Skocz do zawartości

Młot Thora


Polecane posty

Młot Thora to mitologiczny przedmiot, który rzucony zawsze wracał do ręki właściciela. W obecnych czasach może chronić nas w różnych życiowych sytuacjach. Jakie właściwości ma Młot Thora?

232px-A_thorshammer_mj%C3%B6lnir_be22.jp

 

Młot Thora to popularny przedmiot ezoteryczny. Mało jednak kto wie, że wywodzi się on jeszcze z mitologii nordyckiej. Wówczas był on jednym z najważniejszych rekwizytów jednego z najsilniejszych bogów. Teraz ma pomagać zwykłym śmiertelnikom w przezwyciężaniu życiowych przeszkód. Uwaga! Inna nazwa Młota Thora, z którą możemy się spotkać, to Mjöllnir.

Młot Thora wywodzi się z mitologii nordyckiej. Jedną z jego najważniejszych cech było to, że rzucony zawsze wracał do rąk właściciela.

Jak podpowiada nazwa, przedmiot ten związany jest z bogiem Thorem - władcą burz i piorunów. Jedno z podań mówi, że został on stworzony przez dwa karły - Brokk i Sindri. Następnie jego właścicielem z kolei został bóg Thor. Według podań był to jeden z jego trzech głównych rekwizytów. Dwa pozostałe to żelazne rękawice i pas podwajające moce. Mało jednak kto wie, że wywodzi się on jeszcze z mitologii nordyckiej. Wówczas był on jednym z najważniejszych rekwizytów jednego z najsilniejszych bogów.

Młot Thora - znaczenie

Młoty Thora są wykorzystywane we współczesnej ezoteryce. Zdaniem znawców tej dziedziny może być on przedmiotem ochronnym zwykłych śmiertelników. To symbol odwagi, siły i inwencji. Może okazać się pomocny w wielu trudnych sytuacjach.

Oto najważniejsze moce Młota Thora:

  • Chroni przed startami i pomaga w odnoszeniu sukcesów w handlu.
  • Pomaga w osiąganiu celów. Podobno ma moc rozbijania wszelkich przeszkód, które pojawiają się na naszej drodze.
  • Chroni przed porażkami i problemami.
  • Pomaga także wszelkie niepowodzenia przekuwać w sukces.
  • Odgania pecha.
  • Chroni nas przed złymi mocami

 

Młot Thora - dla kogo?

Młoty Thora w przeszłości były polecane głównie dla mężczyzn. W dzisiejszych czasach nie powinno jednak stosować się takiego podziału na płeć. Kobiety także muszą na co dzień wykazywać się walecznością i pokonywać różne życiowe przeszkody. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by zaopatrzyły się w taki rekwizyt.


źródło: horoskopy.gazeta.pl/horoskop/

  • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...