Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mada

Zodiak Chiński - Pies

Polecane posty

Mada

Pies

10.02.1910 - 29.01.1911 Metal

28.01.1922 - 15.02.1923 Woda

14.02.1934 - 03.02.1935 Drzewo

02.02.1946 - 21.01.1947 Ogień

18.02.1958 - 07.02.1959 Ziemia

06.02.1970 - 26.01.1971 Metal

25.01.1982 - 12.02.1983 Woda

10.02.1994 - 30.01.1995 Drzewo

29.01.2006 - 17.02.2007 Ogień

16.02.2018 - 04.02.2019 Ziemia

 

Psa uznaje się za najsympatyczniejszy znak zodiaku chińskiego. Cechy, które reprezentuje, są na tyle uniwersalne, że poszukiwane i akceptowane przez innych. Psy są uczciwe, lojalne, bezpośrednie i sprawiedliwe. Swoją szczególną inteligencję zwykle angażują do wprowadzania w życie wzniosłych ideałów. Łatwo nawiązują kontakt z innymi, gdyż ich fair play zawsze jest doceniana. Jeżeli zaś dodamy, iż z usposobienia Psy bywają uprzejme, bezpretensjonalne i wyrozumiałe wobec słabostek partnerów, zrozumiały się stanie psi urok i nikogo nie zdziwi atrakcyjność tego znaku.

 

Ludzie noszący w swym sercu Psa generalnie opowiadają się za równością w każdym tego słowa znaczeniu. Partnerów spotykają w pół drogi, nie żądając przyjścia do siebie nawet w sprawach, w których występują jako przełożeni. Zwykle okazują wolę słuchania strony przeciwnej i są jeszcze zadowoleni, gdy mogą spełnić jej oczekiwania. Nie wyróżniają nikogo w sprawach istotnych. Dla Psa najważniejsza jest idea, o którą walczy i uczciwie realizuje. Wszelkie układy są mu obce i niezrozumiałe.

 

Pies jako przyjaciel bywa niezwykle pomocny. Wystarczy wspomnieć o swoich kłopotach, a już zyskuje się sprzymierzeńca. Nawet gdy narzeka na swój los, na trudy tego wsparcia, można być pewnym jego lojalności. Poza tym, udzielając pomocy, Psy zwykle bardziej zaangażowane są w sprawy innych aniżeli we własne. Potrafią stać przy osobie potrzebującej nawet wówczas, gdy ich własne sprawy wydają się na najgorszej drodze. Psy się nie wycofują. Nie oznacza to wcale, że Psy zawsze i wszędzie rzucają się do walki. Mogą także trzeźwo rachować wiele sytuacji, stając się ich obserwatorami, a nie uczestnikami. Gdy jednak podejmą walkę, zginą lub zwyciężą. A giną nie bohatersko, pociągając za sobą innych, lecz samotnie bez rozgłosu. Jest to tym ciekawsza cecha ich charakteru, że Psy nigdy nie walczą o sprawy ponure, ich idee i ich moralność są najwyższej jakości, a motywy materialne lub ambicjonalne są im obce.

 

W niektórych środowiskach przedstawicieli rodziny Psa uznaje się za ludzi cynicznych, lecz jest to niedelikatnym uogólnieniem. W młodości i pełni rozwoju sił Psy są prawymi wojownikami i jedynie starość może dopuścić do nich zwątpienie. Na cynizm chorują pod wpływem otoczenia i są chyba ostatnimi zwierzętami zodiaku mogącymi nauczyć się tej prawdy życia, że uczciwe postępowanie nie zawsze zwycięża. Jednakże bez względu na jakość postawy, którą przyjmują, potrafią odróżnić ludzi dobrych od złych i chcą należeć do tych pierwszych. Potrzeba dzielenia ludzi i wszystkiego na dwie przeciwne kategorie jest drugą naturą tego znaku. W odczuciu Psa albo ktoś jest wrogiem, albo przyjacielem. Albo coś jest białe, albo czarne. Pies nie przyjmuje odcienia szarości jako czegoś pośredniego.

 

Psy nie dbają zwykle o pieniądze, choć doskonale potrafią o nie walczyć. Są życiowymi pesymistami i okazują obawy nawet wówczas, gdy nie powinni się spodziewać jakichkolwiek kłopotów. Jak wierzą Chińczycy, warto jest mieć Psa w domowej zagrodzie choćby po to, aby ostrzegł w najróżniejszych okolicznościach. Ponieważ nie ma on zbyt wielu negatywnych cech, każdy z nim wytrzyma. W końcu da się ominąć jego sporadyczną brutalność, czasami totalny krytycyzm czy częsty zły humor. Bez względu jednak na te cechy, gdy dojdą one do głosu i tak ulegną - prędzej czy później - poczuciu odpowiedzialności za swoje czyny i za czyny znaków, w których imieniu Pies podejmuje krucjatę.

 

Żywioł Metal sprawia, że Pies urodzony pod jego wpływem bardziej stawia na siebie, przez co staje się jeszcze groźniejszym wojownikiem. W tym żywiole Pies jest najbardziej typowym przedstawicielem swojego gatunku. Woda z kolei nadaje temu zwierzęciu trudną do przechytrzenia inteligencję, a Drzewo wpaja w niego nieco litości dla najzacieklejszego nawet wroga. Od typu idealnego odchodzi Pies urodzony w roku Ognia. To w tym żywiole staje się dramatyczny i grający pod publiczkę, co zupełnie do niego nie pasuje. Ziemia osłabia wojownicze zapędy Psa i sprawia, że podejmuje on walkę jedynie wówczas, gdy sytuacja wydaje się krytyczna lub gdy w grę wchodzą sprawy natury ogólnej, nie zaś przemijające szczegóły.

 

Wiele znaków poszukuje towarzystwa Psa, chociaż ten pomału rozpoznaje zalety swojego partnera, mimo że nie potrafi ślepo ufać. Wszystkie relacje, w jakie wchodzi Pies, zwykle są oparte na lojalności i przywiązaniu, nigdy na szalonym uczuciu. Jako idealista z urodzenia najlepiej współpracuje z Tygrysem i Koniem i nieco gorzej z Zającem. Nie powinien też mieć kłopotów z dogadaniem się ze Szczurem, Małpą, Świnią i innym Psem. Trudno jest zaś uwierzyć w harmonijną współpracę jakiegokolwiek Psa ze zbytnio sobie pobłażającą Kozą czy zadufanym w sobie Smokiem.

 

Psy nie powinny zajmować kierowniczych stanowisk. Ich natura bardziej predysponuje je do podążania za kimś niż do bycia przywódcą, chociaż i w historii świata znaleźć można znamienite charaktery, jak Brigitte Bardot, Ava Gardner, Sophia Loren, Liza Minelli, Elvis Presley, Voltaire, Sokrates, Molier, Bizet, Leibniz, Hemingway, Victor Hugo i Rasputin.

 

źródło: wróżbyonline.pl

 

JAKI JESTEŚ?

 

Lojalne i uduchowione Psy są na ogół bardzo lubiane.

Starożytni Chińczycy wierzyli, że w roku Psa przychodzą na świat najbardziej uduchowione istoty, obdarzone silną intuicją i zdolnościami uzdrowicielskimi.

Wielka zaletą Psa jest jego przysłowiowa dyskrecja i wierność, dlatego też znajomi oraz przyjaciele chętnie mu się zwierzają z najskrytszych sekretów. Jako przyjaciel, Pies to prawdziwy skarb, nie zawiedzie w biedzie, zawsze dotrzyma wcześniej danego słowa.

Psy są z natury idealistyczne, często pracują w bardzo odpowiedzialnych profesjach nie licząc na szczególne zyski, tylko na realizacje swojej pasji i powołania.

 

 

Dla rodziny i ukochanej osoby Pies jest zdolny do największych ofiar. Kocha szczerze, a jego uczucia posiadają prawdziwą głębie, często niedostępną dla innych znaków.

Wierny w miłości, brzydzi się kłamstwem i zdradą. Rozwód dla niego to prawdziwa porażka. Dlatego zakłada rodzinę dopiero wtedy, kiedy wie, że jego związek miłosny będzie w przyszłości trwały i oparty na solidnych fundamentach.

Pies jest znakomitym rodzicem, często jego dzieci są utalentowane artystycznie i wiele osiągają w życiu.

Psy kochają to co niezwykłe i tajemnicze, chętnie czytają kryminały, oglądają horrory i pasjonują się ezoteryką.

Bywają też żarliwie religijne.

 

 

ŻYCIE ZAWODOWE I PORTFEL

 

Pieniądze nie są celem życia dla Psa. Wobec materialistów i osób wyrachowanych zachowuje się dość wyniośle.

Psy często osiągają w swoim życiu zawodowym prawdziwe mistrzostwo, z wiekiem stają się dla innych wzorem i autorytetem. Zdarza się, ze mimo braku chęci bycia osobą publiczną, pomyślny los tak kieruje ich życiem, że szybko osiągają popularność, a nawet powszechną sławę.

Wszystkie zawody, które związane są z pedagogiką, medycyną oraz psychologią pozwalają się Psom wykazać talentami intelektualnymi i wyjątkową empatią jaka go cechuje.

Psy także świetnie się sprawdzają w zawodach artystycznych - to utalentowani muzycy, aktorzy teatralni, a przede wszystkim pisarze.

Potrafią też walczyć jak lwy w obronie praw człowieka, stąd bywają świetnymi prawnikami i międzynarodowymi specjalistami. To także znakomici nauczyciele i duchowni, choć surowi, rozwijają talenty uczniów i wychowują ich na porządnych ludzi w atmosferze moralnej prawości.

Problemy w życiu zawodowym Psów często wynikają z ich wysokich standardów moralnych. Pies nie idzie na łatwiznę, ani na kompromis w kwestiach dobra i zła, a to niektórym się nie podoba.

 

KOGO POKOCHAĆ, A KOGO UNIKAĆ

 

Pies potrafi świetnie się porozumieć prawie z każdym znakiem chińskiego zodiaku.

Niestety sam czasami pada ofiarą bardziej egoistycznych osobników, dlatego najlepszym partnerem dla Psa jest Zając oraz Koń.

Powinien się natomiast wystrzegać egoistycznego Smoka i skłonnej do melancholii Kozy.

 

Szczęśliwy kolor

Czerwień - dodaje wigoru na co dzień, przegania smuteczki i walczy z melancholią, do której masz skłonność.

Szczęśliwy kamień

Rubin - w pierścionku rozpali na nowo namiętność w stałym związku, wzmocni też Twoją intuicję

Sławne Psy

Hanna Smoktunowicz

Dalajlama

Zbigniew Ziobro

Katarzyna Cichopek

Marcin i Rafał Mroczkowie

 

źródło wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...