden Strzelec, ani mężczyzna, ani kobieta. Oboje mają bardzo duże poczucie niezależności i bardzo czułe pojęcie honoru. O tym należy pamiętać, kiedy się ma wśród przyjaciół Strzelca.

 

Kobieta ze znaku Strzelca jest pełna życia i dynamiki, dowcipna i cięta, lecz... lubi robić porównania. Roztropny mąż pani Strzelec powinien zatem pilnować się, aby takie porównania zawsze wypadły na jego korzyść.

 

Pani Strzelec zawsze będzie zwracała uwagę na formy towarzyskie, na wygląd i na zachowanie się mężczyzny. Nie jest więc wskazane, by mąż klął głośno i brzydko, chadzał po mieszkaniu nie ogolony, porozpinany lub broń Boże w kalesonach! Nie należy się także spodziewać, aby pani Strzelec sprzykrzyły się z czasem okazywane jej względy, choćby chodziło o drobnostki, jak kwiaty przyniesione nieraz przez męża. Nic tak nie razi pani Strzelec, jak mężczyzna lubiący pofolgować wygodzie, zaniedbany, ubrany byle jak, w rozchełstanej koszuli. Takie zachowanie może zabić miłość najbardziej zakochanej pani Strzelec. Warto o tym pamiętać.

 

Tak samo kobiety o wyglądzie opuszczonym, mało ceniące czystość i ładny wygląd, mogą być pewne, że mąż Strzelec będzie się niebawem rozglądał za inną partnerką. O wiele łatwiej bowiem męża zdobyć, niż go utrzymać.

 

Erotyczne zainteresowania Strzelca są silne, lecz jest on w swych zapotrzebowaniach opanowany i potrafi zachować umiar. Nurzanie się w rozpuście może uchodzić bezkarnie Skorpionowi, lecz dla Strzelca może stać się niebezpieczne dla zdrowia. Jego możliwości fizjologiczne są bowiem ograniczone.

 

Przesadne dążenia do niezależności bywają nieraz przyczyną małżeństw niedobranych.

 

Tak zwana "kobieta rasowa", to prawie zawsze dziewczyna ze znaku Strzelca. Zgrabna, wysportowana, pełna życia i... na pierwszy rzut oka interesująca. Lecz dla łowców miłosnych przygód, wypadek to beznadziejny. Jej dewiza erotyczna brzmi: "po ślubie kochanie".

 

Kobieta z Strzelca często bywa w rozterce. Chciałaby bowiem zachować cnotę, a równocześnie pofolgować temperamentowi. Ponieważ trudno połączyć jedno z drugim, nie wiadomo nieraz czego panna Strzelec chce. Takie w każdym razie będzie zdanie adoratora, który ma pewne konkretne zamiary.

 

Pewien dowcipniś powiedział kiedyś, iż każdą kobietę można zdobyć. Na głosy protestu dodał usprawiedliwiając się: oczywiście, że nie każdy każdą. - Lecz chyba nikt nie zaprzeczy -- mówił dalej, iż każda kobieta ma swą cenę. Jednej wystarczy dać tabliczkę czekolady, druga zażąda 500 zł. Ta chciałaby mieć srebrnego lisa, a z tamtą znów trzeba się ożenić.

 

Otóż do tej ostatniej kategorii należą panny z Strzelca. Nie dlatego, aby były jakimś uosobieniem cnoty, lecz miewają one zasady. Pewnie, że i panna Strzelec miewa czasami chwile słabości, które sprytny uwodziciel może wykorzystać, lecz zdarza się to dość rzadko, rzadziej niż u innych dziewcząt.

 

Inna cecha charakterystyczna panny Strzelec to wygórowane ambicje matrymonialne. Jak twierdzą złośliwcy, nawet w snach panna Strzelec przebywa tylko. w lepszym towarzystwie stykając się tylko z osobami o wyższej pozycji socjalnej. Zdarza się więc nieraz, że dziewczyna z tego znaku zbyt długo przebiera i namyśla się, a potem, tuż przed "zamknięciem bramy", bierze pierwszego lepszego, który jej się nawinie. Dziewczętom z tego znaku na ogół trudno zrozumieć, iż na to, aby zdobyć męża, nie wystarczy być tzw. przyzwoitą dziewczyną, panną zgrabną i przystojną. Dziwią się one, że niektóre ich koleżanki wyszły za mąż wcześnie i dobrze, choć ta ma kaczy nos, a tamta krzywe nogi lub była puszczalską. Trudno, panna Strzelec jest nieco świętoszkowata. Może nie każda bez wyjątku, lecz większość z nich na pewno. Niejedna gorszy się postępowaniem swych sióstr np. z Byka, Skorpiona lub Ryb. Brak im zrozumienia dla cudzych cech, a może dla cudzego temperamentu?...

 

Postać Strzelca jest dystyngowana i trochę wyniosła. Kobiety z tego znaku mają w sobie coś szorstkiego, a z ich postawy uderza jakby prowokująca duma. Lecz ten ich wygląd wcale nie razi, przeciwnie, zdaje się harmonizować z ich usposobieniem, zachowaniem. W znaku Strzelca spotykamy ludzi ruchliwych, lubiących dalekie wycieczki oraz podróże do odległych, egzotycznych krajów. W krańcowych przypadkach będzie taki Strzelec marzył i śnił o dalekich wyprawach albo pisał książki na takie tematy, o ile ma przy tym zdolności literackie.

 

Ciekawym typem ze znaku Strzelca był Churchill (ur. 20.11.), którego burzliwe życie wojskowego korespondenta podczas wojny burskiej jest ogólnie znane. Jego niewzruszony optymizm oraz nieustępliwa agresywność w krytycznych chwilach ostatniej wojny są dla znaku Strzelca bardzo charakterystyczne. Także Piłsudski (ur. 5.12.) miał słońce w znaku Strzelca oraz generał Franco (ur. 4.12.). U wszystkich trzech mężów stanu widzimy przedsiębiorczość, aktywność, rzutkość i energię w zwalczaniu przeszkód i przeciwności.

 

Mamy wśród Strzelców także i inne typy: ludzi o podkreślonej introwersji, typy spotykane szczególnie wśród osób urodzonych w nocy. Tacy ludzie będą wyładowywali swą wojowniczość w walce z problemami. Szczególny nacisk będą kładli na zagadnienia związane ze swobodą i wolnością jednostki. Ich bronią niekoniecznie musi być symboliczna szabla. Nieraz potrafią skutecznie prowadzić walkę piórem.

 

Barana, Lwa, a szczególnie Strzelca cechuje charakterystyczna pogoda ducha, zadowolenie z siebie, optymizm życiowy i niefrasobliwość. Na nieszczęścia jakie przynosi nieraz życie, ludzie urodzeni w tych znakach są odporniejsi niż inni. Pozwala im to łatwiej znosić przeciwności, komplikacje, kryzysy i niepowodzenia. Po doznanych ciosach losu potrafią oni prędzej ochłonąć i powrócić do równowagi. Taka odporność ułatwia życie i daje, w stosunku do innych ludzi, przewagę w walce o byt.

 

Rozmach, ekspansja, szerokie plany - oto cechy Strzelca w dziedzinie pieniędzy i interesów, do których miewa szczęśliwą ręką.

 

Ludzie z tego znaku mają szeroki gest, są mili, koleżeńscy i jowialni. Ten ostatni wyraz pochodzi od słowa Jowisz. Zdaniem Starożytnych bowiem, znak Strzelca jest w jakiś sposób spowinowacony z tą planetą.

 

 

źródło:www.marhan.pl

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Typy bojowe, ruchliwe, sportowe (taniec?). Aktywność, optymizm, brak kompleksów. Często religijność. Uczciwi i życzliwi przyjaciele, jowialni i towarzyscy. Niezmordowana energia. Wolni i niezależni, nigdy nie bywają pantoflarzami. Można ich przekonać, lecz nigdy zawojować. Podejście do życia idealistyczne. Trzeźwa marzycielskość (paradoks tylko pozorny). Niezachwiana wiara w siebie. Do szokującej często otwartości Strzelców należy się przyzwyczaić. Typy nie zawsze rozsądne, lecz kieruje nimi szczerość uczuć. Swoisty wdzięk Łuczniczek i prostolinijność są zadziwiające.

 

Co grozi Strzelcom? Szukając wymarzonego ideału, często przebierają zbyt długo, po czym tuż przed "zamknięciem bramy" biorą to, co się nawinie.

 

PAN STRZELEC I PANNA BARAN

 

Zdaniem większości astrologów związek Strzelca z panną Baran tworzy małżeństwo szczęśliwe. Wzajemne uzupełnienie seksualne bywa harmonijne. Oba znaki są przedsiębiorcze, dynamiczne i mają w sobie dużo radości życia. Oboje są ruchliwi. Mniej korzystna cecha to chyba pewna niechęć do skrupulatnego liczenia się z pieniędzmi. Oboje mają podobne upodobania, jak: sport, podróże i wesołe, miłe towarzystwo. Jeżeli na przeszkodzie nie stoją jakieś nieuchwytne, niekorzystne cechy charakteru, małżeństwo obojga ma szansę na zgodę i na to, co ogólnie nazywamy szczęściem. Profesor Jung przyznaje temu związkowi 4 punkty.

 

PAN STRZELEC I PANNA BYK

 

Te dwa znaki mają ze sobą niewiele wspólnego. Zaborczość i pewna arbitralność pani Byk łatwo wyprowadza z równowagi pana Strzelca, przesadnie wrażliwego na wszelkiego rodzaju skrępowania. Strzelec stawia na pierwszym miejscu problemy zawodowe. Upór obojga bywa powodem nieporozumień. Oczywiście, w tym wypadku napotyka się i na wyjątki. Dowodem tego jest klasyfikacja profesora Junga, przyznająca dla tego związku 2 punkty. Przypuszczalne dysonanse między partnerami występują dopiero w latach późniejszych.

 

PAN STRZELEC I PANNA BLIŹNIAK

 

Strzelec i Bliźniaczka to związek wspaniały, lecz nie zawsze trwały. Oboje to duchy niespokojne. Oczywiście, mają oni liczne wspólne upodobania i hobby: sport, ruch, wesołe towarzystwo. Łatwo u nich o sprzeczki, chociaż odbywać się one będą na poziomie kulturalnym. Oprócz harmonii znaków, która w tym wypadku jest umiarkowana, ważna jest indywidualna harmonia aspektów. Profesor Jung przyznaje tej parze aż 5 punktów.

 

PAN STRZELEC I PANNA RAK

 

Trudno się obojgu dostosować do usposobienia partnera(ki). On impulsywny, niespokojny, wojowniczy. Ona trochę przeczulona, emocjonalnie zbyt wrażliwa. Dla pani Rak Strzelec nie jest właściwym partnerem. Może za mało przejmuje się oddaną, miękką i wierną panią Rak? Najbardziej domatorską i czułą dziewczyną -ze wszystkich znaków? Macierzyńskie tendencje, jakie okazuje ona w stosunku do swych najbliższych, na Strzelca wpływają co prawda dodatnio, lecz do szczęścia małżeńskiego, które by było trwałe, brak obojgu pewnych cech. Dlatego też chyba profesor Jung przyznaje tej parze tylko 1 punkt.

 

PAN STRZELEC I PANNA LEW

 

Związki pan Strzelec - panna Lew uchodzą za szczęśliwe. Można powiedzieć, że panna Lew jest dla Strzelca wręcz stworzona. Oboje uzupełniają się nawzajem pod każdym względem, nie tylko temperamentem, ale także postępowaniem, upodobaniami, v Brak małostkowości, szeroki gest, życzliwość dla bliźnich. Oboje cechuje życiowy rozmach. Jednak ostrożny profesor Jung przyznaje tej parze tylko 4 punkty

 

PAN STRZELEC I PANNA PANNA

 

Ostrożnej i drobiazgowej Pannie nie zawsze będzie łatwo zrozumieć partnera z znaku Strzelca. Szczególnie, kiedy będzie chodziło o szeroko zakrojone plany, jakie Strzelec lubi nie tylko snuć, ale także urzeczywistniać. Poza tym pan Strzelec może łatwo poczuć się zniechęcony. Tego życiowego optymistę i zdobywcę, partnerka z Panny może łatwo zniechęcić nadmiernym krytycyzmem i kunktatorstwem. Jego duża ruchliwość i przedsiębiorczość razi spokojną, ostrożną domatorkę, Pannę. Zalety Panny Strzelec nie zawsze docenia właściwie. Profesor Jung daje tej parze 3 punkty. Raczej ma rację.

 

PAN STRZELEC I PANNA WAGA

 

Partnerzy ci dochodzą do porozumienia łatwo, dzięki jakiemuś psychicznemu powinowactwu znaków. Waga jest dla Strzelca w sensie seksualnym atrakcyjna. Strzelec bywa dla Wagi nieco despotyczny, ale ona pójdzie w tym wypadku na kompromis i na ugodę. W tym układzie bywa Waga często zaborcza, co jednak tylko bardziej zespala związek obojga. Dla doskonałej harmonii między nimi będą potrzebne obustronne nieduże ustępstwa, o co między kochającymi się partnerami nietrudno. Profesor Jung przewiduje dla obojga aż 5 punktów. Wysoka, lecz słuszna lokata.

 

PAN STRZELEC I PANNA SKORPION

 

Pani Skorpion i pan Strzelec tworzą niezłą parę. Chociaż Strzelec miewa czasem zmienne humory, jego główną cechą jest energia, przedsiębiorczość, aktywność i optymizm życiowy. Do celu dąży on z entuzjazmem zaprawionym pewną dozą idealizmu. Pan Strzelec wie czego chce -- pani Skorpion także. Kto będzie w takim małżeństwie górą? Chyba ona, ale powinna postępować w sposób oględny, nie rzucający się w oczy. Ponieważ rządzić "musi", niech nie robi tego na siłę, a raczej podstępnie, zakulisowe, aby nie zrazić sobie partnera, czułego na narzucanie mu woli. Atrakcyjność obojga może z czasem ulec osłabieniu. Jednak czy mamy coś stałego na tym świecie? Pani Skorpion to partnerka zazdrosna. Chyba rozumiemy o co chodzi? Profesor Jung daje tej parze tylko 2 punkty.

 

PAN I PANNA STRZELEC

 

Chociaż w zasadzie związki między przedstawicielami tego samego znaku nie są często szczęśliwe, Strzelcyi stanowią wypadek wyjątkowy. Są dla siebie wspaniałymi towarzyszami. Harmonie między obojgiem widoczne są w każdej dziedzinie pod każdym względem. Nawet kiedy z czasem, na skutek nadmiernego podobieństwa charakterów i usposobień, atrakcyjność seksualna obojga zejdzie na plan dalszy, parę Strzelców zawsze będzie wiązała szczera i gorąca przyjaźń. Profesor Jung daje temu związkowi aż 5,5 punktów. Jest to najwyższa punktacja spośród stu czterdziestu czterech możliwości (12X12).

 

PAN STRZELEC I PANNA KOZIOROŻEC

 

Pan Strzelec, niecierpliwy i impulsywny sangwinik, będzie miał pewne trudności z rozruszaniem flegmatycznej, spokojnej i nieraz trochę opornej w stosunku do Strzelca pani Koziorożec. Niestety, erotyczna dynamika tej pani jest odmienna niż Strzelca. Z różnych przyczyn roztacza pani Koziorożec dookoła siebie jakby atmosferę pewnego chłodu, chociaż jest zdolna do prawdziwej, głębokiej miłości. Jednak trudno jej to uczucie okazać. Wesoły, pełen życia Strzelec czuje się wobec partnerki jakby zahamowany. Rzadko kiedy tworzą oboje harmonijną parę. Tylko 1 punkt daje temu związkowi profesor Jung.

 

PAN STRZELEC I PANNA WODNIK

 

Oto ciekawa para: najbardziej samodzielny mężczyzna i najmniej konwenansowa, nieobliczalna kobieta. Zestawienie atrakcyjne, nienudne. Oboje bez przesądów, towarzyscy, weseli, pełni życiowego optymizmu i trochę nierealnej fantazji. Ona marzy o ideałach, zawsze poszukuje "prawdziwego" człowieka. Kogoś podobnego do jej ideału często znajduje wśród Strzelców. Znawca ludzi, profesor Jung daje tej parze aż 5 punktów.

 

PAN STRZELEC I PANNA RYBA

 

Trudno tu o harmonię i wzajemne zrozumienie, chociaż oboje mogą być ludźmi wartościowymi. Różnice między obojgiem są zbyt wielkie. Ich zainteresowania mają mało punktów stycznych. W sprawach seksualnych on ma coś ze zdobywcy, ona bywa bardziej wstrzemięźliwa. Jej dużą uczuciowość razi nadmierna - w jej oczach - towarzyskość Strzelca i jego tendencje do rozpraszania się. Rybka jest stosunkowo mało zaborcza i pewna obcesowość Strzelca może ją zrazić. Pewnego wzajemnego dostosowania się można by się może spodziewać, kiedy partner byłby znacznie starszy. Profesor Carl Gustaw Jung daje temu związkowi tylko 1 punkt.

 

 

źródło: marhan.pl

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

Czytam i czytam , i nie powiem w opisie strzelca by się dużo zgadzało , na pewno z uwielbianiem zwierząt , no właśnie wczoraj byłam w mini Zoo haa , mój strzelec to tpowy pracocholik , ma wiele energii w sobie ,ale nie lubi sportu jak to jest napisane [ natomiast lubi góry ], poznaje ludzi fałszywych od razu , lubi pomagać tym którzy potrzebują pomocy, nie jest gadułą , a więc wiele trzyma w sobie , nie jest mściwy to prawda. Jak zawsze ileś procent się sprawdza a ileś nie , bo nie tylko chodzi o znak zodiaku ,ale wpływy mają też planety na charakter danego znaku .Drugi zaś strzelc którego znam z tą samą datą urodzenia aczkowlwiek rok jest starszy , mówi o podróżowaniu ,czyli uwielbia podróże no to pracuje w tym kierunku , to co chce powie , wyrzuci z siebie ,wszystko wiedzący lepiej [ no dobrze gdby miał wszystkie zawody szczególnie lekarza haaa znawaca] taki przemądrzały , no i trzeba dodać ,że tu akurat w sprawach intymnych powinno się dodać ,że smakuje to co lubi , jak lubi i jeszcze poeksperymentuje haaaaa....

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 3 years later...

symbols_sagittarius.jpg

 

 

Strzelec – Twój znak zodiaku

 

23.11 – 21.12

 

Twoje dążenie do wiedzy symbolizuje mityczny centaur Chiron, znawca filozofii.

 

Znak męski, jego żywiołem jest ogień, a symbolem centaur zwany także łucznikiem. Ponieważ cenisz sobie wolność osobistą, nie tolerujesz przesłuchań w rodzaju : Dokąd idziesz? Kiedy wrócisz? Nie możesz też znieść ludzi, którzy próbują tobą rządzić. Możesz prowadzić absolutnie konwencjonalne życie w domu, z rodziną, psem czy kotem, ale musi to być twój wybór, a nie coś, co zostało ci narzucone.

Wiele Strzelców ma pracę wymagającą częstego przemieszczania się. Lubisz podróże i nowe twarze. Jeśli pracujesz w jednym miejscu, twoje zajęcie musi ci dostarczać wielu podniet i dawać okazję do wielu kontaktów z różnymi ludźmi. Ze względu na twoje upodobanie do nauczania idealna byłaby dla ciebie praca w szkole. Jeśli twój zawód nie daje ci możliwości podróżowania, zapewne oszczędzasz, by chociaż raz do roku pojechać w jakieś ciekawe miejsce. Bardzo ważni są dla ciebie przyjaciele i rodzina. Uwielbiasz ich odwiedzać i zapraszać do siebie. Czasem zdarza się, że pozbawieni skrupółów krewni to wykorzystują.

Lubisz śledzić najnowsze tendencje mody. Jesteś zwolennikiem nowoczesności i postępu i jeśli nie musisz, nie zaprzątasz sobie głowy przeszłością.

Masz bogaty umysł; ciągle się uczysz i interesujesz wszystkim, co dzieje się wokół ciebie. Wiele Strzelców głęboko angażuje się w studia filozoficzne lub religijne, nierzadko odrzucając religię, w której zostali wychowani, by szukać własnej drogi. Często też pociąga ich astrolologia i zagadnienia duchowe i bywają prawdziwymi ich znawcami. Strzelec może być znakomitym jasnowidzem lub medium i oprócz bardziej konwencjonalnej codziennej pracy zawodowej nierzadko praktykuje zarobkowo w tych dziedzinach.

Ma szczęśliwe, optymistyczne usposobienie i wspaniałe poczucie humoru. Zapewne jest świetnym sportowcem i chętnie spędza godzinkę czy dwie w miejscowym klubie, gdzie jego niespożyta energia znajduje ujście.

Mniej znany jest talent Strzelca do majsterkowania. Potrafi niemal zbudować dom od fundamentów po dach. Oprócz wielkiej zręczności manualnej odznacza się zaskakującym smakiem artystycznym. Wszystko, co zrobi własnoręcznie, będzie estetyczne i przetrwa próbę czasu.

W stresie Strzelec bywa sarkastyczny i przykry, ale jego sporadyczne przejawy braku taktu w pełni rekompensuje fantastyczne poczucie humoru.

 

Źródło : ASTROLOGIA. Sasha Fenton

Źródło obrazka :http://www.rhayader.art.pl/

"Gdy czegoś gorąco pragniesz cały Wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć"

P.C.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...