Skocz do zawartości

Karty zwykle Autor B .Marcinkowska


Lakszmi

Polecane posty

Zakupiłam piękne karty klasyczne .Ale w tej talii nie ma żadnej książeczki ,a ja nie wiem jak z nich wrozyc .Jesli ktoś wie jak je interpretować to ,bardzo bym prosiła o wyjaśnienie  

F3F165F9-B33B-41DC-947A-7C240B9B2CEC.jpeg

86172488-FC6B-4593-8ABF-57C58BF776AD.jpeg

D3FEE0C7-D1C8-44B3-B02E-3B335800BED9.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie wróżysz, jak z każdych kart, one nie mają jakiegoś szczególnego znaczenia. Masz do wyboru dwie podstawowe opcje: albo kierujesz się swoją wykładnią nie zważając na wykładnię p. Marcinkiewicz, albo nadajesz kartom takie znaczenia, jakie ona im nadała.

To są normalne karty klasyczne, opracowane z myślą "podpowiedzi", którymi możesz się kierować; jest to dobre dla początkujących, którzy nie mają opracowanych własnych znaczeń, lecz niekoniecznie dobre dla tych, którzy mają je opracowane. Jest też trzeci wariant: tych kart można używać autonomicznie, niezależnie od własnych wypracowanych znaczeń. I czwarty, to łączący, taki mieszany: masz własne znaczenia, masz znaczenia opisane na karcie a werdykt wybierasz kierując się intuicja - co ci dusza podyktuje, bo można wyjść z 6 trefl jako "przed tobą kłopoty i rozczarowania" i jeśli Twoja 4 kier znaczy "spadek, polepszenie finansów" (jak tutaj definicja 4) to znaczy, że te kłopoty są przejściowe.

Ale: jeśli weźmiesz podpowiedź z kart, to: przy 6 trefl "przed tobą kłopoty i rozczarowania" a ta 6 w w połączeniu z karami oznaczać ma "bankructwo" i drugą kartę masz 4 karo wieszczącą "spadek, polepszenie finansów", to możesz zinterpretować to jako "spadek, polepszenie finansów" ale już raczej chwilowe, które w perspektywie przyniesie ci rozczarowanie i/ lub kłopoty będą przez to. Może być dla ciebie tej kasy za mało, możesz być niezadowolona ze spadku, może być on obciążony długami albo może być i tak, że źle zainwestujesz uzyskane pieniądze. 

Dlatego dwie karty dają zawsze dylemat, mogą wprawdzie dać szybką odpowiedź "co" (karta z lewej) i "jak "karta z prawej" ale rzadko są tak zdecydowane, żeby dać odpowiedź wynikową, którą określa trzecia karta "przyszłość sytuacji, jej zakończenie, jak to się zakończy."

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lakszmi napisał:

A te pod karta znaczenia to i co chodzi 

 

 @Ercil powyżej wyjaśniła.

To co podkreślone to znaczenie karty.

Poniżej masz strzałeczkę w prawo - więc w zależności od tego, jaki ma kolor karta po prawej (pik, kier, trefl, karo) - takie ma znaczenie dopełniające dla karty pierwszej (czyli tej po lewej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Dnia 11.09.2019 o 20:08, Lakszmi napisał:

Essa .Dziekuje Ci za wytłumaczenie <3

Hej. I jak Ci się pracuje z tymi kartami ? Ja tez kupiłam i za bardzo nie wiem o co chodzi z tymi znaczeniami pod spodem . Daje to coś? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...