Skocz do zawartości

Bezinteresowna miłość


Akarris

Polecane posty

Ludzie są nierozumni, nielogiczni i samolubni 
- kochaj ich mimo wszystko. 
Jeśli czynisz dobro, oskarżą cię o egocentryzm 
-czyń dobro mimo wszystko. 
Jeśli odnosisz sukcesy zyskujesz fałszywych przyjaciół i prawdziwych wrogów 
- odnoś sukcesy na przekór i mimo wszystko. 
Twoja dobroć i bezinteresowność zostanie zapomniana - już jutro 
- bądź dobry i bezinteresowny mimo wszystko. 
Szlachetność i szczerość wzmacniają twoją wrażliwość 
- bądź szlachetny i szczery mimo wszystko. 
To co budujesz latami może runąć w jednej chwili 
- buduj na przekór mimo wszystko. 
Ludzie w gruncie rzeczy potrzebują twojej pomocy i wsparcia 
- mogą cię jednak zaatakować gdy im pomagasz. 
Pomagaj i wspieraj ich mimo wszystko. 
Dając światu najlepsze co posiadasz - otrzymujesz ciosy 
- dawaj światu najlepsze co posiadasz - mimo wszystko. 

Matka Teresa

 

Popatrzmy na nasz świat, na nas... szukamy ciągle szczęścia lecz nasz ludzki dramat polega na braku daru w sercach ludzkich bezwarunkowej miłości. A nawet dla wielu samo takie określenie jest odczuwane jako ciężar, rodzaj unieszczęśliwienia. 

Bezinteresowna miłość w naszym świecie umiera, jest jej coraz mniej w naszych domach, w naszym życiu, w środowisku. Wszystko obraca się wokół pieniądza, rozwija się nowy rodzaj "bezinteresownej miłości" dla zarobku. 

Jezus kazał kochać nam wszystkich bliźnich ze wszystkich sił tak jak siebie samego - od prawdziwego zrozumienia tego przykazania wszystko zależy. Nic więcej nie potrzeba. Człowiek przyszedł na Ziemię również po to aby obudzić i odrodzić w sobie bezinteresowną miłość. Jeśli tego nie uczyni oderwie się całkowicie od Boga, zmazuje swoje człowieczeństwo. 

To przykazanie Jezusa jest również najcięższym do zastosowania w życiu. Ciężko jest miłować własnych nieprzyjaciół. Ale już czas abyśmy nauczyli się odpowiadać błogosławieństwem na przekleństwo. Obudźmy w sobie troskę, zauważmy potrzebującą osobę, wnieśmy radość w jej serce. 

Jakże często spotykamy się dzisiaj z tym, że ludzie wystawiają swoją miłość na sprzedaż, wystarczy otworzyć na internecie duchowe strony, ezoteryczne gazety... jeśli ktoś czerpie korzyści jakże może używać terminu, że obdarza bezinteresowną miłością, że działa w Imieniu Chrystusa? 

Bezinteresowna miłość to miłość czysta i o ogromnym potencjale serca.

 

Tak, śmiało to można powiedzieć, że bezinteresowna miłość nie jest cechą, którą otacza się dzisiejszy świat. Jeden drugiego wystawia na trudne chwile, złośliwość, gniew. Tak wielu pragnie dojść do doskonałości a nawet już wierzą, że ten punkt osiągnęli lecz ci sami przechodzą obojętnie obok potrzebujących bliźnich, unikają dialogu z ludźmi nieuleczalnie chorymi, załamanymi, którzy czują się beznadziejnie. Inną ucieczką jest unikanie ludzi psychicznie chorych, uzależnionych a nawet ci "doskonali" twierdzą, że im nie przystoi z takimi się zadawać. Doskonałość związana jest z pracą, cierpieniem, wyrzeczeniem; nie tylko doskonałość modlitwy, pokuty, duchowych ćwiczeń, czytanie świętych ksiąg wnosi w człowieka największe cnoty, wprzódy należy zwrócić uwagę na cierpienie innych ludzi. Wyświadczyć im przysługę to jest wielka cnota i mocno ją ceni Bóg. Bezinteresowna miłość przynosi największy owoc w ludzkim życiu.

 

Poświęcenie - piękny akt, który wyzwala w niosącym miłość wielką siłę duszy. Nie jest to też łatwa droga: trud, zmęczenie, kłopoty, nieustanne ocieranie się o ludzkie cierpienie, prześladowanie a nawet znoszenie nienawiści - od tych samych, którym staramy się ulżyć. Słaby człowiek często zaatakuje tego, który próbuje mu pomóc; może wiązać się to z jego chorobą, utratą cierpliwości, złością, zazdrością... toteż Bóg dla tych co rzeczywiście niosą bezinteresowną miłość bez względu na ich cierpienia przeznaczył wielką nagrodę. Bóg wie, że te osoby czynią to ze względu na Niego. Dla tych ludzi Bóg staje się ich dłużnikiem, zsyła na nich większe łaski. 

Ofiarowanie siebie jako dar bezinteresownej miłości w postaci dobrego uczynku, pomocy, pociechy, dobrego słowa jest największym aktem miłości jaki może okazać człowiek innemu człowiekowi. Nie wolno mijać obojętnie cierpiących bliźnich. Miłosierny człowiek zatrzyma się przy każdym potrzebującym, kim by on nie był. Wyraża gotowość pomocy - bezinteresownej, jako wyraz własnego uczucia płynącego z głębi jego serca. Takich wrażliwych serc jest na świecie coraz mniej. Coraz więcej ludzi nosi w sobie dewizę - nic za darmo! A to budzi postawę wielce egoistyczną. Ciężko się tutaj doszukać bezinteresownej miłości.

 

Czasami tylko cicha obecność drugiego człowieka jest tym aktem miłości i trwania. Wówczas nie widzimy wad potrzebującego, jego złości, narzekania, trwamy i cierpliwie przyjmujemy wszelkie niedogodności płynące w naszą stronę. 

Bezinteresownie kochać znaczy również umieć trwać w ciszy czy podnieść kogoś na duchu. Takie proste posługi a mogą okazać się potężną wartością w doprowadzeniu do doskonałości. 

Bezinteresowna miłość bywa nieraz ciężkim krzyżem, pod którym ugina się pomagająca osoba, musi go dźwigać i jeszcze pocieszać tego do kogo ten krzyż należy. Jest to niezwykła rola cyrenejczyka.

 

Osoby obdarzone darem bezinteresownej miłości posiadają w swojej aurze rzadki kolor - różowy lub magenta. Taką energię nie często można zauważyć w ludzkiej aurze. Zwykła osoba nie posiada takich energii.

AURAS-How-to-see-the-light-surrounding-y

 

Kolor magenta w aurze jest symbolem miłości, która gotowa jest tylko żyć dla innych, można ją porównać do energii Jezusa Chrystusa, pełnej pobożnej miłości. Nie ma już nic wspólnego z ziemskimi sprawami, zakorzeniona jest w duchowości. Takiej osobie towarzyszy energia miłości, która płynie prosto z Serca Boga. 

 



Bezwarunkowa miłość jest czysta jak kryształ. Niewielu z nas zostało wezwanych do tej życiodajnej energii miłości skierowanej do całego świata. To bezinteresowna miłość daje człowiekowi szczęście a nie pieniądze, które tylko przyczyniają się do obłędu. Więcej szczęścia otrzymujemy z samego dawania niż otrzymywania. Dusza szczodra bywa łagodna, kochana, nie oczekująca rewanżu. Bywa ceniona i chętnie dzieli się z bliźnimi tym wszystkim co posiada, nie boi się niedostatku. Duszę nasyconą bezinteresowną miłością karmi sam Bóg. Altruizm prowadzi człowieka do zdrowia, przebaczenia, jest nieskory do gniewu.

 

Gdybym nie miał miłości do innych 
byłbym niczym 
i nie odniósłbym żadnego pożytku". 
(1 Kor. 13: 2-3). 

Ludzie w gruncie rzeczy potrzebują twojej pomocy i wsparcia 
- mogą cię jednak zaatakować, gdy im pomagasz. 
Pomagaj i wspieraj ich mimo wszystko... 

Bezinteresowna miłość kocha 
i nie wymaga aby ją kochano".

 

9 Nov. 2009

©WIESŁAWA

Źródło: 
www.vismaya-maitreya.pl 

  • Lubię! 1
  • Dziękuję! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
3 godziny temu, Mistiko napisał:

@Batyam @Koniczyna @runoutofbreath @Essa @Syrena a wg Was czym jest bezinteresowna miłość?

A czym jest miłość? 

Miłość jest dawanie uczucia ok 👌 

Ale.... Jakiego uczucia... 

Moim zdaniem i pozytywnego i negatywnego... 

Dlaczego? 

A dlatego że nasza miłością kieruje INTENCJA. 

INTENCJA OD Niej  ZACZYNAMY DAWAĆ....

CHYBA SIĘ ZGADZACIE????  

ALE JAK DAJEMY? 

Różnie.... 

W niczym nie ma bezinteresownosci to moja teza i postaram się ją wykazać... 

Człowiek ma rozum i emocje ma też potrzeby  dawania i brania... 

Więc słowo bezinteresownie moim zdaniem jest błędnie pojmowane kiedy nic w zamian nie chcemy..... 

Bo chcemy..... Dostawać 

Nie ma opcji może w tej sekundzie nie chcemy..... Ale my poprzez czyny... Chcemy jakiejś, jakiegoś działania.... 

Jeśli ja kocham ludzi 

A idzie staruszka i jej upada chusteczka... To ja jako młodsza podnosze ja (to jest micwa dobry uczynek) 

I teraz.... 

Jeśli ja podnosze chusteczke.... To robię ja nie by ona mi płaciła za usługę ale po to że szanuje ja.... Ja to zrobię szybciej i wiem że taki gest dla niej będzie miły być może wyzwoli uśmiech a z kolei jej uśmiech lub dziękuję lub inna emocja wyzwoli u mnie zaspokojenie mojej emocji... Ja osobiście uwielbiam jak ludzie się tak w różnych okolicznościach prozaicznych uśmiechają... I dają miłość to jest przykład na jej dawanie 

Pamiętajcie tylko ten daje co ma do zaspokojenia własne braki potrzeb... 

Tak jest z Miłością. 

Kiedy mam dziecko i mnie obraziło... Jak pokazuje mu swoją niby bezinteresowna miłość? 

Wrzaskiem tak zdążyło się Walnelam ręką w stol - tak pokazałem gestem dosyć .. I wale od razu.... Skoro mówisz jestem zła to stąd wrzeszcze bo .. Emocja. Wyzwola moja miłość. 

Z miłości wsadza się np uzależnionych do leczenia bezinteresownie?  Bzdura za każdym razem jest powód. 

Mam takiego znajomego jest 20 lat starszy.... I non stop opowiada o miłości bezinteresownosci...... Itp milosc= bóg 

Chasydzi_i_gojka.html z krwi i kości.... 

Znamy się trochę... Mnie zaakceptował często wymieniamy się myślami... Pokazuje mi miłość ta właśnie niby bezinteresowna.... 

Nie ma miłości bezinteresownie ani psychicznej ani fizycznej.... Jest miłość jak ja dajemy różne... Zależy od naszych przede wszystkim BRAKÓW 

TĘ BRAKI TO NASZA SIŁA 

GLUPI  POWIE JAK BRAKI MOGĄ BYĆ SIŁA 💪 NIE 

A MĄDRY POWIE BRAKI SA SIŁA 💪 BO POPRZEZ NASZE BRAKI I ICH ROZPOZNANIE  NASZYM ROZUMEM I NASZYMI POTRZEBAMI WTEDY WYZWALAMY  EMOCJE NAM POTRZEBNE 

 

DOKONUJEMY 

"BEZINTERESOWNIE MIŁOŚCI "

KTÓRA ZAWSZE MA JAKIŚ INTERES... 😘 💕 BUZIAKI 

@Mistiko

@Essa

@Koniczyna

@Syrena

@runoutofbreath

@MIMESIS

@Ismena.  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Batyam więc jak wytłumaczyć kochanie kogoś za to, jaki jest, kim jest, w sumie za to, że po prostu jest i oddycha - mimo, że wiemy, że on być może nigdy tego uczucia nie odwzajemni? Może racjonalniej, by było nie kochać wtedy, ale serce mówi co innego?

  • Lubię! 1
  • Dziękuję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Batyam napisał:

 

 

DOKONUJEMY 

"BEZINTERESOWNIE MIŁOŚCI "

KTÓRA ZAWSZE MA JAKIŚ INTERES... 😘 💕 BUZIAKI 

@Mistiko

@Essa

@Koniczyna

@Syrena

@runoutofbreath

@MIMESIS

@Ismena.  

 

 

Nie mogę się z Tobą w tej kwestii zgodzić. Mówisz o partnerskiej miłości, ale i ta może być bezinteresowna o ile ludzie idealnie się dobiorą :)

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Essa napisał:

@Batyam więc jak wytłumaczyć kochanie kogoś za to, jaki jest, kim jest, w sumie za to, że po prostu jest i oddycha - mimo, że wiemy, że on być może nigdy tego uczucia nie odwzajemni? Może racjonalniej, by było nie kochać wtedy, ale serce mówi co innego?

Tak, tutaj też się zgadzam, niejednokrotnie bywa, że ktoś kogoś kocha pomimo, że wie, że to nie będzie odwzajemnione - po prostu bo jest.

  • Lubię! 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mistiko

Coś ci napisze 

Tak się ostatnio zastanawiałam nad pojęciem Boga. 

Co to jest.... C

Wiesz @Mistiko

Co to jest Bóg? 

Ja jeszcze mało wiem ale mam w głowie koncepcje swoją ona nie jest stała zmienia się bo ciągle studiuje... 

Ale Bóg jest jeden 1⃣ 

OK 

Wielu mówi że to emocja miłości... Tak miłość jest i złem i dobrem w zależności jaka jest intencją jej dawania 

 

I teraz tak 

Nikt go nie widział.... Nikt nie dostał z ludzi pozwolenia by w jego imieniu się wypowiadał... A jeśli dostał 

To uznaje się ich za kogo? 

Niby proroków którzy prowokują czyli obawiają nauczania itp 

Człowiek potrzebuje dowodów... Taka to już jego psyche.... I krnabrnosc.... 

Jezus..... To nie jest Bóg.... 

Abraham to też nie bóg 

Mahomet to też nie bóg na szczęście 

Święty co to jest.... To ktoś wywyzszony przez kogo przez ludzi ok 👌 

Człowiek jest omylny 

Bóg nie 

Duch 👻 

Tak energia ludzka jest krąży ale to nie jest boska energia czyli = bóg 

A może? 

Proroków było kupę 

Byli omylni 

Teraz napiszę coś mocnego... 

Papież 

W kościele każde jego słowo jest ostateczne i nieomylne ale do śmierci. 

Kiedyś Papiezami byli np książęta rozproszenie w cesarstwa rzymskim do momentu ich śmierci ich zdanie i twierdzenia są nieomylne do ludzi 

Skoro papierz Franciszek wypowiedział się oficjalnie o otyłości Wojtyły... I hipokryzji Dziwisza. 

Słowa Aneta o pedofilii.. Łapówki od zakrywania skandalow... To teraz tak 

Jaka jest wartość ludzkiej świętości? 

Święty to odważny człowiek 👌 ok

Wiesz kto miał honor... 

Benedykt..... Nie doceniane jego zachowanie... Honor.... Był i jest papierzem. 

Wojtyła choć lubię człowieka to wybacz 

Ale może mieć range i ma range Jezusa bo to człowiek... A Bóg jest nieomylny i w jego imieniu nikt nie może się wypowiadać, 

By było jasne 🔅 

Jezusa by teraz sami katolicy ukrzyrzowali.... Boga nikt nie ukrzyrzuje... Bo to jest energia miłości a że energie są plus minus bo mają wytwarzać skutki..... Związki wojny płacz śmiech itp..... 

To filozofia życia a wkładania Boga w ciało i ciała ludzkie jest biznesem tych co sobie tworzą religie  sorry. 

Kiedyś mi siostra powiedziała na religii że nie będę zbawiona.... 

Ale co tam.... Podałem się jeszcze poprzez inne wcielenia..... 

PS wiara zydowska też mi nie po drodze... Bo panicznie boję się przyjścia Mesjasza..... Już jeden był i wystarczy... 😘 

 

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Essa napisał:

@Batyam więc jak wytłumaczyć kochanie kogoś za to, jaki jest, kim jest, w sumie za to, że po prostu jest i oddycha - mimo, że wiemy, że on być może nigdy tego uczucia nie odwzajemni? Może racjonalniej, by było nie kochać wtedy, ale serce mówi co innego?

By wyzwolić emocje musisz u siebie znaleźć braki czyli potrzebę.... 

To interesownosc czynu.... 

Jak nie ma interesu nie ma czynu w żadnym aspekcie życia.... 

Mówi się

życie jest miłością 

Dziecko jest miłością 

Śmierć jest miłością jest macie Jezusa... Miał potrzebę to wam ja pokazał jak wygląda miłość przez śmierć 

Kolbe też kolejny Jezus.... Pokazał pokazał. 

@Essa

Wszystko można spłycic. 

Ja jak chciałam mieć dziecko to czyje potrzeby zaspokajalam... Oczywiście że swoje i swój egoizm.... 

A czasami innych a czasami... Się wpadnie..  I tak bezinteresownie trzeba sprostać.... Nie nie ma bez interesownosc jest interes w dostawaniu.... Czasami nie dostajemy emocji takiej jak chcemy liczymy np na uśmiech ☺ dostajemy obojętność.... 

 Kochanie jest zawsze q interesie dwóch osób. 

Zawsze 

Bo jeśli nie ma dawania w dwie strony.... To jaka to miłość... Kiedy w jedną stronę to można sądzić.. Ze druga nie chce emocji liczy na auto 

Jak dostanie auto będą emocje jakie może dla niej miłość to euforia a czy to miłość? 

Przy orgazmie tak...? 

Ale czy rzeczywiście? 

 

@Essa

Kochać a dawać miłość to moim zdaniem co innego. 

Ale i tak twierdzę że co dają taka miłość jak napisałaś u siebie maja potrzebę by być w takiej miłości jeśli jej nie mają to się wycofują dlaczego bo interesownie liczą na miłość w dwie strony. 

Każde wycofanie jest z uwagi na brak reakcji lub mocny bodziec... 

To dotyczy dzieci i dorosłych jesteśmy ludźmi na szczęście 😀 

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Syrena napisał:

 

Nie mogę się z Tobą w tej kwestii zgodzić. Mówisz o partnerskiej miłości, ale i ta może być bezinteresowna o ile ludzie idealnie się dobiorą :)

A interesem czyli nasza potrzeba by idealnie się dobrać....i mieć super np zwiazek. Ja tak właśnie pojmuje interes @Syrena.  😘 💕 buziaki 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Batyam napisał:

Bo jeśli nie ma dawania w dwie strony.... To jaka to miłość...

no właśnie, jaka? :)

7 minut temu, Batyam napisał:

 

@Essa

Kochać a dawać miłość to moim zdaniem co innego. 

Ale i tak twierdzę że co dają taka miłość jak napisałaś u siebie maja potrzebę by być w takiej miłości jeśli jej nie mają to się wycofują dlaczego bo interesownie liczą na miłość w dwie strony. 

Każde wycofanie jest z uwagi na brak reakcji lub mocny bodziec... 

To dotyczy dzieci i dorosłych jesteśmy ludźmi na szczęście 😀 

Owszem, następuje wycofanie, ale to nie oznacza już końca odczuwania uczucia... więc jaki tu interes?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Essa napisał:

@Batyam więc jak wytłumaczyć kochanie kogoś za to, jaki jest, kim jest, w sumie za to, że po prostu jest i oddycha - mimo, że wiemy, że on być może nigdy tego uczucia nie odwzajemni? Może racjonalniej, by było nie kochać wtedy, ale serce mówi co innego?

Czymami 

Czyli dawanie miłości 

Jak chory to go lecz jak smutny to daj mu miłość i niech będzie spokojny... Ale jeśli nie umiemy to nie damy jeśli nie mamy braku widzenia uśmiechu to nie prowokuje y do uśmiechu 

@Essa

Interesów osi zaczynamy od swoich zauwazaknych braków jak ja ich nie zauwaze to ich nie sprowokowala do dawania to tak jak z sexem 

Sex a gwałt 

Orgazm a Orgazm 

Udawany  a osiągnięty. 😘 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Essa napisał:

no właśnie, jaka? :)

Owszem, następuje wycofanie, ale to nie oznacza już końca odczuwania uczucia... więc jaki tu interes?

Interes zawsze jest 

Przykład 

Szukam dalej tej idealnej miłości... Z naciskiem dalej... O ile będę mieć potrzebę. 

Mózg stymuluje... Emocje... Ale ludzie je pobudzają... To interes. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Essa napisał:

no właśnie, jaka? :)

Owszem, następuje wycofanie, ale to nie oznacza już końca odczuwania uczucia... więc jaki tu interes?

Ja bym tutaj sprowadzala pojęcie interesu =zaspokojenie... 

Interes jest różny jak to interes... 😘 💕 buziaki 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w moim interesie jest wyciągnąć wnioski, by drugi raz wybrać mądrzej :D  czyli moją intencją było przeżycie przykrości, widząc na początku, że to związek prawie niemożliwy do zaistnienia...

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Essa napisał:

Tak, w moim interesie jest wyciągnąć wnioski, by drugi raz wybrać mądrzej :D  czyli moją intencją było przeżycie przykrości, widząc na początku, że to związek prawie niemożliwy do zaistnienia...

Twoją intencją była potrzeba 

Potrzeba faceta ok 👌 

Coś mu dałaś... A w zamian dostałaś coś.... 

Ty miałaś interes by dać bo miałaś potrzebę związku z 

On

Dał ci to co dał 

I interes osiagnelas dokładnie to wniosek @Essa. To że niemożliwy teraz to wiesz kiedy w niego wchodziłas... Potrzeba było sprawdzenie.... A nóż... 

Kobieta 👩 

Ty sama jesteś miłością 

Różna miłością a nie do wszystkich umiemy ta miłość wyrazić bo nie mamy potrzeby. 

Interesownosc = potrzeba 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...