Skocz do zawartości

5 Mieczy


Ismena
 Share

Polecane posty

5 Mieczy

54.jpg.02f358cdd80ca8fd8a772af1f6266f22.jpg

Jest to karta niepomyślna, zapowiada raczej kłopoty, zniechęcenie i utratę aktywności. Konsekwencją jest postępującą obojętność, nawet izolacja i zamykanie się w sobie spowodowane nieufnością i pogardą dla innych.

 

Piątka Mieczy to karta, która symbolizuje klęskę i gorycz, zamiast spodziewanej radości. Jako powietrzna piątka jest żadna zaszczytów, chwały i świadomie do nich dąży. Jako pięćdziesiąta piąta, kolejna karta talii jest jedynką, co z kolei wiąże się z aktywnością, bardziej jednak w rozumieniu gwałtownego charakteru, a nawet agresji. Być może ta właśnie cecha sprawia, że mimo wysiłków i znacznych zabiegów wzbudza bardziej niechęć i czasami strach niż szacunek.

 

Zdarza się, że mimo zapewnień klakierów i pochlebców ostateczny sukces okazuje się mniejszy od przewidywanego, a nawet może być odbierany jako porażka. Jest to karta niepomyślna, zapowiada raczej kłopoty, zniechęcenie i utratę aktywności. Konsekwencją jest postępującą obojętność, nawet izolacja i zamykanie się w sobie spowodowane nieufnością i pogardą dla innych. Nie jest to rozsądna droga, ponieważ potwierdza opinie otoczenia na nasz temat. Taki stan zdecydowanie nie służy zdrowiu ambitnej naturze. Napięcie psychiczne powoduje stopniowe dolegliwości somatyczne, a z czasem problemy się pogłębiają.

 

Gdy wyciągniemy Piątkę Mieczy

W towarzystwie kart pomyślnych mamy realną szanse na wyjście z problemów, pod warunkiem, że poszukamy i skorzystamy z oferowanej nam pomocy. Może to być ktoś z rodziny lub najbliższych przyjaciół, zwłaszcza ktoś, kto dotychczas był w stosunku do nas nieco krytyczny. Trzeba nie tyle pogodzić się z porażką, co nauczyć się godnie ją przyjmować. To uodporni nas na krytykę, nauczy obywania się bez pochlebców, a przynajmniej nie polegania wyłącznie na ich zdaniu. Może nam również grozić rozpad związku, a przynajmniej kłopoty i nieporozumienia w sferze uczuć. Nie powinniśmy może zbyt poważnie odbierać sygnałów, zwłaszcza niesprawdzonych plotek od „życzliwych” ludzi, ale nie można też przechodzić obok nich obojętnie.

 

W otoczeniu kart mniej przychylnych mamy do czynienia z otwartym i bardzo groźnym konfliktem, który może skutkować poważnymi konsekwencjami. Naszym sukcesem będzie wyjście z jak najmniejszą liczbą siniaków, bo że one będą, nie ulega wątpliwości. Trzeba czym prędzej skorzystać z porady profesjonalistów i postępować ściśle według ich wskazań. Mam na myśli prawnika lub lekarza. Nasze starania i rady przyjaciół nie tylko zawodzą, ale prowadzą do coraz większych kłopotów. Trudno nam się z nimi pogodzić, choć straty nie są poważne. Doskwiera nam głównie poczucie porażki, a nie skutek. Uderza ona boleśnie w naszą miłość własną, kondycję człowieka sukcesu. Karta wskazuje, by nieco wyluzować i reagować mniej emocjonalnie.

źródło: magia.onet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

5s3-86x150.jpg

Karta ta wyszła mi ostatnio, kiedy pytałam o zachowanie pewnej osoby - mężczyzny.

Tzn czy nadal będzie kontynuował dyskusję, czy jednak zamilknie.

Karta ta (jak się później okazało) bardzo celnie go opisała.

To typ człowieka, który nigdy nie odpuszcza w dyskusji, ma cięte riposty, z precyzją chirurga.

Jego argument zawsze musi być na wierzchu, ostatnie słowo zawsze musi należeć do niego.

Zastosuje każdą strategię tylko, by poczuć się "wygranym", oczywiście kosztem rozmówców,

którzy śmieli mieć inne zdanie/stanowisko niż on. Może więc obrażać, ubliżać, stosować

długie analizy logiczne, wystawiać diagnozy swoim oponentom - twierdząc, że się muszą jeszcze

dużo nauczyć, by z nim dyskutować etc. Robi wszystko, byle tylko obniżyć wartość swoich oponentów

i udowodnić swoje racje.

Efekt: Ostatecznie urwałam rozmowę z tą osobą, bo wiedziałam, że prowadzi donikąd, a każde moje

słowo i tak zostanie obrócone na moją niekorzyść. Dopiero jak urwałam rozmowę poczułam, że odzyskuję

równowagę i odzyskuję siłę wewnętrzną. Uf. Ciężka karta...

Może ktoś ma jakieś inne doświadczenia z nią?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Pyrrusowe zwycięstwo, straty przewyższają zyski, mimo ze mamy rację. Dotyczy każdej dziedziny. Poza tym otwarcie na nowe pomysły, łączenie odmiennych dziedzin wiedzy, rozpoczęcie czegoś od nowa.

 

W negacji oznacza myślenie negatywne, zły stosunek do ludzi i świata, borykanie się z rzeczywistością, trudności w kontaktach z ludźmi, kompromitacja, ośmieszenie, intrygi.

 

Źródło: Joanna Stawińska Twój magiczny niezbędnik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie widzę w tej karcie (niestety) jakichkolwiek plusów... pokazuje mi zazwyczaj ostra awanturę i płacz, spowodowany nadmiarem bólu porażki i przeszłości.

W połączeniu z Pustelnikem określa nasze niekorzystne samopoczucie, naznaczone przygniatającą nas samotnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dla mnie w tej karcie też nie ma pozytywów, oznacza ze ktoś nas zrani, skrzywdzi słowem albo swoim zachowaniem i to niejednokrotnie celowo i z premedytacją byle tylko dowalić Ooo i to po prostu dla własnej satysfakcji, ale jest to właśnie takie zwycięstwo które nie cieszy, bo osoba która tak postąpiła zadała również dużo ran samej sobie. Gdzieś czytałam opis tej karty - "aborcja na własnym sercu" i pasuje idealnie ;(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ja bardzo lubię karty mieczy, są tajemnicze i zawsze odsłaniają drugie sedno znaczenia karty, tak jest i w 5 mieczy.. Karta jest bardzo wymowna, można ją interpretować na dwa sposoby. Może mówić o nas samych I o tym, że po trupach do celu dążymy za jakimś celem, który najprawdopodobniej nie jest tego wart.. i wygrana nie będzie cieszyć..  To karta Ego i zawsze mówi, o tym, że ktoś chce tu coś ugrać dla siebie… 

Jeśli to my jesteśmy tą osoba, karta przestrzega przed takim zachowaniem, najczęściej pokazuje, ze czegoś nie potrafimy odpuścić, uparliśmy się jak osioł i nic do nas nie przemawia bo gra tu ego... A jeśli to ktoś, w naszym otoczeniu jest tym, który zabiera miecze, postępuje nieuczciwie itp... to tam jest dla nas wskazówka: te dwie przegrane osoby, porzuciły miecze I odwrócone są plecami do intryganta.. skierowały się w stronę wody (emocje) wiec najlepiej, w takiej sytuacji jest nie wchodzić w interakcje z nieuczciwie postępująca osoba, rzucić miecz, niech sobie go weźmie, ta wygrana i tak będzie jego przegraną.. a może lekcją, którą ma przerobić i zastanowić się nad swoim postępowaniem..a dla tych, którzy padli ofiarą intrygi, walki czy kłótni, jest tam rada, że czasem lepiej jest stracić i nie wchodzić w walki z takimi osobami, odwrócić się, nie podejmować gry, odejść i wyciszyć swoje emocje (woda). 

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta karta wypada tez tam gdzie ktos udaje zainteresowanie (np. przyjaźń, relacje, uczucia) po to zeby dokarmic swoja pychę.. udaje emocjonalnie zaangażowaną osobę, bo karmi sie np. nasza uwagą, którą od nas dostaje.. jego czy jej nie interesuje nasze dobro, egoistycznie korzysta z naszej energii, ofiarności, pomocy.. cos dla siebie chce ugrać. Jest oszustem lub po prostu karmi swoje ego, udaje przyjaciela.  Nie ma tu szczerych intencji. Odwroci sie, jak tylko dostanie co chce, a jeszcze za plecami obmówi.. Znów rada.. odwrócić się od takiej osoby.. Nie walczyć, nie odgrywać się, to nie przyniesie niczego dobrego. 

 

  • Lubię! 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...