Skocz do zawartości

Kolory aury


Akarris
 Share

Polecane posty

Kolor aury jest zwierciadłem charakteru i emocji człowieka. Barwy podstawowe określają osobowość. Pokazują, czy koncentrujemy się na świecie materii, czy podążamy ścieżką rozwoju duchowego.


Odcienie barw i kolory promieniujące zdradzają myśli, plany i zamiary. Ważne są również zestawienia kolorów w aurze. Niektóre współgrają ze sobą, a inne walczą, osłabiając się wzajemnie.

Czerwony

Kolor ludzi dynamicznych, nastawionych na cel i mających energię, aby go osiągnąć. „Czerwoni” to urodzeni przywódcy, dążą do osiągnięcia życiowych sukcesów. Robią to niezwykle skutecznie. Nierzadko zajmują odpowiedzialne stanowiska, są stworzeni do kierowania zespołem. 

Mają charyzmę i elektryzującą osobowość. Czerwień z żółtą otoczką oznacza altruizm i dobroć, wpadająca w brąz interesowność i plotkarstwo. Bardzo ciemna czerwień to złośliwość, odcień nienasycony – brak równowagi psychicznej, a szkarłat jest oznaką dumy i pychy. Wady: nerwowość, egocentryzm.
 

Pomarańczowy

Każdy chciałby mieć przyjaciela z taką aurą. To wspaniali ludzie, mili, opiekuńczy i radośni, otwarci, zawsze chętni do pomocy i współpracy. Szybko nawiązują przyjaźnie i potrafią je pielęgnować latami. 

Każdy dobrze się czuje w ich towarzystwie. Panują nad własnymi emocjami. Pomarańczowy wpadający w brąz oznacza lenistwo i nieodpowiedzialność, a wpadający w zieleń – kłótliwość i agresję. Wady: lenistwo i obojętność.


Żółty

Nadążyć za kimś z taką aurą to prawdziwa sztuka. Żółci są za szybcy, zbyt śmiali i wyrastają ponad przeciętność. Ich energia i entuzjazm są zaraźliwe. Chętnie się uczą nowych rzeczy, byle nie za dużo naraz, bo równie szybko się nudzą. 

Są niezwykle towarzyscy i potrafią rozmawiać na każdy temat – nawet, gdy się na nim nie znają. Często podziwiani, wręcz uwielbiani, ale bywają też irytujący. Kreatywność to ich mocna strona.

Czysty odcień jest barwą oświecenia, jaskrawy – uczciwości. Żółty wpadający w czerwień zdradza zmysłowość, a w brąz – nieszczerość i słabość charakteru. Brązowe prążki mogą zapowiadać chorobę psychiczną. Wady: skłonność do wyolbrzymiania faktów, a nawet do kłamstwa.

Zielony
To kolor spokoju i przyrody. Taki jest też potencjał „zielonych”. Lubią spokój, a wielu z nich obdarzonych jest zdolnościami uzdrawiania. Jednak barwa ta nie jest jednoznaczna, z jednej strony oznacza łagodność i przyjacielskość, z drugiej często zdradza przesadną nieugiętość charakteru. 

Nasycona zieleń jest charakterystyczna dla ludzi dobrych, chętnych do pomocy. Spotyka się ją u lekarzy, pielęgniarek, nauczycieli. Zielony przechodzący w niebieski pokazuje prostolinijność i szczerość, a wpadający w żółty zdradza notorycznego kłamcę. Wady: brak elastyczności i sztywność poglądów.

Niebieski
Jest barwą osób witalnych, długo zachowujących młodość i wdzięk. „Niebiescy” często są inteligentni ponad przeciętną, błyskotliwi i szczerzy, otwarcie wyrażają swoje przekonania. Niebieski to barwa duchowości i mądrości. Jasnoniebieski obrazuje niezdecydowanie, ciemnoniebieski – rozwój duchowy. Wady: pewien brak konsekwencji, słomiany zapał.

Indygo
Oznacza powołanie, oświecenie i predyspozycje do nauczania innych. To barwa ludzi z misją. Są gotowi poświęcić życie dla ratowania innych. Męczą się, jeśli nie mogą komuś pomóc. Są skłonni wziąć na swoje barki odpowiedzialność za cały świat. Wady: brak asertywności, niedbanie o siebie, podatność na manipulacje.

Fioletowy
Nie przez przypadek to kolor biskupi. Fioletowa aura pokazuje rozwój duchowy, zdolność do nauczania innych i możliwość przeżycia oświecenia. Kto swego potencjału nie realizuje, prędzej czy później przeżyje kryzys egzystencjalny, straci sens życia. 

Dopiero, gdy „fioletowi” wchodzą na ścieżkę duchową, poszerzając swoją wiedzę, ich aura powiększa się i pulsuje. Zmienia się także ich życie, dzięki czemu osiągają spokój i poczucie, że odnaleźli swoje miejsce na Ziemi. Fiolet wpadający w purpurę jest symbolem duchowości. Wady: pewna wyniosłość, poczucie bycia lepszym, co utrudnia nawiązywanie przyjaźni.

 

Srebrny

Niewielu ludzi ma srebrną aurę, to niepokorni ideowcy, którzy bronią swej wizji świata do upadłego. Są nią tak pochłonięci, że żyją gdzieś poza rzeczywistością, oderwani od codzienności. Wady: brak praktyczności, nieumiejętność radzenia sobie z prozą życia.

Złoty
Ludzie o takiej barwie aury mogą wszystko, byle po czterdziestce! Ich życiowy potencjał uruchamia się dość późno. Mogą realizować wielkie przedsięwzięcia, przecież złoto to barwa władców. 

Jednocześnie są bardzo skromni i pracowici. Lubią ciężko pracować, są cierpliwi, potrafią wyznaczyć sobie i zrealizować najbardziej ambitne cele. Wady: niedocenianie swoich możliwości, uciekanie przed przeznaczeniem.


Beata Markowska
www.solaris-rozwojosobisty.pl
 

 • Lubię! 1
 • Dziękuję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały: nieskazitelność, prawda. 
Brązowy: uziemienie, nowy wzrost. 
Czerwony: pasja, sex, siła. 
Fioletowy: alchemia, duchowość, moc umysłu, humanitarny. 
Fioletowo-złoty: transformacja, siódmy zmysł, wrota do energii kosmicznej. 
Niebieski: szczęście, spokój, prawda, religijność, komunikacja. 
Jasno-niebieski: poświęcanie się, duchowy ideał. 
Niebieski z odcieniem fioletu: zmieszana natura, od działania do poświęcania się. 
Niebiesko-zielony: głęboka sympatia, współczucie, zdolność dawanie wszystkiego z siebie bez zobowiązań. 
Pomarańczowy: ciepło, radość, twórczość, wewnętrzna mądrość. 
Różowy: czysta miłość, siła osobista i spełnienie. 
Różowo - brylantowy z odcieniem lilowego: spirytualna miłość do ludzkości. 
Różowy-słoneczny z promieniami w każdą stronę: uniwersalna miłość. 
Różowo-żółty: inteligencja połączona z duchowością. 
Zielony: wzrost, uzdrowienie, obfitość, adaptacja, wiedza, nauka. 
Zielony-emerald: szczery, niezazdrosny, pomysłowy, wynalazczy. 
Złoty: inspiracja, boskość. Boska Mądrość. 
Żółty: inteligencja, optymizm.

 

www.vismaya-maitreya.pl

 • Lubię! 1
 • Dziękuję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MIMESIS napisał:

jestem bardzo  ciekawa jakim kolorem emanuje <myśli>

To nie będzie jeden kolor. Tego jest mnóstwo.  Czytałem że kolory od czarwonego do żółtego (podobnie jak czakry) będą reprezentować osoby które nie mają świadomości bytów, energi niewidzialnych. Są ogólnie osobami które interesują przyziemne sprawy (świat materialny).

Natomiast od zielonego w górę to już się zaczyna inna bajka ☺

 

Jeśli ktoś w danym miejscu ma nagromadzenie barwy czarnej to oznacza to chorobę, albo chorobę która dopiero się rozwinie.

 

 • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Negatywne znaczenie:

Brązowo-czerwony (tępy): skąpstwo. 

Brązowo-szary: egoizm. 
Brązowy wąż: złość, zazdrość. 
Czerwony - brudny: złość 
Karmazynowy - piracki (ciężki i tępy): egoistyczna miłość 
Ultra-czerwony: niższe zdolności psychiczne, forma czarnej magii. 
Czerwono-pomarańczowy (tępy): długo utrzymująca się złość. 
Szary (ciężki, ołowiany): depresja. 
Szaro-siny: strach. 
Szara mgła: gwałtowny szok. 
Żółty (tępy): zazdrość. 
Czarny: nienawiść, złe intencje, (czarny jest też kolorem ochronnym).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczenie barw aury;
C z e r w o n a: Biegun ujemny, z odcieniem brudnym, zadymionym – oznacza namiętność, żądze zwierzęce, temperament brutalny. Ciemny odcień równomierny – oznacza egoizm. W postaci przebłysków silniejszych lub słabszych, o nieregularnym świeceniu, ale impulsywnym, bez tła – oznacza oburzenie. Tło odpowiada podkładowi, przyczynie gniewu. Na tle ciemnoniebieskim oznacza oburzenie fanatyczne; na tle ciemnozielonym oznacza wybuch zazdrości połączonej z gniewem; na tle czerwonym -złość lub nienawiść. Przy gniewie, połączonym z przestrachem (na przykład z powodu raptownej napaści) szare tło zamienia się w pręgi czerwone na tle szarym.
K a r m a z y n o w a: Bardziej stała i mniej zależna od wzniosłości ucznia; w odcieniach od szkarłatu do jaśniejszej -wyraża miłość. Kojarzona z innymi barwami lub obok innych kolorów – wyraża tło, na którym powstała lub z czym jest związana. Podniosłość uczucia wyraża się też w szerokości aury. Im większa jest siła nastroju, tym szersza jest aura.
B r u n a t n a : Wpadająca w kolor czerwony – oznacza chciwość, bo chciwość połączona jest z namiętnością. Barwa brunatna z odcieniem szarawym – oznacza skąpstwo egoistyczne. Barwa jasnobrunatna, wpadająca w odcień żółty – to zmysł oszczędności.
P o m a r a ń c z o w a: W odcieniu cegły – to próżność. Bardziej czerwona oznacza sympatyczny rodzaj ambicji. Wchodząca w żółty odcień– to duma i zarozumiałość.
R ó ż o w a : Oznacza siłę. Tę barwę posiada prana w bliskości ciała. Różowa barwa wyraża również wzniosłą miłość, a z odcieniem fioletowym wyraża chęć poświęceń.
Żó łt a: Kolor intelektu. Rodzaj intelektu obrazują odcienie. Żółta z odcieniem czerwonym oznacza miłość własną; z odcieniem zielonkawym – skłonność do sofizmatów i dyplomacji. Żółta barwa wpadająca w kolor szary – oznacza zarozumiałość. Żółta barwa wpadająca w inne, brudne odcienie – oznacza chorobę umysłową. Jasne zabarwienie złocisto żółte oznacza zdolności umysłowe, skłonność do wzniosłej filozofii oraz zamiłowanie do pojęć abstrakcyjnych.
Z i e l o n a: Ta barwa jest mieszaniną żółtej i błękitnej, dlatego trudno jest odróżnić te odcienie. Zielona barwa oznacza pokrewne cechy, jak tolerancyjność, pobłażliwość, poszanowanie cudzych poglądów, układność w zachowaniu się, praktyczność– ale i brak szczerości.
C i e m n o z i e l o n a: Wyraża zazdrość, niezadowolenie, kaprysy, upór, fantazję, złośliwość i gniew. Bliższe dane zależą od tła, na przykład czerwonych pręgów.
C z a r n o-z i el o n a: Wyraża podejrzliwość, brak zaufania, niskie oszustwo, bezczelność.
B ł ęk i t n a : Wyraża duchowość, a różne odcienie i szerokość aury oznaczają stopień jej nasilenia. Rozsiane w aurze kropki o różnych barwach wskazują na kierunek uduchowienia.
N i e b i e s k a : Z odcieniem ciemnoszarawym – oznacza fanatyzm. Odcień mniej ciemny wskazuje na ponure wzruszenia religijne. Odcień jaśniejszy – oznacza więcej żywości w uczuciach. Bardziej wzniosłe uczucia wiary pełnej nadziei i zaufania wyrażają się w odcieniu fioletowym (miłość bliźniego).
F i o l e t o w a : To wiara, to sita, to miłość czysta i odpowiadający im rozwój psychiczny. Rozwój ten ma dwa bieguny: dodatni i ujemny. Dodatni zbliża się do barwy niebieskiej i oznacza uczucia religijne; ujemny przesuwa się do miłości własnej – egoizmu. Doskonałość ma zawsze bieguny wyrównane.
S z a r a: o jasnym odcieniu to barwa właściwa aury ciała fizycznego, czyli najniższej powłoki. Szara z odcieniem brunatnym – oznacza troskę o ciało, niepokój, strach, przerażenie. Te uczucia zarysowują się w postaci szarych pręg ze zmniejszaniem się siły świetlnej, co następuje po raptownych wyładowaniach magnetycznych. Barwa szara w ciemnym odcieniu wiąże się z chorobliwym stanem organizmu i oznacza też brak siły życiowej, apatię, przygnębienie, bierność.
C z a r n a : Pełna barwa czarna zasadniczo w aurze nie istnieje. Występuje ona chwilami w postaci czarnych odcieni jako domieszka do innych barw i oznacza zemstę, uniesienie, nienawiść.

źródło: archiwum-tajemnic.pl

 • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2018 o 18:48, MIMESIS napisał:

jestem bardzo  ciekawa jakim kolorem emanuje <myśli>

Kolory aury nie są stałe, zmieniają się w zależności np. od Twojego nastroju ;)

 • Dziękuję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ismena napisał:

Kolory aury nie są stałe, zmieniają się w zależności np. od Twojego nastroju ;)

 

ten emocjonalny to  jest kolor "niestały", on bezustannie ulega zmianie, natomiast "stałym" kolorem jest ten, który odzwierciedla stan duchowy. W miarę stałym oczywiście, bo zależy on od świadomości i od czynów. W miarę "rozwoju duchowego" ten kolor się zmienia (albo  nie ;) )

Poza tym podobno istotne jest gdzie te kolory się znajdują. 

Sam odczyt kolorów aury nie jest wyznacznikiem opisywanych cech, chociażby dlatego, że barwy interpretuje się różnie w różnych kulturach i tak naprawdę nie ma jednoznacznej na to definicji. Moje kolory wskazują na osobę: uduchowioną, religijną, opiekuńczą, inteligentną, opiekuńczą etc. etc. - no po prostu ideał. Ma się to do rzeczywistości jak... nie powiem jak <jezyk>

 

 • Haha 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ercil napisał:

 

ten emocjonalny to  jest kolor "niestały", on bezustannie ulega zmianie, natomiast "stałym" kolorem jest ten, który odzwierciedla stan duchowy. W miarę stałym oczywiście, bo zależy on od świadomości i od czynów. W miarę "rozwoju duchowego" ten kolor się zmienia (albo  nie ;) )

Poza tym podobno istotne jest gdzie te kolory się znajdują. 

Sam odczyt kolorów aury nie jest wyznacznikiem opisywanych cech, chociażby dlatego, że barwy interpretuje się różnie w różnych kulturach i tak naprawdę nie ma jednoznacznej na to definicji. Moje kolory wskazują na osobę: uduchowioną, religijną, opiekuńczą, inteligentną, opiekuńczą etc. etc. - no po prostu ideał. Ma się to do rzeczywistości jak... nie powiem jak <jezyk>

 

Kto Ci ten odczyt-obraz robił? chętnie bym kiedys spróbowala sie temu doświadczeniu poddać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimesis, to jest zdjęcie aury, robione było na targach medycyny naturalnej, odczyt zaś polegał na wyszczególnieniu cech podpadających pod dane  kolory. Czyli nic innego niż tu mamy, tyle tylko iż nie pamiętam co oni tam pod te kolory podstawili. Może nawet gdzieś to mam, jeśli tak, to skonfrontuję ichnią wersję z naszymi :) 

Jest jeszcze inna sprawa związana z tymi zdjęciami - fałszywki. Nie znam się zupełnie na technice fotograficznej, lecz czytałam na czym to polegało i jestem zdania, że przynajmniej część prawdy w tym jest. Ale podobno teraz tego oszukiwania jest mniej. Może się skuszę ponownie i zobaczę, czy się rozwinęłam  :D 

W sumie to bardziej wierzyłabym osobie, która ma dar widzenia aury, tylko ja takiej nie znam, tzn. takiej, o której wiem na pewno że ją widzi i mówi co widzi a nie fantazjuje xd

Na fejsie miałam przykład takiej "widzącej" aurę i emanację kolorów wokół osoby na odległość / ze zdjęcia i na tej podstawie robiła odczyt nie tylko cech ale też wyrokowała nt. przyszłości. Rzecz dotyczyła mamy mojej znajomej, nie będę się rozpisywać, ale dość że powiem, iż z "diagnozą" trafiła jak kulą w płot i to nie u niej jednej. 

 • Dziękuję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje z tymi oszustami, mi dane bylo tylko raz zetknac sie z osoba, która miała dar jasnowidzenia... ten czlowiek niestety popelnil pozniej samobojstwo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MIMESIS napisał:

masz racje z tymi oszustami, mi dane bylo tylko raz zetknac sie z osoba, która miała dar jasnowidzenia... ten czlowiek niestety popelnil pozniej samobojstwo...

 

Mimesis, oszuści są częścią świata i są wszędzie, w każdej dziedzinie życia. Ale nie każdy jest oszustem z "wyboru" - gros ludzi jest nieświadomych tego, że to co robią nie jest prawdą i to jest grupa psychicznych, no powiedzmy że nawiedzonych ;) Oni są przekonani do swojej prawdy, idei, wierzą w to co widzą, słyszą, czują, odbierają. Są oczywiście osoby, które naprawdę wiedzą i odbierają to czego my nie odbieramy, ale z kolei szalenie trudno jest nam odróżnić wiedzącego od myślącego, że wie. Ta kobitka jest tego przykładem (ona jest właśnie z grupy nawiedzonych)  ale wiele osób jej wierzy, nie mając pojęcia, że to nie jest wiedząca - w tym właśnie ta moja znajoma. 

Co do tego jasnowidzącego - to jest regułą, że osoby sensytywne są bardzo kruche psychicznie i podatne na ataki różnego rodzaju, tak ze strony zwykłych ludzi jak i ze strony bytów astralnych. Każda z takich osób płaci cenę za swój dar, czasami bardzo wysoką.

Ale wracając do "aurowców" to manipulowanie zdjęciami jest zwyczajnym oszustwem, świadomym i paskudnym. I prawdę mówiąc nie wiem, czy moje zdjęcie jest rzeczywiste czy wyreżyserowane. Biorąc pod uwagę czas i miejsce wykonania - może to być ściema. Ale nawet jak nie to i tak tego nie sprawdzę. 

 • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 4 weeks later...
 • 1 year later...

Cześć, odświeżam temat. Jako, że po kolejnej wizycie u mojej homeopatki znów usłyszałam, że jestem świecącym aniołem i uzdrowicielem, zaczęłam wgłębiać się w temat aury. Nie było problemu ujrzeć swojej ale mam pytanie. Nad głową ciągle widzę wielką białą poświatę. Natomiast od szyi w dół zmienia się.. Wczoraj była soczyscie zielona, niżej niebieska. Dziś nad głową biało, od szyi w dół pomarańczowo. Czy może mi ktoś wytłumaczyć, która to aura podstawowa? Czy te kolory aż tak się zmieniają? Nie widzę więcej kolorów, zazwyczaj dostrzegam kolory do ok 30cm. Nad głową bardzo wysoko. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 4 weeks later...
Dnia 21.10.2020 o 09:06, Wichura napisał:

Cześć, odświeżam temat. Jako, że po kolejnej wizycie u mojej homeopatki znów usłyszałam, że jestem świecącym aniołem i uzdrowicielem, zaczęłam wgłębiać się w temat aury. Nie było problemu ujrzeć swojej ale mam pytanie. Nad głową ciągle widzę wielką białą poświatę. Natomiast od szyi w dół zmienia się.. Wczoraj była soczyscie zielona, niżej niebieska. Dziś nad głową biało, od szyi w dół pomarańczowo. Czy może mi ktoś wytłumaczyć, która to aura podstawowa? Czy te kolory aż tak się zmieniają? Nie widzę więcej kolorów, zazwyczaj dostrzegam kolory do ok 30cm. Nad głową bardzo wysoko. 

Jeśli dobrze pamiętam kolor aury zmienia się wraz z Twoimi emocjami. Stąd takie zmiany kolorów. To, że nad głową widzisz tylko biała poświatę może znaczyć o wysokiej wrażliwości i dążeniu, bądź już osiągniętym, wysokim stopniu rozwoju duchowego. 

Wiem też, że aura może przybierać różne kształty wokół ciała w zależności czy jesteś tzw. biorcą czy dawcą. W tym wypadku wyróżnia sie co najmniej 4 podstawowe kształty a swoim rozmiarem może wybiegać nawet do kilku metrów poza fizyczny obręb ciała.

A co do poświaty nad głową => przyjrzyj się obrazom świętych. Co u nich widzisz? Właśnie taką poświatę przedstawioną w formie aureoli czyli świadectwo wysokiego rozwoju duchowego.

 • Lubię! 2

W miarę możliwości na pytania odpowiadam w ciągu 48 godzin.

<karty>

Dziękuję za wyrozumiałość <serce>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
 • Utwórz nowe...