Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Marika

Magia Wdzięczności

Polecane posty

Marika

WDZIĘCZNOŚĆ 

Według energii przyciągania to właśnie szczera wdzięczność jest jedną z głównych sił tej mocy, czyli okazując ją, przyciągamy do swojego życia pozytywne zdarzenia. Jeśli czujemy wdzięczność za dary, które daje nam świat, jeśli potrafimy się nimi cieszyć - jesteśmy częściej nagradzani. Wdzięczność sprawia, że cały świat działa na naszą korzyść, a my sami czujemy lekkość i wszechogarniającą radość. Gdy uwolnisz wdzięczność, poczujesz jak Twoje życie zmienia się na lepsze.
źródło: Książka Pozytywny Egoista

Jednym z popularnych ćwiczeń dotyczącym wdzięczności jest prowadzenie Dziennika Wdzięczności. Chodzi o to, aby codziennie przed snem przeanalizować swój dzień i na początek znaleźć minimum 10 wydarzeń, sytuacji, rzeczy za które jesteśmy wdzięczni i zapisać je w specjalnym zeszycie. Mogą one dotyczyć wszystkiego, można dziękować za to, że m.in.: świeci słońce, zakupy były udane, za to, że ktoś nam pomógł, że żyjemy, oddychamy, że mamy wspaniałych ludzi obok siebie, że pracujemy, że z kimś mamy świetne relacje itd. Z czasem sami zobaczycie, że takich rzeczy uzbierało się naprawdę sporo i to w ciągu jednego dnia. Dzięki temu codziennie nasza uwaga skupiona jest tylko na pozytywnych wydarzeniach, nasz nastrój się poprawia, a to co przykre idzie w zapomnienie. Należy również pamiętać, że nasze myśli kreują naszą rzeczywistość, to o czym myślimy, to do siebie przyciągamy, więc kiedy nasza uwaga skupiona jest tylko na tym co radosne i pozytywne istnieje duże prawdopodobieństwo, że takich wydarzeń będziemy doświadczać więcej i więcej... 

• Lubię! 4

Luna

Praktykuję bardziej pod katem dziękowania innym za dobre słowo, pomoc, pomysły ...tworzy sie dobra energia, mam tendencje do surowej oceny ale staram sie ja zamykac w szafie,

zdecydowanie lepiej wtedy w życiu jest.

• Lubię! 2

Marika

Zachęcam do wypróbowania tej metody. To wcale wiele nie kosztuje, a może przynieść ogromne efekty. 

• Lubię! 2

Syrena

Mi coraz łatwiej przychodzi wdzięczność za najmniejsze rzeczy. Tak samo jak spokój ducha. Zauważam więcej dobrych sytuacji wokół mnie, a co za tym idzie więcej pozytywnych myśli. 

• Lubię! 2

runa33

Ja to sobie piszę taki jakby list na kartce do Wszechświata,w którym mu dziękuję dosłownie za wszystko co było,jest,będzie,ludzi i zdarzenia.Robię tak raz na dłuższy czas,zazwyczaj wtedy jak się źle czuje i źle jest w moim życiu,jak się czuje samotna albo smutna.Zazwyczaj poprawia to nastrój.

• Lubię! 2

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...