Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Ismena

Zdolności Ezoteryczne

Polecane posty

Ismena

Zdolności Ezoteryczne

.......1........
...4........5...
........2.........
........3.........
................6

1. Sygnifikator. Nie taki, którego wybieramy przed rozkładem. Karta sama Cię określi. To jest Twój obraz, to jesteś Ty obecnie, teraz, w tym momencie. Twoja energia.
2. Typ zdolności, które reprezentujesz. Potencjał i talenty z którymi się urodziłeś.
3. W jakim kierunku się rozwijać, od czego zacząć najpierw. Na czym się skupić do 3 miesięcy.
4. Na co uważać, czego się wystrzegać, z czym na razie dać sobie spokój, co odpuścić
5. Co Ci pomoże w chwilach słabości, kryzysu, jak utrzymać dyscyplinę, ciągłość i motywacje.
6. Wynik. Kim się stajesz, jak się rozwiniesz, jeśli skorzystasz z wytycznych tego rozkładu.
To jest to jaki będziesz w przeciągu tego czasu, o który pytasz - w tym rozkładzie optymalny czas to 3 miesiące.

źródło: witchcraft.com.pl/showthread.php?tid=8904

• Lubię! 3
  • Dziękuję! 1

Ercil

Ja mam takie bardziej odlotowe, ale co tam wrzucam :D 

Powyższy jest całkiem niezły, poza jednym: "2. Typ zdolności, które reprezentujesz. Potencjał i talenty z którymi się urodziłeś.". To nielogiczne przy rozkładzie 3 miesięcznym zresztą i przy dłuższym, a także na całe życie też. 

No to lecę: 

rozkład pierwszy - Talent (może być podpięty także do innych talentów)

1. czy mam zdolności wrodzone (talent, potencjał z którym przyszłam na świat)
2. czy mam możliwość wykształcenia zdolności ezoterycznych
3. możliwość uczenia się (czy podjąć kształcenie się w szkole czy być samoukiem)
4. rezultat nauki
5. możliwość praktycznej realizacji 
6. kariera i uznanie (czy zdobędę uznanie i sławę jako wróżka ;)
7. dalsza przyszłość w zawodzie

Rozkład drugi to szczegółowe badanie uzdolnień ezoterycznych. Potrzebna znajomość kart w stopniu co najmniej średnim.

szczegółowe kierunkowe badanie uzdolnień ezoterycznych:
część pierwsza
1. czy mam uzdolnienia w kierunku parapsychologicznym (tzn. jasnowidzenie, telepatia, mediumizm, spirytyzm, magia itp. )
2. czy mam uzdolnienia w kierunku mantycznym (wróżby, astrologia, numerologia)
3. czy mam uzdolnienia w kierunku terapii naturalnych (ogólnie uzdrawianie, bioterapia, ziołolecznictwo)
4. czy mam uzdolnienia w kierunku radiestezji i różdżkarstwa
5. kierunek rozwoju, tzn. twój sygnifikator - rodzaj energii, którą teraz dysponuję
6. nad jaką formą swojej duchowości powinnam pracować
7. możliwość uczenia się (czy podjąć kształcenie się w szkole czy być samoukiem)
8. czy zdobędę prawdziwą wiedzę tajemną (mistrzostwo)
9. czy poznanie ezoteryczne powinno być moją drogą życiową (powołaniem)

i druga część: składamy karty lub korzystamy z drugiej talii w celu określenia konkretnych już uzdolnień, czyli jeśli np. wyszło, że największe mamy zdolności parapsychologiczne, to układamy po kolei na dziedziny przypisane do parapsychologii. Można ich oczywiście wymienić więcej, ja tu dałam tylko przykładowo. 

Do części pierwszej najlepiej pasują same AW, do drugiej można użyć obu arkanów albo też tylko samych AW. 
AW - należy czytać tylko jako tak lub nie (karty jednoznacznie pozytywne, energiczne, aktywne, "obfite" = TAK, karty jednoznacznie negatywne, jałowe, pasywne oraz zmienne/ niejednoznaczne = NIE.

• Lubię! 3
  • Dziękuję! 2

Egeria
Dnia 27.04.2019 o 21:32, Ercil napisał:

Rozkład drugi to szczegółowe badanie uzdolnień ezoterycznych. Potrzebna znajomość kart w stopniu co najmniej średnim.

szczegółowe kierunkowe badanie uzdolnień ezoterycznych:
część pierwsza
1. czy mam uzdolnienia w kierunku parapsychologicznym (tzn. jasnowidzenie, telepatia, mediumizm, spirytyzm, magia itp. )
2. czy mam uzdolnienia w kierunku mantycznym (wróżby, astrologia, numerologia)
3. czy mam uzdolnienia w kierunku terapii naturalnych (ogólnie uzdrawianie, bioterapia, ziołolecznictwo)
4. czy mam uzdolnienia w kierunku radiestezji i różdżkarstwa
5. kierunek rozwoju, tzn. twój sygnifikator - rodzaj energii, którą teraz dysponuję
6. nad jaką formą swojej duchowości powinnam pracować
7. możliwość uczenia się (czy podjąć kształcenie się w szkole czy być samoukiem)
8. czy zdobędę prawdziwą wiedzę tajemną (mistrzostwo)
9. czy poznanie ezoteryczne powinno być moją drogą życiową (powołaniem)

i druga część: składamy karty lub korzystamy z drugiej talii w celu określenia konkretnych już uzdolnień, czyli jeśli np. wyszło, że największe mamy zdolności parapsychologiczne, to układamy po kolei na dziedziny przypisane do parapsychologii. Można ich oczywiście wymienić więcej, ja tu dałam tylko przykładowo. 

Do części pierwszej najlepiej pasują same AW, do drugiej można użyć obu arkanów albo też tylko samych AW. 
AW - należy czytać tylko jako tak lub nie (karty jednoznacznie pozytywne, energiczne, aktywne, "obfite" = TAK, karty jednoznacznie negatywne, jałowe, pasywne oraz zmienne/ niejednoznaczne = NIE.

Przyznaję, że zaintrygował mnie ten rozkład, dlatego poniżej napiszę co mi wyszło i spróbuję podać swoją interpretację. Uwagi mile widziane :) 

1. GŁUPIEC - dla mnie osobiście ta karta ma wydźwięk mocno neutralny, zinterpretowałam ją na swoją korzyść, zważywszy na pozostałe karty. W dopowiedzeniu z drugiej talii skorzystałam z tego co napisała Ercil. Jasnowidzenie - rycerz kielichów (możliwości są), telepatia - 7 monet (jeśli popracuję/poćwiczę to może za jakiś czas coś z tego będzie), mediumizm - 10 kielichów (jest potencjał), spirytyzm - Moc (dam radę), magia - 9 monet (tak, ale raczej tylko magia ziemi, roślin)

2. SĄD OSTATECZNY - karta na TAK, więc mam do tego powołanie (karta karmiczna). Wróżby - Kapłanka (jak najbardziej), astrologia - 7 mieczy (tu miałam problem z interpretacją, bo wychodzi na to, że to jest oszustwo?), numerologia - 3 kielichy (po kilku głębszych uda mi się coś policzyć :D )

3. RYDWAN - moim zdaniem karta pozytywna, więc TAK. Ogólne uzdrawianie - 9 buław (mam do tego solidne podstawy, jeśli tylko się tego podejmę), bioterapia - 2 kielichy (jeśli zrównoważę ciało i umysł to mogę podjąć się takiego zajęcia), ziołolecznictwo - Pustelnik (na moje oko zdecydowanie mam do tego predyspozycje, magia ziemi się kłania).

4. SPRAWIEDLIWOŚĆ - karta karmiczna, więc TAK. Przyznam jednak, że nigdy mnie do tego nie ciągnęło, może z czasem samo przyjdzie. Radiestezja - 4 kielichy (będę dobra w szukaniu wody na pustyni :D ), różdżkarstwo - 2 monety (nie mam pojęcia jak to zinterpretować <coo> ).

5. CESARZ - jak zawsze, gdy stawiam karty na siebie... Powiedziałabym, że karta jest na TAK, tutaj dobrze mi idzie z wszelkiego rodzaju magią ziemi i ognia (co z resztą preferuję przy rytuałach, mimo tego, że jestem Rakiem, który teoretycznie lepiej powinien sobie radzić z magią wody lub Księżyca... ).

6. KOŁO FORTUNY - help me!!! jakieś sprawy karmiczne?? opracowywanie programów reinkarnacji?? (w dopowiedzeniu doszło 6 kielichów...).

7. PUSTELNIK - karta na TAK, mędrzec - samouk?

8. CESARZOWA - znowu karta na TAK, i to jakie TAK! :) 

9. WIEŻA - wbrew pozorom karta pozytywna (w każdym razie ja ją tak odbieram), taki trochę kopniak z góry na obudzenie się i spięcie pośladów. Dla pewności dołożyłam kartę i doszedł As monet (nie dość, że As to jeszcze karta brama!), a więc wszystko na TAK.

Ponieważ przy wróżeniu odczytuję również karty z podstawy talii to dodam, że na spodzie WA był MAG, a na spodzie talii dopowiadającej 9 kielichów - człowiek-orkiestra ze mnie jest :D .

Mam nadzieję, że z tym hurra optymizmem nie przesadziłam... Jakby co, to sprowadźcie mnie na Ziemię ;) .

• Lubię! 1

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...