Skocz do zawartości

4 Kielichów


Ismena
 Share

Polecane posty

4 Kielichów

39.jpg.3e0703d5d386d40bafbf006f37fd797d.jpg

Trawi nas brak nadziei i poczucie stagnacji. Jedyny przejaw aktywności wiąże się z rozwijaniem czarnych wizji, a coraz bardziej pesymistyczne rozmyślania mogą prowadzić do depresji.

 

Czwórka Kielichów to ostrzeżenie przed przesadnym odczuwaniem radości. Jako znak wodny czwórka jest pozornie spokojna i wydaje się, że brak jej nurtu napędzającego tempo życia. Będąc czterdziestą z kolei kartą talii, jest też numerologiczną czwórką, co potęguje przesłanie. Spokój ten jest jednak pozorny, ponieważ oprócz czynnej siły ma też siłę bierną, choćby pewną ociężałość, co wywołuje smutek i godzenie się z zaistniałą sytuacją, mającą korzenie przede wszystkim w przeszłości.

 

Trawi nas brak nadziei i poczucie stagnacji. Jedyny przejaw aktywności wiąże się z rozwijaniem czarnych wizji, a coraz bardziej pesymistyczne rozmyślania mogą prowadzić do depresji. Najważniejsze, że mając świadomość potrzeby wyjścia z sytuacji, staramy się przede wszystkim poprawić relacje z otoczeniem, porzucić niepotrzebne poczucie winy i wreszcie pogodzić się z samym sobą. Wyrzuty sumienia są dobre jedynie w początkowej fazie problemu, potem trzeba po prostu wziąć „byka za rogi” i przejść do działania.

 

Gdy wyciągniemy Czwórkę Kielichów

W otoczeniu kart przychylnych widzimy, że na szczęście istnieje w nas pęd do dążenia w celu ratowania siebie. Pamiętamy, że mamy wiele możliwości samorozwoju, w trudniejszej sytuacji potrafimy znaleźć sojuszników, którzy na powrót wleją w nas wiarę w jaśniejszą przyszłość. Nigdy nie należy spoczywać na laurach, bo osiągnięte zaszczyty i wymarzona praca wcale nie muszą nam być dane raz na zawsze, ale na szczęście o tym wiemy. Mimo niekorzystnego przesłania, karta pozostawia nadzieję na wyjście z prawdziwego dołka, ale pod warunkiem porzucenia czarnowidztwa i przestawienia się na pozytywne myślenie.

 

W otoczeniu kart mniej przychylnych otrzymujemy, o dziwo, promyk nadziei, nawet wskazanie nowych możliwości, ale ich wykorzystanie nie będzie łatwe, zwłaszcza, że brak nam na razie pomysłów na wyjście z sytuacji. Na szczęście uświadamiamy sobie skutki marazmu, w jaki popadliśmy i nie próbujemy przeczekać sytuacji. Jest to pozytywny objaw, gdyż właśnie zaniedbanie siebie, rodziny i pilnych spraw stoją u podstaw chwilowego niepowodzenia.

 

Od tej konkluzji do poprawy sytuacji dzieli nas już krok, gdyż oparcie, jakie znajdziemy u najbliższych pozwoli na przetrwanie najgorszego i odbicie się od dna. Pojawią się nowe wyzwania, wobec których nie zostaniemy jednak pozostawieni sami sobie. Być może wkrótce poznamy kogoś wartościowego, kto wleje w nas więcej optymizmu, stanie się duchowym, a niewykluczone, że również materialnym wsparciem. Mimo wszystko wiele zależy od naszej inwencji i nastawiania.

źródło: magia.onet.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ta karta zawsze wskazuje na jakieś formy przenikania się czasów To poszukiwanie nowych rozwiązań we wszystkich sferach życia. Zawsze ma duży ładunek emocjonalny - nuda i brak satysfakcji jak motor do poszukiwań nowych rozwiązań. Przesyt.

 

W negacji

 

Chora wyobraźnia, zaniedbanie ważnych spraw dla byle jakich przyjemności, nadużycie zaufania bliskiej osoby, nieumiejętność przyznania się do błędów, Chandra, praca ponad siły bez satysfakcji, brak motywacji do działania, smutek i przygnębienie.

 

Źródło: Joanna Stawińska Twój magiczny niezbędnik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...