Skocz do zawartości

Urodzeni we wrześniu


Mada

Polecane posty

WRZESIEN.jpg.801baf6c1a69d0b7db39561ba366a998.jpg

1 WRZESIEŃ

Na dzień swoich urodzin czekasz, jak skazaniec na wyrok. Nie dlatego, żebyś martwił się upływem czasu i dodatkiem kolejnego roku do życiorysu, tylko dlatego, że zawsze wtedy nawiedzają cię niewesołe wspomnienia z dzieciństwa. W twojej pamięci odżywają wspomnienia sprzed lat, kiedy to właśnie owego dnia wszyscy zapominali o twoich urodzinowych prezentach, a nikt nie zapominał o tym, żeby cię wyprawić na inaugurację roku szkolnego. Jakie dziecko byłoby w stanie to znieść? Nic dziwnego, że do tej pory nie możesz się otrząsnąć.

 

2 WRZESIEŃ

Interesujesz się astronomią. Jesteś w tej dziedzinie amatorem, ale amatorem niezwykle profesjonalnym. Niejeden zawodowiec mógłby u ciebie praktykować. Gdyby do tej pory nie istniała teoria heliocentryczna, na pewno ty byś ją stworzył. Wielka szkoda, że jeden koleś z Torunia ubiegł cię kilkaset lat temu.

 

3 WRZESIEŃ

Masz naturę wybitnie arystokratyczną. Niekoniecznie musi to oznaczać, że preferujesz konsumpcyjny styl życia. Przeciwnie – jesteś pracowity i wszystko co posiadasz zdobyłeś dzięki własnemu wysiłkowi. Jednak nie umiesz korzystać z żadnych wygód, a tych, którzy ci je zapewniają, niekiedy podświadomie – ale nigdy nie świadomie – uważasz za swoją służbę i tak ich też traktujesz. Zawsze nosisz głowę wysoko podniesioną i oczekujesz, że cudze głowy przed tobą będą nisko się schylać. Czyż to nie postawa godna prawdziwego arystokraty? Na pewno w twoich żyłach płynie błękitna krew.

 

4 WRZESIEŃ

Twoje poglądy są typowo liberalne. Popierasz autonomię jednostek i zdecydowanie sprzeciwiasz się ingerencji państwa w życie obywateli. Jesteś za ograniczeniem biurokracji, a przede wszystkim za tym, by wreszcie któryś rząd wywiązał się z powielanej w każdej kampanii wyborczej obietnicy zmniejszenia podatków. Tymczasem, nie czekając na rząd, swoje podatki zmniejszasz sam.

 

5 WRZESIEŃ

Jesteś uosobieniem spokoju. Nigdy nie podnosisz głosu, ani nie wykonujesz gwałtownych gestów. W sytuacjach, w których zwykłych śmiertelników zawodzą nerwy, ty jeden na swoich nerwach możesz polegać, co najmniej jak na Zawiszy. Znane przysłowie głosi, że spokój jest najlepszym lekarstwem. Jeśli to prawda, powinieneś otworzyć własny zakład farmaceutyczny.

 

6 WRZESIEŃ

Cierpisz na nieuleczalny formalizm. Składasz się z samych norm, reguł, przepisów i ustaw. Procedury są dla ciebie tym, czym Biblia dla praktykującego chrześcijanina, Koran dla muzułmanina, albo Talmud dla wyznawcy judaizmu. Ściśle przestrzegasz wszystkich zasad, jakie tylko mogą funkcjonować w powszechnym obiegu. Paragrafy zastępują ci własny mózg, własne oczy, własne uszy i własne serce.

 

7 WRZESIEŃ

Odznaczasz się nieprzeciętnie wysokim poziomem inteligencji. Twój umysł w ciągu jednego dnia może wchłaniać więcej informacji, niż zwykłe umysły w ciągu miesiąca. Może, ale na ogół tego nie robi, bo nie lubi się przepracowywać. Jest zbyt wspaniały, żeby harować, jak pospolity wyrobnik. Gdybyś miał mniejszy rozum, większy byłby z niego pożytek.

 

8 WRZESIEŃ

Jesteś człowiekiem przeszłości, żyjesz samymi wspomnieniami. Nie interesuje cię to, co dzieje się aktualnie, ani to, co ma dziać się później, tylko to, co działo się dawniej. Zaniedbujesz bieżące sprawy, nie planujesz przyszłych. Zamiast martwić się tym, że twoje dziecko nie zdało matury, z dumą rozmyślasz o jego szkolnych osiągnięciach z okresu podstawówki. Czas teraźniejszy posiada dla ciebie jedną ważną cechę – kiedyś stanie się czasem przeszłym i będzie można go wspominać. Ale właściwie co wtedy miałbyś wspominać? To, że całe dnie oddawałeś się wspomnieniom?

 

9 WRZESIEŃ

Specjalizujesz się w miłosnych podbojach. Łamiesz hurtowe ilości serc, należących do ludzi płci odmiennej, a czasem nawet do nie odmiennej. Natomiast twoje serce nadal jest nienaruszone. Wprawdzie bije niezwykle żwawo, ale złamać się go nie da. Jeśli się zakochujesz, to tylko szczęśliwie i z pełną wzajemnością. Doskonale wiesz, jak inwestować uczucia.

 

10 WRZESIEŃ

„Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść...” – oto twoja sztandarowa dewiza. Swoją karierę zawodową kończysz w jej szczytowym rozkwicie. Jest to etap, w którym osiągnąłeś wszystko, co osiągnąć mogłeś, a przynajmniej tak ci się wydaje. Poza tym zarobiłeś już tyle, że przez resztę życia nie musisz martwić się stanem konta. Odtąd ulokowane w banku oszczędności same będą się mnożyć. Zadbałeś o nie perfekcyjnie i dlatego czujesz się niepokonany.

 

11 WRZESIEŃ

Twoje największe nieszczęście polega na tym, że myślisz głośno. Cokolwiek wyprodukuje twój mózg, natychmiast twoje usta wydobywają to na zewnątrz. Równie dobrze można by ci zamontować w duszy sprzęt monitorujący, efekt byłby identyczny. Żadnej swojej myśli nie ukryjesz, nawet takiej, której ukrycie wydawałoby się jak najbardziej wskazane. Gdy rozmawiając z podeszłą w latach apodyktyczną ciocią, pomyślisz: „Ależ to stara jędza!”, zaraz potem ciocia usłyszy, co o niej sądzisz. Nietrudno zgadnąć, iż dzięki temu mniejszą jędzą raczej się nie stanie.

 

12 WRZESIEŃ

Masz silnie rozwinięte poczucie sprawiedliwości. Jesteś współczesną wersją mitologicznej Temidy. Zawsze umiesz zdobyć się na bezstronność, nie kierujesz się doraźnymi korzyściami i jeszcze nigdy nikomu nie udało się ciebie przekupić. Kiedy ktoś cię pyta, dlaczego nie zostałeś prawnikiem, odpowiadasz, że prawo i sprawiedliwość niewiele mają z sobą wspólnego.

 

13 WRZESIEŃ

Urodziłeś się w dniu imienin Filipa, zaś imię Filip, wywodzące się z języka greckiego, w swobodnym tłumaczeniu oznacza „znawca koni”. Może to przypadek, że ty, niezależnie od tego, jak cię ochrzcili, właśnie jesteś znawcą koni. I nie tylko koni, o innych zwierzętach też masz rozległą i kompetentną wiedzę. Interesujesz się zoologią i zwykle wykonujesz zawód weterynarza. A w wolnych chwilach oddajesz się pasji myśliwskiej. Czyli kiedy pracujesz – leczysz zwierzęta, a kiedy odpoczywasz – zabijasz je.

 

14 WRZESIEŃ

Umiesz przyznać się do błędów, co jest cenną i raczej rzadką zaletą. Ale byłaby to jeszcze większa zaleta, gdybyś przyznawał się do własnych błędów, a nie do cudzych. Chociaż właściwie jaka to różnica – swoje błędy czy cudze? Skoro błądzić jest rzeczą ludzką, to widocznie uważasz, że wszystkie błędy należą do całej ludzkości. A wspólną własnością trzeba się dzielić.

 

15 WRZESIEŃ

Mimo wrodzonej niepospolitej inteligencji, bywasz więźniem stereotypów. Nie lubisz ludzi jasnowłosych, bo blondynki są głupie, a blondyni zniewieściali. Nie lubisz ciemnowłosych, bo są twardzi i bezduszni. Nie lubisz rudych, bo są chytrzy i fałszywi. Jedynie siwych lubisz, bo biel oznacza czystość i niewinność. Ale najbardziej lubisz albinosów, bo są czyści i niewinni przez całe życie, nie tylko na starość. A co myślisz o łysych?

 

16 WRZESIEŃ

Czujesz się odpowiedzialny za cały świat. Gdy na odległym krańcu kuli ziemskiej zdarzy się jakaś klęska żywiołowa, albo wybuchnie wojna, ogarniają cię wyrzuty sumienia, że nic w tej sprawie nie robisz. Ale kiedy twoje własne dziecko wybije szybę twojemu własnemu sąsiadowi kamieniem z twojego własnego ogrodu – wtedy sumienie nic ci nie wyrzuca.

 

17 WRZESIEŃ

Zgodnie z teorią o przyciągających się przeciwieństwach, preferujesz towarzystwo ludzi skrajnie od ciebie różnych. Zwłaszcza w kontaktach damsko – męskich szukasz partnerów jak najmniej podobnych do siebie. Przed ślubem wzajemnie się przyciągacie, a po ślubie uzupełniacie... Albo odpychacie, ale takie wypadki zdarzają się wyjątkowo rzadko. Prawie wcale.

 

18 WRZESIEŃ

Masz obsesję na punkcie higieny jamy ustnej. Myjesz zęby co dwie godziny, a do dentysty chodzisz co dwa dni. Twoja domowa biblioteka składa się z poradników stomatologicznych. Na wszelki wypadek przezornie zaopatrujesz się w protezy zębowe, mimo że posiadasz pełne uzębienie, bez najmniejszego ubytku. Nosisz aparat dentystyczny, choć twoje szczęki nie wymagają korekty. Ale w końcu profilaktyka jest ogromnie ważna, każdy lekarz to potwierdzi.

 

19 WRZESIEŃ

Lubisz angażować się w różne masowe kampanie. Szczególnie gustujesz w akcjach o charakterze filantropijnym. Zbierasz datki potrafisz lepiej, niż cokolwiek innego. Cieszysz się, mogąc pomóc biednym, chorym, ofiarom kataklizmów i wszelkim innych ofiarom... Cieszysz się zwłaszcza, gdy sięgasz do cudzej kieszeni, a nie do własnej. Ale kiedy trzeba, do własnej także sięgasz i wówczas również się cieszysz. Tylko może odrobinę mniej.

 

20 WRZESIEŃ

Jesteś kompletnym przeciwieństwem ludzi urodzonych pół roku przed tobą. Oni są wiecznie zawstydzeni, ty nie zawstydzasz się nigdy. Nie odczuwałbyś najmniejszej konsternacji, nawet gdybyś przypadkiem znalazł się nagi na środku zaludnionej ulicy. Co oczywiście nie oznacza, że

taki przypadek kiedyś musi ci się przytrafić.

 

21 WRZESIEŃ

Masz niesamowitą pamięć. Możesz wiernie odtwarzać wydarzenia sprzed wielu lat i to w najdrobniejszych szczegółach. Ale o tym, żeby wynieść śmieci, albo podlać kwiaty na balkonie, ciągle zapominasz. W końcu jednak sobie przypominasz.

 

22 WRZESIEŃ

Jesteś praktyczny i zawsze kierujesz się racjonalnymi pobudkami. Działasz zgodnie z zasadą: „najpierw obowiązki, a przyjemności potem”. Bardzo poważnie traktujesz swoją pracę zawodową. Przez pełne osiem godzin zajmujesz się wyłącznie sprawami firmy, nie robisz żadnych przerw na papierosa, ani na prywatną konwersację przez służbowy telefon. Ale i tak o podwyżce możesz sobie tylko pomarzyć. Gdybyś był jeszcze bardziej praktyczny i jeszcze bardziej racjonalny, wiedziałbyś o tym, tak jak ci, którzy się obijają w czasie, kiedy ty harujesz niczym wół.

 

23 WRZESIEŃ

Jesteś koneserem win. W swojej piwnicy przechowujesz szlachetne trunki z najlepszych roczników. Degustujesz je tylko przy wyjątkowych okazjach. A gdy chcesz się porządnie upić, wyskakujesz z kumplami do knajpy na piwo. Takie sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko, jedynie przy ważnych uroczystościach, takich jak wygrany mecz naszej reprezentacji piłkarskiej. Albo odwrotnie – przegrany mecz. Poza tym można cię uznać za uosobienie trzeźwości i abstynencji.

 

24 WRZESIEŃ

Lepiej nie kontaktuj się zbyt często z ludźmi urodzonymi 12 lipca, a tym bardziej nie mieszkaj z nimi pod jednym dachem. Oni czują śmiertelny lęk przed owadami, ty zaś bez owadów nie umiesz żyć. Twój dom pełen jest wszelkiego robactwa. Każdego insekta traktujesz jak członka rodziny. Nawet pchły, które pasożytują w sierści twojego psa, darzysz szczerą przyjaźnią. Ciekawe, czy pies także.

 

25 WRZESIEŃ

Jesteś postacią medialną. Doskonale nadajesz się na prezentera telewizyjnego i na pewno właśnie o takiej karierze marzysz. Wprawdzie w powszechnej opinii w tym zawodzie można nieźle zarobić i jednocześnie nic nie robić, poza dobrym wrażeniem... Ale powszechna opinia niekoniecznie musi pokrywać się ze stanem faktycznym.

 

26 WRZESIEŃ

Wyznajesz filozofię empiryczną. Twój sposób poznawania świata opiera się na praktycznych doświadczeniach. Nigdy nie zadowalasz się teorią. Nie uwierzysz w jedno z podstawowych praw fizyki, mówiące, iż ciało zanurzone w cieczy tonie, dopóki tego faktu empirycznie nie przetestujesz.Dopiero gdy zanurzysz swoje własne ciało w cieczy, jaka płynie w stawie lub w jeziorze, nabierasz pewności, że istotnie to prawda... I przy okazji przypominasz sobie, że nie umiesz pływać.

 

27 WRZESIEŃ

Masz zamiłowania pionierskie i odkrywcze. Samodzielnie konstruujesz różne wynalazki, albo tworzysz własne ideologie, które tylko czekają na to, by je rozpowszechnić. Możesz zapoczątkować nową epokę w dziejach ludzkości.

 

28 WRZESIEŃ

W dzieciństwie chciałeś być marynarzem, o ile jesteś mężczyzną, lub – w przypadku kobiet – sławną aktorką. Po latach okazało się, że w istocie utrzymujesz stały kontakt z marynarką. I to kontakt naprawdę bliski. Bardziej bezpośredni masz tylko z koszulą, na którą ową marynarkę wkładasz, gdy codziennie maszerujesz do swojego biura. Jeśli chodzi o aktorstwo, to rzeczywiście grasz. Wprawdzie nie w teatrze, ani nie w filmach, tylko na cudzych nerwach, ale twoja gra jest tak skuteczna, że zapewnia ci autentyczną sławę... złośliwej sekutnicy. Jak widać, marzenia zawsze się spełniają, choć nie zawsze dosłownie.

 

29 WRZESIEŃ

Charakteryzuje cię ogromne poczucie humoru, lecz jest to humor wisielczy. Specjalizujesz się w wytwarzaniu wokół siebie grobowego nastroju. W porównaniu z tobą każdy kondukt pogrzebowy wydaje się uosobieniem radości. Ale ta cecha wcale nie sprawia, że czujesz się nieszczęśliwy, albo innych unieszczęśliwiasz. Jesteś smutny z wyboru, czyli w rzeczywistości wesoły. Tylko inaczej.

 

30 WRZESIEŃ

Kierujesz się dewizą: „strzeżonego Pan Bóg strzeże”. Nie oglądasz się więc na Pana Boga, tylko o własne sprawy dbasz sam. Jesteś zapobiegliwy, skrzętny i dokładny we wszystkim, czego się podejmiesz. Doskonale sprawdzasz się jako gospodyni domowa. I oczywiście jako gospodarz domowy również, skoro mamy równouprawnienie.

 

źródło: horoskop.wieszjak.pl

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • Ismena pinned this temat

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...