Skocz do zawartości

Opis poszczególnych punktów


Polecane posty

Ismena

Informację pomocne podczas obliczenia oraz interpretowania portretów.

Dodam, że cały portret można wykonać w dwóch częściach:

---> Drogę życiowa, możliwości: pozycje (punkty) od 1 do 8 - ta część dzieli się jeszcze na dwie (wewnętrzną od 1 do 6) i zewnętrzną - punkty od 7 wzwyż)

---> Karmiczną (punkty) 9,10,11,15,17,18

 

Ja opiszę wszystko po kolei, aby nie mieszać:

 

Punkt 1 (dzieciństwo) mówi o dzieciństwie i młodości do około 29 roku życia.

 

Punkt 2 (wiek średni) mówi o okresie, który zaczyna się po ukończeniu około 29 roku życia i trwa aż do około 49 roku życia.

 

Punkt 3 (wiek dojrzały) mówi o okresie, który zaczyna się po ukończeniu około 49 roku życia, a trwa już do końca, czyli do śmierci. Inaczej pisząc jest, to "jesień życia".

 

Mimo wszystko te granice wiekowe nie są stałe, bo wiadomo, że nikt nie żyje tyle samo. Jedni umierają wcześniej, drudzy później, dlatego te granice są ruchome, mogą się przesuwać.

 

Punkt 4 (podświadomość), czyli ta pozycja opisuje wszystkie nasze ukryte lęki, kompleksy, obawy. To jest jedna z trudniejszych kart do interpretacji - szczególnie jeżeli portret wykonujemy dla kogoś, bo nie zawsze ktoś chce się przyznać do czegoś lub po prostu te lęki są tak głęboko zakorzenione, ukryte, że czasami ktoś może nie mieć o nich pojęcia, bowiem one mogły powstać bardzo dawno temu (najczęściej problemy zawarte na tej pozycji wynikają z okresu dzieciństwa, czyli karta czwarta (podświadomość), łączy się z pierwszą (dzieciństwo)) i teraz, po upływie kilkunastu/kilkudziesięciu lat te lęki, kompleksy itp., mogą nie być dostrzegalne.

 

Punkt 5 (świadomość). Karty na tej pozycji opisują nasze wartości, dobre strony, zalety, a także aspiracje, cele i dążenia. Opisuje także sferę samorealizacji, a także wartości moralne, którymi się kierujemy w życiu.

 

Punkt 6 (nadświadomość). Ta pozycja opisuje nasze ukryte talenty, mocne strony, coś co możemy robić lub coś co możemy u siebie rozwijać, bo mamy do tego smykałkę, możemy na tym dobrze wyjść. To są nasze zdolności, możliwości, a także karty na tej pozycji mogą dać kilka informacji o naszych duchowych opiekunach.

 

Punkt 7 ( misja), czyli najprościej ta pozycja opisuje naszą aktualną misję, która została nam nadana do wykonania w tym wcieleniu. Jest, to zadanie, z którym przyszliśmy na świat. Fajnie, jeżeli zostanie ono zrealizowane.

 

Punkt 8 (środki do realizacji misji), tutaj również myślę, że wszystko jasne. Ta pozycja opisuje środki (dary), które otrzymaliśmy, mamy je w sobie (chociaż do pewnego momentu w życiu wcale nie musimy być ich świadomi) i za pomocą których możemy, a nawet musimy zrealizować tę misję z punktu siódmego. Jeszcze inaczej można napisać, że karty na tej pozycji interpretujemy właśnie pod kątem naszego potencjału, szukamy pewnych zdolności, mocnych stron, dzięki którym łatwiej, a czasami szybciej i konkretniej wypełnimy swoje zadanie (misję).

 

Punkt 9 (karma kim byłam/byłem). Ta pozycja dostarcza informacji na temat przedniego wcielenia, a konkretnie kim byliśmy dawniej, tutaj można się dowiedzieć np., o płci - w zależności od kart, jedne, to energia żeńska inne męska, ale są też karty, które nie określają bezpośrednio płci, dlatego w takim przypadku trzeba patrzeć na kolejne, sąsiadujące punkty i karty tam leżące.

 

Punkt 10 ( co robiłam/robiłem). Czyli ta pozycja jest dopełnieniem poprzedniej. Karty w tym punkcie interpretujemy właśnie pod kątem tego co było dawniej - co robiliśmy, czym się zajmowaliśmy. Punkty 9 i 10, połączone razem dadzą spójne i dopełniające się informacje o przeszłym (najważniejszym) wcieleniu, które ma wpływ na obecne.

 

Punkt 11 (lekcja). Inaczej mówiąc jest, to zadanie karmiczne, które należy wykonać. Ono może i najczęściej jest pozostałością po poprzednim wcieleniu, być może coś wcześniej nie zostało dokończone, zrealizowane i teraz ponownie, w tym wcieleniu można się za to zabrać. Lub, to może być całkowicie nowe zadanie, które niekoniecznie miało swoje źródło w poprzednim wcieleniu lub miało, ale nie w poprzednim tylko w którymś z jeszcze wcześniejszych.

 

Punkt 12 (harmonia/komfort psychiczny). Będą tutaj zawarte wszystkie informacje co zrobić lub jak robić, postępować, aby w tym wcieleniu osiągnąć komfort psychiczny i harmonię.

 

Punkt 13 (wnętrze). Na tej pozycji będą zawarte wszystkie informacje o tym jak MY się postrzegamy, co o sobie myślimy, jacy jesteśmy, czasami będą to informacje o tym co w sobie lubimy, a czego nie. Czym najczęściej się kierujemy, jakie cechy w sobie rozwijamy, które są dominujące, jak się zachowujemy np. podczas różnych sytuacji, rozmów z bliskimi. Z tej pozycji naprawdę bardzo dużo można wyczytać, dowiedzieć się o sobie.

 

Punkt 14 (na zewnątrz) Czyli podobnie jak w punkcie trzynastym, tylko, ze tutaj będzie chodzić o innych ludzi o to jak Oni nas postrzegają. Co w nas lubią, cenią, co im się podoba, jakie cechy u nas szanują, kiedy jesteśmy dla nich autorytetem, kiedy biorą z nas przykład, a kiedy wręcz przeciwnie widzą w nas wrogów, traktują nas z nienawiścią, zazdrością. Wszelkie interpretacje zależą od karty, które pojawią się na tej pozycji.

 

Punkt 15 (jak odrobić lekcję karmiczną?), a więc jak już wcześniej wspomniałam, ten punkt należy do części porteru "Karmicznego" i on będzie zaraz po 11, który oznacza lekcję, zadanie do przerobienia, a więc one będą się uzupełniać i razem tworzyć spójną całość. Na tej pozycji będą zawarte wszystkie istotne, rady wskazówki, które pomogą nam w odrobieniu lekcji karmicznej, którą odczytaliśmy już wcześniej, bo na pozycji 11.

 

Punktu 16 nie ma, przynajmniej nie występuje on w tej rozpowszechnionej wersji Tarotowego Portretu Psychologicznego. Jak zdążyłam się już dowiedzieć, autorka tego portretu punkt 16 przedstawia i uczy go obliczać na własnych kursach/szkoleniach.

 

Punkt 17 ( komfort karmiczny). A więc podobnie jak z komfortem psychicznym, tutaj również chodzi o to co robić i jak robić, postępować, aby osiągnąć komfort karmiczny w obecnym wcieleniu.

 

Punkt 18 ( jak pracować z misją na obecne wcielenie?). Misję i środki do jej realizacji poznajemy na pozycji 7 i 8, a tutaj mamy kolejna informację, która wzbogaci naszą wiedzę na ten temat i pozwoli nam zrozumieć, a także szybciej, konkretniej zabrać się za tę misję. Tutaj będą zawarte informacje (w zależności od kart oczywiście), które bezpośrednio dadzą wskazówki jak najlepiej tę misję przepracować, czyli chodzi o to,a by nie krążyć, nie myśleć i nie szukać jak, tylko po prostu wzorować się na informacjach płynących z tej pozycji i sprawnie realizować swoją misję.

 

[opis na podstawie własnej wiedzy]

  • Dziękuję! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...