Skocz do zawartości

5 Denarów


Ismena
 Share

Polecane posty

5 Denarów

68.jpg.8328bf6d55b90e026de111b7f1d97f77.jpg

Trzeba zastanowić się nad problemem i znaleźć odpowiedź, którędy pieniądze, najszybciej i największym strumieniem, nam uciekają. Wydaje się, że chodzi tu właśnie o ten nadmiernie rozwinięty kontekst emocjonalny. Być może jest to przesada korzystanie z wygody, umiłowanie przyjemności nieadekwatne do zawartości portfela.

 

Piątka Monet to karta, która zapowiada upadek finansowy. Jak na ziemską piątkę przystało, zdecydowanie bardziej polega na emocjach niż na materii. Będąc sześćdziesiątą dziewiątą, kolejną kartą talii, jest również szóstką, co potwierdza stabilność tego niepokojącego stanu. Trzeba zastanowić się nad problemem i znaleźć odpowiedź, którędy pieniądze, najszybciej i największym strumieniem, nam uciekają.

 

Wydaje się, że chodzi tu właśnie o ten nadmiernie rozwinięty kontekst emocjonalny. Być może jest to przesada korzystanie z wygody, umiłowanie przyjemności nieadekwatne do zawartości portfela. Wielu potentatów traciło majątki, sponsorując artystów (zwłaszcza płci przeciwnej), stając się mecenasami nie tyle sztuki, co chuci. Warto więc czasami, nie rezygnując z przyjemności, zadbać o stabilność finansową. W przeciwnym razie może nam zagrozić przynajmniej jakiś niedostatek, by nie powiedzieć poważniejsze kłopoty materialne.

 

Gdy wyciągniemy Piątkę Denarów

W towarzystwie kart pomyślnych upadek jest dopiero zapowiedzią ruiny i choć sprawy zaszły bardzo daleko, można przetrzymać kryzys i wyjść na prostą. Nie będzie to łatwe, ale niestety bolesne i długotrwałe. Konieczna jest natychmiastowa korekta niedawnych posunięć i radykalna zmiana trybu życia, już nawet nie na bardziej oszczędny, ale pełen wyrzeczeń. Łatwo możemy stać się klientami naszych wcześniejszych sponsorów. Potrzebne są również potężne zmiany nastawienia do życiowej filozofii. Pieniądz nie staje się źródłem zaspokojenia przyjemności, ale konkretną wartością, oznaczającą zaspokajanie podstawowych potrzeb, nawet elementarnej egzystencji. Układ kart pomyślnych wskazuje, że jeszcze stać nas na taki manewr.

 

W otoczeniu kart mniej przychylnych sprawa jest poważna, ponieważ do kłopotów materialnych dochodzi fatalne nastawienie psychiczne. Z jednej strony uważamy, że tak naprawdę nic się nie dzieje i wkrótce nastąpi poprawa koniunktury, albo co jest równie złe, obarczamy wszystkich wokół odpowiedzialnością za trudności. Tym samym brniemy w kłopoty coraz głębiej i mała jest szansa, by samodzielnie wyjść z problemu. Warto poważnie porozmawiać z rodziną i przyjaciółmi, przyznać się do zaniedbań oraz złych decyzji, wreszcie prosić o wyrozumiałość, a także i pomoc. Czy będą skłonni ponosić koszty naszych błędów, to już zupełnie inna sprawa. W końcu to my dotychczas korzystaliśmy z uciech życia, jednak skutki będą odczuwać wszyscy. Więc może być trudno.

źródło: magia.onet.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

dla mnie to także karta zaniechania, kiedy można jeszcze coś zyskać, podjąć jakieś działanie, poprosić o pomoc czy wsparcie, ale nie widzimy tego, albo nie chcemy widzieć. Odwracamy się od tego i pogrążamy w żalu nad samym sobą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

25ajiop.jpg

 

Znaczenie karty 5 Denarów:

 

Pojawienie się karty oznacza dosyć poważne problemy finansowe, ubóstwo, straty materialne, duże wydatki, którym ciężko podołać, brak pracy, zmianę statusu finansowego. W pytaniach o inne dziedziny może oznaczać chorobę, ubóstwo emocjonalne. Karta może także sugerować pomoc przyjaciela, w sytuacjach kryzysowych będzie można liczyć na jego wsparcie.

 

Źródło: tarot - Arkana Małe

 

5 Denarów - udana operacja finansowa, podjęcie pracy po przerwie, wprowadzenie modyfikacji w prowadzonej działalności, doradztwo finansowe, pierwsze zyski z biznesu.

 

5 Denarów (odwrócona) - kara pieniężna, utrata pracy, brak płynności gotówkowej, malwersacja, konieczność zwrotu długów, nieumiejętność wprowadzenia modyfikacji.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czas na rozpoczęcie działań finansowych, doradztwo finansowe, zyski z biznesu, wyjście z kłopotów, nieraz przy pomocy przyjaciół lub partnerów.

 

W negacji - bieda, kradzież, oszustwo, trudności finansowe, żebrak, malwersacja, ograniczenia (np. zablokowane konto), kara pieniężna, wysokie rachunki, bankructwo, uzależnienia, tajemne związki (kochanek, kochanka).

 

Źródło: Joanna Stawińska Twój magiczny niezbędnik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jako karta dnia pokazała mi bardzo fajny dzień, bez zmartwień. Po okazyjnej cenie udało mi się kupić fajne ubrania, sprawy urzędowe udało się załatwić bez żadnych problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 3 years later...

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...