Skocz do zawartości

8 Denarów


Ismena
 Share

Polecane posty

8 Denarów

71.jpg.7da7b947153d4e3e24f3738d50d5cec0.jpg

Często sukces ma wymiar materialny, na przykład odpowiedzialna i dobrze płatna funkcja, a jeśli dotyczy on spraw rodzinnych wówczas może wchodzić w grę wygranie procesu lub wartościowy spadek.

 

Ósemka monet to karta, która zapowiada nagrodę za zasługi lub poniesiony trud. Jako ziemska ósemka oznacza bojownika o wyższe cele, działacza społecznego lub polityka. Jako siedemdziesiąta druga, kolejna karta talii jest też dziewiątką, co nadaje jej wręcz przywódcze, nawet wodzowskie cechy. Nic więc dziwnego, że jeśli taki buntownik osiągnie swój cel będzie to sukces o odpowiednim ciężarze gatunkowym.

 

Często taki sukces ma wymiar materialny, na przykład odpowiedzialna i dobrze płatna funkcja, a jeśli dotyczy on spraw rodzinnych wówczas może wchodzić w grę wygranie procesu lub wartościowy spadek. Jest to w każdym razie na tyle doniosła sytuacja, że na długo zapewnia stabilizację, a może też stanowić podwaliny pod solidny, przyszły majątek rodzinny. Nie obejdzie się bez sporego wysiłku i nieco ryzykownych posunięć, ale nie na tyle, by zagrozić planowanym przedsięwzięciom.

 

Gdy wyciągniemy Ósemkę Denarów

W towarzystwie kart pomyślnych jest potwierdzeniem mądrych działań i przezorności. Warto było nie ulegać naciskom i radom otoczenia, zwłaszcza rodziny i nie przyśpieszać przebiegu zdarzeń. Cierpliwość popłaca, jeśli oczywiście nie wynika z lenistwa. Chwilowe wstrzymanie rozpędu pozwala lepiej kontrolować przebieg spraw, co zawsze warto w swoim działaniu uwzględnić. Ostrożność zalecana jest w każdej sytuacji. Karta sugeruje jednak, by nie ufać bezkrytycznie w dobrą passę i lepiej przed rozpoczęciem jakichkolwiek posunięć, związanych z niespodziewanym dobrobytem, zostawić z tego część jako zabezpieczenie na wypadek niekorzystnej koniunktury, co przy naszym niespokojnym charakterze jest całkiem możliwe.

 

W otoczeniu kart mniej przychylnych możemy się spodziewać pewnych trudności podczas egzekwowania należnych nam profitów. Aby je uzyskać, trzeba zrezygnować z pewnej osobistej dumy i po prostu się o nie upomnieć, nawet jeśli konieczna będzie interwencja osób urzędowych. Warto jednak jeszcze raz zastanowić się, czy gra jest warta świeczki, czy uruchomienie zbyt wielkich środków ma sens i czy w konsekwencji nie będzie nas to więcej kosztowało niż zaniechanie roszczeń.

 

Karta jednak zdecydowanie przestrzega przed nieformalnym dochodzeniem swoich racji, do czego mamy wielką skłonność. W takiej sytuacji zamiast opinii pokrzywdzonego uzyskujemy status agresora. Nie ulegajmy przesadnym emocjom, a wszystko powinno zmierzać do pozytywnego rozwiązania.

źródło: magia.onet.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

8x4fnc.jpg

 

Znaczenie karty 8 Denarów:

 

Okres wytężonej pracy, nadgodziny, zyski finansowe, nabieranie doświadczenia, dodatkowe kursy, szkolenia, pilność, systematyczność, sumienność, pracoholizm, praktyka zawodowa.

 

Źródło: Arkana Małe

 

8 Denarów - zaangażowanie się w pracy, zabezpieczenie na starość, wypłata odszkodowania, testament, spadek, dostatnia emerytura, dziedzictwo rodowe.

 

8 Denarów (odwrócona) - skąpstwo, zachłanność, lichwiarstwo, wyczerpująca praca, brak zabezpieczenia na starość, trwonienie odziedziczonego majatku, nieuczciwość finansowa.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pracowitość, zdolności w rzemiośle i w handlu, zręczne posunięcia finansowe, zabezpieczenie na starość - wykupienie polisy emerytalnej, spisanie testamentu, otrzymanie spadku. Zyski dzięki udanym małym transakcjom, niewielki prezent. Niekiedy zapowiedź niosącego szczęścia bardzo romantycznego związku. Karta ciemnowłosej kobiety.

 

W negacji- skąpstwo, zachłanność, próżność, skłonność do intryg, ostrzeżenie przed udzielaniem pożyczek, niska emerytura lub renta, żerowanie na cudzym nieszczęściu, skłonność do przesady i tragizowania.

 

Źródło: Joanna Stawińska Twój magiczny niezbędnik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

8 denarów pokazuje mi wytężoną pracę umysłową, którą w sumie sami nałożyliśmy na siebie. Systematyczna praca, która przynosi efekty i wyrabia w nas cechy skrupulatności oraz organizacji.

Fajna karta, bo mówi o progresie w dobrym kierunku, a z biegiem czasu uzyskamy zwrot za siły, które włożyliśmy w nasze działanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...