Skocz do zawartości

Włosy


Sapsali

Polecane posty

Witam, miałam sen, którego głównym motywem były włosy. Prosiłabym o interpretację. Może ktoś zauważy coś ciekawego. Śniło mi się, że osoba, której w rzeczywistości nie ufam,  nie darzę zbytnią sympatią, obcięła mi włosy na wysokości ramion. Obcięła je za moim przyzwoleniem, ale zdecydowanie więcej niż chciałam. Mi chodziło o przycięcie samych końcówek, a straciłam 2/3 włosów.  Dodam, że mam bardzo długie włosy. Także strata jest ogromna. Ta kobieta zrobiła mi także fryzurę, z grzywką, która bardzo mi się nie podobała, czułam, że zrobiła to specjalnie, aby mnie ośmieszyć, upokorzyć, nadużyła mojego zaufania. Włosy są w tym śnie tylko symboliczne, ja zarzucam tej kobiecie, że jej zaufałam, otworzyłam się przed nią, a ona to wykorzystała by mnie skrzywdzić. Jest sporo szarpaniny, straciłam kontrolę, czuję się skrzywdzona i głośno to wyrażam, tak by inni zobaczyli co ona mi zrobiła. W tym śnie, o dziwo, mam włosy dużo gęstsze niż w realu. Ale towarzyszy mi takie okropne poczucie krzywdy, że nie mogę się opanować, płaczę, spoglądając w lustro, czuję się upokorzona i w głowie mam jedną myśl, że znów będę cierpieć ponad 2 lata (tyle czasu potrzeba aby odrosły mi włosy). Długo zastanawiałam się co to może oznaczać. Czy to po prostu moje obawy odnośnie tej osoby czy mogę jej ufać, czy wprost przeciwnie i wykorzysta moje zaufanie. To ktoś kto nie ma z fryzjerstwem nic wspólnego, pracuje w zupełnie innej branży. Skoro obcina mi włosy, to znaczy, że coś przez nią stracę? Że doznam jakiej krzywdy, przykrości z jej strony? Możliwe, że wykorzysta pewną wiedzę na mój temat? Takie myśli nasunęły mi się zaraz po przebudzeniu. Byłam roztrzęsiona. Może, ktoś zechciałby pomóc w interpretacji? Będę wdzięczna 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mi się wydaje, że sen jasno pokazał Twoje nastawienie i obawy, co do tej osoby oraz był jako potwierdzenie tego, ze ufać nie warto nawet  z pozoru w błahych tematach.

Dnia 25.06.2018 o 23:03, Sapsali napisał:

osoba, której w rzeczywistości nie ufam,  nie darzę zbytnią sympatią

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję SowAna,  wiem, że sny, tego rodzaju, to nasze projekcje lęków i obaw, ale zastanawiam się jak ma się to do rzeczywistości. Czy to faktycznie ostrzeżenie przed tą osobą, przed realnym zagrożeniem z jej strony czy tylko mój umysł płata mi figle, bo po prostu nie lubię jej i źle się czuję w jej towarzystwie... Tak czy owak masz rację, ostrożności nigdy za wiele. Ale dlaczego akurat musiały przyśnić się włosy? Może one są jakąś wskazówką... Może oznaczają coś konkretnego? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

nie wiem, lecz włosy zachowują całą historię człowieka, podobno można po nich "czytać", drugie znaczenie to symbol seksualności, może czegoś ta pani tobie zazdrości i dlatego właśnie to obcina, trzecia wersja to siły witalne, energetyka, połączenie i moc własna zawarta w długich włosach - obcinam=pozbawiam mocy

PS za dużo tu symboli, wg mnie to nie chora wyobraźnia i przesada, tylko ostrzeżenie, może nie tylko co do tej osóbki, tylko ogólne, może zbyt jesteś ufna i wrażliwa na określone relacje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...