Skocz do zawartości

Książki o kartach lenormand


iwona

Polecane posty

Mało jest pozycji wydanych po polsku -posiadam 2 książki i obie polecam. :)

 

"Twoja przyszłość czytana z kart Lenormand" Iwona Porożyńska

56ba8c115f590.jpg

 

oraz Sabrina Bernasconi "Tajemnice kart Lenormand".

tajemnice-kart-lenormand.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...
  • 7 months later...
Dnia 4.07.2014 o 23:56, iwona napisał:

Mało jest pozycji wydanych po polsku -posiadam 2 książki i obie polecam. :)

 

"Twoja przyszłość czytana z kart Lenormand" Iwona Porożyńska

56ba8c115f590.jpg

 

oraz Sabrina Bernasconi "Tajemnice kart Lenormand".

tajemnice-kart-lenormand.jpg

 

Witam, Czy ksiazki sa nadal aktualne, Chetnie bym kupila!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Gość Ophelia2040

Ja zamówiłam właśnie TO:

 

kartlenormand.jpg.7b2967ecddf71654f6b82b46f03429ae.jpg

 

Nie doczytałam, czy książka jest już dostępna i okazało się, że ma premierę dopiero na początku lutego (znaczy się - tłumaczenie na polski, bo angielskojęzyczna wersja jest już dawno na rynku) i kupiłam nieopatrznie w przedsprzedaży.

 

Polski internet mówi, że książka jest świetna i że to gruba, wielka cegła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Briee jeśli byś mogła, po otrzymaniu tej książki napisać, czy warto ją kupić byłabym wdzięczna :)

Ponieważ chętnie kupiłabym dobrą książkę o kartach Lenormand, najlepiej jakby właśnie była gruba i najogólniej świetnie napisana, jeśli chodzi o znaczenia kart, połączenia i inne wartościowe informacje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też zastanawiam się nad kupnem tej książki, ale czekam na jakieś konkretne informacje na jej temat od osób, które ją posiadają. Briee, liczymy na Twoje zdanie :)

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ophelia2040

No jasne, że dam znać :D

Wyślą mi książkę jak tylko się pojawi na rynku, ale w mailu jest informacja, że będzie to w okolicy 05.02.2016 - 08.02.2016. Ale jak tylko dostanę, postaram się ją szybko przeczytać i napiszę Wam wyczerpującą recenzję :)

Jeśli chcecie poczytać coś już teraz, to autor pewnego polskiego bloga pisał o tej książce i bardzo tę pozycję sobie chwalił (link).

 

Na jakimś zagranicznym natomiast znalazłam informację, że w Stanach książka okazała się bestsellerem i po miesiącu wydawnictwo musiało robić dodruk <haha2>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam te książkę - jest świetna

 

Naprawdę rozszerzyła moje postrzeganie , a czyta się ja przyjemnie.

Wszystko prostym językiem opisane i zero przynudzania.

 

Polecam.

ja kupowałam gdzie indziej - było taniej :)

"Każde marzenie dane nam jest wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, ze zawsze mi sprawiały problem karty myszy i drzewo w ciągu rozkładów - teraz już nie

"Każde marzenie dane nam jest wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość Ophelia2040

Przebrnęłam przez książkę - przyznam, że zajęła mi dużo czasu, bo uznałam, że nie ma sensu uczyć się na sucho znaczeń od dechy do dechy, tylko robiłam rozkłady i na bieżąco czytałam opisy. Książkę polecam z czystym sumieniem - gruba, bardzo wyczerpująca, pełna niezwykłych anegdot autorki. Strukturą przypomina "Praktyczny kurs Tarota" Joan Bunning, zresztą tego samego wydawnictwa.

 

W "Podręczniku kart Lenormand" Rany na początku znajdziemy krótkie teksty o tym, czym jest Lenormand, jak zetknęła się z tą talią; jak wybrać dla siebie talię; parę wstępnych wyjaśnień na czym polega interpretacja Lenormandów; oraz że sama dopatrzyła się "odcieni znaczeniowych", mianowicie niektóre karty wskazują bardziej na działanie i ruch, inne na atmosferę, inne na osoby itd. Wszystko to w postaci bardzo krótkich podrozdziałów, czasami na mniej niż pół strony - po prostu nie rozwlekała się z tematem, jeśli chodzi o początek książki.

 

Kolejną i najważniejszą częścią są wyczerpujące opisy poszczególnych kart: numer, nazwa i obrazek karty, krótki opis napisany zwykłą prozą, a pod nim posegregowane, wypunktowane znaczenia w formie haseł oraz co karta może oznaczać w różnych sferach: pracy, miłości, zdrowiu, przyszłości itd. Następnie Rana raczy nas osobistą historią związaną z daną kartą, a także przykładem rozkładu, jaki wykonała dla klienta i dana karta się pokazała. Tłumaczy, jak ją zintepretowała oraz podaje przykładowe połączenia owej karty z innymi.

 

Od 281 strony zaczyna się część poświęcona różnym ćwiczeniom (które warto sobie zrobić korzystając ze swojego notatnika, chodzi tutaj np. o zestawianie po kolei kart razem i wypisywaniu, co według nas znaczą w takiej a nie innej kolejności) i rozkładom (również opatrzonych przykładami rozkładów, które wykonała dla klientów) - od najprostszych aż po wielostronicowy opis Wielkiej Tablicy.

 

Od strony 371 mamy natomiast końcówkę książki, na którą składają się różnego rodzaju dodatki: historia Madame Lenormand, opisy kart w pigułce, słowa klucze, podział kart na pozytywne, neutralne i negatywne, domy w Wielkiej Tablicy, odniesienie do kart dworskich z klasyków, słowniczek oraz bardzo ciekawy temat, jakim jest połączenie rozkładu Lenormandów z kartami Tarota.

 

Łącznie książka ma trochę ponad 400 stron, ale jest dosyć lekka jak na taką ilość tekstu - wydawnictwo użyło dość cienkiego, żółtego papieru. Jeśli ktoś lubi utrzymywać książki w idealnym stanie, będzie musiał obchodzić się łagodnie z kolejnymi stronami ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 11 months later...
Gość Ophelia2040

Udało mi się dzisiaj zdobyć pewną książkę o kartach Lenormand: "Learning Lenormand: Traditional Fortune Telling for Modern Life" napisaną przez Marcus Katz, Tali Goodwin (nie ma jej po polsku). Udało mi się ją zdobyć za 21 złotych tutaj: luckybooks.online

 

Po opłaceniu kartą kredytową (nie trzeba mieć jakiejś szczególnej, mi wystarczyła taka zwykła z mBanku, którą używam do bankomatu) na maila przychodzi link, pod którym można ściągnąć książkę w formacie .epub - czyli na czytnik ebooków. Można sobie wpakować na jakiegoś Kindle'a albo... skorzystać z dowolnego konwertera online i przerobić sobie na zgrabny PDF (a potem np. wydrukować).

 

Zaczęłam czytać i muszę przyznać, że jest to lektura naprawdę fajna. Co zaskakujące - ta część, gdzie znajdują się opisy poszczególnych kart jest dość krótka (w porównaniu z tym, co wyczynia na przykład Rana George; Rana wypociła kilkaset stron, a tutaj mamy ich raptem 172. Chociaż mi w PDF'ie wyszły 202).

Ale to tylko złudzenie, że jest mało opisów znaczeń kart w tej książce - mnóstwo rzeczy znajduje się paradoksalnie na początku i końcu - w formie całych wręcz debat nad różnicami niektórych kart lenormandowych i tarotowych (karty Wieży i Księżyca). Albo jest mały podrozdział o postaci lisa w literaturze europejskiej i jego symbolice (tak poza samymi Lenormandami). Najbardziej spodobało mi sie do tej pory zestawienie paru dość podobnych kart (Kosa-Rózgi; Lis-Myszy; Koniczyna-Słońce, Jeździec-List) i wyjaśnienie różnic między nimi. Jest nawet długi rozdział o cieniach każdej karty (nawet tej pozytywnej).

 

Autorzy dwoją się i troją, żeby wyjaśnić klarownie metodę interpretowania kart w parach (albo w większej ilości) w taki sposób, żebyśmy sobie nie komplikowali życia (zdecydowanie wygląda to u nich jak gra słowna, są nawet proste wykresy ze słowami i strzałkami).

Jednym z prostych przykładów jest karta Wieży i Słońca. Początkującym zalecają odczytać ten układ na głos, jak zdanie: "słońce znajduje się za wieżą", po czym każą się zastanowić, co to może oznaczać.

Podobnie karty Ogród-Dziecko-Dom: "dziecko znajduje się pomiędzy ogrodem a domem", co może się okazać, że ma dosłowne odzwierciedlenie w rzeczywistości.

 

Zamiast na poetyckich, rozwodnionych opisach kart i jakimś magicznym "czuciu ich" skupiają się na zmuszeniu czytelników do znalezienia słów-kluczy i użycia ich w metodzie, którą proponują. Jest w tym jednocześnie mnóstwo wolności i własnej inwencji, a z drugiej coś w rodzaju matematycznego schematu, który pozwala nam się nie pogubić.

 

Olbrzymią część książki zajmuje szczegółowy opis Wielkiej Tablicy i Kwadratu i tutaj akurat się przyznaję, że trochę mnie przeraziła ta część - zwyczajnie mnie to przerasta. Ale w sumie ja i tak rzadko kładę WT, więc prawdpopodobnie ominę na razie te wyjaśnienia.

 

Oprócz książki Rany miałam w rękach jeszcze jeden dobry podręcznik - "The Complete Lenormand Oracle Handbook: Reading the Language and Symbols of the Cards" autorstwa Caitlin Matthews. Podobno jeden z najlepszych, niektórzy mówią nawet, że lepszy niż książka Rany George. Faktycznie jest super, ale mi osobiście chyba bardziej podchodzi dzisiejszy "Learning Lenormand". Na pewno jest to książka inna. Nad Caitlin się za każdym razem męczę, a tutaj czytam z wypiekami na twarzy i aż mam ochotę rozkładać Lenormandy :D

 

Niżej kilka stron, żeby pokazać, jak to w środku wygląda:

 

222m.jpg

 

223m.jpg

 

224m.jpg

 

225m.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Kupiłam ksiazke Pani Iwony Porozynskiej  droga ,ale jak się kupiło karty ,to ksiazka tez musi być prawda? Karty które zakupiłam to lenomand marki Piatnik .Ta ksiazka  jest dedykowana ,do tej talii?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ophelia2040

Lenormandy bardzo rzadko eksperymentują z wizerunkami na kartach, więc poza paroma wyjątkami jakąkolwiek kupisz talię i książkę będzie ok. Piatnik jest bardzo klasyczny i będzie bardzo dobry do tej książki. Jedna z lepszych talii jakie mogłaś wziąć na start :) W sumie mam tylko jedną podpowiedź: jakby autorka coś mówiła o kierunkach na kartach a Twój obrazek byłby w inną stronę, to interpretuj według tego co Ty masz na karcie, a nie jak napisano w podręczniku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Briee napisał:

Lenormandy bardzo rzadko eksperymentują z wizerunkami na kartach, więc poza paroma wyjątkami jakąkolwiek kupisz talię i książkę będzie ok. Piatnik jest bardzo klasyczny i będzie bardzo dobry do tej książki. Jedna z lepszych talii jakie mogłaś wziąć na start :) W sumie mam tylko jedną podpowiedź: jakby autorka coś mówiła o kierunkach na kartach a Twój obrazek byłby w inną stronę, to interpretuj według tego co Ty masz na karcie, a nie jak napisano w podręczniku.

Dziękuje za odpowiedz .Teraz tylko pozostaje mi czekać na karty i ksiazke 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
Gość Ophelia2040

Odkryłam, że od jakiegoś dłuższego czasu można kupić nowe książki po polsku: "Lenormand rozmowy z kartami" oraz "Lenormand - rozmowy z kartami w WT". Mają po 400 stron i podobno jest w nich pełno informacji.

 

Można je kupić albo na stronie autorki albo na Allegro. Książki są dosyć drogie, ale w sumie zrozumiałe, bo chyba pani Krystyna sama wydawała te książki. Można też kupić wersję z dołączonymi kartami i obrusem.

 

Po wypłacie możliwe, że kupię 1 część książki, bo tematy w spisie treści zrobiły na mnie wrażenie. Dam znać czy warto! :)

 

http://www.mojekarty.eu/blog/lenormand-rozmowy-z-kartami/

https://allegro.pl/uzytkownik/Karciany-swiat?bmatch=baseline-al-product-cl-eyesa2-engag-dict43-uni-1-2-0318

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...