Skocz do zawartości

Królowa Kielichów


Ismena
 Share

Polecane posty

Królowa Kielichów

48.jpg.23deca99b43c697f9088f50e8cff5a6d.jpg

Oznacza kobietę pożądaną przez wielu mężczyzn, których kusi jej pozorna skromność i rozmarzenie, w rzeczywistości kryjące potężny żar zmysłowości. Ta kobieta z tłumionej zmysłowości uczyniła wręcz wizerunek swojej kobiecości.

 

Królowa Kielichów symbolizuje twórczość, uczciwość w życiu i miłości. Jako czterdziesta dziewiąta, kolejna karta talii jest czwórką. Wodna czwórka jest osobą stałą w uczuciach, działa z rozmysłem, powoli i przewidująco. W dywinacji oznacza kobietę pożądaną przez wielu mężczyzn, których kusi jej pozorna skromność i rozmarzenie, w rzeczywistości kryjące potężny żar zmysłowości.

 

Ta kobieta z tłumionej zmysłowości uczyniła wręcz wizerunek swojej kobiecości. Wydając się niedostępną, jednocześnie jest gotowa zatracić się w rozkoszy z tym jednym wybranym. Nic więc dziwnego, że ma wokół siebie tłum zalotników. Te cechy nie wynikają z wyrachowania lecz są najzupełniej naturalne. Wskazują na wrażliwość i czułość, niestety nawet z pewną skłonnością do nadmiernej ugodowości, graniczącej wręcz z uległością, co w końcu skutkuje nie najlepszym wyborem partnera. Wynika to z chęci poświęcenia siebie w imię wyższych interesów, co może być zrozumiałe w sytuacjach sporadycznych i rzeczywiście ważnych, ale nie powinno być permanentną skłonnością.

 

Gdy wyciągniemy Królową Kielichów

W otoczeniu kart przychylnych wskazuje, że jesteśmy lub stykamy się z osobami cieszącymi się zaufaniem, o dużych pokładach dobroci i wyrozumiałości, które w żadnej potrzebie nie zawiodą. Daje to poczucie bezpieczeństwa, stanowi ważny czynnik spokoju i nadziei. Oznacza też brak konfliktów, wyjście na prostą dzięki wyrozumiałości i wierze w człowieka. Nie można również lekceważyć dobrych rad, udzielanych z troski i zwykłej ludzkiej życzliwości. Rozum nakazuje ich przeanalizowanie, ale intuicja podpowiada, by się im podporządkować. Warto posłuchać jednego i drugiego.

 

W otoczeniu kart mniej pomyślnych może wskazywać, że ktoś wykorzysta naszą ufność i cierpliwość. Może też nas przestrzegać przed nadmiernym idealizowaniem rzeczywistości, zbyt łatwym rozgrzeszaniem ciężkich przewinień, zwłaszcza w stosunku do osób, z którymi jesteśmy związani emocjonalnie, na przykład najbliższej rodziny albo szanowanych przez nas autorytetów i idoli. Należy pamiętać, że to też ludzie, posiadający wady i ukryte intencje, niekoniecznie piękne i uczciwe.

 

Zderzenie z taką sytuacją sprawi nam nie tylko wewnętrzny ból, ale może spowodować poważne konsekwencje w życiu realnym. Im większe jest zaufanie, tym większe rozgoryczenie, może nawet rozpacz. Utrata wiary w człowieka, w ideały czy wartości prowadzi do zgorzknienia i całkowitego poddania się sytuacji.

źródło: magia.onet.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

To przede wszystkim symbol wszelkiego rodzaju niespełnienia, kobieta uczuciowa, z dużą wyobraźnią, utalentowana, ale niepraktyczna. To tzw. kobieta domowa. Marzycielska, intuicyjna, symbolizuje dobrą radę, korzystny mariaż, Dar wróżenia.

 

W negacji

 

To osoba przewrotna, niegodna zaufania, zmienna, histeryczka. Zagubiona w realiach życia, niezaradna, ograniczona, drobnomieszczanka, brak gustu, sklonność do picia w samotności.

 

Choroby: kłopoty z systemem trawiennym.

Źródło: Joanna Stawińska Twój magiczny niezbędnik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...