Skocz do zawartości

10 Denarów


Ismena
 Share

Polecane posty

10 Denarów

73.jpg.f1be069741b624d7175d86920f244d3b.jpg

Karta wskazuje na szerokie spektrum powiązań wszelkich działań, które akurat podejmujemy. Z tego względu rozważając jakiś problem, na przykład czysto materialny, powinniśmy również wgłębić się w jego duchowe podłoże, na przykład psychiczne nastawienie osób uczestniczących w zdarzeniu, a nawet ich aktualny stan emocjonalny.

 

Dziesiątka Monet to karta bogactwa i miłości do natury. Jako ziemska jedynka jest kartą twórczości, energii i uporu. Jako siedemdziesiąta czwarta, kolejna karta talii, jest jedenastką, co nadaje jej nieco mistyczne znaczenie, a jednocześnie dwójką, która jest liczbą Księżyca i pogłębia mistyczne przesłanie.

 

Karta wskazuje na szerokie spektrum powiązań wszelkich działań, które akurat podejmujemy. Z tego względu rozważając jakiś problem, na przykład czysto materialny, powinniśmy również wgłębić się w jego duchowe podłoże, na przykład psychiczne nastawienie osób uczestniczących w zdarzeniu, a nawet ich aktualny stan emocjonalny. Równowagę między materią a psychiką można znaleźć w przyrodzie, obserwując i próbując zrozumieć naturę. Wszak trwa w niej nieustanna walka, a jednak jest w niej również jakiś spokój i dający ukojenie porządek.

 

Gdy wyciągniemy Dziesiątkę Denarów

W otoczeniu kart pomyślnych zapowiada spokój i wyciszenie, mimo dziejących się wokół różnorodnych spraw. Wejście w rytm aktywności, uprzedzanie niespodziewanych zdarzeń zapewnia bezpieczeństwo, pozwala też spoglądać nieco z boku i z odpowiednim dystansem poznawać inne poglądy. Tym samym, nie angażując się bezpośrednio, możemy uczyć się od innych i tworzyć wzory postępowania. Karta jest związana z sytuacją domową i ma pozytywne przesłanie. Przewiduje harmonię i daleko idące porozumienie, również między tymi członkami rodziny, z którymi do tej pory mieliśmy problemy. Nadchodzi w tej mierze dobry czas na dłuższe porozumienie, tym milsze i dziwniejsze, że nie było ku temu żadnych przełomowych zdarzeń.

 

W otoczeniu kart mniej pomyślnych karta wskazuje, że patrzymy na świat ze złej perspektywy, bardziej niż pozytywów szukamy wad, a nasz stosunek do siebie i innych jest przesadzony. Dopatrując się przysłowiowej dziury w całym wpadamy w przesadny idealizm, boimy się innych ludzi, głoszących odmienne od naszych poglądy. Przekształca się to w ortodoksję, niechęć, ksenofobię, nawet szowinizm. To, czego nie rozumiemy staje się dla nas wrogie.

 

Nic dziwnego, że może ono być również przyczyną ostracyzmu i niechęci wobec nas samych, a reakcją staje się rozbudzony cynizm, bezkompromisowość albo jawna wrogość. Walka z samym sobą nie jest łatwa, ale warto ją podjąć, tym bardziej, że świat nie jest czarno-biały, a skrajności tak go właśnie przedstawiają. Albo postarajmy się o więcej tolerancji, albo spróbujmy się dokształcać. Dopiero wówczas zobaczymy, że jednak nie mamy racji.

źródło: magia.onet.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

jh973d.jpg

 

Znaczenie karty 10 Denarów:

 

Karta oznacza dobrobyt, bogactwo, dziedziczenie majątku, spadek, dużą rodzinę, dynastię, przeniesienie własności, dobre stosunki między rodzicami, a dziećmi, pomyślna realizacja planów, plany długoterminowe.

 

Źródło: Tarot - Arkana Małe

 

10 Denarów - miłość do natury, troska o środowisko naturalne, szacunek dla tradycji, znajomość swoich korzeni, poszanowanie podlądów innych, medycyna niekonwencjonalna.

 

10 Denarów (odwrócona) - utrata dorobku życiowego, niszczenie przyrody, brak domu, zahamowania seksualne, niezgoda rodzinna, choroby cywilizacyjne, okrucieństwo.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

10 monet - bogactwo (karta brama)

 

działania - powodzenie materialne, bogactwo, dostatek i dobrobyt, bezpieczeństwo i stabilizacja, dawanie przykładu własnym życiem, spokój, wyzwolenie z wszelkich ograniczeń, zabezpieczenie materialne zbudowane w oparciu o starania przodków, dobre widoki na spadek, otwarcie się na świat i ludzi, zakup domu, mieszkania, gruntów, dobra inwestycja

 

Praca - wykonywane zajęcia przynoszą dobre wynagrodzenie i duże zadowolenie, wyjazd związany z zyskami finansowymi, harmonia i dobra rodzinna atmosfera w miejscu pracy, biznes rodzinny

 

Uczucia - chwilowa rozłąka,ale nie rozstanie, nieoczekiwany gość w domu, święto rodzinne, uczta, narodziny nowego życia, w partnerstwie oferta związku lub małżeństwa, pomimo chęci związania na stałe następuję to rzadko, ludzie wolą żyć obok siebie, widoki na duży posag, pozytywne zmiany w rodzinie.

 

różne - medycyna niekonwencjonalna, wegetarianizm, umiłowanie przyrody, rodzina wielopokoleniowa, wspólnota.

 

10 monet odwrócona:

 

działania - brak bezpieczeństwa, utrata dorobku życiowego, brak lub strata domu, niemożność znalezienia swojego miejsca w świecie, niechętny stosunek do własnego pochodzenia, hańba, pustka wewnętrzna, brak więzi z otaczającym światem, wyizolowanie

 

praca - straty finansowe, zła atmosfera, kłótnie i nieporozumienia z powodu pieniędzy, izolacja w środowisku pracy lub zwolnienie, przeszkody ze strony pracodawców, bądź podwładnych.

 

uczucia - w rodzinie-kłótnie o pieniądze, samotność płynąca z braku więzi w rodzinie, brak bezpieczeństwa, pusty dom, zahamowania seksualne.

 

różne - ostrzeżenie przed włamaniem, choroba zagrażająca życiu

 

"Sekrety Małych Arkanów Tarota"-D.Słowikowska

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Powodzenie i bezpieczeństwo materialne, często dzięki pracy innych, dostatek, spadki, zapisy, testamenty, fundacje. Rodzina wielopokoleniowa.Korzystne zmiany w sytuacji materialnej, zmiana mieszkania związana z korzystnym małżeństwem. Małżeństwo raczej z rozsądku, poszanowanie do wszelkich przejawów życia, wegetarianizm, miłość do zwierząt.

 

W negacji - utrata dorobku życiowego, niewrażliwość na piękno otaczającego świata, dewastacje, znęcanie się, skażenie środowiska naturalnego, strata, napad, rabunek, gra hazardowa, trudne warunki życia, plotki, skandal.

Źródło: Joanna Stawińska Twój magiczny niezbędnik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...