Skocz do zawartości

5 Kielichów


Ismena
 Share

Polecane posty

5 Kielichów

40.jpg.f706d6ef179e4265b79b080ef4bd77b6.jpg

Nie jest to karta przychylna, a w otoczeniu kart pomyślnych jeszcze bardziej boleśnie daje o sobie znać, zaś w towarzystwie kart niekorzystnych stanowi promyk nadziei. Dzieje się tak zawsze, gdyż zdarzenia odbieramy w sposób relatywny.

 

Piątka Kielichów to następujące po radości otrzeźwienie i strata. Jako wodna piątka sugeruje silny nurt, wręcz niekontrolowany żywioł. Będąc kolejną, czterdziestą pierwszą kartą talii, jest numerologiczną piątką, co pogłębia przesłanie. Taka impulsywność i wybuchowość musi prowadzić do kłopotów.

 

Nie jest to karta przychylna, a w otoczeniu kart pomyślnych jeszcze bardziej boleśnie daje o sobie znać, zaś w towarzystwie kart niekorzystnych stanowi promyk nadziei. Dzieje się tak zawsze, gdyż zdarzenia odbieramy w sposób relatywny. Gdy dopadają nas jakieś kłopoty, mimo wszystko cieszymy się, że nie zdarzyło się nic gorszego. To takie „szczęście w nieszczęściu” – złudne samopocieszenie. Na wszelki wypadek próbujemy ocalić to, co jeszcze nam pozostało, słusznie przewidując, że nieszczęścia chodzą parami. Karta rzeczywiście zaleca przezorną ostrożność w szafowaniu dobrami.

 

Gdy wyciągniemy Piątkę Kielichów

W otoczeniu kart pomyślnych przewiduje bolesne przebudzenie się ze złudzeń, jakąś dotkliwą stratę i apatyczne pogodzenie się z nią, ale na szczęście niepoddawanie się kiepskiej sytuacji, bo nie leży to w charakterze piątek. Pogodzenie się polega raczej na nierozpamiętywaniu i nietraceniu łez nad rozlanym mlekiem, ale na wyciągnięciu wniosków i gotowości podjęcia walki w oparciu o własne siły i zdolności, bez oglądania się na innych. Potrafimy przy tym zdobyć się na rozstanie, nawet trudne, ale konieczne.

 

Będziemy musieli nieco poczekać, aż wraz z upływem czasu miną ból i żal, ale damy sobie z tym radę lepiej, niż nam się początkowo wydaje. W każdym razie jest to raczej nieuniknione, a nasze decyzje, wysiłki i kierunek zmiany życia są dobre i przyniosą powodzenie. Z kim się rozstaniemy, pokażą najbliższe karty figuralne lub numerologiczny odczyt inicjałów sąsiednich kart.

 

W otoczeniu kart mniej przychylnych daje wskazówkę, że trzeba ponownie rozważyć zachowanie i rozliczyć się z przeszłością, by wreszcie pozbyć się złudzeń. Przede wszystkim musimy pokonać poczucie bezsilności i nieco bardziej zaufać swoim bliskim, odnowić więzy rodzinne, a być może także stare przyjaźnie i sympatie, nawet swoją dawną miłość.

 

Nie będzie to oczywiście powrót łatwy i trzeba uwzględnić, czy nie wkroczymy w cudze, uporządkowane życie. Jeśli nie, to warto wykonać pierwszy krok, bo taki wysiłek i pokonanie swojej dumy mogą się opłacić. W pewnych sytuacjach powrót do wspomnieć może mieć pozytywny przebieg, ale na dłuższą metę rozczarowuje. Teraz jednak będzie wyraźnie zauważalne, że dostrzegamy swoje błędy i chcemy coś naprawić.

źródło: magia.onet.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Przede wszystkim symbol żalu, rozczarowania, strat. Spotkanie krewnych lub przyjaciół po długiej nieobecności. Powrót do dawnych emocjonalnych układów. Niespodziewany prezent lub wynik naszych działań.

 

W negacji

 

Utrata złudzeń, zmiana sposobu życia, nowe towarzystwo, nowe oczekiwania, destruktywne uczucia, uzależnienie emocjonalne od innych, depresja, choroby psychiczne, nieumiejętność oceny sytuacji.

 

Źródło: Joanna Stawińska Twój magiczny niezbędnik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...