Skocz do zawartości

Co wydarzy się w dzień wyborów?

Briee

Polecane posty

Spodobał mi się wątek @Egeria o zagadkach detektywistycznych. Postawiłam więc karty też na poważny temat, ale taki, który niedługo zweryfikujemy :D  Do zabawy zapraszam też osoby, które kart nie mają, ale na podstawie znalezionych znaczeń chcą dopisać coś od siebie.

Rozkład ma dość luźną strukturę: środkowa karta to główny temat albo problem, po lewej dwie karty to przeszłość, bliższa przyszłość lub przyczyna, a z prawej jest wynik albo dalsza przyszłość. Jest na podstawie rozkładów Rany George z "Podręcznika kart Lenormand". Kolorki dla rozróżnienia.

Zadałam pytanie, co ważnego w Polsce wydarzy się w dzień wyborów 10 maja (dokładnie w ten jeden konkretny dzień):

Księżyc + Rózgi + Statek + Gwiazdy + Krzyż

Myślałam długo nad tym rozkładem i postanowiłam zrobić bardzo prostą interpretację.

Statek to przede wszystkim długą podróż i zagranica... Na początku mi to nie pasowało. Ale statek to też zmiany.

Księżyc to emocje i sława. Rózgi to kłótnia. Chodzi o emocjonalną kłótnię albo kłótnię ze sławną osobą?
Gwiazdy + Krzyż. Gwiazdy oznaczają, że czegoś jest dużo. Dużo symboli religijnych? Jakby tego dnia była mowa o Kościele. Ale może chodzić też o zakończenie czegoś pozytywnego.

Odnoszę głupie wrażenie, że faktycznie chodzi o coś lub kogoś zza granicy. Coś pozytywnego, co na wszystkich polach będzie dostawało "bana". Może to będzie odmowa sprowadzenia czegoś zza granicy albo cofną pozwolenie na wyjazdy zagraniczne? W teorii będzie można znów podróżować pod koniec kwietnia.

• Lubię! 2
  • Gratuluję! 2

Mój blog o kartach Lenormand, Kipper, Cygańskich, Tarocie i historii kart: https://miedzykartami.wordpress.com/

Wyzwanie podjęte :D 

Statek = dla mnie symbol Polski otoczonej przez wodę (rzeki graniczne Odra, Nysa Łużycka, San, Bug, Bałtyk)

Księżyc + rózgi = kobieta, która będzie dążyła do zwycięstwa, chłoszcząc rózgami burty statku

Gwiazdy + krzyż = rozstrzygnięcie przyjdzie nocą, zostanie przypieczętowana nasza przyszłość

Ja tak to widzę ;) 

• Lubię! 1
  • Haha 1

W miarę możliwości na pytania odpowiadam w ciągu 48 godzin.

<karty>

Dziękuję za wyrozumiałość <serce>

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...