Skocz do zawartości

Oko Kanaloa


Marika
 Share

Polecane posty

Oko Kanaloa

 

oko.gif

 

W mitologii starych Hawajów Kanaloa byl bogiem oceanu, bogiem, ktory uzdrawia i bliskim towarzyszem Kane, boga stworzenia. Podróżowali razem, dzielili święty napój‚ awa i swoimi kijami uderzali w ziemie, aby wytrysnęły źródła wody. Rzadko spotykane posagi Kanaloa przedstawiają go z okrągłymi oczami, co odróżnia go od innych bogów. Jak mówi dawna tradycja wyspy Kauai, jeśli ktoś spojrzy w oczy Kanaloa, wtedy zobaczy to, co znajduje się na wyższych poziomach.

 

W języku hawajskim słowo „kanaloa” oznacza muszle morską; wczesny etap w rozwoju pewnego gatunku ryb; alternatywnie nazwę wyspy Kaho’olawe; pewny, mocny, niezachwiany, ustalony, nie do zdobycia. Podstawowe znaczenie słowa ka-na-loa oznacza wielki spokój lub wielka cisze. Słowo to kojarzy się również z całkowitą poufnością. W tradycji ezoterycznej Huna Kupua, Kanaloa reprezentuje Rdzenna Jazn lub środek wszechświata, jaki nosimy w sobie.

 

Symbol - Jako całość symbol ten reprezentuje Sieć Aka lub Sieć Życia, symboliczne połączenie wszystkich rzeczy ze sobą. Gwiazda w centrum jest pająkiem / szamanem lub osobą świadoma tego, ze jest tkaczem swojego życia, tkaczem snów.

 

Oko Kanaloa jest starodawnym symbolem, który według legend Kahunów, emanuje energię wzmacniającą szczęście i powodzenie. Ezoterycznie:

kręgi reprezentują bezwarunkową miłość ( Aloha )

linie proste reprezentują boską moc ( Mana )

okręgi i linie wspólnie reprezentują dobrobyt ( Pono ).

 

Ukazywanie tego symbolu w ważnych momentach naszego życia wytwarza pożyteczne i interesujące efekty. Mówi się, że ten symbol jest kanałem dla przepływu błogosławieństwa, gdziekolwiek jest ono usytuowane i ktokolwiek jest w jego zasięgu. Siedmioramienna gwiazda reprezentuje zasady Huny. Oko Kanaloa jest także pradawnym symbolem życia i połączeń wszystkich istniejących rzeczy za pośrednictwem nici aka. Oko Kanaloa oznacza część nas, która nigdy się nie zmienia i zmienia; jest częścią Kosmosu w nas. Symbolizuje zjednoczenie trzech Ja w naszej istocie.

 

Niech oko Kanaloa przypomina nam o harmonii miłości i siły w codziennym życiu.

Niech gwiazda w centrum oko Kanaloa przypomina nam o naszym pochodzeniu oraz punkcie ciszy i spokoju.

Niech oko Kanaloa jest naszą mandalą.

Oko Kanaloa powróciło by pomagać w przekształceniach w świecie.

 

źródła:

/huna.edu.pl/oko-kanaloa/

mr_all.republika.pl/kahili/oko.htm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...