Skocz do zawartości

Zaręczyny, ślub w Tarocie


Ismena

Polecane posty

Cesarzowa - w obecności kart "małżeńskich" będzie pokazywać przyszłą pannę młodą, żonę i matkę.

 

Arcykapłan – często pokazuje legalizację związku w postaci ślubu kościelnego. W tej karcie możemy być pewni, że nasz partner jest w pełni gotowy do zawarcia związku małżeńskiego. Duchowo dojrzał do tej decyzji, jest moralny, wierny swojej partnerce. Papież pokazywać może także klasyczne (dziś staroświeckie) zaręczyny (z klęknięciem, kwiatami i pełnym patosem).

 

Kochankowie – tutaj partner rozważa kwestię zaręczyn, karta mówi o tym, że „klamka zapadła” i podjęta została decyzja o dalszej wspólnej przyszłości. W tej karcie zdecydowanie jest uczucie, aczkolwiek partner poświęcił sporo czasu, aby dojrzeć do decyzji o sformalizowaniu związku. Być może miało na to wpływ jakieś wydarzenie; w tej karcie para, podobnie jak przy 2 kielichach nie spieszy się do pójścia przed ołtarz. Związki w energii tej karty będą poddawane „próbie czasu”, która zadecyduje o dalszych planach pary.

 

Sprawiedliwość – karta pokazuje ślub cywilny, załatwianie wszelkich formalności związanej z legalizacją ślubu cywilnego, (ale tylko przy pozytywnych kartach! w innym przypadku sprawiedliwość zawsze wróży rozstanie, rozwód, separację, rozejście się partnerów). Jest to dość chłodna karta; wypada na związki z nieformalne, z wieloletnim stażem, często mające już nawet dzieci. W takim przypadku karta Sprawiedliwość oznacza załatwienie formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego. Partnerzy nie mają tutaj wielkiego parcia na ślub, zwykle robią to ze względu na dzieci, rodziców. Karta pokazuje także czasem przymus zaślubin, partner w niej decyduje się zawrzeć związek małżeński z czystego rozsądku, pozyskania dóbr materialnych, a nie z miłości.

 

Wisielec - w otoczeniu pozytywnych kart będzie pokazywać "związanie" węzłem małżeńskim.

 

Śmierć - jeśli trzynastej karcie WA towarzyszą karty bardzo pozytywne, to jak najbardziej może ona mówić o przeniesieniu relacji na wyższy level (zaręczyny, ślub); w końcu tematem tej karty jest nieunikniona transformacja, zmiana, zostawienie za sobą tego co było i zaczęcie czegoś nowego - lepszego, mimo strachu jaki nam towarzyszy.

 

Diabeł – często pokazuje ślub kościelny. Na większości tali w karcie diabeł widać mężczyznę i kobietę związanych ze sobą łańcuchami; sama karta odnosi się także do sacrum i profanum, a jej głównym tematem jest uwiązanie, uzależnienie, dlatego tez często wróży formalizację związku (zwłaszcza przy kartach typowych „na miłość”). Często pokazuje usidłanie partnera na siłę, (kiedy jedna strona dominuje, nalega na ślub), huczne wesele i poprawiny z dużą ilością alkoholu.

 

Słońce - tutaj także jest spora szansa na legalizację związku i założenie rodziny (karta pokazuje pary z dziećmi, albo o nie się starające).

 

Sąd ostateczny – to karta tak samo dwuznaczna jak Sprawiedliwość. Wróży ślub kościelny tylko i wyłącznie w obecności kart pozytywnych. W innym przypadku przepowiada rozstanie się pary. Jeśli natomiast otoczona jest kartami o pozytywnym wydźwięku, będzie sugerować wejście na nowy etap związku, uzdrowienie relacji, danie sobie drugiej szansy i umocnienie więzi między partnerami. To karta bardzo oczyszczająca, mówiąca, – że dostaliśmy „drugie życie”, jeden etap się skończył a drugi – zaczyna, dlatego może mówić o duchowej przemianie partnera, ślubie i rozpoczęciu nowej, lepszej drogi małżonków razem. Sąd ostateczny pokazuje małżeństwa trudne do „rozerwania”, a także małżonków z dziećmi (zwłaszcza przy karcie Słońce).


As denarów – często pokazuje pierścionek zaręczynowy, a więc nadchodzący wielkimi krokami okres narzeczeństwa. W tej karcie partner jest skrupulatnie przygotowany do tego wyjątkowego momentu, zdecydowany na przeniesienie swojej relacji z partnerką na poziom wyżej. As monet mówi, że decyzja jest podyktowana nie tylko uczuciem, ale także rozumem i idącą za tym odpowiedzialnością! (pary w tej parcie już dobrze się znają, akceptują swoje mocne i słabe strony). Nie jest to impuls, ale dobrze zorganizowana i w pełni świadomie podjęta decyzja.

 

6 denarów – także pokazują oświadczyny. W tej karcie, podobnie jak w Asie monet, partner podejmuje świadomą decyzję o budowaniu wspólnej przyszłości, założeniu rodziny i poszerzaniu już wspólnie z partnerką dóbr materialnych. Przy kartach negatywnych 6 monet może pokazywać uczucie jednostronne i związek małżeński ze względu na korzyści materialne (jeden z partnerów chce ciągle „brać” nic nie dając w zamian; jeden obok kart pozytywnych pokazuje harmonię w związku, równowagę w dawaniu i otrzymywaniu; „dawanie” czegoś materialnego, często jest to właśnie pierścionek zaręczynowy).

 

10 denarów - otoczona przez karty "ślubne" także będzie mówiła o formalizacji związku, wspólnym dorabianiu się w małżeństwie i powiększeniu rodziny.

 

Rycerz denarów – pokazuje mężczyznę mającego zamiar się oświadczyć. W tym wypadku uczucie partnera do nas jest stabilne, niezmienne, a decyzja o oświadczynach zaplanowana dokładnie. Rycerz monet to dobry materiał na męża; jego uczucia są szczere i długodystansowe. Zdecydowanie to typ faceta, który jest wierny swojej wybrance i stały w uczuciu do niej. Chce budować dobry, trwały związek. Rycerz monet lubi stabilną sytuację finansową, z reguły posiada pieniądze – można być pewnym, że na pierścionku zaręczynowym nie będzie oszczędzać.

 

6 buław – także pokazuje oświadczyny, zwykle po długim byciu ze sobą. Karta mówić może o proszeniu o rękę przy świadkach (w miejscu publicznym), bądź o oficjalnym spotkaniu rodzinnym w tej sprawie.

 

2 kielichy – także oznaczają okres narzeczeństwa, zaręczyny. W tej karcie miłość kwitnie, w związek nie weszła jeszcze rutyna, ludzie są w siebie wzajemnie zapatrzeni. 2 kielichy pokazują rozwijające się uczucie, radosny okres, planowanie ślubu (par z małym stażem). W 2 kielichów świętowanie odbywa się raczej kameralnie; Karta mówi, że takie związki mają w planach ślub, – ale się z nim nie spieszą, mimo zaręczyn (2 kielichów pokazuje długi okres chodzenia ze sobą czy narzeczeństwa).

 

3 kielichy – przy odpowiednich kartach także mogą pokazywać oświadczyny, a konkretnie świętowanie zaręczyn w sporym gronie przyjaciół i rodziny (a także rychłe planowanie wesela). Ta karta odpowiada za radość, zabawę i świętowanie; ze względu, że jest to trójka należy mieć także na uwadze oświadczyny podyktowane nieplanowaną ciążą (przy kartach typowo ciążowych: Cesarzowa, Wisielec, Księżyc). Ta karta także może sugerować, że tkwimy w „trójkącie”, a nasz związek długo pozostanie nieformalny (między innymi przy Paziu buław, królowej buław, Rycerzu buław). Aby dobrze odczytać znaczenie tej karty, należy zrobić kilka pomocniczych rozkładów wykluczających powyższe. 3 kielichy wypadają na weselną zabawę, wieczory panieńskie i kawalerskie.

 

10 kielichów - karta dwuznaczna. Jeśli w związku się aktualnie układa parze dobrze, 10 pucharów może zapowiadać jeszcze lepszy okres - założenie rodziny, (choć rzadko formalizację związku); jednak, kiedy między partnerami się nie układa, karta ta pokazuje iluzje, marzenia o szczęśliwej rodzinie i często zapowiada rozpad związku, rozejście się pary.

 

8 mieczy – zwiastuje ślub (przy innych kartach na związek), ale taki pod przymusem. W 8 mieczach zdecydowanie któraś ze stron bardzo nalega, dominuje i nie pozostawia dużego wyboru swojemu partnerowi. Często są to związki małżeńskie zawierane pod presją rodziny albo nieplanowanej ciąży. Jeśli ta karta wypadnie na osobę, o którą pytamy, można być pewnym, że jest ona już „zajęta” – albo dosłownie „związana” już z kimś innym (jak postać na karcie -zasłonięte oczy, związane ręce, otoczona z każdej strony mieczami). Ślub w 8 mieczach jest przykrym obowiązkiem albo koniecznością, której nie chcemy – aczkolwiek ulegamy.

 

4 buław - ta karta także może zapowiadać formalności związane ze ślubem cywilnym, aczkolwiek zdecydowanie częściej pokazuje pary/rodziny żyjące bez ślubu przez bardzo długi okres czasu (i jest im obojgu z tym faktem dobrze).

 

źródło: witchcraft.com.pl/showthread.php?tid=7931
6 b

  • Lubię! 1
  • Gratuluję! 1
  • Dziękuję! 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
  • 3 weeks later...

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...