Skocz do zawartości

rytuał pierwszej pomocy


nitka

Polecane posty

Rytuał "pierwszej pomocy" do bogini Chango

Można go odprawiać tylko we wtorek i tylko wtedy, gdy chodzi o sprawiedliwość. Jeśli zadziałał, znaczy to, że prośba była sprawiedliwa. Nie robi się go nigdy, żeby kogoś ukarać.

 

Do rytuału "Pierwszej Pomocy" potrzebujesz:

2 świece (białą i czerwoną)

2 czerwone jabłka

2 białe kwiatki np. margerytki

2 białe talerzyki (porcelanowe lub papierowe, nie plastikowe)

płynny miód

papierową torbę

 

Jabłka "sadzamy" ogonkiem na talerzykach. Ścinamy ich górną część. Wydrążamy otwory i robimy z jabłek świeczniki. W każde jabłko wtykamy świecę. Oblewamy jabłko miodem (miód jest często używany w szamaniźmie do osładzania rytuałów) i posypujemy płatkami z kwiatka - jeden kwiatek na jedno jabłko. Potem zapalamy świece zapałką (nie zapalniczką!).

 

Odprawiamy rytuał

Koncentrujemy się na problemie, który chcemy rozwiązać. Zwracamy się własnymi słowami do Bogini Chango (odpowiednik świętej Barbary) tylko z jednym problemem na raz.

"Chango, ja (Twoje imię) zwracam się do Ciebie w .... (określ sprawę) i ponieważ wierzę, że moja prośba zostanie wysłuchana dla mojego dobra i dobra wszystkich - zostawiam Ci ją".

Świece mają dopalić się do końca. Ale nawet wtedy zostawiamy wszystko na stole. Dopiero w środę rano wszystko chowamy do papierowej torby i zostawiamy pod rozłożystym, zdrowym drzewem.

W najbliższy wtorek po spełnieniu prośby trzeba powtórzyć rytuał - aby podziękować.

Odpowiedź na prośbę może przyjść bardzo szybko - to zależy od wagi problemu i od tego, czy zasłużyliśmy na jego szybkie rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...