Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Whatever

Od jakiego rozkładu zacząć

Polecane posty

Whatever

Witajcie, jestem świeża w temacie. Kupiłam książkę i talię Tarota i powiem szczerze, że jest tam tyle opisów tych kart, że naprawdę nie wiem od czego zacząć naukę czytania Tarota. Jaki rozkład na początku próbować sobie postawić i czy w ogóle warto stawiać sobie?? Nie wiem od czego uczyć sie interpretacji kart. Czy ktoś mógłby mi doradzić? Dziękuję :)

Essa

Mozesz spróbować wyciągać sobie kartę dnia i sprawdzać jak minął lub losować 3 karty na opis osoby czy sytuacji. Spróbuj na razie na czymś co łatwo weryfikować. Spróbuj poczuć AW a potem AM. Zapraszamy też do ćwiczeń na forum:)

iwanek

Witaj.

Też jestem dosc "świeża" w tym temacie. Ja też zglupialam jak zobaczyłam ile jest różnych znaczeń do jednej karty. Zaczęłam nawet rozpisywać każdą po kolei. Nie zdało to jednak egzaminu. Lepiej mi się uczy w praktyce. 

Tak jak mówi Essa, najlepiej zacząć od karty dnia. Z racji tego że nie zawsze mogę to zrobić na początku tygodnia wyciągam po jednej karcie na każdy dzień, a pod koniec każdego weryfikuje jak się miały wydarzenia z tym co pokazał mi Tarot.

Poza tym robię sama dla siebie rozkłady z 3 kart. 

Można też spróbować zadać pytania np o bohaterów książki którą aktualnie czytasz bądź serialu który oglądasz. Myślę że na początek to będzie w sam raz.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w nauce ;*

• Lubię! 1

Koliber

Również przez to przechodzę. Mam karty, kilka różnych książek, bardzo chciałabym się uczyć ale ten ogrom znaczeń trochę zniechęca. Karta dnia u mnie? Robiłam i podsumowując dzień, nie znalazłam znaczeń pasujących do przebiegu mojego dnia. Ale! nie zniechęcam się. Własnie dlatego wybrałam forum, żeby było mi łatwiej i żebym mogła pójść do przodu :)

• Lubię! 1

Netty

Ja próbuje łatwych rozkładów 1-3 kart czasami 4 , porwałam się na krzyż celtycki to się pogubiłam ;

czasami mam wrażenie ze niektóre karty przekazują mi wiele a niektóre siedzę i patrzę i niewiele mogę z tego wyciągnąć ( jedno słowo) 🤔 ale się nie poddaję z czasem może przyjdzie albo i nie ...

• Lubię! 1

iwanek
Dnia 16.01.2019 o 22:05, Netty napisał:

Ja próbuje łatwych rozkładów 1-3 kart czasami 4 , porwałam się na krzyż celtycki to się pogubiłam ;

czasami mam wrażenie ze niektóre karty przekazują mi wiele a niektóre siedzę i patrzę i niewiele mogę z tego wyciągnąć ( jedno słowo) 🤔 ale się nie poddaję z czasem może przyjdzie albo i nie ...

Praktyka czyni mistrza;*

• Lubię! 1

asiula92

Też chciałabym się zabrać za Tarota, ale właśnie ogrom znaczeń danej karty trochę mnie przeraża <bezradny> . Chyba zacznę od małych kroczków, tak jak dziewczyny wyżej pisały.

• Lubię! 2

Syrena

A ja polecam wziąć na początek zeszyt, długopis i spisywać swoje odczucia wobec każdej karty i sprawdzać jakie mają pokrycie z ogólno przyjetymi znaczeniami:) to bardzo fajny sposób na poznanie kart nie tylko dla początkujących, ale i dla tych co wróżą i zakupiły sobie nowy cukiereczek do kolekcji. Za każdym razem można wyciągnąć coś nowego z każdej karty, dostrzec zależności i nowe symbole 

• Lubię! 3

asiula92

podbijam :) trzeci miesiąc pracy z kartami i jakoś to wszystko ogarniam - nie taki diabeł straszny... <diabeł>

• Lubię! 3
  • Gratuluję! 1
  • Haha 1

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...