Skocz do zawartości

Czy 3 miecze zawsze oznaczają odpuść?


Szamanka

Polecane posty

Hmm, zależy w jakim rozkładzie i jakie są karty współtowarzyszące. Rzeczywiście 3 mieczy często przedstawiana jest jako serce przebite przez miecze i moze oznaczac ból, rozczarowanie. Ale nie zapominajmy że miecze to siła rozumu, intelekt. 3 mieczy może oznaczać że sprawy może nie dokońca mogą sie powieść ale ostatecznie zwycięży siła rozumu, analiza, logika. Jest to karta bardzo dynamiczna które może oznaczać  jakiś stan rzeczy który można stracić zeby docenić. Uważam że nie ma jednoznacznie złych czy dobrych kart, jak napisałam wyżej dużo zalezy od okoliczności, interpretacji 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli pytasz o danie drugiej szansy w aspekcie 3 mieczy to może własnie oznaczać podejscie do sprawy na chłodno, analizowanie za i przeciw i ostatecznie podjęcie decyzji podyktowane logiką i rozumowi :D

  • Lubię! 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2020 o 18:44, Szamanka napisał:

Czy 3 miecze oznaczają,aby coś odpuścić?Czy poprostu oznaczają tylko,aby komuś wybaczyć pewne rzeczy i dać szansę?W sensie rady.

[...]

Znaczy jak odpuszczę to stracę na pewno.Jak nie odpuszczę to nie wiem,co się stanie.Czyli logika mówi nie odpuszczaj,bo stracisz.

 

Każda karta nabiera jakiegoś odcienia znaczeniowego znajdując się w towarzystwie innych kart no i nie znając sprawy o którą pytasz to trudno jest coś konkretnego powiedzieć.

Sama 3 mieczy oznacza zranienie, rozczarowanie lub stratę, z którą trzeba się pogodzić. Więc jeśli służy jako pojedyńcza karta na radzie, to wskazuje, że daną sprawę czy osobę trzeba sobie "odpuścić".

Ale z tego co piszesz, wynika iż ktoś Ci coś przewinił i pytasz czy mu to wybaczyć, dać szansę i tutaj potrzebne są właśnie pozostałe karty, bo bez nich ta trójka jest zawieszona w próżni. Ona tu nie mówi, czy masz "wybaczyć i dać szansę" - ona wskazuje, że rana jest bolesna i trudno Ci będzie ją zagoić. Tutaj powinnaś sama ze swoją duszą porozmawiać, na chłodno i bez emocji - by zorientować się, czy jesteś w stanie wybaczyć, raz na zawsze zamknąć sprawę i więcej do niej nie wracać. Jeśli nie potrafisz - to o dawaniu szansy trudno mówić, ponieważ będzie to Cię ciągle uwierało i być może nawet jeśli ta osoba będzie się starała być w porządku, to trudno Ci będzie jej ufać. 

 

Ta druga kwestia: " jak odpuszczę to stracę na pewno" kieruje sprawę na stronę kalkulacji, i jeśli ta strata jest sprawą istotną dla Ciebie, to już wybór należy do Ciebie. Często bywa, że wygoda i lęk przed braniem swego losu w swoje ręce, zwłaszcza u kobiet - co jest zrozumiałe w nadal patriarchalnym społeczeństwie - dyktuje  takie wybory, w których bierze górę materialna część życia. 

 

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szamanka napisał:

Nie chodzi o stratę materialną.

 

I nie musi, to jest tylko jedna ze stron medalu. Ale i tak jeśli jest to strata typu emocjonalnego, to jest to również kalkulacja: 

 

Dnia 4.04.2020 o 21:42, Szamanka napisał:

Znaczy jak odpuszczę to stracę na pewno.Jak nie odpuszczę to nie wiem,co się stanie.Czyli logika mówi nie odpuszczaj,bo stracisz.

 

Tylko tutaj występuje problem tego uwierania, o którym wspomniałam i w takiej sytuacji ta trójka każe Ci dogłębnie się zastanowić, czy potrafisz tak wybaczyć, by zamknąć sprawę tak, aby Cię później nie dręczyła. To wymaga absolutnej szczerości wobec siebie i tej właśnie chłodnej oceny, inspirowanej umysłem nie poddającym się aktualnym emocjom. 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi ostatnio 3 mieczy pokazała chaos myślowy, natłok myśli, nieumiejętne podejmowanie decyzji, zmienianie zdania w ostatniej chwili, a ogólnie dla mnie to karta mówiąca o tym, że nasz mózg pamięta zranienie emocjonalne, które już nie jest w sercu tylko tkwi w głowie i nie pozwala iść dalej

  • Lubię! 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójka mieczy jako karta rada moim zdaniem oznacza, że rozum musi zapanować nad sercem.

To ból prowadzący do ozdrowienia.

Zranione serce będzie uzdrowione o ile da się mu na to szansę.

  • Lubię! 2

W miarę możliwości na pytania odpowiadam w ciągu 48 godzin.

<karty>

Dziękuję za wyrozumiałość <serce>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...