Skocz do zawartości

Urodzeni w maju


Mada

Polecane posty

maj2.jpg.b4a9697711a7324ae7891d04b3d69869.jpg

 

1 MAJ

Dzień twoich urodzin na powszechnie kojarzy się z dwoma pojęciami – świętami i pracą. I tak akurat się złożyło, że ty umiesz doskonale zarówno świętować, jak i pracować. Na obie rzeczy zawsze wygospodarujesz odpowiednio dużo czasu, który rozdzielasz między nie we właściwych proporcjach. Kiedy trzeba – zakasujesz rękawy i bierzesz się do roboty, a uporawszy się z nią, z czystym sumieniem odpoczywasz. Jednocześnie stanowisz jaskrawe przeciwieństwo osób urodzonych 12 marca, gdyż precyzyjnie oddzielasz sprawy zawodowe od prywatnych... Może nawet zbyt precyzyjnie. Jeśli pracujesz razem z mężem, który jest twoim szefem, na gruncie służbowym zwracasz się do niego „proszę pana”. Za to po powrocie do domu natychmiast zapominasz, że to szef.

 

2 MAJ

Jesteś lunatykiem. Każdej nocy zrywasz się z łóżka, ubierasz i odbywasz długi spacer. Może się zdarzyć, że zawędrujesz na drugi koniec miasta albo przejedziesz się nocną linią autobusu, do którego wejdziesz bez biletu, bo przecież na ogół nie sypia się z biletami. Obudzisz się dopiero wtedy, gdy złapie cię kanar – sen się skończy, a koszmar zacznie. Ale niekoniecznie musi tak być. Pojazdy na polskich dziurawych drogach zwykle przeżywają takie wstrząsy, że nie da się w nich spać.

 

3 MAJ

Chociaż urodziłeś się w dniu, w którym cała Polska obchodzi rocznicę uchwalenia swojej pierwszej ustawy zasadniczej, możesz nawet nie wiedzieć, co to takiego ta konstytucja, a o tym, byś bodaj w przybliżeniu orientował się w jej treści, w ogóle nie ma mowy. Znajomość prawodawstwa i ustroju nie jest twoją najmocniejszą stroną. Zaskoczony pytaniem: czy nasz kraj to republika, czy monarchia, albo: z ilu izb składa się parlament, nie odpowiedziałbyś, choćby od tego miało zależeć całe twoje życie. Na wybory jednak chodzisz – i to na wszystkie, jakie tylko się odbywają. Wprawdzie nigdy nie wiesz, na kogo głosować i ostatecznie skreślasz pierwsze lepsze nazwisko, jakie ci wpadnie w oko, ale obowiązek obywatelski spełniasz.

 

4 MAJ

Masz niezwykle wyrafinowany gust. Razi cię wszystko, co prostackie, ordynarne, pospolite, nie dość subtelne. Gorszysz się, gdy ktoś ogląda w telewizji operę mydlaną, zamiast, tak jak ty, wybrać się do prawdziwej opery. Twój zmysł estetyczny przeżywa niewyobrażalne męki na widok kiczowatych plakatów, czy tandetnych szyldów reklamowych, z jakimi, żyjąc we współczesnym świecie, chcąc nie chcąc, musisz codziennie się stykać. Od dźwięków popularnej muzyki dyskotekowej twoje nogi rwą się nie do tańca, tylko do ucieczki. W ogóle cała tzw. kultura masowa działa ci na nerwy. A najgorsze jest to, że nawet nie możesz tego uzewnętrznić i porządnie się wyładować, na przykład za pomocą wiązanki siarczystych przekleństw.

 

5 MAJ

Jesteś lokalnym patriotą. Nie interesujesz się wielką polityką światową i krajową, ale ta mniejsza, regionalna – to praktycznie całe twoje życie. Sprawy twojego miasta, albo wsi, twojego osiedla, czy ulicy są twoimi osobistymi sprawami. Nic więc dziwnego, że gdy trzeba mianować burmistrza, wójta, lub sołtysa, każdemu od razu przychodzi do głowy twoja kandydatura. Ale wkrótce z tej głowy wychodzi, bo ty wcale kandydować nie zamierzasz. Nie pchasz się do władzy, żadne stołki cię nie obchodzą. Chcesz pozostać zwykłym obywatelem swojej małej, lokalnej ojczyzny, który od innych jej obywateli różni się jedynie tym, że dba o nią całkiem bezinteresownie.

 

6 MAJ

Natura nie poskąpiła ci licznych zalet, za to los wyraźnie na ciebie się uwziął. Należysz do najbardziej niefortunnych osobników, jacy kiedykolwiek zamieszkiwali nasz glob. Nic ci nie wychodzi (chyba tylko ewentualnie włosy). Mówi się, że nieszczęścia chodzą parami, ale w twoim przypadku trudno mówić o parze, raczej bardziej trafnym określeniem byłoby stado nieszczęść. Prześladuje cię nieustanny pech, chociaż nie urodziłeś się trzynastego. Gdybyś przyszedł na świat tydzień później, to jeszcze byłoby zrozumiałe. A może jesteś wcześniakiem?

 

7 MAJ

Jesteś winien swojej matce dozgonną wdzięczność za to, że wyprosiła cię ze swojego łona właśnie tego dnia. Gdyby uczyniła to dzień wcześniej, byłbyś wiecznym pechowcem. Tymczasem przewrotna fortuna okazała się tak skąpa dla twojego poprzednika chyba jedynie po to, by stać się wyjątkowo hojna dla ciebie. Dla odmiany tobie udaje się wszystko. Nie ma dziedziny, w której nie odniósłbyś spektakularnego sukcesu. Los nie szczędzi ci niczego, choć nie tylko on. Natura też nie pożałowała ci cennych darów. Wprawdzie uroda to ponoć kwestia gustu, jednak twoją zachwycają się dosłownie wszyscy. Podobno nikt nie jest idealny, w takim razie nawet ty musisz mieć jakieś wady. Chyba...

 

8 MAJ

Wszyscy uważają cię za ekscentrycznego dziwaka. Twój styl życia znacznie odbiega od przyjętych standardów. Jedni mówią, że masz oryginalny charakter, inni – że jesteś kompletnym wariatem. Ponieważ i wariactwo i oryginalność – tak jak wszystko na tym świecie – najbujniej rozkwitają przy odpowiednich zasobach pieniężnych, tym większym jesteś oryginałem lub wariatem, im lepiej prezentuje się twoje konto bankowe. Możesz posiadać liczną armię ubogich krewnych, którzy z utęsknieniem czekają, aż opuścisz doczesny padół, zostawiając pokaźny spadek. Ale nic z tego, srodze się zawiodą, bo ty najpewniej cały majątek zapiszesz swojemu kotu.

 

9 MAJ

Najcenniejszą wartością dla ciebie jest wysoki poziom intelektualny. Robisz wszystko, by go u siebie rozwijać. Oglądasz tylko mądre programy w telewizji, mądre filmy w kinie, mądre spektakle w teatrze. Czytasz tylko mądre książki i mądre gazety. Relaksujesz się tylko przy mądrych rozrywkach, przebywasz tylko w mądrym towarzystwie... Od tej mądrości jeszcze kiedyś zgłupiejesz.

 

10 MAJ

Jesteś uosobieniem dyskrecji. Bez obawy można ci powierzyć każdy sekret; cudza tajemnica jest u ciebie bezpieczniejsza niż niejeden depozyt w niejednym banku. Gdyby rzeczywiście milczenie było złotem, jak to głosi popularne przysłowie, szybko stałbyś się majętnym człowiekiem. I byłbyś „złotousty” nie dzięki umiejętności posługiwania się darem wymowy, tylko dzięki temu, że wiesz, kiedy tego daru lepiej nie używać.

 

11 MAJ

Cechuje cię niepospolita wyrozumiałość wobec wszelkich ludzkich błędów, zarówno własnych, jak i cudzych. Szczególnie daleko posuniętym liberalizmem wykazujesz się wtedy, gdy w grę wchodzi wierność małżeńska, a raczej jej brak. Choćbyś darzył swoją drugą połowę nie wiadomo jak gorącym uczuciem, nigdy nie będziesz miał nic przeciwko temu, by druga połowa od czasu do czasu rozejrzała się za jakąś ewentualną trzecią częścią składową waszej pary. Sam też niekiedy postarasz się o własną trzecią część. Widocznie trójkąt to twoja ulubiona figura geometryczna. Idealnym partnerem dla ciebie byłaby osoba urodzona 30 kwietnia.

 

12 MAJ

Jesteś chodzącym kalkulatorem. Zostałeś zaprogramowany do ciągłego wykonywania działań matematycznych. Składasz się z samych liczb, rachunków, ułamków i procentów. Nawet tak niematerialną i niewymierną dziedzinę, jak uczucia, potrafisz sprowadzić do prostej arytmetyki. Podczas nocy poślubnej sumujesz zyski, wynikające ze sporządzonej intercyzy, od tego odejmujesz przewidziane koszty wspólnego pożycia w ciągu następnych lat, szacujesz korzyści płynące ze wspólnych rozliczeń podatkowych, analizujesz warunki spłaty kredytu za wspólne mieszkanie i kombinujesz, jak rozłożyć raty, na które wspólnie kupiliście wszystkie meble, łącznie z waszym małżeńskim łożem.

 

13 MAJ

Nie znosisz współczesnej cywilizacji. Zresztą w ogóle żadna cywilizacja ci nie odpowiada. Żałujesz, że nie żyjesz w epoce prehistorycznej. Chciałbyś być człowiekiem pierwotnym, mieszkać w jaskini, ubierać się w skórę własnoręcznie upolowanego mamuta i żywić jego zwłokami. Nieraz już planowałeś wyprowadzić się do jakiejś odludnej, dziewiczej dżungli, nieskażonej dotykiem postępu, wolnej od jakichkolwiek wynalazków technologicznych, pozbawionej elektryczności, transportu, bieżącej wody. Zamierzałeś tam wieść żywot godny najprawdziwszego jaskiniowca. Ale w końcu zrezygnowałeś, bo jakże w takich prymitywnych warunkach zaspokajać swoje podstawowe, najbardziej niezbędne potrzeby – jak naładować komórkę, jak podłączyć się do Internetu, jak obejrzeć telewizję?

 

14 MAJ

Twoja największa pasja to sport. I to ten z najwyższej półki, wyczynowy, a nie jakieś amatorskie ruchy kończynami, czy innymi częściami ciała. Jesteś biegłym ekspertem praktycznie w każdej dyscyplinie sportowej. Znasz szczegółowo skład krajowych i zagranicznych drużyn piłkarskich, wiesz, jaki jest aktualny rekord w skokach narciarskich, kto zdobył mistrzostwo w rajdach samochodowych, kto wygrał wyścigi kolarskie, potrafisz wymienić medalistów ze wszystkich olimpiad, jakie odbywały się w ciągu ostatnich kilku dekad. Niewątpliwie sportowiec z ciebie zawołany... Chociaż twoja codzienna aktywność fizyczna ogranicza się do pokonania trasy między kanapą a fotelem i wielogodzinnych manewrów pilotem od telewizora.

 

15 MAJ

Twoim największym wrogiem jest własna wyobraźnia. Zostałeś w nią wyposażony stanowczo zbyt hojnie, a każdy nadmiar bywa szkodliwy. Nie kontrolujesz nawałnicy myśli, tłoczących ci się w mózgu samoistnie, bez udziału twojej woli. Powstałe z nich wyimaginowane zjawiska żyją swoim życiem, a twoje życie przez to nieraz wydatnie się komplikuje. Jeśli wyobrazisz sobie, że jesteś nieślubnym dzieckiem jakiegoś potentata finansowego, lub że bogata ciotka zamierza w testamencie uczynić cię jedynym spadkobiercą, możesz jeszcze w to uwierzyć. A skoro masz ojca miliardera albo wkrótce odziedziczysz fortunę, to przecież już nie musisz zarabiać. Więc rzucasz pracę, pozbywasz się wszystkich oszczędności... i czekasz. Najpierw na to, by znalazł się nieślubny ojciec, potem na to, by ciotka zechciała przenieść się na łono Abrahama, a w końcu – na to, by opieka społeczna przyznała ci zapomogę, póki nie poszukasz sobie nowej pracy. W poprzedniej wolisz się nie pokazywać, po tym, jak za ostatniej bytności nawymyślałeś szefowi.

 

16 MAJ

Jesteś dokładnym przeciwieństwem ludzi urodzonych dwa miesiące wcześniej. Oni fascynują się wszystkim, co ma związek z życiem wiecznym, ciebie zaś nieustannie paraliżuje lęk przed utratą życia doczesnego. Szerokim łukiem omijasz cmentarze, na widok nekrologu w gazecie bledniesz jak trup. Gdyby istniał eliksir nieśmiertelności, oddałbyś za niego własną duszę. Poza tym jednak jesteś niezwykle odważny. Oprócz śmierci nie boisz się niczego.

 

17 MAJ

Nigdy nie byłeś dzieckiem. Urodziłeś się jako człowiek w średnim wieku i takim pozostajesz przez całe życie. Jesteś dojrzały, odpowiedzialny, stateczny, poważny, racjonalny. Szybko usamodzielniasz się finansowo i zakładasz rodzinę. Koło czterdziestki doczekasz się pierwszych wnuków, koło sześćdziesiątki – pierwszych prawnuków. Do późnych lat zachowasz aktywność zawodową. O emeryturze pomyślisz dopiero wtedy, gdy któryś z kolei lekarz po którymś z kolei zawale zasugeruje ci, że najwyższa pora zacząć się oszczędzać.

 

18 MAJ

Im większym kogoś darzysz uczuciem, tym bardziej wyostrzają ci się wszystkie zmysły. Nie idealizujesz ludzi, których kochasz; przeciwnie – ich wady dostrzegasz ze zdwojoną jaskrawością. Uznajesz za swój obowiązek wytykać im je przy każdej okazji, oczywiście dla ich dobra. Podobno miłość jest ślepa, ale nie każda. Twoja na pewno nie jest ani ślepa, ani głucha, ani niema. Jest za to raczej uciążliwa. I pewnie dlatego rzadko odwzajemniana.

 

19 MAJ

Cierpisz na chorobliwą nieśmiałość. W towarzystwie czujesz się jak mucha w pajęczej sieci. Na myśl, że miałbyś się do kogoś odezwać, ogarnia cię paniczny strach. Bliskie kontakty nawiązujesz tylko przez Internet. W ten sposób zyskujesz liczne grono znajomych, którym na wszelki wypadek podajesz na swój temat fikcyjne informacje – inne nazwisko, inny adres, inny wiek, czasem inną płeć. Zamiast swojego zdjęcia, pokazujesz cudze. Nigdy nie przyszło ci do głowy, że któryś z twoich wirtualnych przyjaciół też mógłby nie być tym, za kogo się podaje, że też może ukrywać się za wymyśloną przez siebie postacią. I to niekoniecznie dlatego, że jest nieśmiały.

 

20 MAJ

Masz zadatki na gwiazdę – filmową, estradową, czy jeszcze inną. Świetnie czujesz się w atmosferze komercyjnego zgiełku. Nie stronisz od skandali lub przynajmniej starasz się o możliwie jak najbardziej prowokacyjny wygląd. Nosisz ekstrawaganckie stroje, malujesz się jak klown, kolor włosów zmieniasz tak często, że prawdopodobnie już nie pamiętasz, jaką barwą obdarzyła cię natura. Jeśli jesteś mężczyzną, dla wywołania bardziej szokującego efektu używasz damskich kosmetyków i obwieszasz się biżuterią jak choinka. Jeśli jesteś kobietą, paradujesz z ogoloną głową, albo dumnie eksponujesz wytatuowane części ciała. Uwielbiasz pozować do zdjęć, choćby tylko były to rodzinne fotografie. Marzysz o karierze aktorskiej albo piosenkarskiej, nie tyle z powodu samej kariery, ile dla perspektywy pojawiania się na okładkach brukowych pism. Póki swoich ambicji zawodowych nie zrealizujesz, zadowalasz się występami w reklamach.

 

21 MAJ

Jesteś jak związek zawodowy – niezależny, samodzielny i solidarny. Nigdy nie korzystasz z pomocy innych, za to inni z twojej pomocy korzystają nader często. Umiesz walczyć o cudze prawa, chociaż o własnych też nie zapominasz. Gdy w grę wchodzi dobro ogółu, jesteś gotów swoje osobiste sprawy odstawić na dalszy plan. Nadawałbyś się na bohatera narodowego... w epoce Pozytywizmu. Do dzisiejszych czasów raczej nie pasujesz.

 

22 MAJ

Jeśli jesteś z zawodu kimś innym, niż adwokatem, dobrze byłoby zastanowić się nad zmianą profesji. Powinieneś niezwłocznie wstąpić w szeregi palestry. Z twoją elokwencją przyjmą cię tam z otwartymi ramionami. Nie tylko zresztą z tego powodu. Oprócz zdolności krasomówczych cechuje cię też niezachwiana wiara w niewinność każdego, kto do winy się nie przyznaje. Na pewno klientów ci nie zabraknie. Gdybyś natomiast nie chciał (lub z jakichś powodów nie mógł) zostać adwokatem, pomyśl o karierze gitarzysty w zespole muzycznym. Może jeszcze o tym nie wiesz, ale posiadasz ukryty (albo już odkryty) talent do gry na gitarze.

 

23 MAJ

Tak jak poprzednik, nadajesz się na prawnika. Walczylibyście na sali sądowej po przeciwnych stronach barykady. Ty jesteś stworzony do roli prokuratora. Wyznajesz zasadę domniemanej winy, co wprawdzie koliduje z obowiązującymi przepisami prawnymi, ale w końcu od tego są prokuratorzy, żeby dopatrywać się winy tam, gdzie inni jej nie dostrzegają. W dodatku prokuratorski instynkt na ogół cię nie zawodzi. Rzadko zdarza się, aby twoje podejrzenia co do domniemanego winowajcy się nie sprawdzały. Wiadomo – „pan prokurator ma rację...” – jak głosi pewna piosenka z epoki początków III RP.

 

24 MAJ

Stanowisz kolejny z rzędu dowód na to, że maj, obiegowo uważany za miesiąc miłości, w rzeczywistości jest raczej miesiącem prawa. Ty również zostałeś przez naturę zaprogramowany do działań na rzecz wymiaru sprawiedliwości. Doskonale sprawdziłbyś się w organach śledczych. Kierując się dewizą: „śpiewać każdy może” – każdego nakłonisz, aby podczas prowadzonego przez ciebie przesłuchania wszystko ci wyśpiewał jak słowik.

 

25 MAJ

Spośród zamieszkującej naszą planetę licznej populacji istot dwunożnych wyróżniasz się wrodzoną niechęcią do używania swoich kończyn dolnych. Na pierwsze piętro wjeżdżasz windą, do najbliższego kiosku po gazetę wybierasz się samochodem, w pracy z kolegą z sąsiedniego gabinetu porozumiewasz się tylko przez telefon, bo kilkumetrowy odcinek, jaki dzieli wasze pokoje, to dla ciebie droga nie do przebycia. O tym, że posiadasz parę nóg, przypominasz sobie jedynie w sklepie obuwniczym.

 

26 MAJ

Urodziłeś się w Dniu Matki i niewykluczone, że właśnie dlatego zdajesz się stworzony do macierzyństwa – nawet, jeżeli z racji płci o macierzyństwie możesz jedynie pomarzyć i zadowolić się ojcostwem. Jesteś opiekuńczy, zdolny do poświęceń i obdarzony wszelkimi innymi przymiotami, jakie standardowo przypisuje się matkom, zwłaszcza tym, które na dodatek jeszcze są Polkami. Kochasz dzieci, a jeśli Bóg nie dał ci własnych, rodzicielskie uczucia kierujesz na cudze potomstwo.

 

27 MAJ

Podobno nikt nie jest prorokiem we własnym kraju, tobie jednak to się udaje. Może nie tyle w całym kraju, ile we własnym domu, we własnej firmie, na własnym osiedlu, czy na własnej ulicy. Tam na brak wiernych wyznawców nie narzekasz. Łatwo dostrzec u ciebie pewne podobieństwo do osób urodzonych trzeciego kwietnia. Tak jak oni trudnisz się odgadywaniem przyszłości, lecz twoje wróżby, w odróżnieniu od ich przepowiedni, na ogół się sprawdzają i to niekiedy w najdrobniejszych detalach. Szczególnymi zdolnościami proroczymi wykazujesz się, gdy chodzi o twoje osobiste sprawy. Umiesz na przykład przewidzieć, którego dokładnie dnia coś niespodziewanego na dłużej zatrzyma cię w pracy i dzięki temu w porę uprzedzasz żonę, że wrócisz późną nocą... A kochankę – że cały wieczór dla was.

 

28 MAJ

Wyznajesz zasadę, iż chcieć to znaczy móc. Ulegasz każdej swojej zachciance, a miewasz ich taką ilość i taką różnorodność, że logicznie dałoby to się wytłumaczyć jedynie wtedy, gdybyś był kobietą w ciąży. Tymczasem możesz wcale nie być w ciąży i nawet nie być kobietą. Zresztą tu chodzi nie tylko o zachcianki kulinarne, typu śledź z bitą śmietaną. W innych dziedzinach też nie brak ci niekonwencjonalnych pomysłów. Na przykład kiedy najdzie cię chęć skoczyć z okna na drugim piętrze – skaczesz. A później, leżąc na łóżku szpitalnym zagipsowany od góry do dołu, masz ochotę wybrać się na spacer...

 

29 MAJ

Jesteś taktowny i nigdy nie mieszasz się do cudzych spraw. Często natomiast bywasz do nich wciągany mimowolnie, pewnie dlatego, że sam się nie narzucasz, co może wzbudzać do ciebie zaufanie. Mając ugodowy charakter i wrodzoną niechęć do wszelkich zatargów, uwikłany w jakiś konflikt zwykle przejmujesz funkcję rozjemcy. Starasz się pogodzić zwaśnione strony i jednocześnie zadowolić każdą z nich. W rezultacie – nie zadowalasz żadnej.

 

30 MAJ

Posiadasz wyjątkowy talent do zawierania kompromisów. Wiesz jak bronić własnych racji, ale umiesz też zdobywać się na daleko posunięte ustępstwa, kiedy wymaga tego sytuacja. Nie upierasz się na siłę przy swoich postanowieniach i z niejednego jesteś skłonny zrezygnować, jeśli tylko dzięki temu wilk byłby syty, a owca cała. I to niezależnie od tego, czy przypadła ci rola wilka, czy owcy.

 

31 MAJ

Nie obchodzą cię konwenanse, nie dbasz o pozory. Z zasadami etykiety obchodzisz się jak z jajem, ale takim, którym na ulicznej manifestacji demonstranci rzucają w jakiegoś polityka. Osiągnąłeś prawdziwe mistrzostwo w stawianiu niedyskretnych pytań i wypowiadaniu niestosownych komentarzy. Uważasz, że tak zwane dobre maniery to staroświecki przeżytek. Jednak twój naturalny styl zachowania i ujmująca szczerość powszechnie zjednują ci tak ogromną sympatię, że większą nie cieszyłbyś się nawet wtedy, gdybyś był wzorem uprzejmości.

 

źródło: horoskop.wieszjak.pl

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 3 years later...
  • 6 months later...
  • Ismena pinned this temat

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...