Skocz do zawartości

Tarot The Malefic Time


Lovetta26

Polecane posty

Czy ktoś mógłby udzielić informacji na temat tej talii? Może ktoś z nimi pracował? Zakupiłam je ponieważ jedyne do mnie przemawiały (wręcz krzyczały) . Pierwsze 3 rozkłady wyszły idealnie ale przy 4 miałam już problem z interpretacją, a same ilustracje są ciężkie do odczytu. Trudno mi opisać co na nich widzę. Mało szczegółów lub ja ich nie umiem dostrzec. Będę wdzięczna za pomoc ❤

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tej talii, ale ją wygooglowałam :D 

Szczerze powiem - jeśli to Twój początek i pierwsza talia, to moim zdaniem nie nadaje się do nauki. Mimo wszystko, żeby interpretować Tarota trzeba najpierw poznać klasyczne znaczenie poszczególnych arkan. W tym wypadku bez tej znajomości będzie Ci trudno czytać rozkłady.

W miarę możliwości na pytania odpowiadam w ciągu 48 godzin.

<karty>

Dziękuję za wyrozumiałość <serce>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że inne talie do mnie zupełnie nie przemawiają. Cały internet przeszłam w wzdłuż i wszerz te mnie zawołały w sklepie. Pani próbowała wcisnąć mi na początek klasycznegp tarota ale on jak na moje jest nijaki. Tą talia choć bardzo wydaje mi się surowa to niesie w sobie ducha i powagę, którego nie czuje patrząc na inne talie. Wszystkie są albo zbyt kolorowe, przerysowane, albo znów zbyt blade, wygaszone :( Nie wiem czy to ze mną coś nie tak, że taka wybredna jestem? W każdym razie dziś pozwoliłam sobie zrobić 4 rozkłady z czego 2 dla osób, które mnie o to poprosiły, a nie znam ich za dobrze i nic nie wiem o ich sytuacji. Karty przemówiły, a ja przekazałam to co zrozumiałam. Wszystko się zgadzało. Więc teoretycznie jest ok ,bo współpraca idzie nam dobrze (mialam kiedyś karty anielskie jako nastolatka i nic tak sensu nie miało) ale czuje  że mogłabym wyciągnąć więcej. Może to nie kwestia kart, a brku jeszcze doświadczenia? Może więcej w nich zobaczę gdy już się ich nauczę? Gdy się bardziej wzajemnie poznamy? A jeśli jednak coś innego na początek to może ktoś poleci coś co będzie łatwe w interpretacji, wyważone kolorystycznie , bez przesadyzmu w żadną stronę? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Ophelia2040

Mam tę talię.

 

Jest jednym z wielu gadżetów reklamowych dla serii "Malefic Time" - jest to coś w rodzaju noweli graficznej z gatunku dark fantasy, autorstwa hiszpańskiego rysownika Luisa Royo. Na kartach które masz są ilustracje z historii, którą namalował (nie do końca jest to komiks, ale coś w tym stylu, bardziej ma to formę albumu z obrazami z opisami).

 

Same obrazy były dopasowane do Tarota na siłę i niekiedy za wiele sensu w nich nie ma. W zrozumieniu czemu wydawca je dobrał tak a nie inaczej pomogłoby przeczytanie oryginalnego "Malefic" i zapoznanie się z fabułą, ale te książko-albumy są dosyć drogie. Zarysu dostarsza strona internetowa: https://malefictime.com/en/

 

Jeśli karty Ci się podobają, to moim zdaniem możesz śmiało przy nich zostać. A jeśli masz wątpliwości, to istnieje pewna talia, którą Luis Royo namalował od zera z myślą o Tarocie. Otóż talia Malefic to nie jest jedyny przypadek kiedy robiono z jego rysunków talię, ale tylko do jednej faktycznie usiadł z myślą, że zrobi Tarota: Labirynth Tarot. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Akurat po drodze znalazłam informacje, których tu udzieliłaś ☺ Nauczyłam się już nie szukać w nich szczegółów a raczej skupiać się na tym co czuje /jakie odczucia daje mi dana karta lub ogół rozkładu nim zacznę go interpretować i myślę, że to najlepsze podejście do tej tali. Doszukiwanie się w niej czegoś więcej niż poza surowym/sztywnym znaczeniem danej karty nie ma sensu. Swoją drogą czuję, że ta talia nie jest tą docelową. Raczej był to taki klucz, który miał mi pomóc wejść w ten świat, zachęcić, zwrócić moją uwagę. . Gdyby nie ta talia pewnie bym pominęła temat tarota. Przymierzam się do zakupu innej tali, ponieważ i moje życie nagle zaczęło zmieniać barwy, więc myślę, że potrzebuje bardziej żywych kart, przyjemnych. Malefic to talia, która idealnie oddawała charakter tego życia jakie przed chwilą jeszcze miałam dlatego tylko ona do mnie przemawiała :) Tak się chciałam troszkę podzielić / uzewnętrznić swoim spojrzeniem na te kart. Dziękuję raz jeszcze za odpowiedź ❤

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...