Skocz do zawartości

Tarotowe odczucia


Syrena

Polecane posty

Hej, proponuję ćwiczenie, które ma za zadanie rozwijać intuicję, ale i pozwala na szersze spojrzenie na karty. 

Zasady:

1) wklejamy dowolną kartę Tarota

2) Przez tydzień czasu wpisujemy swoje spostrzeżenia, odczucia i skojarzenia z daną kartą - wszystko co dostrzegamy na każdej karcie

3) po tygodniu wklejamy następną kartę

 

Oczywiście  w żaden sposób nie sugerujemy się znaczeniami

W ćwiczeniu może udział wziąć każdy

Im więcej osób tym fajniej - od siebie wzajemnie też się uczymy

Kartę wklejamy z dowolnej talii

 

Zapraszam

 

 

6 kielichów

 

The five of cups is loss and grief, here a man gives a woman a sixth cup to overcome and love again.

  • Gratuluję! 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rodzeństwo, dzieciństwo, sielanka, tęsknota za tym co było, pierwsza miłość szkolna, zabawy na powietrzu, bliźniaczy płomień, wakacje na wsi, prace w ogrodzie.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj też dostrzegam obdarowanie się, dostatek, oddanie drugiej osobie, pora roku to lato lub wiosna późna, sympatią, z racji, że na karcie są młodzi ludzie - to rodząca się miłość, jeśli patrzeć na finanse lub sprawy pracy - złote kielichy i wypełnione kwiatem przywodzą mi na myśl dostatek, jeśli o zdrowie - wyzdrowienie lub doskonale zdrowie psychiczne 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mur - bezpieczeństwo, skoro kielichy to i emocjonalne

nieskoszona trawa <bigsmile>

uziemienie, nie widać nóg, może dotyczyć czakry podstawy

4 kielichy osobno, stabilność

2 kielichy zaufanie do drugiej osoby

nie wiem co może oznaczać, że dziewczynka stoi, a chłopak siedzi (Matriarchat? <torba>)

dużo odcieni niebieskiego - duchowość wielowymiarowa

powracanie myślami do dzieciństwa, czyli też do przeszłości

wypełnione kielichy - płodność, może wielodzietność

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mur odgradza nas od tego co nie jest dla nas zdrowe -  związki, ludzie, wszelkiego rodzaju relacje, nieodpowiednia praca

Kielichy - bogactwo, nie tylko materialne, ale i uczuciowe, psychiczne, rozwój, spełnienie marzeń, 

dziewczynka i chłopiec - przyjaźń, miłość z odległych lat, radość, szczęście, pozytywizm, wspomnienia, odnowienie starych przyjaźni, wrócenie do podstaw, empatia, bezinteresowność, pomoc, wsparcie

Roślinność - ładna pogoda, czyli okres od później wiosny do wczesnej jesieni, naturalność, brak ingerencji ludzkiej - czyli warto dać sprawom swój bieg, 

Kolorystyka - wskazuje na przyjaźń, kreatywność, nadzieja, spokój, duchowość, płodność, szczęście, zaufanie,  bogactwo

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna ta karta:)

 

Patrząc na tą kartę przywodzą  mi na myśl czary :)  Mężczyzna nad czymś pracuje, obok stoi karafka z jakimś eliksirem zielonym, czyli z eliksirem nadziei.Człowiek  jest znużony tym co robi, ale ma nadzieję lub nawet wie, że skończenie zdania przyniesie mu jakieś korzyści . Pali się świeca również zielona. Ta paląca się świeca sugeruje na wspomaganie odczucia nadziei,ale i oczyszczenie. Wskazuje ona również na półmrok, czyli jest to wieczorowa pora lub miejsce, w którym panuje półmrok (witraże są w oknach, czyli jakaś kaplica). Ten półmrok zapewne też towarzyszy w Jego duszy. Być może nie jest pewny czy podąża odpowiednią drogą, ale daje sobie szansę. Ma nadzieję, że pomimo tego zmęczenia, jesli  skończy  pracę przyjdzie czas na odpoczynek. Towarzyszy mu Jego przyjaciel - kot. Czyli nie został sam - ma wsparcie. Czyżby obok leżal rozmaryn? Ziele, ktore symbolizuje przyjaźń, wierności, miłość i pamięci

  • Lubię! 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mężczyzna na karcie odczuwa bardzo duże znuzenie. Fakt, że przebywa w jakiejś świątyni, ma narysowany pentakl, i otacza go kolor zielony w postaci mikstury, świecy i oczu kota potrzebuje ochrony przed czymś. Zastanawiam się czy to jest rozmaryn czy szałwia <ciastko> jeśli szałwia to, by się zgadzało z moją tezą<kawka>. A może ten mężczyzna właśnie zakończył zadanie, które miał wykonać, coprawda ciężkie, ale owocne, i teraz czas na odpoczynek? Kolorowe witraże przywodzą mi na myśl piękne wpadające światło, które opromienią też człowieka, są na nim również 3 pentakle, czyli jest chroniony. Narysowany pentakl jest następną drogą po której będzie stąpał (4 monet) 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek ma już taką wprawę w tym co robi, ze maluje swoje dzieło nie patrząc, mi się kojarzy z 8 monet, tyle, ze On już tą drogę przeszedł, czyli uczniem już był (chociaż 8 następuje po 3, ale takie miałam skojarzenie). Mógł też się zawiesić (jak komputer) niby ma zrobić to, a myśli o czymś innym i chyba ten proces już trochę trwa (świeca).

Jako miejsce, to jakieś stare budowle, raczej z podpiwniczeniem (mało światła).

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ophelia2040

A czy może się pojawiać nazwa talii? Sądzę, że ten temat mógłby zyskać ruch z Google dzięki temu. Ja czasami jestem ciekawa jakiejś karty z danej talii i skojarzeń ludzi i wpisuję ją w wyszukiwarkę np. Koło Fortuny Mucha Tarot (<- bardzo ciekawa karta tak swoją drogą).

 

Mag powyżej:

Znak nieskończoności w kapeluszu. Wiedza na temat absolutu i odwiecznych praw świata.

Ubranie jak u podróżnika, konnego jeźdźca lub kowboja i do tego piękny krajobraz w tle - znajomość świata, różnych miejsc i ludzkich zachowań. Podróż w dosłownym sensie jak i podróż mentalna. Głosicielstwo prawdy w różnych miejscach. Chęć dotarcia nawet do zaściankowej wioski (to może być też przenośnia i odnosić się do docierania do osób ze sztywnym umysłem). 
Gesty dłońmi jakby mówiące "co na niebie tak i na ziemi" - mag naucza o konieczności posiadania wysokiego poglądu na temat zjawisk przy jednoczesnym sensownym zachowaniu w świecie realnym.

Rozkwitające róże - piękno umysłu i duszy, dzięki zachowaniu i czystemu umysłowi stajemy się pięknymi, wartościowymi jednostkami.
Piękny krajobraz, rozległy teren, czyste, górskie powietrze i pączki kwiatów - kojarzy się z rzeźkim oddechem, przyjemnym wiatrem na skórze. Świeżość umysłowa. Odrzucamy sprawy małostkowe i dzięki temu nasz umysł staje się przejrzysty i spokojny, jak podczas spaceru na łonie przyrody wczesną wiosną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Briee napisał:

A czy może się pojawiać nazwa talii? Sądzę, że ten temat mógłby zyskać ruch z Google dzięki temu. Ja czasami jestem ciekawa jakiejś karty z danej talii i skojarzeń ludzi i wpisuję ją w wyszukiwarkę np. Koło Fortuny Mucha Tarot (<- bardzo ciekawa karta tak swoją drogą).

 

 

?to jest ilustracja, nie ma talii, ale zawsze wujek google może Ci podpowiedzieć jak w grafikę przeciągniesz :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ophelia2040
8 minut temu, Syrena napisał:

?to jest ilustracja, nie ma talii, ale zawsze wujek google może Ci podpowiedzieć jak w grafikę przeciągniesz :D

Tak w ogóle, nie to że ten jeden obrazek XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Briee napisał:

Tak w ogóle, nie to że ten jeden obrazek XD

już wiem o co Ci chodzi :D Ok będę wklejać i nazwę :) Dzięki za podpowiedź

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mag kojarzy mi się z dużym potencjałem, świadomością swoich możliwości i wykorzystywaniem ich dla osiągnięcia celu. 

To taki moment w życiu, kiedy uświadamiamy sobie jacy jesteśmy i wiemy już jaką drogę wybrać - głównie zawodowo bądź/i samorozwojowo. A teraz potrzeba już konsekwencji Cesarza, kreatywności Cesarzowej i wiedzy intuicyjnej Kapłanki by wytrwać w idei, jaka pojawia się w głowie.

Co do mężczyzn Magów - bywają niebezpieczni - przyciągają jak magnes, ale nie chcą się rozpraszać, jeśli chodzi o związek (stały), ich własne cele są ważniejsze w tym momencie.

Może oznaczać pracoholika, kogoś bardzo zapatrzonego w siebie i swój interes. To dobry prawnik, mówca (makiaweliczny), biznesmen, który chłodno kalkuluje. Narzędzia potrzebne leżą przed nim i on o tym wie - ma je na widoku i nie omieszka się ich użyć.

 

  • Lubię! 2
  • Gratuluję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na pierwszym planie dostrzegam czerwony ubiór Maga, więc przywodzi mi na myśl silny charakter, duża samoświadomość, władczość. Mag na tej karcie nie jest raczej nie ma wyrazu twarzy ciepłego i przyjaznego, wręcz dochodzę do wniosku, że za wszelką cenę chce osiągnąć to co sobie zaplanował nie pozwalając nikomu się wtrącić, ale jakby oczekiwał widowni. Przed nim leżą "przedstawiciele" 4 dworów i wydaje się, że są wystarczające do tego, co Mag chce osiągnąć. Otacza się pięknem. Czerwone róże prawdopodobnie to informacja, że Mag oczekuje uwielbienia i być może Jego narzędzia służą do oczarowania kogoś z "widowni". Pogoda jest słoneczna, na drzewach pąki kwiatów mogą sugerować o narodzinach czegoś nowego. Pora roku wiosenno - letnia. Jako miejsce można pokusić się o stwierdzenie, że są to tereny górzyste

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim ten Mag w moim odczuciu jest zlowrogo nastawiony. Mam poczucie, że przed nim stoi widownia. Kojarzy mi się bardziej z iluzjonistą. Człowiek, który narzuca swoją wolę, manipuluje i zbiera wszelkie atrybuty, żeby pomimo wszystko dojść do wyznaczonego sobie celu. Czerwony ubiór kojarzy mi się z energią i ziwzwykla siłą. Nawet nasuwa mi się myśl, że na widowni są same kobiety, a on jest uwidzicielem (czerwone róże, czerwony ubiór, zawiadackie spojrzenie). Pora roku to lato - róże i drzewa już zakwitly. 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 5 weeks later...

Ja tu widzę jakąś samotność, mam poczucie, że jest w nocy na pustyni, a po środku tron postawiony. Cesarz jest dość młody, jego strój przykuwa moją uwagę - jakby miał na sobie pancerz, czyli symbolizuje niedostępność. Jest samotny, gburowaty i znudzony lub nie uważa, aby to co działo się wokół niego było warte uwagi. To co jest obok jest niczym wg jego mniemania. Rogi kojarzą mi się z męskością, władzą i siłą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...