Skocz do zawartości

Osoby w tarocie


Margita
 Share

Polecane posty

Osoby w tarocie AW- ogólny zarys.

 

Głupiec O– to taki lek­ko­duch, infantylny i ryzykant. Ktoś kto coś zaczyna od początku bez prze­myślenia, tak trochę idzie na żywioł. Nie martwi się brakiem doświadczenia, co tam, raz się żyje.

 

Mag I– to taki mężczyzna czaruś, omotać, omotać i uwodzić. Dzięki swojej naturze, sile przyciągania oraz umiejętności przekonywania załatwi prawie wszystko, tu się uśmiechnie, tam pokokietuje, tu da kwiatek, tam czekolatki, to znów strzeli maślane oczka. Wszystko co robi to po to by osiągnąć zamie­rzony cel.

 

Kapłanka II– kobieta tajemnicza, często wskazuje na kochankę, sekrety jej powieżone trafią jak do studni, dobra przyjaciółka. Wiesz dobrze, że jak coś jej powiesz to zostanie u niej, a jednocześnie potrafi poradzić. Dobra intuicja, taka nieodkryta karta. Przy Pustelniku może oznaczać starszą kobietę (np. babcia), obok Gwiazdy czasem wskazuje na wróżkę. Ogólnie ona wie to co o Tobie ukryte, kumpela, taki jakby spowiednik gdzie możemy się otworzyć.

 

Cesarzowa III– to przede wszystkim macieżyństwo, dzieci, rodzina i smaczne obiadki, jak również kobieta, która lubi poflirtować, mru­gnąć tu i tam okiem, puścić tajemniczy uśmiech. Dla mężczyzn bardzo pociągająca i “apetyczna”. Zde­cydowana w dążeniu do celu, dba o dom i rodzinę. To matka, żona lub kochanka.

 

Cesarz IV– to przede wszystkim ojciec i mąż, osoba o wielkim autorytecie, czasem dominujący. Czasem starszy mężczyzna na stanowisku. Głowa domu, ktoś kto podejmuje decyzje nie impulsywnie, ale po przemyśleniu, a jego autorytet jest zauważalny. Do niego należą decyzje i ostatnie słowo w podejmowaniu działań rodziny.

 

Arcykapłan V- człowiek o surowych zasadach, inteligentny, religijny, posiada dużą wiedzę. To ktoś, kto lubi nas umoralniać, człowiek wierzący, w uczuciach wskazuje raczej na miłość duchową. Taki ktoś kto mówi na ciągle “tego nie rób, bo co ludzie powiedzą”. Czasem krytycznie nas ocenia i jakby nie potrafo wrzucić na luz.

 

Kochankowie VI- osoba szalenie czuła i romantyczna, osoba stojąca przed wyborem, to człowiek zako­chany, zauroczony, ogólnie pokazuje parę, romans lub nowy związek. Człowiek, który musi zdecydować o wyborze, takie wahania jak w wierszu “osiołkowi w żłobie dano”, “i chciałabym i boję się” W związkach uczuciowym czasem możliwość bycia z dwiema osobami, takie “szkoda księdza, żal pierogów” . Człowiek stojący na rozstajach, trzeba wybrać odpowiednią drogę, ale którą?

 

Rydwan VII– człowiek szybki w działaniu, zawsze do przodu nie ogląda się za siebie, lubi grać pierwsze skrzypce. Z wyznaczonej trasy nie zboczy, zawsze kończy zaczętą pracę/sprawę. Nie będzie się zabardzo rozczulał nad drobnostkami, choć może wewnętrznie kołaczą mu się sprzeczności i nie do końca jest pewien, ale jak powie A to i B. Taki człowiek nie jest romantykiem, raczej realistą.

 

Moc VIII– kojarze sobie z takim tekstem– “Mam moc i wszystko mogę”. To człowiek sprawiedliwy, jego psychika nie ma prawa być zachwiana, zrównoważony, obiektywny. Najczęściej kojarzony z wszelkimi urzędami. Przyświeca mu zdrowy rozsądek i świadomość, że “ma moc”, odwaga w dążeniu do celu, mało co go wystrasza czy zniechęca. Ciężka praca nie jest mu obca, wkłada wiele wysiłku w osiągnięcie tego co chce, ale nie tak na łapu capu, wszystko jest dobrze przemyślane.

 

Pustelnik IX- człowiek od którego możemy się wiele nauczyć, doświadczony i z dużym bagażem przeżyć życiowych. To ktoś, kto lubi samotność, nie jest amatorem hucznych zabaw czy karnawału w Rio. Może też oznaczać osobę wróżącą. Człowiek mądry nierzadko po dramatycznych przejściach, taki człowiek co swoje widział i wie. Czasem bywa osamotniony wśród innych, to nie jest kumpel od browara ale opowie nam dokładnie o produkcji piwa.

 

Koło Fortuny X– człowiek zmienny jak pogoda, może też oznaczać kogoś, kto przeszedł jakąś zmianę życiową. Człowiek, który nie usiedzi w miejscu, gdzieś go ciągle gna, coś musi robić, nie dla niego słodkie lenistwo. Tu nie wiadomo “jaka palma przed nim wyrośnie”, ciągłe zmiany nastroju. Raczej nie jest ostoją stabilności.

 

Sprawiedliwość XI– ktoś sprawiedliwy, obiektywny często kojarzy się z sądami. To nasz stały partner, nie do ruszenia, stabilny i wierny. To słowa, które nie są ulotnym pyłem. Osoba konkretna i zdecydowana. To ktoś szczery do bólu, możliwe, że za to ma mniej przuyjaciół, ale wychodzi z założenia, że najważniejsza prawda i sprawiedliwa ocena. Do niego możemy śmiało pójść po radę, będzie szczera i dobra, choć może mniej lukrowana w formie.

 

Wisielec XII– to ktoś taki, kto robi odwrotnie niż wszyscy, lubi sobie eksperymentować, może też wskazywać na kogoś, kto ciągle wpada w łapki ludzi, którzy wymuszają na nim działania, których on nie akcepuje ale jest zmuszony to robić, może z miłości lub ze strachu. Może też oznaczać kogoś, kto lubi sobie zabalangować, bo wtedy świat jest różowy, a on widzi wszystko w innym wymiarze. Raczej szybki się asymiluje z otoczeniem, robi co inni chcą, choć nie jest mu to na rękę, tak dla upodobania się może innym.

 

Śmierć XIII– ktoś, kto powstał po wielkim ciosie, odrodził się po cierpieniach. To może też być były partner z którym mieliśmy na pieńku, ktoś niezbyt ciekawy z naszej przeszłości. Równie dobrze człowiek, który przeszedł transformację czy to duchową, czy zdrowotną lub poznawczą, chodzi o kogoś, kto zmienił się w jakiś sposób, na zasadzie “wczoraj widziałam Zenka, zmienił się nie do poznania”. To również może być nowo poznany znajomy/koleżanka, która zmieni nasz świat, a dawni znajomi "umrą" wraz z fascynacją nową znajomością i być może odwiedzaniem innych miejsc, a co za tym idzie odkrycia w sobie nowych zainteresowań.

 

Umiarkowanie XIV– osoba bardzo zrównoważona, ktoś kto może nam dać obiektywną radę. Ktoś cierpliwy czasem oreśla lekarza. To oddany nam partner lub brat, przyjaciel. Osoba, która daje nam poczucie bezpieczeństwa pozbawiona chaosu. Tak ostrożnie do celu, nic na huurraa, czasem okazywanie emocji czy uczuć też pozostaje na zasadzie “nie rzucam się na szyję w centrum miasta”, “nie będę skakać z radości i robić z siebie pośmiewisko”. Jednak wewnętrznie wygląda to zupełnie inaczej.

 

Diabeł XV– to taki “ama­tor na kwa­śne jabłka” co patrząc na kobietę na ulicy widzi ją bez ubrania Myśli tylko o seksie i opowiada sprośne dowcipy. Czesem ktoś uzależniony lub mający jakiś ciemne interesy. Taki człowiek potrafi nas uzależnić, jak narkotyk, to też partner/partnerka która sprawia nam przykrość, terroryzuje psychicznie, a mimo to twierdzimy, że kochamy, nie chcemy lub nie potrafimy opuścić takiego związku i wciąż tkwimy w takim toksycznym układzie, bo ktoś żeruje na naszych słabościach czy słabej woli.

 

Wieża XVI- to ktoś komu się świat zawalił, osoba po ciężkich przejściach, kobieta mająca męża alko­holika, samotna matka, osoba bezdomna. Czasem oznacza kogoś, kto stracił wszystko i musi zaczynać od nowa. Takie budowanie od undamentów, jak również ktoś, kto się z czegoś wyzwolił, może z nałogu lub z destrukcyjnej relacji.

 

Gwiazda XVII– to typowy Dyzio marzyciel, osoba udolniona artystycznie, bujanie w obłokach. Ktoś urodzony pod szczęśliwą gwiazdą, szczęściarz, zawsze spada na cztery łapki. Może też wskazywać na powodzenie u płci przeciwnej. W uczuciach mało realistyczne, typowy romantyk, plany ogromne, gorzej z realizacją. Bywa poetą i potrafi pięknie przemawiać, zwłaszcza do płci przeciwnej.

 

Księżyc XVIII– zazwyczaj opisuje kobietę, to kuzynka lub kobieta z naszej rodziny. Czsem wskazuje na kochanka/kę. Może też czasem wskazywać na kłamczucha i takiego człowieka co to chce nam zamydlić oczy. Tu bym raczej nie liczyła na szczerość, w kazdym słowie jest drugie dno. Mówi “wyglądsz pięknie, szanuję Cię, jesteś tą jedyną”, a w rzeczywistości chodzi tylko o zdobycie nas. Na przykład mówi, że jest filozofem, a okazuje się że przeczytał w życiu 3 książki. Księżyc oświetla to co mamy zobaczyć, a nie to co jest ukryte, co niechcący moglibyśmy widzieć.

 

Słońce XIX– to przede wszystkim ktoś zakochany, pełen dobroci i wspólczucia. To może być ktoś z rodziny, często kogoś kto ma dzieci lub nasz brat/siostra. Wielbiciel sztuki i pasjonata. Czsem taki Romeo, ale też lowelas i zalotnik. Często to nasz stały partner. Ulubieniec płci przeciwnej.

 

Sąd Ostateczny XX– może oznaczać osobę, która ciągle nas osądza, lub w prostym tłumaczeniu sąd. Ktoś mocno wierzący i posiadający niewzruszone zasady. Często pokazuję sprawę sądową i sędziego. Karta porozumień i dogadywania się. Ktoś kto chce mieć ostatnie słowo lub ktoś wzbudzający nasz autorytet, którego pytamy “co by zrobił na naszym miejscu”. Osoba mało spontaniczna.

 

Świat XX– to ktoś, kto jest dla nas całym światem, nasz partner/mąż, ktoś kogo darzymy uczuciem, to może też być nasze dziecko, jak i sam fakt urodzenia dziecka. Obcokrajowiec lub ktoś podróżujący, lingwista. Czsem ktoś, kogo nie rozumiemy, na zasadzie “Staszek coś do mnie mówi, a ja go zupełnie nie rozumiem, nie możemy się dogadać”. To również osoba pracująca za granicami kraju lub ktoś kto przekroczył granice w czymś, np. "Hela przekroczyła wszelkie granice w swojej nieodpowiedzialności".

  • Dziękuję! 1

0girl_witch.gif.d551843d651a3d222daca21637f5946b.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Każda z tarotowych kobiet ma coś do ukrycia i każda nie jest do końca szczera. Z róznych powodów. Oto przegląd:

KAPŁANKA - nie pytaj Kapłanki o sekrety koleżanki, sąsiadki, stan konta i resztę. Nie powie, bo nie. Bo obiecała, bo się wstydzi, bo nie wypada, bo nie plotkuje. Nieszczerość Kapłanki nie jest szkodliwa dla mężczyzny (jest rzeczywiście uczciwa do bólu), jej milczenie może być szkodliwe. Przede wszyskim dla relacji i niej samej. Matka Polka Siatkarka.

 

CESARZOWA - dziel i rządź. Kłamstwa, plotki i podstępy ugruntowane są tym, że chce zachować swój stan posiadania, status i tryb życia, do jakiego przywykła. Zajrzy do potrfela (czy gruby), skontroluje znajomości (czy aby jakaś inna się nie pojawiła), poda kolację ze śniadaniem, żeby dostać w zamian coś, na czym jej akurat zależy. Mam Więc Jestem.

 

KRÓLOWA KIJÓW - Ma wygórowane wymagania, popada w samouwielbienie i nie wierz jej, bo jest chytra. Zabawi się na twój koszt, wyszyści konto do cna, a ty na koniec jeszcze jej za to podziękujesz i będziesz wniebowzięty, że miałeś zaszczyt przebywać w towarzystwie rajskiego ptaka. Jak się tobą znudzi, to bez żalu zatopi pazury w innej ofierze.

 

KRÓLOWA MONET - Skąpa jeśli chodzi o własne pieniądze, rozrzutna za twoje. Będziesz nosił za nią tony zakupów, sto par butów i torebek na każdą okazję. Lubi chomikować to i owo. Jedyny plus: będziesz dobrze i ze smakiem ubrany oraz najedzony, a z wdzięczności przepiszesz na nią wszystkie dobra.

 

KRÓLOWA MIECZY - Jej nie wierz nigdy. Ma rentgen w oczach i prześwietli cię już na początku. Zbiera informacje z pozornie błahych i nic nieznaczących rozmów. Jest przenikliwa i wykorzysta w najmniej spodziewanym momencie twoje słabości. Z nią nie wygrasz nigdy. Zanim się znudzi, to odejdzie.

 

KRÓLOWA PUCHARÓW - Zrobi z siebie nieporadną życiowo, a ty się nią zaopiekujesz i będziesz czuł się taaaki męski. A ona za plecami będzie korzystać z twojej naiwności. Fałszywa na wskroś i słodka jak cukierek.

 

źródło: poszukiwaniaztarotem.blox.pl

  • Lubię! 3
  • Dziękuję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...