Skocz do zawartości

Co myślicie o tej talii? - wątpliwości przed zakupem


Gość Ophelia2040

Polecane posty

Gość Ophelia2040

Postanowiłam wrócić do starego, dobrego Tarota, z którym nawet mi dobrze szło dawno temu. Moje talie zostały na drugim końcu Polski i uznałam, że mogłabym na nowo potraktować się jako początkującą i ze świeżą głową kupić sobie nową talię. Darzę sentymentem swoją 1 talię w życiu - Initiatory Tarot of the Golden Dawn, ale tym razem chciałabym czegoś innego, ale wciąż dobrego dla początkującego.

 

Obejrzałam karty, na które... wcześniej nie zwracałam uwagi. I przyciągnął ją niepozorny, trochę kiczowaty "Witchy Tarot". Przeszkadza mi nadmiar fioletowego koloru, ale gdy obejrzałam skany, uderzyło mnie jak fantastycznie została potraktowana symbolika. Bez nadęcia, tak "codziennie", aż widzi się, jak odpowiedzi na dręczące pytania same się układają i przekładają się na życie codzienne. Myślicie, że powinnam ją kupić jako swoją "pierwszą talię" w nowym rozdziale życia, skoro mimo wad tak ją postrzegam? Jakbyście się czuli, gdyby ktoś Wam kładł takie karty (ale tak szczerze)?

Link do całości:Witchy Tarot 

 

********************

 

Myślałam na początku o tej, ale o ile kreska i klimat jest fajny, to już znaczenia czasami są już "nie te": Ludy Lescot Tarot

Od biedy: Wheel od the Year Tarot

A ta wymiata, jeśli chodzi o rysunki, ale jest baaaaardzo specyficzna (nawet, jeśli lubię fantastykę): Epic Tarot

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być przede wszystkim Twoja talia i masz się Ty z nią dobrze czuć, jeśli będziesz celnie czytać z kart to osoby będą wracać do Ciebie, a nie do Twojej talii :)

Znam taką wróżkę na youtube, która czyta z mrocznych talii tarota, ja  bym takich nie wybrała, ale ona świetnie z nich czyta - jestem pod wrażeniem. Druga wróżka z youtube'a znowu ma bardzo bajkowe, kolorowe, wręcz dziecięce talie - i też cudownie z nich czyta. Nie ma reguły :) Znajdź swoją "wybrankę" :)

Ja wybierałam kilka lat. I za trzecim razem trafiłam (nie liczę pierwszej, bo wtedy nie było żadnego wyboru). Przy czym, z każdą z tych talii nawiązałam jakiś tam kontakt, ale tą co mam teraz - od razu mam skojarzenia i o to chodzi :) Miłych odkryć Ci życzę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ophelia2040

A podeślesz mi linki do ich kanałów? Mi czasami się podobają niezwykle przesłodzone talie, może nie powinnam mieć koncepcji, że nie da się z nich wróżyć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Briee napisał:

Postanowiłam wrócić do starego, dobrego Tarota, z którym nawet mi dobrze szło dawno temu. Moje talie zostały na drugim końcu Polski i uznałam, że mogłabym na nowo potraktować się jako początkującą i ze świeżą głową kupić sobie nową talię. Darzę sentymentem swoją 1 talię w życiu - Initiatory Tarot of the Golden Dawn, ale tym razem chciałabym czegoś innego, ale wciąż dobrego dla początkującego.

 

Obejrzałam karty, na które... wcześniej nie zwracałam uwagi. I przyciągnął ją niepozorny, trochę kiczowaty "Witchy Tarot". Przeszkadza mi nadmiar fioletowego koloru, ale gdy obejrzałam skany, uderzyło mnie jak fantastycznie została potraktowana symbolika. Bez nadęcia, tak "codziennie", aż widzi się, jak odpowiedzi na dręczące pytania same się układają i przekładają się na życie codzienne. Myślicie, że powinnam ją kupić jako swoją "pierwszą talię" w nowym rozdziale życia, skoro mimo wad tak ją postrzegam? Jakbyście się czuli, gdyby ktoś Wam kładł takie karty (ale tak szczerze)?

Link do całości:Witchy Tarot 

 

********************

 

Myślałam na początku o tej, ale o ile kreska i klimat jest fajny, to już znaczenia czasami są już "nie te": Ludy Lescot Tarot

Od biedy: Wheel od the Year Tarot

A ta wymiata, jeśli chodzi o rysunki, ale jest baaaaardzo specyficzna (nawet, jeśli lubię fantastykę): Epic Tarot

 

Briee... a co Cię obchodzi jak ktoś będzie się czuł,  gdyby mu kłaść takie czy inne karty? Przecież jedynym kryterium wyboru jest to, jak się czuje z kartami osoba je kładąca, bo to do niej one mają mówić, bo to ona jest kanałem pośredniczącym. Kwerent przychodzi do wróżki po odpowiedź a nie po to by podziwiać (lub nie) jej karty. To nie jego sprawa; to Twoja osobista więź z talią i tylko to ma znaczenie, nic więcej.

Podobnie mam dziwne uczucia, jak czytam pytania typu "co myślicie o tej talii" wtedy, kiedy ktoś nie może zdecydować się , którą talię kupić. A wiesz czemu? - bo to już nie jest Twoja suwerenna decyzja - to jest decyzja sugerowana. Nigdy nie kieruj się opinią innych na temat talii, którą masz wybrać,  w przeciwnym wypadku już siejesz ziarenko wątpliwości co do słuszności swego wyboru a to pracy z kartami nie służy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej to Ty masz się dobrze czuć z kartami, a osoba pytająca ma dostać w miarę możliwości najbardziej trafną odpowiedź. Dostanie taką tylko wtedy, kiedy Ty będziesz miała karty, które czujesz, że są dla Ciebie, że dobrze Ci się nimi pracuje:)

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ophelia2040
2 godziny temu, Ercil napisał:

 

Briee... a co Cię obchodzi jak ktoś będzie się czuł,  gdyby mu kłaść takie czy inne karty? 

 

No już tak mam XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to życia wróżce nie ułatwia <język> 

ja jestem zdania, że na pierwszym miejscu talia musi podobać się mnie, bo to ja ją czytam. To co przemawia do mojej wyobraźni i co sięga do zasobów mojej podświadomości jest priorytetem, a nie to jakie kto wrażenie z mojej talii odniesie. Jeśli się podoba to owszem, jest mi miło, jeśli nie - to nie zawracam sobie tym głowy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Dnia 15.04.2019 o 21:58, Briee napisał:

Ech, no i koniec końców byłam dziś w księgarni, w której kupiłam po prostu drugi egzemplarz swojej ulubionej talii, bo pierwszy został daleko ode mnie - Labirynth Tarot XD Jestem niepoprawna.

Ale piękna talia!

Podsumowując - podczas wyboru talii najlepiej kierować się intuicją i przeczuciem? Wybrać taką talię, która najbardziej do mnie przemawia? Przy czym - poczytać znaczenia? (Nie wiedziałam, że znaczenie jednej karty może być rozmaite - jeszcze nie wróżyłam).

Będę wdzięczna za odpowiedź - zabieram się do kupienia swojej pierwszej talii 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2019 o 14:39, Alastrionna napisał:

Podsumowując - podczas wyboru talii najlepiej kierować się intuicją i przeczuciem?

Tak. Talia jest dla Ciebie i to Tobie ma się ona podobać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...