Skocz do zawartości

Podziel się swoją pasją ;)

Polecane posty

Moją pasją poza tarotem są kulinaria. Uwielbiam gotować dla bliskich, dla siebie samej nie bardzo :P Prowadzę sobie skromnie bloga, a to wszystko za sprawą mojego małego rozgarnięcia - czytaj gubienia przepisów.

bardzo ciekawy, Agiatis wrzucaj przepisy, chętnie skorzystam :)

pare ciekawych nawet ja znajdę, choć zdecydowanie wolę jeść, niż gotować ;)

Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro.

ok :) no to ciekawostka dla Was;)

Pijane żelki:

%25C5%25BCelkismkapiwa11a.JPG

Składniki

•3/4 szklanki piwa Książęce Burgundowe Trzy Słody

•10 łyżeczek żelatyny

•gorąca woda - tyle aby przykryć żelatynę

•4-5 goździków

•1 gwiazdka anyżu

•2ziarna kardamonu

•1 łyżka miodu

Wykonanie:

1.Piwo przelewamy do rondla.

2.Podgrzewamy, dodajemy miód, mieszamy.

3.Następnie kolejno dodajemy Anyż, goździki, kardamon.

4.Gotujemy na wolnym ogniu około 5 minut

5.Żelatynę wsypujemy do szklanki, zalewamy wrzątkiem, mieszamy do całkowitego rozpuszczenia.

6.Rozpuszczoną żelatynę wlewamy do rondla z piwem, mieszamy.

7.Przygotowujemy foremki do lodów, pralinek, co macie pod ręką.

8.Łyżeczką powoli napełniamy foremki.

9.Studzimy

10.Ostudzone wkładamy do lodówki na około 1,5h do stężenia.

11.Gotowe "wyciskamy" z foremki

smacznych wrażeń!

O! Wygląda smakowicie, może pokombinuję z nimi, choć ja najbardziej z prac kuchennych lubię i potrafię przybijać półki w kuchni w wkręcać kołki na wieszaki <bezradny><haha2>

0girl_witch.gif.d551843d651a3d222daca21637f5946b.gif

• 1 month later...
Moją pasją poza tarotem są kulinaria. Uwielbiam gotować dla bliskich, dla siebie samej nie bardzo :P

Też uwielbiam gotować, ale ja nie mam czasu na tworzenie całej sztuki z jedzenia, więc pozostaje przy obiadach i czasem coś urozmaicam. Za to moją zmorą są ciasta i różne wypieki - chciałabym umieć, ale cierpliwości mi brak :)

"Pijane żelki" :D dobry pomysł, żeby komuś rozwiązać język podczas spotkania :D

Pomysłowe, dzięki za inspirację Agiatis :)

Oo faktycznie, ciekawy sposób :D

Agiatis pisz, ja chętnie poczytam, a i może coś wypróbuję :) Chociaż średnio lubię eksperymentować z nowymi potrawami. Za to jeżeli chodzi o eksperymentowanie z pieczeniem ciast - uwielbiam ;)

• 1 year later...
  • 1 month later...

Pijane żelki - świetny pomysł <haha2>

Jak nadarzy się trochę wytchnienia i natchnienia to wypróbuję :D

A co do pasji, psychologia i wszystko co się z tym wiąże czyli nawet mechanika kwantowa, ale głównie motywacja i relacje mnie interesują z tej dziedziny :) Tak bardzo, że nawet na ten temat pisałam pracę dyplomową ( relacji) na Zarządzaniu :D Ale nie ukrywam, że są też mniej "bezpieczne" tematy jak np. manipulacje, perswazje, o NLP nie wspominając.

Lubię też cyferki - numerolożkowanie :) Ale jestem amator, więc dużo jeszcze przede mną :)

"Gdy czegoś gorąco pragniesz cały Wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć"

P.C.

Oska to podobnie do mnie :D Ja również interesuję się psychologią, nawet psychiatrią i mroczną cząstką, która w nas siedzi :D Ja to taka wariatka trochę jestem, bo fascynuję się nawet medycyną sodową.

A takim moim konikiem jest przede wszystkim literatura, marzę o napisaniu swojej książki... ;)

marzę o napisaniu swojej książki... ;)

Czekam, zgłaszam się na królika doświadczalnwego do czytania <kwiatek>:)

Ja ustawiam się w kolejce jako druga ;)<ok>

marzę o napisaniu swojej książki... ;)

Czekam, zgłaszam się na królika doświadczalnwego do czytania <kwiatek>:)

Ja ustawiam się w kolejce jako druga ;)<ok>

;* To mam już 2 czytelników <haha2><cwaniak>

Melaficent to masz już 3- ustawiam się w kolejce :D:*

Agiatis pochwalisz się swoim blogiem? :)

Lubię też kulinaria, ale bardziej jako przekąski coś do picia czy słodkości :P A że nie mam za bardzo komu to na razie za wiele nie działam bo sama bym później wyglądała jak pączek chociaż niewiele mi do niego brakuje haha :D

Też lubię kucharzyć <mniam> Ale słodkości nie wychodzą mi ani trochę. Za to moim konikiem stały się zupy - takie typowo domowe, im treściwsze, tym lepsze. Chadzam do dobrego mięsnego, robię wywary na kościach wołowych (jak mam czas i chęci, to gotuję to nawet kilka godzin. A jak przypływ gotówki - to na dwóch, trzech rodzajach mięsa. Potem taki bulion bardzo mocno rozgrzewa. Polecam na zimę!), a potem wrzucam dużo warzyw z warzywniaka. Nie używam żadnych kostek rosołowych (bo to sam tłuszcz palmowy, sól i glutaminian sodu), za to nie żałuję przypraw i ziół :)

Mój blog o kartach Lenormand, Kipper, Cygańskich, Tarocie i historii kart: https://miedzykartami.wordpress.com/

• 1 year later...

Na odświeżenie tematu napiszę, że moją pasją jest rękodzieło :) Scrapbooking, mixed media i roznenie inne cuda :)

• Lubię! 1
Ismena
Na odświeżenie tematu napiszę, że moją pasją jest rękodzieło :) Scrapbooking, mixed media i roznenie inne cuda :)

Wow! Podziwiam wszystkie te osoby, które robią takie cudeńka <ok>

Ismena
Dlaczego tylko podziwiasz?:D zawsze moznae spróbować samemu <3

Próbowałam, ale to nie dla mnie ;) ostatnią próbę podjęłam przed Wielkanocą, ale jak ani razu nie wyszły mi takie ozdoby jak miały być, to zrezygnowałam i teraz tylko podziwiam ;)

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...