Skocz do zawartości

Potrzeby ciała i duszy na teraz


Essa

Polecane posty

Zadałam pytanie: Co zrobić, by moje ciało/dusza poczuły się lepiej?

 

Moja interpretacja poniżej. Proszę dodajcie swoje skojarzenia.

 

Przełożenie: Królowa Mieczy  -  Mag  -  10 Denarów

Znalezione obrazy dla zapytania arcanum tarot sword queenZnalezione obrazy dla zapytania arcanum tarot magicianZnalezione obrazy dla zapytania arcanum tarot 10 pentacles

 

Jako przyczyna: intensywna praca intelektualna, w manipulacyjnym środowisku, gdzie trzeba się bronić i walczyć o swoje,  więzi rodzinne/geny

 

Odpowiedź kart:

8 Kielichów, Paź Mieczy, Paź Denarów, As Denarów

 

Znalezione obrazy dla zapytania arcanum tarot 8 cupspage of swordsZnalezione obrazy dla zapytania page pentacles tarotArcanum Tarot

 

Co trzeba zrobić? Pozostawić za sobą kwestie beznadziejne np. związki uczuciowe bez przyszłości. Nie odpuszczać tego, co ważne, kierować się intuicją i własnymi odczuciami, dbać o kobiecość (kielichy i księżyc, czerwona sukienka). Potrzebne nowe wyzwania, możliwości, szanse i propozycje. Skupić się na zasobach, umiejętnościach, szkoła i rozwój. Może więcej takiej świeżej energii (pazie) - zabawy tym, co się lubi robić. Otaczanie się ludźmi, którzy są ciekawi świata i inspirujący, robią rzeczy z pasją i cieszą się tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Syrena napisał:

@Essa, te z przełożenia to zapytanie "Jako przyczyna"?

tak, tak się umawiam z kartami - pokazują mi jakby co leży u podłoża, taki wstęp do losowania kart :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inne spojrzenie na to :

 

Z przełożenia: Królowa mieczy, Mag, 10 monet

 

Ja bardziej bym zasugerowała, że nie  walczysz o swoje, trochę się wycofujesz, przejmij inicjatywę, pokaż, że chcesz i potrafisz i jeśli potrzeba to walczysz o rację swojego zdania. To Ci zapewni w pewnym stopniu uznanie, a i tym samym uspokoi Twojego ducha :) Generalnie być może też nie widzisz większych perspektyw czy możliwości ruszenia dalej i niekoniecznie dobrze się z tym sama czujesz.

 

Odpowiedź kart:

8 Kielichów, Paź Mieczy, Paź Denarów, As Denarów

 

Tutaj też uważam, że powinnaś zamknąć za sobą to co było i otworzyć się na nowe. Tak jakbyś miała jakąś blokadę, a ona ci utrudnia przejść na dalszy etap. Wydaje mi się też, że nie do końca chcesz wyjść przed szereg, a czasem by to dużo dało i zmieniło na lepsze

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Syrena napisał:

Ja bardziej bym zasugerowała, że nie  walczysz o swoje, trochę się wycofujesz, przejmij inicjatywę, pokaż, że chcesz i potrafisz i jeśli potrzeba to walczysz o rację swojego zdania. To Ci zapewni w pewnym stopniu uznanie, a i tym samym uspokoi Twojego ducha :) Generalnie być może też nie widzisz większych perspektyw czy możliwości ruszenia dalej i niekoniecznie dobrze się z tym sama czujesz.

Tutaj też uważam, że powinnaś zamknąć za sobą to co było i otworzyć się na nowe. Tak jakbyś miała jakąś blokadę, a ona ci utrudnia przejść na dalszy etap. Wydaje mi się też, że nie do końca chcesz wyjść przed szereg, a czasem by to dużo dało i zmieniło na lepsze

No i oczywiście masz rację @Syrena. Nie wiem tylko czy w tych miejscach co jestem jeszcze chcę gdzieś wychodzić :) ale pomyślę nad tym, co napisałaś. Dziękuję ;*

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zadałam pytanie: Co zrobić, by moje ciało/dusza poczuły się lepiej?

Przełożenie: Królowa Mieczy  -  Mag  -  10 Denarów - przestać zbyt mocno krytykować swoje umiejętności, realizować pomysły, masz ku temu zasoby

Odpowiedź kart:

8 Kielichów, Paź Mieczy, Paź Denarów, As Denarów - podwójne pytanie, czyli co ciało:

zostawić to co jest, a to są niezrealizowane pomysły, drobne działania i niewielkie dochody

co dusza: brak realizacji własnych pragnień emocjonalnych podpowiada podświadomości, że nie tędy droga, umysł nie realizuję pomysłów, nie działa poprawnie, nie zamienia pomysłów w materię

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałam jeszcze 2 ważne dla mnie pytania, odnoszące się poniekąd do tego, co wyżej:

 

1. Co leży u podłoża problemu / czym obecna sytuacja życiowa jest spowodowana (chodzi tu głównie o problem ruszenia do przodu):

 

b1196901a94d7fce352bba9d036cad60_orig.jp

 

Oczekiwaniem aż samo się zadzieje, pasywnością, biernością, obronnym nastawieniem - wynikającym z lęku, kompleksów, nadwrażliwości. Konflikt wewnętrzny między działaniem i samorealizacją a obawą przed krytyką, oceną. Może chodzić o odwrócenie od intuicji i uczuć (2 Mieczy). Tak jakbym się odcięła od swojej życiowej witalności (As buław), albo ją negowała...

 

Jak to widzicie?

 

2. pytanie: Co zrobić w tej sytuacji:

 

76f6f3c7e09d75c47c4b3bc0fc4edabb_orig.jp

 

Uwierzyć we własne sprawstwo, umiejętności, świadome podejście do problemu. Systematyczność i wytrwałość w dążeniu do celu, pomimo przeszkód i czasem wytężonego wysiłku, przeciwstawienia się. To co kryje w sobie, puścić w świat (4 Denarów i 8 Buław). Ale też nie mówić o wszystkim, plany zatrzymać dla siebie (4 Denary). 5 Kielichów - mówi o tym, by dostrzec możliwości, a nie chować się w depresyjnym myśleniu. Ostatnia karta mówi o powodzeniu, jeśli poprzednie wskazówki zostaną zastosowane.

 

Poproszę o Wasz wglądy :) bardzo cenne dla mnie.

 

Samego siebie się najtrudniej analizuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2019 o 11:11, SowAna napisał:

ja nie widzę kart, tylko duży napis "pokazywarka"

1. Co leży u podłoża problemu / czym obecna sytuacja życiowa jest spowodowana (chodzi tu głównie o problem ruszenia do przodu):

 

7 denarów, 9 buław, Kapłanka, Król Mieczy, 2 mieczy, As buław

 

Oczekiwaniem aż samo się zadzieje, pasywnością, biernością, obronnym nastawieniem - wynikającym z lęku, kompleksów, nadwrażliwości. Konflikt wewnętrzny między działaniem i samorealizacją a obawą przed krytyką, oceną. Może chodzić o odwrócenie od intuicji i uczuć (2 Mieczy). Tak jakbym się odcięła od swojej życiowej witalności (As buław), albo ją negowała...

 

 

2. pytanie: Co zrobić w tej sytuacji:

 

Mag, 3 denarów, 5 mieczy, 5 kielichów, 4 denary, 8 buław, 6 buław

 

Uwierzyć we własne sprawstwo, umiejętności, świadome podejście do problemu. Systematyczność i wytrwałość w dążeniu do celu, pomimo przeszkód i czasem wytężonego wysiłku, przeciwstawienia się. To co kryje w sobie, puścić w świat (4 Denarów i 8 Buław). Ale też nie mówić o wszystkim, plany zatrzymać dla siebie (4 Denary). 5 Kielichów - mówi o tym, by dostrzec możliwości, a nie chować się w depresyjnym myśleniu. Ostatnia karta mówi o powodzeniu, jeśli poprzednie wskazówki zostaną zastosowane.

20190221_143824.jpg

20190221_143737.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 28.02.2019 o 21:19, Essa napisał:

1. Co leży u podłoża problemu / czym obecna sytuacja życiowa jest spowodowana (chodzi tu głównie o problem ruszenia do przodu):

 

7 denarów, 9 buław, Kapłanka, Król Mieczy, 2 mieczy, As buław

może jeszcze nie odpowiedni czas, skoro prowadzi 7d, pozbieraj siły (9b) i doświadczenie (II), oceń dobrze własne umiejętności (Km), znajdź kompromis (2m) i działaj

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...