Skocz do zawartości

Parę pytań....w jednym


SowAna

Polecane posty

Czy możecie wyrazić swą opinię na temat kierunków w kartach, lewo prawo, góra dól - chodzi o same obrazy, spotkałam się z opinią, ze są istotne (typu myszy podgryzają jakąś kartę) oraz z opinią, że nie ma to znaczenia (myszy to myszy - szkodniki i koniec, nieważne z której strony szkodzą) oraz (Pani i Pan zawsze patrzą w jakąś stronę, w którą nie ma znaczenia - może wtedy, gdy pełnią funkcją sygnifikatora)?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytania:

Czy zwracacie uwagę na znaczenie kart klasycznych umieszczonych na kartach Lenormand? jeżeli tak to w jakim zakresie?

Czy stosujecie rozkłady stricte Tarotowe?

Czy poszukujecie głębszego znaczenia (jak w Tarocie) czy słowa klucze oraz przymiotniki wystarczają?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SowAna napisał:

@lirith a jak radzisz sobie ze znaczeniem kart o nazwach zbliżonych do kart Tarota, da się wyłączyć mózg?

Jakoś nie myślę wtedy o tarocie. Więc chyba da się wyłączyć mózg.Może inni mają inaczej, ja skupiam się na tych  kartach jakie mam przed sobą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2018 o 12:28, SowAna napisał:

Kolejne pytania:

Czy zwracacie uwagę na znaczenie kart klasycznych umieszczonych na kartach Lenormand? jeżeli tak to w jakim zakresie?

Czy stosujecie rozkłady stricte Tarotowe?

Czy poszukujecie głębszego znaczenia (jak w Tarocie) czy słowa klucze oraz przymiotniki wystarczają?

 

ad.1 ja nie zwracam, mnie one wręcz przeszkadzają, dlatego przerobiłam sobie talię

ad.2 czemu nie? rozkład to rozkład

ad.3 ja nie szukam, tego typu talii nie używam do medytacji, traktuję je jako odpowiedzi na pytania, bywa, że wychodzą dosłownie ze znaczeniem obrazków

 

Dnia 27.09.2018 o 21:11, SowAna napisał:

Czy możecie wyrazić swą opinię na temat kierunków w kartach, lewo prawo, góra dól - chodzi o same obrazy, spotkałam się z opinią, ze są istotne (typu myszy podgryzają jakąś kartę) oraz z opinią, że nie ma to znaczenia (myszy to myszy - szkodniki i koniec, nieważne z której strony szkodzą) oraz (Pani i Pan zawsze patrzą w jakąś stronę, w którą nie ma znaczenia - może wtedy, gdy pełnią funkcją sygnifikatora)?

 

 

To jest w lenormandach ważne, szczególnie w wielkiej tablicy, ale... są talie, gdzie myszy patrzą prosto... no i co wtedy? 

  • Dziękuję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ercil wielkie dzięki, o rozkłady Tarota pytam, ponieważ (podobno :)) nie powinno się wykładać po jednej karcie, zawsze musi (powinna) być towarzyszka, która dookreśli poprzedniczkę, w Tarotowych rozkładach raczej karta (pojedyncza) ma swoje miejsce, a dopiero potem odczytuje się pełny obraz.

A co do myszy, właśnie mam taką talię, gdzie myszy są "obojętne" i chmury też <myśli> przyjmuję bez kierunku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, SowAna napisał:

@Ercil wielkie dzięki, o rozkłady Tarota pytam, ponieważ (podobno :)) nie powinno się wykładać po jednej karcie, zawsze musi (powinna) być towarzyszka, która dookreśli poprzedniczkę, w Tarotowych rozkładach raczej karta (pojedyncza) ma swoje miejsce, a dopiero potem odczytuje się pełny obraz.

A co do myszy, właśnie mam taką talię, gdzie myszy są "obojętne" i chmury też <myśli> przyjmuję bez kierunku...

 

Jeśli chodzi o jedną kartę w Lenorkach to faktycznie tak zaleca tradycja.  Jednak nie jest to kanon, te karty też ewoluują, poza tym i w kanonie są układy, w których każda karta ma swoje miejsce, czyta się ją jako jedną a potem syntetyzuje całość. Tarot przecież nie inaczej działa, tam karty sąsiednie też doprecyzowują okoliczności, czy też inaczej: okoliczności czyta się w związku z sąsiadującą kartą /kartami.

Bez "przeszkód kanonicznych" można czytać jedną kartę jako kartę dnia - chodzi o ćwiczenia, żeby zanotować co się wyciągnęło, z czym się ta karta kojarzy no i potem co się wydarzyło. Ale nie można się nastawiać na wydarzenie, bo np. wyciągniesz Żmiję i... czarny scenariusz gotowy xd. a tymczasem może chodzić np. tylko o złośliwość pod Twoim adresem, taką małą szpileczkę, niekoniecznie szkodliwą. Jedyną przeszkodą do wyciągania jednej karty dnia tutaj jest brak wytrwałości ;D

 

Co do kierunku to jest dopuszczalne, żeby go nie było - niektórzy nawet jak mają wyraźnie oznaczony kierunek to nie zwracają na to uwagi, no i tu, tak jak w każdych kartach odczyt zależy jak się ze swoimi kartami ustawisz. W Tarocie np. wcale nie musisz kierować się tak, jak to jest obecnie przyjęte (pomijam fakt, że znaczenie kart bywa inne niż kanoniczne), ale tak jest wygodniej, gdyż rozumiesz się z większością interpretujących.  W 52 kartowej talii kart cygańskich jest wręcz zalecane, by kierować się własnym wrażeniem - czytasz je wyłącznie na podstawie własnych skojarzeń związanych z nazwą i namalowanym na niej obrazkiem.

  • Dziękuję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Dnia 27.09.2018 o 21:11, SowAna napisał:

Czy możecie wyrazić swą opinię na temat kierunków w kartach, lewo prawo, góra dól - chodzi o same obrazy, spotkałam się z opinią, ze są istotne (typu myszy podgryzają jakąś kartę) oraz z opinią, że nie ma to znaczenia (myszy to myszy - szkodniki i koniec, nieważne z której strony szkodzą) oraz (Pani i Pan zawsze patrzą w jakąś stronę, w którą nie ma znaczenia - może wtedy, gdy pełnią funkcją sygnifikatora)?

 

 

Nie zwracam uwagi na kierunki. Raczej interpretuje karty jako np. koniczyny + myszy - tu myszy będą niwelowały pozytywizm koniczyny.

 

 

Dnia 29.09.2018 o 12:28, SowAna napisał:

Kolejne pytania:

Czy zwracacie uwagę na znaczenie kart klasycznych umieszczonych na kartach Lenormand? jeżeli tak to w jakim zakresie?

Czy stosujecie rozkłady stricte Tarotowe?

Czy poszukujecie głębszego znaczenia (jak w Tarocie) czy słowa klucze oraz przymiotniki wystarczają?

 

 

1. Jak mam bardzo niejasną sytuację z Lenormand to podpieram się klasycznymi

 

2.  Też 

 

3. Ja się kieruję intuicją i na pewno wszelkie detale/symbole mogą dużo więcej powiedzieć, więc doszukuję się głębszego znaczenia :) Lubię tak odkrywać karty

  • Dziękuję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wielkiej tablicy kierunki mają dla mnie znaczenie :) Natomiast na moich kartach myszy patrzą na wprost, tak samo Pan czy Pani... Jedyną kartą na którą zwracam uwagę jest karta Chmury czy ciemną stroną czy jasną się ustawiła :)

1. Nie zwracam uwagi :)

2. Tak :)

3. Raczej nie, podpieram się klasycznymi znaczeniami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...