Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mada

Horoskop Finansowy

Polecane posty

Mada

Koziorożec

 

Pieniądze dla Koziorożca to rzecz nadrzędna. To co najbardziej sobie ceni i jest dla niego największym bogactwem jest praca.

Dla Koziorożca stosunek do pieniędzy wynika z poczucia bezpieczeństwa o własne dobro. Koziorożec ma wrodzoną zdolność przewidywania dlatego jego posunięcia finansowe są bardzo przemyślane. Niektórzy uważają go za skąpca ale jego natura skłania go do oszczędności i zachowania ostrożności o dobytek rodzinny. Koziorożec jest skromny, nigdy nie obnosi się swoim bogactwem i nie ufa za ludźmi którzy tak robią. Cieszy się tym co ma i skupia się na swych życiowych celach nawet jeśli wymaga to ciężkiej pracy. Jest uczciwy, ma zmysł do rachunków wiec sprawnie zarządza swoimi finansami. Woli obracać gotówką niż ją wydawać, nie ulega więc kaprysom i rozrzutność jest mu zupełnie obca. Koziorożec w interesach jest tradycjonalistą, nie wierzy w szybki zarobek, dlatego inwestycje krótkoterminowe, lokowanie pieniędzy w drogich kamieniach czy obcej walucie, nie jest dla niego. Dla niego liczy się spokojna egzystencja a najlepszą inwestycją jest praca, która na przyszłość procentuje najlepszymi korzyściami. Swoje życie poświęca więc pracy ale dzięki temu unika przykrych niespodzianek jak straty finansowe na skutek złych operacji finansowych.

Koziorożec potrafi jednak być dobrym inwestorem i pomnażać swoje pieniądze ale wybiera bezpieczniejsze opcje : inwestuje w nieruchomości i ziemię. A wszystko to żeby zapewnić sobie byt i spokojne życie. Ufa tylko sobie, jest podejrzliwy i nieufny, dokładnie sprawdza wyciągi bankowe, strzeże każdej złotówki. Jak już musi wydać trochę gotówki, skrupulatnie pilnuje limitu. Zabiera mu sen z powiek sytuacja kiedy zmuszony jest do jego przekroczenie i czym prędzej oddaje cały dług.

Osoby urodzone pod znakiem Koziorożec może na zapas martwi się o swoje finanse ale woli dmuchać z zimne niż wpakować się w kłopoty. Charakteryzuje go silna wola i racjonalizm, które pozwalają mu skutecznie i sprawnie zarządzać finansami. Koziorożec ma w sobie wrodzoną zapobiegliwość dlatego najczęściej pierwszą inwestycją jaką dokonuje jest fundusz emerytalny, mimo, że cieszy się dobrym zdrowiem i dożywa sędziwego wieku. Ceni sobie swoje życie i spokój nie lubi zmian i komplikacji dlatego żyje uczciwie, odrzuca ciemne interesy i spekulacje. Jest realistą i twardo stąpa po ziemi. Unika hazardu, nawet ryzykowne wydaje się mu granie w toto-lotka czy obstawianie meczu piłki nożnej. Pieniądze traktuje poważnie więc odrzuca takie niepewne zabawy na rzecz prostego i pewnego rozwiązania jakim jest praca.

 

 

Wodnik

 

Wodniki lubią mieć pieniądze by móc cieszyć się z życia ale ich stosunek do nich nie przybiera wielkiego znaczenia i potrafi znaleźć szczęście w tym co dał mu los.

Wodnik lubi cieszyć się życiem dlatego posiadanie pieniędzy jest dla niego niezbędne do osiągnięcia szczęścia i zapewnienia sobie spokojnego bytu. Na szczęcie ma on w sobie wrodzoną zdolność przyciągania pieniędzy. Jednak nie wykorzystuje tego, nie obnosi się swym majątkiem, nie dba o swój wizerunek w oczach innych. Wyznaje zasadę, że pieniądze po prostu dobrze mieć i nie staje się skąpy ani zachłanny. Stara się więc zawsze mieć gotówkę w portfelu ale nie stara się za wszelką cenę zbić fortuny. Nie interesują go inwestycje, lokaty, gromadzenie dóbr materialnych. To co zarobi wydaje na życie, na przyjemności, często wydaje co do grosza jakby posiadanie było dla niego ciężarem. Pieniądze są po to żeby je wydawać i nie zamartwia się gdy w portfelu ma pusto. Wodnik jest hojny i bezinteresowny, zawsze można liczyć na pożyczki z jego strony, o których niejednokrotnie zapomina. Woli dawać niż posiadać. Dla wodnika brak pieniędzy to nie koniec świata. Jego racjonalny sposób myślenia kieruje go na pozytywne myślenie i potrafi prowadzić skromny byt materialny. Kupuje to co jest niezbędne do życia, nie interesują go nowości, przeceny czy towary w promocji.

Wodnik natomiast nie oszczędza pieniędzy dla innych. Kocha obdarowywać innych czy to drobnostkami czy naprawdę konkretnymi przedmiotami i tak zawsze zastanawia się czy przypadkiem nie wydał za mało. Dla Wodnika pieniądz wydaje się ulotny, często zagląda do portfela i by zobaczyć pustki . Dlatego Wodnik ma predyspozycje do rozrzutności dlatego jeśli już jakiś Wodnik zdecyduje się zostać biznesmenem lepiej nich obraca cudzym majątkiem.

Wodnik mimo małego zainteresowania pieniędzmi rzadko bywa człowiekiem ubogim, jednak prawdziwe bogactwo jest w nim samym i jaki by nie był jego status materialny potrafi cieszyć się z tego co dał mu los.

 

 

Ryby

 

Ryby ze swojej natury są bardzo szczodre dla znajomych i bliskich, chętnie dzielą się wszystkim co posiadają. Często przejawia się to także lekkomyślnymi zakupami, wydawaniem zbyt dużych sum pieniędzy. Rzadko myślą o przyszłości, często kierują się emocjami.

Ryby nie mają głowy do pieniędzy. Nie przejawiają dobrymi pomysłami na biznes, uważają, że jakoś się ułoży, będą mieli szczęście lub fortuna się do nich wreszcie uśmiechnie. Z takim przekonaniem chętnie grają we wszystkie gry losowe, choć podświadomie wiedzą, że szansa na wygraną jest minimalna. Należy zaznaczyć, że Ryby nie pragną w gruncie rzeczy ani majątku, ani władzy czy wielkich wpływów. Nie myślą o pieniądzach, jako o konkretnej, realnej wartości. Nie przejmują się wydatkami i wpływami, zwyczajnie nie zwracają na to uwagi. Zdarza się że Ryba zbija olbrzymi majątek, ale jest to bardzo kruche zjawisko. Szybko trwonią swój majątek, lecz w tym czasie potrafią się nim nacieszyć i hojnie pomóc rodzinie i bliskim znajomym. Uwielbiają wspierać potrzebujących. Ryby ze swojej natury nie pragną bogactw, czują się wręcz nieszczęśliwe gdy posiadają olbrzymi majątek i nie mogą się nim dzielić z innymi. Cieszą się tym, co mają, nawet jeśli jest tego bardzo niewiele. Mając w kieszeni pieniądze nie potrafią oprzeć się pokusom, choć potem odczuwają z tego powodu wyrzuty sumienia. Zakupy dla Ryb to rodzaj rozrywki, zabawy, dlatego nie muszą być przemyślane i racjonalne. Jeśli spodoba im się dana rzecz, po prostu ją kupują nie zastanawiają się czy jest im to faktycznie potrzebne. Przez życie idą w przekonaniu, że pieniądz jest po to by go wydawać a nie trzymać na koncie. Wydają, gdy mają na to ochotę, nie myślą o targowaniu się czy szukaniu lepszej okazji. Nie myślą o stanie swoich finansów i taki stan nieświadomości bardzo im odpowiada. Niestety następstwem tego może być wysokie zadłużenie, które trudno już spłacić. Wtedy Ryby wpadają w rozpacz, gdyż martwią się bezpieczeństwo i łatwo wpadają w panikę. Kiedy trzeba wybrnąć z tarapatów, Ryby potrafią posunąć się do pewnych nadużyć, ale o dość niewinnym charakterze. Zwykle szybko radzą sobie z problemami materialnymi

 

źródło wróżbyonline.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mada

Baran

 

Osoby urodzone pod znakiem Barana należą do mocno rozrzutnych. Bardzo często gotowi są wydać ogromne pieniądze na zachciankę dla siebie lub bliskiej im osoby.

Baran należy do tej grupy ludzi, którzy na bieżąco wydają wszystkie swoje zasoby pieniężne, zarówno te które trzymają w portfelu jak i te trzymane na koncie bankowym.

Nie spotkasz Barana, który odłożyłby jakiekolwiek pieniążki na czarną godzinę albo na starość. Baran nie dba o składki emerytalne i ubezpieczenia. Swoją kartę kredytową traktuje jak skarb. Wchodząc do sklepu nie patrzy na ceny. Jeśli ma ochotę kupi markowe perfumy lub strój od znanego projektanta.

Jeśli ma ochotę na kawior lub owoc z dalekich zakątków świata nie waha się ani chwili i kupuje owe smakołyki.

Świat techniki też go pociąga więc nie odmówi sobie lepszej jakości telewizora albo komputera.

Barany środki na swoje zachcianki zdobywają przemierzając świat w poszukiwaniu złota i podejmują każde ryzyko by zdobyć kurę znoszącą złote jajka. Pieniądze dają radość, o radość warto zabiegać, to gra warta świeczki. To codzienne motto Baranów.

Barany posiadają świetną intuicję i dokładnie wiedzą gdzie się znaleźć, gdzie powędrować aby zdobyć brzęczące monety. Posiadają cechy dzięki, którym mogą stać się bogaci. Czasem wyczuwają odpowiedni moment na giełdzie, a kiedy indziej intratną transakcję handlową.

Żądny zbytku, niezwykle spontaniczny i trochę dziecinny Baran nie wie co to świnka skarbonka. Bank omija z daleka gdyż nie wyobraża sobie aby mógł przez dwadzieścia lat gromadzić na koncie swoje oszczędności. Woli szybkie transakcje postawić sporą sumę i zyskać dużo i szybko.

Barany żyją nie patrząc w przyszłość jeśli na ich drodze pojawi się widmo długów i zaczną tonąć w finansowych zobowiązaniach nie wpadną w depresję. Przeanalizują sytuację, zbiorą siły do walki i staną na głowie żeby zwrócić co do grosza.

Barana przebiega dreszcz na samą myśl o komorniku, który cały w czerni staje w jego drzwiach i rzuca twarde słowa.

Filozofię Barana można krótko ująć w słowach: zadłużyć się by zrealizować marzenia to nie grzech, zwrot zaś pieniędzy jest przewidziany w kontakcie a kontrakt to rzecz święta.

 

 

Byk

 

Pragnieniem Byka jest posiadanie ogromnego majątku. Kocha pieniądze ale lubi się też otaczać rzeczami pięknymi i drogimi, dlatego często inwestuje w zakup wartościowych towarów.

Byk należy do grupy ludzi, dla których posiadanie majątku jest najważniejszym życiowym priorytetem. Za cel stawia sobie zdobicie odpowiedniej pozycji, która zagwarantuje mu wysokie zarobki. I nie robi tego dla poczucia stabilizacji materialnej, ale dla chęci posiadania. Pieniądze są dla niego ważne, ale jeszcze ważniejsza jest możliwość zdobycia dzięki nim majątku. I to właśnie posiadanie i gromadzenie daje mu poczucie bezpieczeństwa. Jego podejście do pieniędzy wynika z potrzeby zakorzenienia się w wybranym miejscu, w którym będzie gromadził majątek. A majątek dla Byka to również posiadanie dzieł sztuki, które uważa za bardzo dobre lokaty pieniężne. Często zostaje kolekcjonerem, kupuje kamienie szlachetne, antyki, obrazy i to nie dla ich piękna, ale dla dużej wartości rynkowej.

Byk kocha i pragnie pieniędzy, ale nie czeka aż ktoś mu je da albo dziwnym trafem spadną z nieba. Łatwy zysk go nie interesuje. Sam do wszystkiego dochodzi ciężką pracą, a najlepszą nagrodą za tą pracę jest odpowiednie wynagrodzenie, które również traktuje jako wyraz uznania pracodawcy dla jego umiejętności zawodowych.

Kiedy Bykowi się poszczęści i zdobędzie sukces i pieniądze nie wywraca swojego życia do góry nogami. Zmiany są minimalne, kupi większy dom, lepszy samochód, otworzy własny interes, jednak nie zmieni swoich zwyczajów a co najważniejsze nie zerwie kontaktu ze swoimi dawnymi przyjaciółmi. Jednak, jeśli Byk ma ascendent w Lwie, może poczuć władzę z powodu posiadania pieniędzy.

Byk kiedy już zgromadzi majątek lubi też się nim dzielić. Okazuje hojność rodzinie, ale i przyjaciołom. Nie jest sknerą i każdy z otoczenia może liczyć na pomoc finansową. Byk bardzo chętnie pożycza pieniądze, które stanowią w jego pojęciu sposób tworzenia się i wzmacniania silnych więzi. Dla Byka z ascendentem w Wadze, dawanie pieniędzy ma szczególne znaczenie, które czasem przybiera nawet formy prawne.

Urodzeni pod znakiem Byka są bardzo ostrożni i rozważni, każdy wydatek czy inwestycja musza skrupulatnie przemyśleć, co też sprawia, że pozbawia są spontaniczności. Byk nigdy nie narazi się na straty, dlatego nie ulega swoim kaprysom czy zachciankom, a maksymalnie rozsądny jest Byk z ascendentem w Pannie.

Byka fascynują zakupy, mimo, że nie nakłoni się go do kupna bubla, często zagląda do sklepów. Wtedy wyczula swoje zmysły: wzrok, smak, węch i dotyk i to nimi się kieruje. Pochłaniają go, więc też zakupy żywnościowe. Nie odstępuje go jednak wrodzona oszczędność, chyba, że jest Bykiem z ascendentem w Bliźniętach, które mają tendencje do rozrzutności.

Byki jednak muszą uważać, gdyż, mimo, że pieniądz odgrywa w ich życiu tak ważną rolę to nie zawsze udaje im się pozyskać wymarzony majątek i żyć w dostatku. Czasem życie zwodzi ich na manowce i popadają w długi. Wtedy myśl o pieniądzach, których nie mają staje się obsesją.

W innych przypadkach bogacenie się staje się sensem życia Byka i przestaje on skupiać swoją uwagę na tym, co naprawdę ważne, wszystko inne spycha w cień. Na szczęście nie wszystkie Byki popadają takiemu wyobcowaniu. Urodzony pod znakiem Byka znany wszystkim socjolog i filozof Karol Marks potępiał władzę pieniądza za alienację, której pieniądz jest przyczyną.

 

 

Bliźnięta

 

Bliźnięta wykazują podwójną naturę. Potrafią bez zbytniego zastanawiania się wydać pieniądze, a innym razem nie są w stanie pozbyć się nawet grosza z portfela.

Bliźnięta należą do grupy ludzi, dla których pieniądze to środek konieczny, aby zapewnić codzienny byt, ale zdobywanie ich nie jest ich życiowym celem. Bliźnięta w związku na dwoistość charakteru i współistnienie dwóch różnych temperamentów z zmiennym nastawieniem podchodzą do pieniędzy. Jednego dnia rodzi się w nich przeświadczenie, że pieniądze to nieistotny drobiazg. Jeśli w portfelu jest parę groszy to jest już dobrze. Nie martwią się, że lodówka świeci pustkami i brak proszku do prania, może nawet zaczną oszczędzać by na przyszłość mieć zaplecze finansowe. Tym będą się martwić jutro a swoje myśli kierują ku duchowym rozważaniom. Ale nie na długo, gdyż nagle daje o sobie znać drugie ja Bliźniąt, które podrywa ich do działania i zmusza do zaciągnięcia pożyczki. Jednak Bliźniak nie będzie się długo cieszył pożyczonymi banknotami, ale wyrzutami sumienia na pewno. A to za sprawą chwili słabości, bo buty czy bluzka były takie piękne. Żałują bardzo intensywnie, potrafią się nawet rozpłakać z powodu swojej lekkomyślności. Bez wątpienia Bliźnięta mają dwa oblicza.

Na szczęście istnieje obszar gdzie dwie strony osobowości potrafią współgrać ze sobą. Są to operacje na giełdzie i lokaty krótkoterminowe. Na tym polu wykazują ogromny potencjał, a dzięki wrodzonej inteligencji, szybkości myślenia i intuicji mają szanse ogromnego powodzenia. Ponad to Bliźniętom sprzyja im Merkury, bóg złodziei i kupców.

Bliźniak, więc z pewnością woli nabywać niż się pozbywać pieniędzy, nawet, jeśli dotyczy to pożyczki. Nie interesują go niczyje kłopoty finansowe, dlatego rzadko ich udziela nawet bliskim przyjaciołom. Udzieli pożyczki tylko wtedy, gdy będzie pewny, że odzyska pieniądze, bowiem strata gotówki w portfelu oznacza dla Bliźniaka stratę niezależności. Pilnuje, więc swych pieniędzy, ale nie dla samej oszczędności, ale dla poczucia bezpieczeństwa i chęci spełniania swoich marzeń.

 

źródło wróżbyonline.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mada

Rak

 

Rak nie potrafi jednoznacznie ukierunkować swojego stosunku do pieniądza.

Z jednej strony dostrzega liczne zalety z posiadania pieniędzy, ale z drugiej potrafi też nimi gardzić.

Rak należy do grupy ludzi, którzy nie dorabiają się wielkie fortuny a z pieniędzmi zwykle są na bakier. Zarabianie pieniędzy, zdobywanie majątku nie jest celem Raka. Potrafi się on cieszyć tym, co ma, nawet, jeśli tak naprawdę nie ma się, czym pochwalić. Rak nie potrafi trzeźwo spojrzeć na swoje życie, często finansowo zależy jest od rodziny, co zupełnie mu nie przeszkadza a zaciągnięte pożyczki stają się bezzwrotne.

Rak jednak skrupulatnie dba o swoje wydatki, pilnuje rachunków, nigdy nie odkłada ich na później. Ciężko przychodzi mu się u kogoś zadłużyć finansowo, to taj jakby stracił honor, ale ulega chwilą, słabością i nie rzadko zdarza mi się zakupić jakąś rzecz na kredyt. Takie postępowanie wynika ze zmiennego charakteru Raka. Nie brak mu rozsądku, który podpowiada i ostrzega Raka przed rozrzutnością, ale mimo to często zdarza mu się dokonać drogiego zakupu tylko, dlatego żeby poprawić sobie humor, bo na dworze akurat padał deszcz. Oczywiście zakupu nie dokona na gotówkę, bo nigdy nie będzie miał takiej kwoty w portfelu, ale przecież na szczęście posiada kartę kredytową. Jeśli Rak jest w dobrym humorze, nie zmartwi go przekroczony limit. Jeśli natomiast jest przygnębiony taka wiadomość z pewnością wywoła załamanie a nawet rozpacz, ale na krótko. Dochodzi do wniosku, że pomartwić się może jutro. A kolejny dzień zawsze przynosi mu rozwiązanie problemu czy to samodzielnie, czy dzięki pomocy bliskim. I tutaj Rak potrafi wykazać się intuicją do korzystnych posunięć finansowych w formie inwestycji czy sprzedaży akcji, które osiągnęły dobrą cenę.

Zmienny stosunek Raka do zdobywania pieniędzy wynika z jego wrażliwości, niepewności i naiwności. Nawet za cenę utraty niezależność woli wybrać życie na czyimś garnuszku. Trudno znaleźć sens w posunięciach finansowych Raka, kiedy nie ma pieniędzy chce być hojny i rozrzutny, wtedy robi z siebie kozła ofiarnego, który dał się oskubać do zera i nawet tego nie zauważył. Kiedy wpadnie mu jakaś gotówka staje się nieprzyjemnym sknerą, który nie pożyczy grosza nawet przyjacielowi. Na szczęście Rak zwykle ma koło siebie wyrozumiałe otoczenie, które nie potrafi się gniewać za takie drobnostki.

 

 

Lew

 

Lwy uwielbiają przepych i życie w luksusie. Przez całe swoje życie dążą do celu, by posiadać wielkie bogactwa, którymi będą mogli się pochwalić wśród znajomych. W ten sposób podkreślają swoją wysoką pozycję społeczną.

Lew to doskonały partner to szalonych, długich zakupów. Wierzy, że fortuna nigdy się od niego nie odwróci i zawsze będzie miał szczęście w interesach, a co za tym idzie – pełny portfel. Nie uważa się za człowieka skąpego, gdyż często pojawia się na wszelkich balach czy akcjach charytatywnych lub dobroczynnych, gdzie walka z biedą i ubóstwem jest sprawą priorytetową. Lew pomimo uwielbienia i dążenia do bogactwa nie potrafi wydawać z głową – często wydaje znacznie więcej niż zarabia, przez co może popaść w kłopoty finansowe. Radzi sobie z tym poprzez koneksje i dobre stosunki z bogatymi znajomymi. Liczy na pożyczki z ich strony – oczywiście bezzwrotne. To jego sposób na problemy. Nie można się temu dziwić, skoro Lew nie zna słowa „oszczędność”. Uwielbia huczne i bogate imprezy, gdzie szampan leje się strumieniami. Najczęściej to on sam jest organizatorem takich spotkań, ku uciesze swoich znajomych. Lew czuje radość i szczęście, gdy jego goście bawią się w najlepsze. Jest skory do komplementów i pochlebstw na temat jego wystawnego życia i luksusów, którymi się otacza. Pokazuje to jego próżną część charakteru. Nikt i nic nie potrafi go odciągnąć od takiej postawy i takiego sposobu życia. Przepych jest mu przypisany bezpowrotnie. Uważają, że to pokazuje ich szlachetny charakter i lojalność wobec przyjaciół. Szczodrość to cecha która doskonale opisuje Lwa i jego zachowanie. Chętnie pożyczają znajomym znaczne sumy pieniędzy i nigdy nie odmawiają takiej pomocy. Nie dopytują się o zwrot kwoty, liczą jednak na podziw otoczenia z powodu swej dobroci. Nie potrafią oprzeć się nagłym porywom serca, ani zauroczeniom, czasem opartym na ułudzie. Lew nie cofa się przed największym ryzykiem i nigdy nie ukrywa za plecami innych. Ma silną wolę, olbrzymią wiarę w siebie i dumę, przez co usuwa ze swej drogi problemy finansowe. Nie ukrywajmy, Lew to doskonały handlowiec czy makler giełdowy. Ma szczęście w interesach i szósty zmysł w zdobywaniu fortuny, a jeśli to powoduje zazdrość wśród innych to jeszcze lepiej.

 

 

Panna

 

Panny unikają blasku luksusu, życia ponad stan. Wszelkie gry liczbowe czy losowe nie dla nich. Wierzą, że tylko ciężka praca przyniesie im szczęście.

Panny są z natury oszczędnymi osobami, nie pędzą w życiu do zdobywania wielkich fortun. Wierzą, że tylko ciężka i uczciwa praca może przynieść zysk. Są przeciwnikami szybkich dróg zarobku, zwłaszcza gdy mogą to być drogi nie do końca legalne. Panny przede wszystkim cenią u innych trud i pracę w pocie czoła. Są to osoby bardzo uczciwe w sprawach finansowych, doskonały materiał na księgowego. Nie ukryje żadnych sum, gdyż tylko czyste sumienie jest gwarancją spokojnego snu. Panny dorabiają się swej fortuny bardzo wolno, lecz sumiennie. Są niezwykle przewidujące i rozsądne w sprawach finansowych. Ład i porządek w wydatkach, skrupulatne bilanse to dla nich chleb powszedni i czysta przyjemność. Nie można im nic zarzucić jeśli chodzi o sprawy finansowe. Jeśli lubicie długie spacery po sklepach, sprawdzanie gdzie będzie taniej to Panna jest doskonałym partnerem. Znajdzie każdą okazję, przecenę – nawet jeśli będzie musiała sprawdzić każdy sklep w okolicy. Prezenty kupuje z dużym wyprzedzeniem czasowym, gdyż uważa to za objaw zdrowego rozsądku – nie działa pod wpływem impulsu. Prezenty są przemyślane i wybrane pod odpowiednią osobę. Ryzyka boi się jak ognia. Jej systematyczne, przemyślane inwestycje budzą podziw i zachwyt. Nie śpieszy się przy podjęciu ważnych decyzji jak powierzenie komuś swoich pieniędzy. Każda umowa jest przez nią czytana i sprawdzane kilka razy. Jak przystało na osobę urodzoną pod znakiem ziemskim, nigdy nie decyduje się na przedsięwzięcia ryzykowne. Panna powoli gromadzi swój majątek i można by pomyśleć, że strach skazuje ją na długie lata skromnego życia, ale takie wnioski nasuwają się tylko rozrzutnym osobom. Panny dyskretnie budują stabilny, dostatni byt i zbierają olbrzymie sumy na tak zwaną czarną godzinę. Zawsze radzą sobie z problemami finansowymi. Panny są osobami oszczędnymi, co nie przeszkadza im w niesieniu pomocy innym, jednak jej rozsądek podpowie jej by pomóc głodnemu dziecku niż pijanemu z dworca. Potrafi wyczuć kto potrzebuje jej pomocy, a kto żeruje na naiwności i dobroci innych.

 

źródło wróżbyonline.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mada

Waga

 

Pieniądze nie mają ogromnego znaczenia dla Wagi. Długi uważa za zbędny luksus natomiast pieniądze traktuje jak karty do gry, która charakteryzuje się pewnego rodzaju ryzykiem.

Waga nie ma potrzeby nieustannie pomnażać majątku i nie poświęca temu celowi każdego dnia. Siłę do życia czerpie z doznań duchowych i obcowania z pięknem. Słowo pieniądz wzbudza w Wadze odrazę.

Jeśli ma się upomnieć o dług woli zaczekać do jutra i nieuczciwi dłużnicy zacierają zazwyczaj ręce z uciechy. W towarzystwie osób które dużo myślą o finansach Wagi stanowią cudowny wyjątek. Wagi należą do osób spokojnych pozbawionych agresji. Jeśli mają się upominać o pieniądze jest to dla nich udręką, którą unikają za wszelką cenę. Nie lubią naciskać innych aby podreperować swoje finanse więc stanowi doskonałą ofiarę dla nieuczciwych osobników.

Wagę można uszczęśliwić zapewniając jej dostanie wolne od trosk materialnych życie. Ważne jest jednak aby mieć w pogotowiu parę groszy aby ugościć przyjaciół, dla których drzwi domu Wagi są zawsze szeroko otwarte. Wagi uwielbiają rozrywki , chętnie wspierają artystów. Dom Wagi jest elegancki , przyjęcia zawsze wystawne a sama Waga bardzo elegancka i zawsze miła.

Waga należy do osób które pomimo tego że świat pieniędzy nie ma dla niej większego znaczenia to dokładnie wie jak nimi dysponować i nie naraża się na bankructwo. Ogranicza wydatki do minimum i zawsze kieruje się rozsądkiem. Nie lubi załatwiania żadnych spraw w bankach i rozmów z bankowcami o inwestycjach.

Nie należy do osób które będą gromadzić zapasy żywności. Jada niewiele. Nie popada w depresje gdy podczas zakupów nie może sobie na coś pozwolić. Nie należy więc do ulubionych klientek handlowców.

Jest zdumiewająca i cierpliwa i zawsze potrafi poczekać spokojnie na odpowiedni moment by zaspokoić swe pragnienia nigdy się nie zadłużając. W sferze finansów zawsze kieruje się rozsądkiem. Jeśli ma odpowiednią kwotę i czuję się zabezpieczona finansowo inwestuje w dzieła sztuki i antyki. Bywa znawcą rynków antykwarystycznych, a posiadanie cennych przedmiotów jest dla niej źródłem radości.

 

 

Skorpion

 

Skorpion to urodzony materialista, zna wartość i siłę pieniądza, nie łudzi się hasłami o przewadze miłości nad finansami. Doskonale wie, że samą miłością jeszcze nikt się nie nakarmił.

Skorpiony dążą do uzyskania wysokiej pozycji społecznej oraz powszechnego szacunku. Doskonale zdają sobie sprawę, że duża ilość banknotów pomoże im te cele zrealizować. Skorpiony szukają źródeł finansowania w każdym miejscu, nie obawiają się spekulacji na giełdzie czy próby szczęścia w grach losowych. Każdy sposób jest dobry. Kierują się raczej intuicją i nie stosują przemyślnych metod innych graczy. Często zdarza im się osiągnąć znaczny zysk, przez co czują wewnętrzny spokój i nie ukrywają swej radości wśród otoczenia, budząc zazdrość innych. Należy jednak zaznaczyć, że nie każdy zachowuje się w taki sposób, jak napisaliśmy wcześniej. Część urodzonych pod tym znakiem podświadomie spycha kwestie materialne na dalszy plan, lekceważąc pieniądze i sprawy z nimi związane. Ta część Skorpionów pracuje w pocie czoła by osiągnąć mizerny wynik finansowy, lecz nie martwi ich to. Jeśli nawet borykają się z problemami finansowymi, wychodzą obronną ręką z opresji, jakby czuwała nad nimi dobra wróżka, może ta sama, która opiekuje się Skorpionami rozmiłowanymi w pieniądzach. Ta różnica postaw wobec finansów powoduje, że cześć Skorpionów żyje nader skromnie, podczas gdy inne zbijają majątek. Te ostatnie zdobywają swój majątek zgodnie z prawem. Pamiętajmy, że Skorpiony nie cofają się przed ryzykiem, zwłaszcza gdy ogarnia je możliwość zdobycia dużego kapitału. Skorpiony z reguły nie potrafią wydawać z głową. Często zdarza się tak, że w jednym sklepie potrafią wydać całą zawartość swojego portfela albo oczyścić konto bankowe. Bywa tak najczęściej, gdy chcą w ten sposób zaimponować drugiej osobie. Sens oszczędzania to dla nich rzecz obca. Skorpiony powinny mieć się na baczności i nie ulegać nagłym zachciankom. Ale urodzeni pod tym znakiem na ogół tego nie robią, starają się pilnować siebie, odmawiają sobie przyjemności i przezwyciężają skłonność do rozrzutności. Może dlatego przychodzi chwila, gdy chcąc sobie pofolgować popadają w przesadę i kupują czego dusza zapragnie, bez namysłu i często bez sensu. Toteż wśród Skorpionów jedne łatwo ulegają pokusom, inne konsekwentnie trzymają się w ryzach, aż po demonstrowanie skrajnego skąpstwa.

 

 

Strzelec

 

Strzelec zna wartość pieniądza, lubi je i wie jak trzeba z nich korzystać, by zaspokoić swoje potrzeby oraz swej rodziny. Jest także filantropem, chętnie pomaga innym. W jego życiu okresy hossy często przeplatają się z załamaniami finansowymi.

Strzelec uwielbia dbać o swój wizerunek. Nie pokazałby się na mieście w starym ubraniu czy przerdzewiałym samochodzie. Nie potrafiłby żyć w skrajnej biedzie. Lubi się chwalić nowymi zdobyczami materialnymi, a że jest łasy na nowe rzeczy, ma ich sporo. Powszechnie podziwiany przez otoczenie za beztroską stabilizację, zasobność portfela i dostatnie życie jakie prowadzi. Dostatek jest potrzebny Strzelcowi do wewnętrznej równowagi. Czuje się nieszczęśliwy, gdy nie może zaspokoić swoich potrzeb przez braki finansowe. Na myśl o konieczności wyrzeczeń i zaciśnięciu pasa przebiega go dreszcz. Uwielbia wydawać, to trzeba przyznać, lecz nie zapomina o najbliższych. Pragnie obsypywać ich podarkami, a wybierając je nie ma zwyczaju zerkać na ceny. Uważa, że w ten sposób pozyskuje sympatię znajomych, którzy cenią jego hojność. Strzelec uważa, że to co drogie jest najlepsze. Odurzony widokiem kosztownych dóbr, nie potrafi się im oprzeć. By zaspokoić swoje zachcianki szuka przeróżnych źródeł dochodu. Nie gardzi nawet hazardem, wszak pieniądze przeciekają mu przez palce. Czasem sprzyja mu nieprawdopodobne szczęście, kiedy indziej popada w dotkliwe tarapaty, ale nie przejmuje się tym, nie boi się ryzyka byle tylko cieszyć się pieniędzmi. Należy pamiętać, że na ogół nie może narzekać na brak szczęścia. Strzelec nie myśli o przyszłości, żyje chwilą. Nie zamierza zakładać sobie konta oszczędnościowego czy zastanawiać się nad emeryturą. Mierzi go myśl o ciułaniu każdego grosza i odkładaniu do skarbonki. Wokół Strzelca gromadzą się ci, którzy mają nadzieję, że i na nich spadnie trochę swoistej manny, którą rozrzuca. I mają rację. Szczodry i dobry, chętnie zapłaci komorne za przyjaciela, któremu zabrakło pieniędzy. Ale uwaga! W odróżnieniu od innych znaków Zodiaku, Strzelec nigdy nie zapomina jaka była cena jego altruizmu. Jest hojny i szczery, ale nie wolno z niego drwić i wykorzystywać. Pamięta, ile komu pożyczył, a gdy przyjdzie czas bez skrępowania upomni się o zwrot należnej sumy.

 

źródło wróżbyonline.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...