Skocz do zawartości

Pani Baran, Lew i Strzelec; strach się bać


Ismena

Polecane posty

Wśród kobiet, które zabijają w afekcie, najwięcej urodziło się w znakach ognistych: Baranie, Lwie i Strzelcu. Jakie są źródła ekstremalnych zachowań tych femme fatale?

Baranica – wulkan agresji

Na czele trzech ognistych znaków stoi kobieta Baran. Zwykle urodziwa i seksowna, ma dużo z twardego faceta. Baranem rządzi Mars, rozgrzana do czerwoności planeta działania, agresji oraz żarłocznego seksu. Jego podopieczna uwielbia krwawą rywalizację, bo ją pobudza i motywuje do działania. Ta pani musi wygrać. Bezwzględna, za wszelką cenę chce osiągnąć swój cel, zwykle po trupach. Niczym taran każdą przeszkodę zmiecie ze swojej drogi.

 

Jest nieprzewidywalna. Dopiero co radosna, a za chwilę kipi furią. Najpierw działa, potem też za bardzo nie myśli. Nigdy nie analizuje tego, co zrobiła, i się nie cofa. Nie ma skrupułów, rządzą nią bowiem niskie instynkty. Od ludzi bierze, co chce. Polowanie to jej żywioł. Jest zwierzęca, dominująca i nie zna litości. Jej najciemniejsza strona mocy to morderczyni w afekcie. Ale bez takich skrajnych skłonności opowiada swoim życiem historię o wolności. Nie ogląda się za siebie, w nosie ma jakiekolwiek ograniczenia. Nie znosi rutyny. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. Działa impulsywnie, z pasją i bardzo intensywnie. Urodzona egoistka odmienia przez przypadki słowo JA. Dla niej liczy się tylko zaspokajanie żądz, choć kochanka z niej gorąca!

 

Lwica – narcyz do potęgi - @runoutofbreath przeczytaj :P

Poza sobą świata nie widzi. Uważa, że ludzie są tylko po to, żeby realizowali jej cele. Są dla niej jedynie tłem. Bez problemu ich eliminuje, gdy stają się zbędni, zagrażają jej lub nie oddają hołdu. Jest bowiem typem narcystycznym. Cierpi na manię wielkości. Ale w skrytości ducha boi się, że ktoś odkryje, że tak naprawdę czuje się niewiele warta. Dlatego w skrajnym przypadku gotowa jest zabić. Do użycia przemocy popycha ją również żądza zdobywania. Potencjalna ofiara interesuje ją, dopóki jest daleko. Bo w jej ostrych pazurach znacznie traci na atrakcyjności. Znudzona kocica porzuca zdobyte zwłoki bez cienia żalu.

Lwica w wersji light najchętniej spędziłaby życie na królewskim tronie, wydymając wymalowane szminką usteczka. Jak tlenu potrzebuje niepodzielnej uwagi, podziwu i uwielbienia. Wymaga absolutnego szacunku i uległości. Władcą jej znaku jest Słońce. Zignoruj ją, skrytykuj, a wgniecie cię w ziemię obcasem czerwonej szpilki. Bywa gwałtowna i nie przebiera w środkach. Ale gdy złożysz jej należną cześć, pokaże swoją słoneczną stronę: hojność, królewski gest, głęboką namiętność, oddanie.

W jej towarzystwie świat wydać się może promienisty, intensywny, wesoły. Ma bowiem fantastyczne poczucie humoru, niepodzielnie bryluje w towarzystwie. Jest dumna, dostojna, pełna energii i radości życia. Zawsze jednak daje się wyczuć w niej pogardę dla pospólstwa. Ma ciągoty do luksusu, ale i tandetnych błyskotek. Jest bezwstydna i nienasycona w łóżkowych szaleństwach. Niestety, rozczaruje kochanka swoim kompletnym brakiem zainteresowania nim. Jest niebywale kreatywna. Urodziła się, by tworzyć i realizować się, jak na pępek świata przystało. Ma w sobie niezwykły magnetyzm. Emanuje oślepiającym blaskiem, którym można się mocno sparzyć. Jej ego osiągnęło najwyższy stopień rozżarzenia.

 

Pani Strzelec – dziki temperament

Często cierpi na zaburzenia maniakalno-depresyjne. Przekracza wszelkie granice. Oszukuje, zdradza, znika, zatraca się w używkach. Potrafi zranić swoją bezkompromisowością. Ma problemy z oceną rzeczywistości. Tylko wtedy czuje, że żyje, gdy ma do czynienia z bardzo niebezpieczną zabawą, chorą fascynacją. Buja w obłokach, a potem popada w depresję. Często funkcjonuje na psychotropach. Skrajnie lekkomyślna, nie liczy się z ludźmi. Kroczy po cienkiej linie nad przepaścią i do głowy jej nie przyjdzie, że może spaść.

Pani Strzelec wydaje się, że Jowisz, która włada jej znakiem – przynoszący łut szczęścia – uchroni ją przed zgubą. Jednak ciemna strona tej planety oznacza brak umiarkowania, zadufanie, nadęte ego. To mistrzyni w ryzykowaniu i stawianiu wszystkiego na jedną kartę. Wewnętrzny ogień Strzelczyni płonie, gdy może się wdać w niebezpieczne gry. Często popada w nałóg hazardu, a stąd do kryminału tylko jeden krok. W bardziej umiarkowanym wydaniu jest pasjonatką podróży. Fascynują ją odległe kultury, wszechświat i poszukiwanie sensu życia. Oddaje się jedynie wielkim ideom, najchętniej filozoficznym bądź duchowym. Wypisując na sztandarach hasło „humanitaryzm”, nie dostrzega potrzeb pojedynczego człowieka. Zjednuje sobie ludzi entuzjazmem i szerokimi horyzontami umysłowymi, jednak potem zraża obietnicami bez pokrycia i powierzchownością w kontaktach. Gdy jej wolność jest w jakikolwiek sposób zagrożona, staje się dzika i bezwzględna. Zmienna, niewierna, szybko się nudzi. Rozwód? Wypowiedzenie z pracy? Proszę bardzo!

W jej słowniku nie występuje słowo „porażka”. Gdy się przewróci, wstaje i podąża dalej. Jej dzika strona mocy idzie w parze z głęboką życiową mądrością. Jest kimś w rodzaju wiedźmy, znachorki, która niejedno w życiu widziała i wiele wie. Ma swoje wizje i za nimi podąża, ale nikt jej niczego nie narzuci. Potrafi moralizować, bywa niekonsekwentna, rozhuśtana emocjonalnie. Jej skłonność do przesady jest bezgraniczna, temperament nie do poskromienia.

 

Tekst: Aleksandra Nowakowska

źródło: wróżka.com.pl

  • Lubię! 1
  • Dziękuję! 1
  • Haha 3
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no piekny artykuł wrzuciłas @Ismena   <sarkazm>

Uwielbiam pewna Baranice, ja sie nie zdaze obejrzec a ona juz trzy rzeczy zrobi a nawet jak siedzi to sie wydaje, ze idzie.

Jako kompan do zabawy i akcji Baran jest boski (mężczyznę  przyjaciela tez mam  Barana)

  • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2018 o 18:47, Koniczyna napisał:

W mojej rodzinie jest Pani Strzelec ,opis idealny wszystko się zgadza

W mojej rodzinie również, ale niestety jak czytam to co opisano, to ona jest całkowitym przeciwieństwem :D

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działanie w afekcie nie zależy od znaku Słońca, lecz żywioł tu ma duże znaczenie. Ogólnie im więcej tego ognia w kółku tym bardziej prawdopodobny jest afekt. Nie tylko przy zbrodni, w miłości też  ;D No i poza tym jeśli już mowa o Słońcu w znakach ognia, to ono musi być porządnie uszkodzone, by zabić w afekcie, bo choć ogień daje silną ekspresję emocji, to morderstwo jest wynikiem afektu patologicznego.

Tutaj babeczka poleciała charakterystyką znaków, przy czym moim zdaniem najgorzej wyszedł jej Strzelec. No ale jest to artykuł do poczytania a nie do nauki, więc nie ma co wymagać żeby pisała w nim jakieś sążniste astroelaboraty. Swego czasu w "Problemach astrologii" grupa astrologów zajmowała się tematem wpływu znaku Słońca na różne skłonności, zachowania i zajęcia, nieodmiennie dochodząc do wniosku, że Słońce Słońcem ale bez spojrzenia na cały kosmogram nie ma mowy o określeniu tego, do czego ostatecznie skłoni się Włh. Ale z kolei jeśli weźmiemy pod uwagę ekspresywne działanie Słońca w znaku ognistym to można się zgodzić się z teorią, że te właśnie znaki maja najlepsze predyspozycje do nie panowania nad emocjami i im większe jest to nieopanowanie, tym jest większa możliwość wybuchu ze skutkiem tragicznym, dotyczy to także WH ogniu oraz, w mniejszym stopniu, pozostałych planet. Oczywiście większe jest niebezpieczeństwo, jeśli te planety (podobnie jak przy Słońcu) są uszkodzone.

  • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 3 weeks later...
Dnia 27.12.2018 o 01:58, Ismena napisał:

W jej słowniku nie występuje słowo „porażka”. Gdy się przewróci, wstaje i podąża dalej. Jej dzika strona mocy idzie w parze z głęboką życiową mądrością. Jest kimś w rodzaju wiedźmy, znachorki, która niejedno w życiu widziała i wiele wie. Ma swoje wizje i za nimi podąża, ale nikt jej niczego nie narzuci. Potrafi moralizować, bywa niekonsekwentna, rozhuśtana emocjonalnie. Jej skłonność do przesady jest bezgraniczna, temperament nie do poskromienia.

 

Tekst: Aleksandra Nowakowska

źródło: wróżka.com.pl

Ale się uśmiałam. Jestem Strzelcem i tylko z tym kawałkiem opisu mogę się częściowo zgodzić. Do tej życiowej mądrości to podeszłabym raczej sceptycznie. Reszta prawie się zgadza. Chociaż, moje dzieci pewnie czasami zgodziły by się z tym że cierpię na zaburzenia maniakalno- depresyjne😂😂😂😂

  • Haha 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 months later...

"Bez kija nie podchodź"

 

Baran

Baran jest nieco agresywny, jednak nie do końca w takim kontekście jak myślisz. Uwielbia konkurować i na tym polu daje upust swojej ambicji, która może mieć postać agresji. Ale to właśnie dzięki temu odnosi sukcesy. Trzeba pamiętać jednak, że są granice i nie pozwalać sobie na utratę kontroli. Kiedy Baran o tym zapomina, przeraża innych.

Bliźnięta

Bliźnięta to ludzie, którzy niejednokrotnie mogą zaskoczyć - są nieprzewidywalni. Choć zazwyczaj są empatyczni i przyjacielscy, zdarza się, że mimowolnie przejmują kontrolę nad bliskimi i kierują ich życiem. To sprawia, że inni odbierają go jako agresywnego, co nie do końca jest prawdą, jednak trudno uciec od tej raz naklejonej etykietki.

 

Lew

Lew jest niezwykle temperamentny, jednak nie ujawnia swojej porywczej, ognistej natury na pierwszy rzut oka. To jego ukryta strona charakteru. Jego przyjaciele z pewnością utożsamiają go z pozytywnym nastawieniem i uznają za duszę towarzystwa. Kiedy coś się zmienia, Lew pozostaje w cieniu, jego myśli zaczynają buzować. To wtedy Lew zamienia się w prawdziwego drapieżcę. Kto stoczy z nim bój, przegra.

Skorpion

Skorpion kąsa i robi to dotkliwie. Bardzo łatwo można go zdenerwować, zwłaszcza, kiedy da się mu powód do zazdrości. To idealne odzwierciedlenie postaci z dreszczowców lub czarnych charakterów z filmów - Skorpion potrafi bowiem knuć i jest w tym niezwykle podstępny.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 year later...

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...