Skocz do zawartości

Horoskop Słowiański


Ismena

Polecane posty

Horoskop słowiański to nasza rodzima spuścizna wierzeń i astrologicznych klasyfikacji. Bardzo często przecież sięgamy po horoskopy i sprawdzamy, co nas czeka w nadchodzącym tygodniu, miesiącu czy roku. Jednak warto też sięgnąć do horoskopu słowiańskiego i sprawdzić, który ze słowiańskich bogów jest naszym patronem.

 

Czarnobóg – osoby urodzone od 27.12 do 30.01

Czarnobóg to jeden z dwóch stworzycieli świata, który niszczy to, co niepotrzebne i szkodliwe. Bóg ten obdarza pomyślnością finansową oraz zsyła korzystne okoliczności.Osoby urodzone w tym przedziale czasowym są kreatywne, energiczne, zdolne i bardzo często mają artystyczne zdolności.

Poza tym mają talenty przywódcze oraz osobowość przewodnika. Osoby te są ciągle w ruchu, ponieważ nuda oraz monotonia je zabijają.

Kolory tych osób to: złoto zarówno to jasne, jak i nieco czerwone, czyli z większym dodatkiem miedzi.

Kamienie tych osób to: granat, hematyt oraz kamień księżycowy.

 

Weles – osoby urodzone od 31.01 do 21.03

Jest to opiekun ludzi i władca Nawii, czyli krainy zmarłych. Bóg ten potrafi zajrzeć w duszę ludzi, ale też zna doskonale ich naturę, jak i motywy działania. Osoby urodzone w lutym są ognistymi kochankami i najważniejsza jest dla nich miłość, a może to być spowodowane tym, że intuicyjnie o miłości wiedzą niemal wszystko. Natomiast osoby urodzone w marcu są doskonałymi wojownikami w walce o dobrą sprawę, działają, jako społecznik, obrońca słabszych i uciśnionych. Dla tych osób bardzo cenna jest seksualność i buzuje w nich bardzo duża namiętność i bardzo często patrzy na świat przez pryzmat erotyki.

Kolory tych osób to odcienie różu, brązu oraz miedzi, a szczęśliwym kamieniem jest koral.

 

Żywia – osoby urodzone od 22.03 do 14.04

Żywia to patronka rolników, sadowników oraz kucharzy. Poza tym jest symbolem wiecznie odradzającej się przyrody, młodości, ale też pierwszej miłości. Osoby urodzone w tych dniach potrafią wyznaczyć sobie cel i dążyć do niego z całych sił, ale też tkwi w nich potrzeba zaopiekowania się wszystkim tym, co słabe i wymagające ochrony. Zdrowotna moc tych osób tkwi w wodzie, więc warto brać chłodne kąpiele i prysznice, ale tez pić dużo czystej i źródlanej wody, a dzięki temu można wspomóc swoje siły. Niektórzy jej podopieczni mają dar jasnowidzenia.

Kolory tych osób to złoto słońca oraz różne kolory wiosny, czyli świeża zieleń, pastele rozkwitających kwiatów.

 

Jaryło – osoby urodzone od 15.04 do 14.05

Jaryło to męska wersja bogini wiosny, płodności oraz sił twórczych. Osoby urodzone w tych dniach są silne, władcze, namiętne, niestrudzone, ambitne i żywiołowe, ale też niestałe, niecierpliwe, zapalczywe oraz uparte. Właśnie proporcje tych głównych cech sprawiają, że takie osoby są przywódcami, za którymi inne osoby poszłyby w ogień, ale też mogą być osobami, których większość ludzi utopiłaby chętnie w łyżce wody. Poza tym dla tych osób stałość nie jest mocną stroną.

Kolory tych osób to różnorodne odcienie zieleni, a metalem jest złoto, które przyciąga i rozświetla duszę tych osób.

 

Lela – osoby urodzone od 15.05 do 02.06

Lela to bogini wiosny oraz kobiecej płodności. Nie tylko kocha ludzi, ale też wspiera ich bezwarunkowo. Tak samo, jak Wenus, jest nie tylko boginią miłości, ale również i dobrobytu. Osoby urodzone w tych dniach mają bardzo dużą potrzebę budowania bliskości. Bogini ta obdarza osoby te darem kołysania, ponieważ ludzie ci roztaczają wokół siebie aurę, która uspokaja rozdrażnionych, ale też przynosi ulgę tym osobom, które czują się przytłoczone. Poza tym osoby te potrafią każdego wysłuchać, ale też mają bujną i żywą wyobraźnię. Ponadto warto, aby osoby te przytulały się do lipy i brzozy, ponieważ energia tych drzew współgra z ich energią.

Kolory tych osób to świeża zieleń i pastele.

 

Dodola – osoby urodzone od 03.06 do 12.06

Dodola to bogini, która rządzi losem ludzi i jest opiekunką ludzi młodych duchem. Osobom urodzonym w tych dniach trudno jest w pełni dorosnąć, ale też lubią wierzyć w cuda, ale też nie zawsze spieszy się im z zaakceptowaniem tego, że mogę nie nastąpić. Ludzi ci mają pozytywne nastawienie, a wiara i czasami dziki optymizm pozwalają im gładko płynąć przez życie. Żywiołem tych osób jest zabawa, ale też lubią niezobowiązujące flirty.

Aby odnaleźć szczęście w związku, powinni szukać partnera, który będzie podzielał ich system wartości.

Dobrą energię dają im lniane ubrania.

Ich kolor to słoneczny żółty, a kamieniem jest ametyst.

 

Łada – osoby urodzone od 13.06 do 06.07

Łada to wiecznie młoda bogini piękna oraz czystej i nieskalanej miłości. Osoby te mają dużo wdzięku i uroku, ale nie łatwo wkraść się w ich łaski.

Jednak warto się starać, ponieważ cudownymi, lojalnymi przyjaciółmi oraz towarzyszami. Dla tych osób związek nie jest przelotną miłością, ale czymś, co ma się stać integralną częścią ich życia. Osoby te potrzebują czułego i otwartego partnera, który ich zrozumie.

Swoją siłę i poczucie spełnienia czerpią z ziemi, a do tego osoby te może wzmocnić delikatna biżuteria, która mówiła będzie coś o ich charakterze, wierzeniach i upodobaniach.

 

Kupało – osoby urodzone od 21 do 22.06

Dla Słowian bardzo ważne znaczenie miała data przesilenia letniego i dlatego przypisali jej osobnego patrona, czyli Kupałę. Osoby urodzone w tym czasie mają skłonność do filozofowania, a także do zastanawiania się, co kryje się pod podszewką rzeczywistości. Lubią sprawdzać nieoczywiste teorie, ale też czytać historie, które przenoszą ich w czasie w inne epoki. Osoby te mają w sobie dużo wrażliwości i romantyzmu i tego samego potrzebują od swojego partnera, więc nie będą dla nich dobre związki oparte na kłótniach i sporach. Największą wartością jest dla nich rodzina.

Szczęście tym osobom przynoszą wzory słoneczne, kwiatowe oraz te związane z nadejściem lata i miłością.

Ich metalem jest złoto, które przyciąga ich i rozświetla ich duszę.

 

Mokosz – osoby urodzone od 07.07 do 01.08

Mokosz jest odpowiedzialny za magię, urodzaj, żniwa oraz dobrobyt materialny. Osoby te płyną na fali, więc mało rzeczy potrafi ich w życiu przytłoczyć. Kiedy mają przed sobą zadanie, zaczynają je wykonywać. Gdy pojawiają się problemy, to rozwiązują je, zamiast narzekać i dramatyzować, jak bardzo trudne jest ich życie. Ich życie czasami bywa trudne, ponieważ często biorą na swoje barki więcej, niż są w stanie udźwignąć. Ciągle muszą mieć coś do roboty, ponieważ bezczynność i nuda są dla nich wykańczające. Dobrą energię daje im delikatna biżuteria ze złota i srebra z prawdziwymi kamieniami.

 

Perun – osoby urodzone od 02 do 28.08

To jeden z dwóch stworzycieli świata, który powoził złotym wozem ciągniętym przez skrzydlate konie, a do tego przyzywał pioruny potężnym toporem.

Poza tym był on bogiem gniewnym, a wśród swoich wyznawców budził ogromny szacunek. Osoby urodzone w tym czasie lubią błyszczeć, ale też przepełnia ich ambicja i chęć dowodzenia. Jednak mają one do tego talent i potrafią zorganizować zarówno pracę, jak i życie rodzinne, ale tendencja tych osób do dyrygowania oraz rozkazywania może innych denerwować. Te osoby mają bardzo dobre intencje, dzięki czemu można złagodzić konflikty.

Osoby te otoczone przyjaciółmi nie będą odczuwały samotności. Poza tym chcą one żyć pełną piersią i w związku z tym, gdy ogarniają ich emocje, to nie zastanawiają się, jak bardzo wypada się im oddać. Do tego idą one na całość, a ich kolorem jest czerwony i czarny, natomiast odpowiednim metalem jest złoto.

 

Piatnica – osoby urodzone od 29.08 do 13.09

Piatnica to patronka seksualności, kobiecości i płodności. Kiedyś Słowianie kładli się na mokrej ziemi, a następnie wyznawali jej swoje grzechy.

Osoby te cechuje najbardziej skromność, ale też są ciche, ciepłe i nieskomplikowane. Swoje życie chcą wypełniać harmonią oraz pozytywną energią, ale też potrafią wysłuchać innych ludzi, zrozumieć ich intencje oraz doradzić. Mają zdecydowane opinie o zachowaniu innych i nie boją się ich wypowiadać, a to nie każdemu się podoba, ale tez trudno jest się długo gniewać na takie osoby. Osoby te wzmocni ręcznie wykonana biżuteria etniczna, a przeważnie z ornamentami roślinnymi. Natomiast wytchnienie przyniesie praca, która jest związana z ziemią, czyli sianie, przesadzanie oraz pielenie.

 

Swarożyc – osoby urodzone od 14.09 do 27.09

Jest to bóg słońca i nieba, ale też ogniska domowego oraz ognia ofiarnego. Osoby urodzone w tym czasie są wrażliwe na piękno, a to pozwala im tworzyć wartościowe dzieła, a więc sprawdzą się, jako artyści. Natomiast ich ostry umysł oraz zamiłowanie do wiedzy mogą zrobić z nich świetnego nauczyciela. Pomimo tego, że mają talenty artystyczne, to i tak nie chodzą zadumani z głową w chmurach, gdyż potrafią iść przez życie, podążając za logiką oraz twardymi faktami. Bardzo rzadko zdarza się, aby te osoby nie były przygotowane do zmierzenia się z jakimś wyzwaniem.

Planują one na kilka kroków wprzód, a dzięki temu mogą zaoszczędzić wielu nieprzyjemności. Aby mogli wykorzystać w pełni swój potencjał, powinni dbać o swój umysł oraz rozwijać się w wielu kierunkach. Szczęście przynosi tym osobom liczba 12, a ich kamieniem jest rubin. Z kolei siły doda im medytacja z ogniem przy ognisku albo świecy.

 

Simargł – osoby urodzone od 28.09 do 15.10

Simargł jest istotą tajemniczą, poniekąd demonem, który jest strażnikiem drzewa życia, opiekunem domowego ogniska oraz wegetacji. Poza tym bóg ten był życzliwy wobec ludzi, ale też walczył przeciwko siłom ciemności. Osoby urodzone w tym czasie mają silny popęd do czynienia dobra oraz potrzebę naprawiania świata, co rzadko pozwala im zaznać spokoju ducha, ponieważ zło nie ma granic i wiedzą, że wszystkiego nie zdołają naprawić.

Potrafią one zagrzewać innych ludzi do walki o wspólną sprawę, a odnajdują się w zawodach, które łączą się z powołaniem, czyli lekarz albo nauczyciel.

W życiu rodzinnym bywają czuli i chętnie dają z siebie wszystko, ale muszą uważać, aby w bliskich relacjach nie stać się dyktatorem i też muszą zaakceptować to, że nie każdy podziela ich zdanie i moralność. Dzięki szczerym rozmowom możliwe będzie lepsze zrozumienie najbliższych, a najbliżsi będą mogli zrozumieć te osoby.

Drzewem, które dodaje im mocy, jest jesion i warto otaczać się kolorami ziemi.

 

Marzanna – osoby urodzone od 16.10 do 08.11

Marzanna to władczyni Życia i Śmierci. Ma dwa oblicza, czyli tej, która odpowiada za zimę, śmierć i zastój, a także tej, która jest patronką miłości i ponoć była źródłem magii. Z osobami pod jej patronem nie ma żartów, ponieważ mają żelazne nerwy i samozaparcie, które pozwala im osiągnąć każdy cel, jeżeli tylko sukces zależy od nich. Kiedy coś staje im na drodze, to nie rozpaczają i nie wpadają w popłoch, ale po prostu usuwają przeszkodę.

Konkurencja pcha te osoby do przodu oraz pozwala im żyć pełnią życia, dlatego powinni oni szukać osób, które będą dla nich wyzwaniem i tak jak oni będą podnieceni wyścigiem. Osoby te odnajdują się w zawodach, które wymagają wiedzy i intuicji, a do tego pomóc mogą medytacje nad wodą.

 

Żmij – osoby urodzone od 09.11 do 28.11

Żmij to strażnik drzewa życia i wejścia do Nawii, zaświatów, ale tez jest to opiekun ludzi walczących ze smokami powietrza, które wywoływały klęski żywiołowe. Ich największym przyjacielem jest intuicja, która pozwala im unikać wielu życiowych nieprzyjemności oraz niepowodzeń.

Nie ma w tych osobach naiwności i potrafią one dostrzec ciemne strony ludzi, ale też są wyczulone na wszelkie kłamstwa oraz machlojki, przez co trudno je oszukać. Jednak osoby te płacą za to wysoką cenę, a brak zaufania do innych sprawia, że trudno im nawiązać głębokie relacje.

Może je uszczęśliwić partner pełen optymizmu, a ich kolor to błękit.

 

Kostroma – osoby urodzone od 29.11 do 26.12

Jest to bóstwo o dwóch twarzach, czyli młodej i starej, ale też o dwóch sercach, czyli tym młodym i szybkim oraz starym, czyli tym zwalniającym tempo.

To również bóstwo o dwóch postaciach – mężczyzny, czyli Kostrub oraz kobiety, czyli Kostroma. Osoby urodzone w tym czasie w trudnych chwilach okazują się opoką dla ludzi, a ich poczucie humoru jest trochę mroczne, ale potrafią być bardzo oryginalne. Potrafią one pracować do utraty sił, nawet zdrowia. Natomiast niektórzy muszą się uczyć sztuki bycia tu i teraz, czyli tzw. uważności – a osoby urodzone w tym przedziale czasowym urodziły się z tym darem. Bardzo dobrze wyczuwają moment, w którym się znajdują, ale też potrafią odsunąć od siebie myśli i skupić się na doznaniach, dlatego warto używać tego daru w badaniu emocji, czyli zauważać, co czuje się do przyjaciół, partnera i dzieci, a to pozwoli im zrozumieć, czego inni potrzebują od nich. Rośliną tych osób jest jodła, a kolory to biel, srebro i szarość.

 

źródło: odkrywamyzakryte.com/horoskop-slowianski/

  • Lubię! 1
  • Gratuluję! 1
  • Dziękuję! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...