Skocz do zawartości

Dlaczego warto stosować afirmacje


Mada

Polecane posty

Czy nam się to podoba czy nie, to w co wierzymy podświadomie spełnia się w naszym życiu.

Dlatego dopóki nie przekonamy podświadomości do zmian, to one nie nastąpią i to bez względu na nasze świadome poglądy. Bywa, że świadomie chcemy np. harmonijnego związku miłosnego, jednak w rzeczywistości nie potrafimy go stworzyć, żyjemy w niespełnieniu. Z powodu przykrych przeżyć, np. pod wpływem szoku przekonaliśmy się, że związki są przyczyną bólu (nagła śmierć partnera, nieodwzajemniona miłość itp). To przekonanie zostało zakodowane na silnych emocjach (im silniejsze emocje, tym mocniejszy kod) i podświadomie chronimy się przed ponownym doświadczeniem rozczarowania i bólu, nie pozwalając sobie na miłość w związku.

To oczywiście tylko przykładowy scenariusz, możliwości jest tyle, ile ludzi na świecie. Zazwyczaj jednemu przekonaniu towarzyszą inne, współgrające, 'wspierające' główny wzorzec, dlatego potrzeba czasu i determinacji by nastąpiła pozytywna transformacja podświadomości.

 

Jedną z metod pracy nad sobą w rozwoju duchowym jest stosowanie afirmacji.

Pomagają one w uwalnianiu starych, negatywnych przyzwyczajeń i wyobrażeń, są narzędziem wspierającym kreację nowej, lepszej jakości życia.

Możemy je mówić, śpiewać, czytać i pisać, jednak ważne jest by nie robić tego bezmyślnie, zawsze odwoływać się do Intuicji, stosować je z refleksją i wizualizacją, by zwracać uwagę na sygnały zwrotne z naszej podświadomości.

 

Przed zastosowaniem afirmacji możemy stworzyć sobie test skojarzeń, po to aby wyświetliły nam się podświadome, ograniczające przekonania. Kolumna reakcji też częściowo pełni tą rolę dzięki niej możemy uświadamiać sobie, co jeszcze ogranicza nas w temacie który uzdrawiamy. Jeśli dany komunikat powtarza się, warto na jego podstawie ułożyć kolejne afirmacje. Mimo stosowania kolumny reakcji, skrzętnego zapisywania głosów z naszego wnętrza i tak po pewnym czasie stosowania afirmacji może pojawić się silne napięcie, poczucie rozbicia, a nawet spontaniczne wspomnienia regresywne, nie wolno tego tłumić, spychać w nieświadomość, to doskonały moment by skorzystać sesji regresingu.

 

Afirmujemy w celu wypełnienia przestrzeni w podświadomości po odreagowaniu negatywnych wzorców w sesji regresingu, kiedy uwolniliśmy się od pewnych negatywnych kodów na życie, ale brak nam ugruntowania nowych, pozytywnych sposobów myślenia i działania. Aby dawne przyzwyczajenia nie odnowiły się i aby ukierunkować naszą uwagę na to, co proponuje nam nasza Nadświadomość, czego chcemy doświadczać i przejawiać w życiu stosujemy afirmacje i wizualizacje. Podczas ich stosowania na bieżąco sprawdzamy sprawdzamy co jeszcze stoi na przeszkodzie, jakie emocje się pojawiają, jakie jeszcze obawy, lęki, niepewności i wg potrzeb układamy kolejne afirmacje.

 

Rozwijając się trzeba być świadomym, że oprócz wspaniałych sukcesów będziemy doświadczać okresowego zniechęcenia (szczególnie przy pracy nad ciężkimi, mocno ograniczającymi nas wzorcami), zmęczenia, braku wiary w skuteczność i sens pracy nad sobą. Mając świadomość takich chwil wiemy, że nie są one czymś ostatecznym, że to ‘tylko’ wyraz podświadomego sabotażu, przejściowy etap podczas dokonywania się zmian.

 

źródło holistyka.pl

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 3 years later...

Przeczytałam kilka książek o wizualizacji,afirmacjach itp.i wiem,że to dobra droga do wprowadzenia zmian.Mi to jednak nie wychodzi.Po kilku dniach stosowania afirmacji robi mi się jakiś mętlik w głowie i " źle się czuję" psychicznie.I jakoś przestaję,bo wydaje mi się, że zwariuję :-)

Justyna

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...