Skocz do zawartości

Harmonia Sfer - Planety


Akarris

Polecane posty

Jakiś czas temu trafiłem na pojęcie "Harmonia Sfer". Wszystko co istnieje wydobywa z siebie dźwięki o różnym natężeniu i częstotliwości. I tak po nitce do  kłębka trafiłem na etiude Gustav'a Holst'a pt. "Planety". Co ciekawe właśnie te ciała niebieskie poruszając się po orbicie niczym koralik po sznurku także "śpiewają" swoje własne melodie. 

Specjalne sondy rejestrując sygnały elektromagnetyczne poszczególnych planet, przetworzyly je na dźwięki słyszalne dla ludzkiego ucha.

A jakie są Wasze ulubione planety, księżyce i inne ciała niebieskie naszego Układu Słonecznego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały wszechświat śpiewa. Kiedyś nie było możliwości usłyszenia tego jak śpiewa, teraz jest już sporo nagrań Kosmosu. Dźwięk jest jedną z fali informacyjnych, zresztą leży u podstawy stworzonych (przejawionych) światów. A na początku było Słowo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MIMESIS napisał:

a czy to nie bylo pojecie z filozofii greckiej ? nawet mi sie z Pitagorejczykami kojarzy...muzyka to cyfry itd....

Dobrze kojarzysz bo Pitagoras ustanowił podstawy gamy dźwięków. Np. trójkąt -suma kątów 180° (1+8=9) pierwszy dźwięk w oktawie, koło, kwadrat, pięciokat to kolejne dźwięki każdy wyższy o ton. 

Częstotliwość 432 Hz.  Wszędzie zawiera sie cyfra 9.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...