Skocz do zawartości

Zachodnia kontra wedyjska


nikita29

Polecane posty

Hej:) którą astrologią kierujecie się podczas patrzenia na wasz horoskop? która częściej według was znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości? Z jakich systemów najczęściej korzystacie?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

zachodnia - jestem na samiuśkim początku ale na razie staram się ogarnąć  energie oddziaływania planet i poznania ich energii zachowań to sama ze znakami . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Batyam napisał:

zachodnia - jestem na samiuśkim początku ale na razie staram się ogarnąć  energie oddziaływania planet i poznania ich energii zachowań to sama ze znakami . 

Wedyjską też się interesujesz czy postanowiłaś zająć się tylko zachodnią?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, nikita29 napisał:

Wedyjską też się interesujesz czy postanowiłaś zająć się tylko zachodnią?

Nikita29 teraz tylko zachodnią wiesz to bardzo duży temat by zrozumieć same oddziaływanie i naturę znaków i planet to tak jak liczby .... energie musisz poznać. Czytałam ostatnio na innym forum bardzo fajne ćwiczenie , polegało ono na tym że cytowano 2 zdania i z tych zdać próbowano odtworzyć aspekty planet , np :

 

Kiedy król ruszył na polowanie wszystkie damy dworu zaczęły przygotowania do wieczornej wieczerzy. widzisz tu oddziaływanie planet i można no królowi przypisać Księżyc moim zdaniem bo to mężczyzna ,  Wenus może oznaczać Damy dworu  a polowanie może być Marsowe bo to działania do boju i strategii .......Podaje ten przykład bo jeśli ktoś ma pytanie to musimy odnieść się do domu odpowiedniego a jeśli nie mamy tam planet a mamy pytanie to może warto poćwiczyć i zobaczyć czy i jak to się sprawdzi kiedy my przypisujemy planety bohaterom ze zdań . A może to utopia ale fajne doświadczenie. Ja uważam tak gdyż po numerologii doszłam do wniosku że nie można bez dobrej znajomości wyczucia energii znaków i planet ich działań ... czytać horoskopu ale to moje subiektywne odczucie ja z tych co badają różne swoje teorie .

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Batyam napisał:

Nikita29 teraz tylko zachodnią wiesz to bardzo duży temat by zrozumieć same oddziaływanie i naturę znaków i planet to tak jak liczby .... energie musisz poznać. Czytałam ostatnio na innym forum bardzo fajne ćwiczenie , polegało ono na tym że cytowano 2 zdania i z tych zdać próbowano odtworzyć aspekty planet , np :

 

Kiedy król ruszył na polowanie wszystkie damy dworu zaczęły przygotowania do wieczornej wieczerzy. widzisz tu oddziaływanie planet i można no królowi przypisać Księżyc moim zdaniem bo to mężczyzna ,  Wenus może oznaczać Damy dworu  a polowanie może być Marsowe bo to działania do boju i strategii .......Podaje ten przykład bo jeśli ktoś ma pytanie to musimy odnieść się do domu odpowiedniego a jeśli nie mamy tam planet a mamy pytanie to może warto poćwiczyć i zobaczyć czy i jak to się sprawdzi kiedy my przypisujemy planety bohaterom ze zdań . A może to utopia ale fajne doświadczenie. Ja uważam tak gdyż po numerologii doszłam do wniosku że nie można bez dobrej znajomości wyczucia energii znaków i planet ich działań ... czytać horoskopu ale to moje subiektywne odczucie ja z tych co badają różne swoje teorie .

Pytam dlatego, że po dłuższej analizie zarówno wedyjskiej jak i zachodniej nie jestem w stanie stwierdzić, która jest "moja". Wchodząc głębiej w ten temat jest jeszcze gorzej, zgodnie z maksymą "wiem, że nic nie wiem".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, nikita29 napisał:

Pytam dlatego, że po dłuższej analizie zarówno wedyjskiej jak i zachodniej nie jestem w stanie stwierdzić, która jest "moja". Wchodząc głębiej w ten temat jest jeszcze gorzej, zgodnie z maksymą "wiem, że nic nie wiem".

Wedyjska łączy się z kabałą po co Ci to,  ja bym ogarniała jeden temat a jak łączysz to tak jak napisałaś ''wiem że nic nie wiem'' ja jeszcze posiłkuje się przedrukami ale znaki i planety i energie staram się sama usystematyzować jaka ona może być ... . Ja jestem na samiutkim początku i nawet bym nie śmiała dotykać czyjś horoskop myślę że kilka lat będę siedzieć na swoim podwórku jak na nim nie zostanę ... bo tylko weszłam w astrologię by bardziej poznać siebie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Zdecydowanie astrologia zachodnia. Nie zamierzam tego zmieniać, tym bardziej, że wedyjska to jest kosmos.

 

@ Batyam - astrologia wedyjska nie łączy się z kabałą. To jest astrologia wyrosła na gruncie hinduskim i mająca Wedy za przewodnika. Żeby być astrologiem wedyjskim - uwaga, mówię tu o astrologii naprawdę wedyjskiej a nie o odłamach systemu i ich mieszaninie z wpływami zachodnimi, czyli o dzisiejszej astrologii hinduskiej, bo to właśnie ją możecie znaleźć w necie - trzeba poświęcić o wiele więcej czasu na zgłębianie jej tajników niż w astrologii Zachodu, zwłaszcza współczesnej. I znać sanskryt by móc czytać Wedy (nie przekład Wed - oryginał <język>) bo to jest całościowy system związany z tamtejszą kulturą -  religią, etyką, filozofią, medytacją, medycyną. Ta astrologia rządzi się własnymi prawami, dla jednej osoby sporządza się kilka podstawowych horoskopów,  a docelowo - kilkanaście.

I trzeba podporządkować tej astrologii swoje życie - nie da się być wedyjskim na 8 godzin, bo to nie jest tylko "zawód astrolog" Tam bardzo istotna jest duchowość, astrolog wedyjski to styl życia, w którym bardzo ważna jest duchowość i etyka. 

Na pocieszenie dodam, że astrologia hinduska wywarła wpływ na średniowieczną astrologię zachodnią (podobnie jak arabska) i do dziś te elementy są używane a także śmiało można włączyć do interpretacji zachodniej niektóre opisy planet wg. astrologii hinduskiej. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...