Skocz do zawartości

8 Trefl


Ismena

Polecane posty

8 TREFL

 

2ntbxco.png

 

Agresja, awantury, kłótnie, rękoczyny. Może informować o krzywdzie fizycznej. Niemiła i niespodziewana wiadomość. Kłopoty w pracy lub jej utrata. Plotki, oszczerstwa, pomówienia ze strony bliskich i przyjaciół.

Odwrócona: Wyciszenie, spokój i zgoda dla dobra rodziny lub stosunków w pracy. Zawieszenie broni. Wycofanie się z awantur i kłopotliwych sytuacji. Wyjaśnienie plotek i pomówień. Wiadomość przywróci spokój.

 

źródło: H. Żuk Karty Klasyczne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się właśnie nad tą kartą, wyciągnęłam ją w formie karty-rady. (Tak, wiem, że powinnam wyciągnąć więcej kart niż jedną, ale cóż, obrałam sobie system - 1 karta - 1 rada na najbliższy czas).

I teraz czytając jej znaczenie, w jednych źródłach (M. Piasecka) karta oznacza bezpieczeństwo, stabilizację, pracowitość, pragmatyzm, poprawę w pracy itd., a w Żuku jw. - ma zdecydowanie negatywny wydźwięk. W książce Vitalija Zajczenki oznacza zaś: krótkotrwałe problemy ze zdrowiem i niepokój z tym związany.

 

Zastanawiam się, czy macie jakieś doświadczenia z tą kartą we własnej praktyce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyjęłam mniej więcej takie znaczenie, jak u H. Żuk. Z racji, iż w ogóle u mnie Trefle nie zwiastują nic dobrego, również i 8 zazwyczaj pokazuje niezbyt pozytywne wydarzenia, które mają mniejszy bądź większy wpływ na pytającego.

Hmm, może poczekaj, zobaczysz jak ta karta się zrealizuje u Ciebie i wtedy będziesz wiedziała, która wersja była lepsza :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak Twoja interpretacja okazała się trafna... Śmierć osoby w rodzinie, a rodzina (ciotki, wujkowie) jest skłócona... Może jeszcze o inne konflikty chodzić. W każdym razie - miałaś rację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zaczynałam z tarotem, osoba u której się szkoliłam zaznaczyła mi - jeśli uczysz się kart z jakiegoś źródła które podaje takie a nie inne znaczenie danej karty, to tego się trzymaj" robię to po dziś dzień, potem doświadczenie dodaje nam kolejne znaczenie, lecz nie przeciwne do którego jesteśmy przekonani, nauczeni z ta kartą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja Agiatis, najlepiej poczytać kilka charakterystyk i intuicyjnie wybrać jedną a potem porównać z doświadczeniem własnym. Inaczej można sobie namieszać informacyjnie już na samym początku.

 

W tym przypadku i Żuk i Piasecka są po części trafne - Żuk - wydarzenia zewnętrzne, rodzinne, niezależne ode mnie, Piasecka - moje stricte osobiste sprawy. Tyle mogę zweryfikować na razie z własnej praktyki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

8 trefl – Choroba

 

Karta ta symbolizuje cierpienia. Jest znakiem choroby lub lęku o tych, których kochamy. Sygnalizuje, że los nie zawsze będzie wobec nas łaskawy. Może nas dopaść poczucie krzywdy, staniemy się nieufni, podenerwowani. Ale karta ta przynosi też dobre wiadomości o leczeniu i powrocie do zdrowia. Tak bywa, gdy obok niej pojawią się dobroczynne kiery. Złowróżbność karty potęguje oczywiście pojawienie się w sąsiedztwie kart treflowych. 8 trefl symbolizuje kobietę chorowitą, bezwolną, łatwo popadającą w zależności od innych. Karta jest znakiem takich miejsc jak szpital, łóżko chorego, sanatorium.

 

źródło: "Rozmowy z losem" A. Szymaszkiewicz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...