Skocz do zawartości

As Kielichów


Ismena
 Share

Polecane posty

As Kielichów

36.jpg.00369a07ad09fafeb2284cd4d8ecf2e7.jpg

Zapowiada pobudzenie i rozpoczęcie płodnych inicjatyw. W wodzie rozpuszcza się wiele substancji, więc karta wskazuje powiernictwo i zaufanie, a wrzucenie „kamienia w wodę” to również puszczenie w niepamięć i zachowanie tajemnicy.

 

As Kielichów to karta, która symbolizuje obfitość, miłość i płodność. Jako wodna jedynka oznacza upór i bezwzględne dążenie do celu. Będąc trzydziestą siódmą z kolei kartą tali jest również jedynką, zatem kumuluje w sobie obfitość pozytywnych cech, niezbędnych do działania dla dobra wspólnego, bez oglądania się na osobiste korzyści.

 

Osoba taka może być nauczycielem i wychowawcą, ma wszystkie przymioty, by stać się przykładem dobra i piękna w najwspanialszym tych pojęć rozumieniu. Woda to środowisko życia, zatem As jest jej wyrazicielem. Zapowiada pobudzenie i rozpoczęcie płodnych inicjatyw. W wodzie rozpuszcza się wiele substancji, więc karta wskazuje powiernictwo i zaufanie, a wrzucenie „kamienia w wodę” to również puszczenie w niepamięć i zachowanie tajemnicy. Każdy personifikowany przez tę kartę musi zdawać sobie sprawę ze zobowiązań, jakie na siebie bierze.

 

Gdy wyciągniemy Asa Kielichów

W otoczeniu kart pomyślnych As Kielichów zapowiada pełnię życia, czas miłości, radości i estetycznych przeżyć. Nawet jeśli w przeszłości nie wszystko było pozytywne, to As Kielichów wskazuje odrodzenie. Dla wyższej jaźni oznacza pozytywną przemianę, dla otoczenia zrozumienie, współczucie i miłosierdzie, czyli wszystko to, dzięki czemu uzyskuje się spokój i harmonię. Jest to też karta nadchodzącej radości, a nawet dłużej trwającego szczęścia. Nie wolno tego zmarnować. Człowiek, który pławi się w dotykającym go, sprzyjającym losie zapomina, że nie będzie on trwać wiecznie i nie stara się go zatrzymać. Tymczasem dobra passa to nie czas świętowania, ale wręcz przeciwnie – jest to okres wytężonej pracy. Tak, jak nieszczęścia chodzą parami, tak i szczęście pozwala, by wiele spraw zwieńczyć sukcesem.

 

W otoczeniu kart mniej pomyślnych As Kielichów przestrzega przed niestabilnością i nadmierną pogonią za korzyściami materialnymi. Takie nastawienie prowadzi do egoizmu i chciwości, a w konsekwencji do nieudanego życia. Pojawia się osłabienie, obojętność na wszystko, co znajduje się poza nami. Lekceważenie cudzych kłopotów i oschłość graniczyć mogą z rozwijającą się bezdusznością. Początkowo wydaje się nam, że po prostu odpowiadamy komuś „pięknym za nadobne”, ale tak niestety nie jest. Nie należy bowiem zapominać, że natura ludzka jest ułomna i że taką może być również nasza natura. W tej sytuacji karta przestrzega przed zmarnowaniem sobie życia przez egoizm i podporządkowanie wszystkiego własnym interesom. Rozgoryczeni i przepełnieni niechęcią do świata wpadniemy w kłopoty zdrowotne.

źródło: magia.onet.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Miłość, radość, obfitość, inicjacja, początek projektów w każdej dziedzinie naszego życia, zdolności twórcze, altruizm, duża intuicja, empatia, płodność, poczęcie dziecka. Poza tym wszystkie spotkania dla przyjemności, łączące się z biesiadowaniem. Może również oznaczać miejsce tzw. zbiorowego żywienia, czyli restauracje, hotele, domy wczasowe.

 

W negacji

 

Wskazuje na niestałość uczuciową, nieodwzajemnioną miłość, ucieczkę od realności w świat marzeń, rozczarowanie, depresję, załamanie nerwowe, egoizm, kostyczność w sposobie bycia, bezpłodność.

 

Źródło: Joanna Stawińska Twój magiczny niezbędnik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...