Skocz do zawartości

Karty osobowe


Syrena
 Share

Polecane posty

W kartach KIPPER jest sporo kart, które reprezentują OSOBY. 

Najważniejsze oczywiście są dwie pierwsze karty, nazwane Osobami Głównymi. Przedstawiają one Osoby, którym wróżymy. To postacie wokół których kręci się cała wróżba. Oto kolejne karty osobowe:
 • Osoba Główna Nr. 1 

                      1%2BOSOBA%2Bm.jpg

Reprezentuje mężczyznę któremu stawiane są karty. To najważniejsza karta w rozkładzie, najważniejsza osoba, wokół której kręci się cała wróżba. Jeżeli karty stawiamy kobiecie, Osoba Główna Nr. 1 będzie oznaczała jej partnera, który jest obecnie w jej życiu, wkrótce się pojawi, albo był kiedyś dla niej ważny i ciągle jeszcze ma miejsce w jej sercu.
 
 • Osoba Główna Nr. 2 
2%2BOSOBAm.jpg
To kobieta, której wróżymy. Jest najważniejszą kartą w rozkładzie jeżeli wróżymy kobiecie. To wokół niej kręci się cały rozkład. Jeśli stawiamy karty mężczyźnie oznacza jej życiowego partnera. Samotnej osobie wieszczy poznanie nowego mężczyzny. Może również oznaczać byłego partnera, który ciągle jeszcze ma dla niej znaczenie.... z którym emocjonalne więzy nie zostały jeszcze zerwane.
 
Kolejne karty wskazują na konkretne osoby, w ściśle określonym wieku, o konkretnych cechach charakteru lub określonej pozycji w życiu. Często symbolizują stan aktualnej sytuacji życiowej pytającego.

 

 • 5. Łaskawy Pan 
5%2BLASKAWY%2BPANm.jpg
Wpływowy mężczyzna. Starszy, albo dojrzały emocjonalnie. To człowiek z ogromnym życiowym doświadczeniem, znający poczucie własnej wartości. To człowiek dobry, szczery, uczciwy (o ile karty obok to potwierdzają). Może oznaczać ojca, starszego brata, wujka, znajomego, kolegę z pracy, przełożonego, szefa. Może również wskazywać na ukochanego, byłego męża lub partnera. Wskazuje też na promotora, mecenas, mentora. To osoba, która nam pomaga, na której można polegać. To autorytet, człowiek o dużej wiedzy. On ma władzę i siłę i moc stwarzania możliwości. Nie nadużywa władzy chyba, ze chodzi o pomoc i wsparcie bliskiej osobie, wtedy staje się waleczny.... i staje w jej obronie. Często ta karta wskazuje na osobę z naszej przeszłości.
 
 • 6. Łaskawa Pani 
6%2B%C5%81ASKAWA%2BPANIm.jpg
Starsza, dojrzała kobieta. Często matka, starsza siostra lub koleżanka, znajoma, przyjaciółka. Często karta wskazuje na przełożoną, szefową. Wskazuje również na osobę ukochaną, mądrą  przyjaciółkę, powierniczkę. To osoba do której możemy się zwrócić w potrzebie, w kłopotach. Zawsze wesprze, pocieszy i pomoże. To osoba wierna, lojalna, serdeczna i życzliwa. Karta ta uosabia macierzyństwo, wszystko co rośnie, co należy pielęgnować i doglądać. Często wskazuje na osobę zainteresowaną zielarstwem, ziołolecznictwem...
 
 • 8. Osoba Fałszywa 
8%2BFA%C5%81SZYWA%2BOSOBAm.jpg
To osoba nieszczera, nieuczciwa i fałszywa. Ktoś o dwóch obliczach. To osoba zazdrosna. Ona udaje, jest zawistna, podstępna, szkodzi nam. Sprowadza na nas smutek, rozczarowanie, zawód. Generalnie widzimy kogoś innym niż jest... ale w końcu prędzej czy później zobaczymy jej prawdziwe oblicze. Karta często wskazuje na błędne widzenie rzeczywistości, na błędny pogląd na daną sprawę. Widząc kartę Osoby Fałszywej musimy być ostrożni, mieć się na baczności....wszystko dogłębnie analizować, nie podejmować pochopnych decyzji, aby uniknąć rozczarowania czy oszustwa. 
 
 • 12. Zamożna Panna
12%2BZAMO%C5%BBNA%2BPANIm.jpg
Młoda kobieta w wieku około 40 lat. Często młoda ukochana, przyjaciółka, koleżanka z pracy, teściowa, również córka.... Karta może wskazywać na osobę, która ma bezpieczną sytuację finansową, żyje spokojnie i bezpiecznie. To często karta radości, spokoju, poczucia bezpieczeństwa, delektowania się życiem.... Karta może symbolizować na sztukę, artyzm... To karta spokojnego sukcesu.... radosnego spokoju i bezpieczeństwa.
 
 • 13. Zamożny Dobrodziej
13%2BZAMOZNY%2BDOBRODZIEJm.jpg
Młody mężczyzna, ukochany, syn, brat, młodszy krewny. Często przyjaciel. W wieku około 40 lat. Karta jest ściśle powiązana z finansami. Może oznaczać osobę majętną, ale równie dobrze może wskazywać na udane transakcje, na własny biznes, dobrze rokujący interes. Udane inwestycje handlowe, bankowe. Karta często wskazuje na bankiera, handlowca, człowieka interesu. Jej wymowa to pewność i bezpieczeństwo. Karta symbolizuje posłańca szczęścia. Przy kartach negatywnych wskazuje na szybkie i korzystne rozwiązania.
 
 • 18. Małe Dziecko 
18%2BMA%C5%81E%2BDZIECKOm.jpg
Karta małego dziecka, często ciąży i narodzin dziecka. Karta rzeczy nowych, które wkraczają do naszego życia. Nowy początek po bolesnym zakończeniu. Ciąże i narodziny możemy również rozumieć jako symbol procesu tworzenia i pomyślnego zakończenia zadania. Często wskazuje na nowe spojrzenie na stare, znane sprawy. To korzystne rozwiązanie problemu czy jakiejś sprawy. Najczęściej jednak wskazuje na nowe sprawy, które wkraczają do naszego życia: nowa praca, nowy związek... Karta również wskazuje na naiwność postępowania, dziecięce spojrzenie, ale również na niedojrzałość emocjonalną.
 
 • 22. Osoba Wojskowa
22%2BOSOBA%2BWOJSKOWAm.jpg
Karta osoby, która nosi mundur, a więc: policjant, strażak, strażnik, lekarz, celnik itp. To często ukochany, krewny, amant, przyjaciel. karta reprezentuje pewność, stabilność, ład i porządek. W swoim drugim wymiarze kart wymową karty jest ukazanie stanu rzeczy takim jaki właśnie jest, o jakim mówią karty. Karta często wskazuje, że należy w naszym życiu zaprowadzić ład i porządek, odsunąć złe wpływy. Kartę nazywa się "posłańcem nieszczęścia"... Oczywiście dotyczy to wyłącznie sytuacji, gdy w rozkładzie pojawiają się karty negatywne... oznacza to bowiem, że sytuacja jest właśnie taka i nic nie zapowiada zmian z zewnątrz....
 
 • 30. Osoba z Sądownictwa 
30%2BOSOBA%2BS%C4%84DOWAm.jpg
Karta oznacza osoby pracujące w sądach, urzędach, będą to więc: prawnicy, adwokaci, prokuratorzy, notariusze, komornicy itp. W szerszym wymiarze: egzaminatorzy, politycy, księgowi, ubezpieczyciele. Karta może wskazywać, że znajdujemy się pod presją, że nie mamy żadnego wyboru, że coś jest nam odgórnie narzucone. Często wskazuje na spory, kłótnie i sprawy sądowe. To karta udręczenia, przytłoczenia....przymusu i konieczności.

 

 
Pozostałe karty mogą wskazywać na pewne osoby, na jakieś ich cechy charakteru, określać ich postawę życiową, podejście do życia, charakter:

 

3. Karta Stanu Małżeńskiego

Wskazuje na rodzinę, parę małżeńską oraz osoby w bliskiej relacji uczuciowej lub przyjacielskiej.

 
4. Spotkanie
Karta wskazuje na wiele osób, grupę, towarzystwo.

 

14. Smutna Wiadomość
Karta może oznaczać osobę zasmuconą, przybitą lub w żałobie. Często to wdowa.

 

15. Szczęśliwe Zakończenie w Związku
Może wskazywać na parę kochanków.

 

16. Jego Myśli
Ukazuje osobę inteligentną, myślącą, analizującą.

 

17. Otrzymanie Podarunku
Ukazuje dziecko w wieku około 12 lat.

 

19. Przypadek zgonu
Oznaczać może grupę żałobników.

 

24. Kradzież
Oznacza złodzieja, osobę negatywną. Ktoś kto coś przed nami ukrywa. Sekret.

 

25. Zdobycie Zaszczytów
To osoba z wyższej sfery. Wysoka pozycja zawodowa. Podziwiana i szanowana.

 

27. Nieoczekiwane pieniądze
To osoba majętna.

 

31. Krótkotrwała Choroba
Człowiek chorowity, słabowity. Ktoś kto źle się czuje.... często wyrzuty sumienia.

 

32. Troski i Nieprzyjemności
To ktoś kto jest nieszczęśliwy, zatroskany, smutny....

 

33. Ponure Myśli
To człowiek zgorzkniały, myślący negatywnie, często w depresji.

 

34. Praca/Zajęcia
To osoba pracowita, skromna, pracująca fizycznie, robotnik, rolnik itp
 
Źródło:ezoterycznieinietylko.blogspot.com
 • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
 • Utwórz nowe...