Skocz do zawartości

Podróże w kartach Lenormand


Syrena

Polecane posty

Podróże w talii Lenormand

Kartami podróży w talii Lenormand są: STATEK jako sygnifikator i DROGI + JEŹDZIEC + BOCIAN jako blotki, które uszeregowałam wg dystansu, jaki reprezentują.

Karta STATEK  powie nam, że ktoś wybiera się w podróż lub z niej wraca, karty blotki określą nam odległość tej podróży.

STATEK + DROGI  to niedaleka podróż, tyle, ile można przejść piechotą, w mieście lub do pobliskiej miejscowości , spacer.
STATEK + JEŹDZIEC to dłuższy dystans – koniem można dojechać do odległego miasta, około 100 -:200 km
STATEK + DROGI + JEŹDZIEC – około 500 – 1000 km
STATEK + BOCIAN to podróż za wodę, za morze czy wielką rzekę
STATEK + DROGI + BOCIAN – podróż za ocean, od nas to będzie do Ameryki
STATEK + JEŹDZIEC + DROGI + BOCIAN to już bardzo długa podróż.
BOCIAN w kombinacjach podróży jest symbolem wody –rzeki, jeziora, morza, oceanu.
Zamiast BOCIANA stanie GÓRA, będąca symbolem ziemi, dystans będzie taki sam ale drogą lądową.
KONICZYNKA przed STATKIEM skraca podróż o połowę, PTAKI zależnie od talii powiadają, że będą dwie lub trzy podróże. W jednej z kilku talii jest kilka ptaszków, więc musimy je dodać.
W    podróży potrzebny nam jest bilet, który kryje się pod LISTEM oraz bagaż pod KLUCZEM, zgubimy bilet czy bagaż  - LIST/KLUCZ + MYSZY zjadające. Usiłujemy wymusić przejazd na gapę –LIST + ŻMIJA,  dojdą RÓZGI  złapią nas na tym , ukradną nam bilet LIST + LIS pyskiem do LISTU.
Podróż niebezpieczna – KOSA kuje STATEK, nagła – STATEK  + KOSA niekująca STATKU. Zatrzymanie w podróży, przymusowy postój –WIEŻA +STATEK + GÓRA. Tu korzystamy  kombinacji WIEŻA + karta + GÓRA, która oznacza zablokowanie osoby czy sprawy, którą symbolizuje karta między WIEŻĄ a GÓRĄ.
Potrzebny w podróżach poza-unijnych paszport kryje się pod WIEŻĄ + LIST. Tu także WIEŻA występuje w roli pieczęci.
Granica państwa czy jakaś inna to WIEŻA , konieczność jej przekroczenia to WIEŻA + JEŹDZIEC jadący w jej kierunku, granica przekroczona JEŹDIEC tyłem to WIEŻY.
Czasem pytamy o porę roku , w której to nastąpi, wtedy patrzymy czy blisko STATKU  są karty  - BUKIET jest wiosną, SŁOŃCE latem, CHMURY  jesienią a LILIE zimą.
Stanie przed nimi KONICZYNKA, oznaczać będzie  „wcześnie”, i tak KONICZYNKA + BUKIET wczesna wiosna, + SŁOŃCE wczesne lato, + CHMURY wczesna jesień , + LILIE  wczesna zima.
Stanie przed nimi KOTWICA oznaczająca w takim zestawie „później” otrzymamy środek wiosny, lata, jesieni czy zimy. Tu korzystamy ze znaczenia KOTWICY ‘zakotwiczenie, trwanie w miejscu”.
 Stanie za nimi KRZYŻ otrzymamy koniec pory roku. KRZYŻ „rozwiązuje”, zamyka sprawę, więc tu kończy porę roku.
Tu jest pewien problem z MISTISCHES Lenormand, gdyż LILIE wcale nie są białe, a to zdecydowało o przypisaniu im takiej funkcji.
Ten problem rozwiązujemy za pomocą oznaczeń astrologicznych na kartach , nie korzystamy w tej talii z podanego przeze mnie klucza pór roku.
Bardzo przykrym następstwem podróży nawet tych za próg domu do sklepu na rogu , jest wypadek. Ustawią się razem KRZYŻ + DROGI + KOSA kująca je ,Wypadek może być

tragiczny, śmiertelny, ale to omówimy sobie w rozdziale o nieszczęściach, takich jak powodzie, wichury, trzęsienie ziemi, zawalenie domu, kradzież na większą skalę, napad.
Ciekawić nas może kierunek podróży. Na ten problem proponuje położyć specjalny układ z dziewięciu kart , w tym koniecznie STATEK , który z góry wyciągamy z talii. Pozostałe są obojętne, ma być ich osiem a razem ze STATKIEM dziewięć. Tasujemy je , układamy w trzech rzędach i patrzymy, w którym miejscu jest STATEK, w tym kierunku pojedziemy

 

Źródło: Chomikuj.pl

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...