Skocz do zawartości

Karciane odczucia

Syrena

Polecane posty

Ćwiczenie, które ma za zadanie rozwijać intuicję, ale i pozwala na szersze spojrzenie na karty. 

Zasady:

1) wklejamy dowolną kartę Lenormand

2) Przez tydzień czasu wpisujemy swoje spostrzeżenia, odczucia i skojarzenia z daną kartą - wszystko co dostrzegamy na każdej karcie

3) po tygodniu wklejamy następną kartę

Oczywiście  w żaden sposób nie sugerujemy się znaczeniami

W ćwiczeniu może udział wziąć każdy

Im więcej osób tym fajniej - od siebie wzajemnie też się uczymy

Kartę wklejamy z dowolnej talii

Zapraszam

20 Ogród

Lenormand Tanfolyam , részletek a blogon - Anna K. Lenormand - Garden Lenormand Card - Kert Lenormand kártya

• Gratuluję! 2

Nawiązywanie nowych znajomości, odpoczynek, przebywanie na świeżym powietrzu, podziwianie piękna przyrody, romantyczne spotkania, randka, spacer z rodziną, szczęście, komunikacja, wolność

• Lubię! 1

miejsce z dużą liczbą osób, w różnym wieku

plac zabaw

miejsce spokojne, bezpieczne (mury)

miejsce zadbane, z ustaloną strukturą (alejki i klomby)

relaks, równowaga

wielopokoleniowość

miejsce schadzek (negatywnie)

miejsce w którym się plotkuje i przekazuje informację

miejsce, w którym bywa się cyklicznie ( nienowe, znane)

karta 20 - 2 i zero, ludzie relacja współpraca w większej liczbie osób

jako czas, to mam sprzeczność,  może to być 20 dni, 20 tygodni, 20 miesięcy i 20 lat - wszystko powiązane z 20-ką

nie wiem czy ta karta określa ogólnie czas, przyjmując, ze do ogrodu idzie się odpocząć, czyli raczej nie na chwilę oraz ta wielopokoleniowość

co do relacji, to raczej otwarte, szczere

pora roku to chyba okres ciepły, raczej letni, przyroda w rozkwicie

• Lubię! 2

Ja bym tu dodała też nowe znajomości l, akurat ta karta z tej talii przywodzi mi na myśl, że poznam kogoś nowego, radosnego o dobrego, ale i rodzina. 

• Lubię! 1
Syrena

Super karta <juhu>

Pies - przyjaciel człowieka. Na karcie widać, że dpoczywa, obserwuje, ale i pilnuje. Jest uważny. Za nim jest buda - taki domek jego, czyli bezpieczeństwo, schronienie. Pora roku wiosna lub lato. Z numeru karty mogłabym wywnioskować też, że początek września. Pełna miska przed nim oznacza dobrobyt i dostatek. 

• Lubię! 1
SowAna

wyczekiwanie i gotowość

ograniczenie przestrzeni, uwiązanie

bezwarunkowa miłość

ktoś uzależniony od innej osoby, sam raczej nie napełni miskę

raczej ciepły okres roku

dobry węch, wzrok, kondycja fizyczna

• Lubię! 2
białadama

przyjaciel okaże pomoc w sprawie o której myślimy / dzięki niemu polepszy się sytuacja

spędzenie czasu z przyjacielem, dobrym znajomym

spotkanie przyjaznego faceta

• Lubię! 2
Amandaa

Karta - Pies.

Mi często pokazywał moją przyjaciółkę albo po prostu psa - zwierzę, czasem karty są dosłowne :) .

Lojalność. Ktoś przyjaźnie nastawiony, serce + pies - bratnia dusza ❤ 

• Lubię! 2
Karolina
Dnia 17.05.2019 o 11:06, Amandaa napisał:

Karta - Pies.

Mi często pokazywał moją przyjaciółkę albo po prostu psa - zwierzę, czasem karty są dosłowne :) .

Lojalność. Ktoś przyjaźnie nastawiony, serce + pies - bratnia dusza ❤ 

O ile się nie mylę w tym ćwiczeniu chodzi o jak najwięcej odczytanych skojarzeń/ symboli z karty, która została wklejona :)

Karolina

Patrząc kartę odczuwam dobrobyt. Ładna pogoda, odpoczynek, relaks.

Płot raczej zapewnia odgrodzenie od tego co nie jest nam na chwilę obecną potrzebne

Buda pokazuje poczucie bezpieczeństwa, możliwość odpoczynku

Pełna miska świadczy o dobrobycie - nie musimy martwić się o to, że zabraknie nam czegoś co w danym momencie będzie nam potrzebne

Ślimak jest symbolem wolności, ale i powolne rozwiązanie jakieś sprawy lub po prostu podpowiedź, żeby nie spieszyć się z podjęciem jakiejś decyzji

Zieleń - nadzieja, natura, spokój, pora wiosenno - letnia

Sam wizerunek psa na tej karcie kojarzy mi się z rosłym, dobrze zbudowanym, ale smukłym  mężczyzną

• Lubię! 2
Amandaa
4 godziny temu, Karolina napisał:

O ile się nie mylę w tym ćwiczeniu chodzi o jak najwięcej odczytanych skojarzeń/ symboli z karty, która została wklejona :)

Faktycznie. Niedoczytałam. Ale to nie zmienia faktu że mi się akurat karta kojarzy z przyjacielem i czymś przyjemnym - lubię psy. 

• Lubię! 3
Amandaa

Ale patrząc akurat na tą kartę z wizerunkiem psa, przychodzi mi na myśl dostatek ale i lenistwo (pies i pełna miska) jak wiadomo psy jak są objedzone są leniwe i mało czujne :D

• Lubię! 2
Ismena

Odpoczynek, wierny przyjaciel, ktoś kto bez względu na wszystko będzie obok, tęsknota za większą przestrzenią, przywiązanie do określonego miejsca, obrona terytorium, zaufanie, czekanie w gotowości, obserwacja i nasłuchiwanie.
Słoneczna pogoda, idealny czas na odpoczynek, wyjście z przyjaciółmi.

• Lubię! 1
  • 4 weeks later...

Ta karta przywodzi mi na myśl długa i wyczerpującą podróż. Karetka jak z Kopciuszka, czyli marzenia senne. Ponure miejsce, ponury nastrój, przygnebiajaca sytuacja, może ucieczka od tego. 

• Lubię! 1

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...