Skocz do zawartości

Wróżby na andrzejki


Ismena

Polecane posty

Ismena

LANIE WOSKU

 

Najbardziej rozpowszechnioną wróżbą jest nadal lanie wosku.

Wróżby z wosku dotyczyły miłości i pomyślności w nadchodzącym roku. Przelewanie wosku przez ucho od klucza utrudniało, ale i wzmacniało wróżebną moc zabawy. Klucz jest w tej wróżbie symbolem tajemnicy, ale i płodności – zamyka lub otwiera wszelkie sekrety i tajemnice. Wyniki poznawało się, oglądając woskową płaskorzeźbę lub jej cień na ścianie. Można dopatrywać się wyglądu przyszłego partnera, atrybutów jego zawodu lub kraju, z jakiego pochodzi. Wystarczy uruchomić wyobraźnię, a cienie zaczną same mówić.

 

Z kształtu lanego wosku można również odczytać, jaki zawód jest nam przeznaczony.

 

Przygotuj więc pewną ilość wosku lub świec, które należy stopić w garnku, miskę z wodą i klucz, który otwiera i zamyka wszelkie tajemnice (najlepsze są stare klucze z dużym uszkiem).

 

Postępujemy następująco:na wodę lejemy przez dziurkę od klucza roztopiony wosk, który po zastygnięciu tworzy najrozmaitsze formy. Po wyjęciu z wody taką formę należy trzymać między zapaloną świecą a jasną ścianą i powstały na ścianie cień odpowiednio zinterpretować. Można też zastosować inny sposób podświetlenia woskowej formy, np. lampą naftową, żarówką, latarką. Przekonasz się, że zastygnięta bryła wosku daje niekiedy bardzo osobliwy kształt cienia, którego interpretacja zależy od wyobraźni, skojarzeń i poczucia humoru zebranych.

 

Przykładowe odczytanie tego, co mówią cienie:

Serce - jeśli ma w miarę regularne rysy, wróży odwzajemnione uczucie i szczęście w miłości. Nowy związek może okazać się strzałem w dziesiątkę i zakończyć się ślubem. Postrzępione serce lub te, które jest przepołowione, zapowiada niepowodzenia uczuciowe. Taką figurkę należy natychmiast zawinąć w chusteczkę i zakopać poza domem. W ten sposób wróżba przestanie działać.

Motyl - oznacza transformacje. Zmienisz swój stosunek do życia i otaczających Cię ludzi. Jeśli byłaś uwikłana w jakiś niesatysfakcjonujący Cię związek, będziesz miała szansę odciąć się od niego z lekkością. Nie bój się zmian, zmiany są bezpieczne.

Anioł - oznacza odgórne prowadzenie. Ludzie, których będziesz spotykała na swojej drodze, w tym roku, okażą się przyjaciółmi na całe życie. Również zdarzenia, w których będziesz brała udział będą w pewien sposób magiczne, poczujesz, że nic nie dzieje się bez przyczyny.

Dom - spodziewaj się przeprowadzki. Oznacza również możliwość założenie swojej własnej rodziny, lub konieczność uporządkowania spraw domowych.

Klucz - podobnie, jak dom - zmianę miejsca zamieszkania. Poznasz również, jakąś tajemnicę albo rozwiążesz nurtujący Cię problem. Może okazać się też, że znajdziesz klucz, do czyjegoś serca.

Chmura - przestań bujać w obłokach. Jeśli chcesz znaleźć odpowiedniego partnera weź się do działania i zamiast siedzieć w domu, wyjdź do ludzi na spotkanie tego najważniejszego...

Pies - oznacza fałszywego przyjaciela. Uważaj na nowe znajomości, nie wszystkie osoby z którymi masz kontakt są dla Ciebie życzliwe.

Góra - przygotuj się na trudności różnego rodzaju. Za co się weźmiesz, nie będzie szło tak, jak to sobie wcześniej zaplanowałaś. Do realizacji marzeń dojdziesz poprzez konsekwencję i cierpliwość.

Jajko - oznacza dużą płodność, nowe życie. Jeśli nie planujesz potomstwa w najbliższym czasie - zabezpieczaj się przed niepożądaną ciążą. To samo jajko oznacza również, że coś nowego wydarzy się w Twoim życiu.

Moneta - najważniejsze dla Ciebie będą sprawy finansowe i zawodowe. Możliwość wyjścia za mąż z rozsądku i dla korzyści materialnych.

Maska - nadszedł czas, abyś zdjęła maską ze swojej twarzy i ze swojego życia. Możesz stworzyć wspaniały związek z drugą osobą, tylko wtedy, kiedy pokażesz swoją prawdziwą naturę. Bycie autentyczną ułatwi Ci życie.

Owoce (szczególnie jabłko) - oznaczają spełnienie uczuciowe. Twoja miłość będzie rozkwitać i już niedługo na świecie mogą pojawić się jej owoce.

Obrączka – tego symbolu w zasadzie nie trzeba tłumaczyć - oznacza szybkie zaręczyny i małżeństwo.

Samochód lub inny środek lokomocji - nadchodzi czas wielkich zmian i natłoku zdarzeń. Przez najbliższy rok nie będziesz mogła narzekać na nudę, przed Tobą dużo podróży i ciekawych znajomości.

Wąż - nie jest to zbyt dobry symbol. Oznacza, że możesz zostać oszukana przez osoby, po których w ogóle się tego nie spodziewasz. Uważaj również na różnego rodzaju inwestycje i wspaniałe okazję, gdyż ktoś będzie wyłudzić od Ciebie pieniądze.

Orzeł - możesz mierzyć wysoko. Ten symbol oznacza osiągnięcie wysokich celów i wybicie się ponad przeciętność.

Postać mężczyzny lub serce – w niedługim czasie spełni się twoje marzenie o miłości

Rycerz lub jeździec na koniu – wyjdziesz za mąż lub zakochasz się w wojskowym. Dla chłopaka oznacza to, że będzie w przyszłości pracował w służbach mundurowych.

Gwiazda – zdobycie majątku i szczęśliwe życie.

Kwiat – czeka cię przyjemna niespodzianka

Pierścień – zaręczyny lub wyrażenie zgody na chodzenie z chłopakiem, który to zaproponuje.

Pies, kot – nie decyduj się pochopnie na nowy związek uczuciowy.

Sowa, lis, zawalony dom – narażenie na niebezpieczeństwo.

Jabłko – symbol życia, zdrowia i mądrości

Most – zbuduj most i pójdź na kompromis

Małpa – dwuznaczna sytuacja, fałszywy przyjaciel

Pszczoła – wytrwała praca, która przyniesie sukces

 

Wyżej wymienione symbole są jedynie przykładami. Przy interpretacji figur woskowych najważniejsze jest przede wszystkim to, aby nawet w negatywnym znaku znaleźć coś pozytywnego i dobrze się bawić.

 

źródło: andrzejki.ezoteria.pl

 

WRÓŻBA Z FUSÓW

 

Zaparz w jasnych filiżankach liściastą herbatę, a następnie ją wypij lub po prostu wylej - Na dnie powinno zostać tyle płynu, by lekko zakrywał liście. Następnie trzymając filiżankę w lewej ręce trzykrotnie nią zakręć w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Później filiżankę odwróć i połóż ją na spodku czekając, aż wycieknie nadmiar płynu, kiedy, to nastąpi ponownie odwróć filiżankę i przystąp do odczytywania wróżby. Teraz wystarczy odszukać wśród fusów charakterystycznych układów, kształtów i symboli i dokonać ich interpretacji.

 

Tą samą wróżbę możesz zrobić za pomocą herbaty ziarnistej lub kawy.

 

Poniżej przykładowe znaczenie symboli:

Anioł - dobra wiadomość

Balon - przejściowe kłopoty

Dom - bezpieczeństwo

Drabina - awans

Dzwon - niespodziewana wiadomość

Kwiaty - szczęście

Ryba - pieniądze

Obrączka - małżeństwo

Statek - podróż

Miecz - komplikacje

Jabłko - Szczerość i kreatywność

Łuk – pieniądze w interesach

Chleb – marzenia, plany i nadzieje

Aparat fotograficzny, kamera - ktoś ci się podoba

Most - ważna decyzja życiowa

Monety – pieniądze

 

źródło: andrzejki.ezoteria.pl

 

WRÓŻBA - ZA POMOCĄ BUTÓW

 

Aby dowiedzieć się która z panien, wdów i rozwódek z grona wróżących sobie osób wyjdzie pierwsza za mąż posłużymy się butami. Ustawiamy buty z lewej nogi rzędem w kącie pokoju. Ostatni w kolejce przestawiacie na początek. Właścicielka buta, który pierwszy dotknie czubkiem progu, może liczyć na błyskawiczną zmianę stanu cywilnego.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

WRÓŻBA Z PAPIERU

 

Potnij czystą kartkę na trzynaście równych części. Na sześciu z nich napisz swoje najskrytsze marzenia, najlepiej wodoodpornym pisakiem. Teraz wymieszaj dokładnie karteczki, ale nie składaj ich. Wszystkie kartki połóż na dnie dużej szklanej miski albo wazy i powoli wlewaj wodę wąskim strumieniem. Obserwuj zapisane kartki papieru – te, które najszybciej wypłynie, spełni się jako pierwsze. Jeśli najpierw wypłyną czyste karteczki – uzbrój się w cierpliwość, bo na spełnienie swoich marzeń będziesz musiała jeszcze poczekać…

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

WRÓŻBA - MAGICZNY MOST

 

Był zwyczaj stawiania przez dziewczęta koło łóżka naczynia z wodą, przez które w poprzek kładziono deseczkę. Przed zaśnięciem dziewczęta prosiły narzeczonego, by je przez ten mostek przeprowadził. Jeżeli we śnie spełnił to życzenie, wróżyło to szczęśliwe małżeństwo.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

SENNA WRÓŻBA

 

Magia snu w noc andrzejkową mogła ujawnić lubego.

W wielu regionach młode panny pościły przez cały dzień, nie pijąc nawet wody.

Przed snem spożywały niewymoczonego śledzia, by jeszcze wzbudzić pragnienie.

Czekając na sen zaklinały świętego Andrzeja, mówiąc:

„Święty Andrzeju

Mój dobrodzieju

Kto ma moim być

Niech mnie poda pić”

i czekały na proroczy sen, w którym objawi się ukochany gaszący ich pragnienie.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

WRÓŻENIE Z IGLIWIA

 

Do miski z woda wrzucasz igły sosnowe lub małe listki. Jedna (oznaczona) igła symbolizuje dziewczynę, druga konkretnego chłopaka. Jeżeli obie igły zetkną się, to również młodzi połączą się ze sobą. W zabawie może wziąć udział dowolna liczba osób.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

WRÓŻBA - SIEDEM KUBKÓW

 

Pod siedmioma kubeczkami umieszczamy: bursztyn, liść laurowy, kostkę cukru, balonik, piórko, monetę. Tutaj również mogą być karteczki z nazwami tych przedmiotów. Następnie losujemy kubeczek. Jeżeli trafimy na:

bursztyn – życie w podróży,

liść laurowy – życie pełne przygód,

kostka cukru – życie słodkie,

balonik – życie barwne i ciekawe,

piórko – życie twórcze,

moneta – życie bogate i dostatnie,

 

Druga wersja - pod kubeczkami znajdują się: cukierek, piórko, ziarenko pieprzu, muszelka, kamyk. Każdy z tych przedmiotów ma swoje tajemnicze znaczenie:

Cukierek - życie słodkie i wesołe,

Piórko - życie lekkie i przyjemne,

Ziarenko pieprzu - życie pełne przygód,

Muszelka - życie na morzu lub w dalekim kraju,

Kamyk - życie pracowite i pożyteczne,

 

Można wykorzystać do jednej wróżby te i te symbole, według wyboru.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

WRÓŻBA - MAGICZNY OGIEŃ

 

Pomyśl sobie życzenie i zapal dwie zapałki. Trzymaj je płonącymi łebkami do góry. Jeśli zapałki będą palić się "ku sobie", życzenie spełni się w ciągu roku, jeśli nie to będziesz musiała poczekać na jego realizację.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

WRÓŻBA - KARTECZKI POD PODUSZKĄ

 

Pod poduszkę wkładamy karteczki z imionami mężczyzn/kobiet. Rano, po przebudzeniu wybieramy losowo jedną z nich. Imię z karteczki to imię przyszłego męża.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

WRÓŻBA - ZAPAŁKI NA WODZIE

 

Dookoła brzegów miski, która jest wypełniona wodą, przyklejone są karteczki, na których napisane są imiona chłopców (dziewcząt). Wrzucamy do wody napaloną zapałkę i mieszamy wodę w misce. Gdy woda się ustoi, zapałka zatrzyma się, a nadpalona główka wskaże kartkę, na której znajduje się imię przyszłej sympatii.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

WRÓŻBA - OBIERKI Z JABŁKA

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, na jaką literę zaczyna się imię przeznaczonego ci przez los ukochanego to do tej wróżby musisz użyć jabłka a dokładniej jego skórki. Musisz zrobić to w ten sposób, żeby powstała jedna długa obierka. Rzuć ją za siebie przez lewe ramię i odczytaj literę, którą utworzyła rzuconą na ziemię obierzyna.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

WRÓŻBA Z OWOCÓW

 

Do tej wróżby potrzebujemy piękne czerwone jabłko, cytrynę i suszoną śliwkę (również mogą być karteczki z nazwami tych owoców). Owoce ustawiamy w rządku. Następnie osobie, która będzie sobie wróżyła zawiązujemy oczy i prosimy o wybór owocu, poprzez wskazanie go palcem.

Jeśli wybrała:

czerwone jabłko - czeka ją szczęśliwy związek.

Cytrynę - wróży zły wybór partnera lub pokazuje że najbliższy rok nie będzie „słodki” pod względem uczuciowym.

Najgorszy chyba jest wybór suszonej śliwki, gdyż dana osobę czeka staropanieństwo lub zamążpójście za znacznie starszego partnera, którym będzie opiekowała się przez dłuższe lata.

 

źródło: andrzejki.ezoteria.pl

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ismena

WRÓŻBA - KARTECZKI Z MARZENIAMI

 

Bardzo fajna wróżba. Można samemu ją dosyć szybko wykonać. Jeżeli planujemy spędzić andrzejki w większym gronie znajomych, to ta wróżba idealnie ku temu służy.

Bierzemy kartkę papieru, tniemy na małe kwadraciki i na każdym piszemy jakieś marzenie, możemy pisać śmiesznie albo poważnie lub tak i tak. Wybór należy do was.

 

Przykładowe karteczki:

1.Zostaniesz słynnym sportowcem i będziesz niósł olimpijski znicz.

2.Napiszesz bestseller w stylu Chmielewskiej.

3.Zagrasz w „M jak Miłość”.

4.Wygrasz główną nagrodę w Lotto.

5.Nagrasz własną płytę.

6.Będziesz mieć piątkę dzieci i męża/żonę, którego/której nigdy nie będzie w domu.

7.Będziesz miał czerwony skuter na baterie.

8.Rozwiążesz krzyżówkę i wygrasz samochód.

9.Będziesz tańczyła w nocnym klubie.

10.Zostaniesz proboszczem naszej parafii.

11.Spędzisz dwa tygodnie na bezludnej wyspie.

12.Kupisz przeterminowany serek i trafisz do szpitala na 6 miesięcy, tam spotkasz miłość swojego życia.

13.Zostaniesz sławnym bokserem i wystąpisz u boku Kung Fu Pandy.

14.Zostaniesz generałem.

15.Wyjedziesz na wakacje marzeń.

 

Można wymyślać i wymyślać....

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

WRÓŻBA Z WŁOSA

 

Niezamężna dziewczyna przy blasku świec i w ogromnym skupieniu powinna wyrwać sobie jak najdłuższy włos z własnej głowy. Uwaga - nie może być to włos który zdjęła ze swojego ubrania. Następnie należy dotykając go kciukiem i palcem wskazującym odmierzać kolejne litery alfabetu. Litera na której skończy się odmierzanie będzie oznaczać literę na którą będzie zaczynało się imię lub nazwisko przyszłego partnera. Jeśli włos jest bardzo długi, trzeba powtórzyć odliczanie liter alfabetu, aż do skutku.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

SZPILKI PRAWDY

 

Potrzebne jest około 20 szpilek. Włóż je do kubka, potrząśnij i wysyp na stół przykryty obrusem. Następnie odczytaj, jakie litery zostały utworzone przez rozsypane szpilki.

A – przed Tobą podróż lub przeprowadzka

E – pomyślność w miłości i w pracy, jeśli litera jest odwrócona – przejściowe kłopoty

H – szczęście w miłości, małżeństwo

K – sukces zawodowy

L – uważaj na złodziei, jeżeli litera jest odwrócona – ostrzega przed chorobą lub wypadkiem

M – wyjątkowo korzystna propozycja

N – okres dobrej passy

T – pomoc przyjaciół

W – uwaga na oszustów wokół siebie

V – ktoś będzie chciał Cię wykorzystać

X – szczęście sprzyja Ci we wszystkim

 

Tą wróżbę można również wykorzystać do ustalenia pierwszej litery na którą zaczyna się imię przyszłego partnera, a nawet imię dziecka. Pomysłów jest wiele, można z nich korzystać.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

WRÓŻBA - KSIĄŻKA

 

Pierwsza wersja - Odpowiedzi na jedno, najważniejsze pytanie możesz szukać również w książce. Sformułuj je w taki sposób, by można odpowiedzieć na nie tylko „tak” lub „nie”. Otwórz na chybił trafił jakąś książkę i sprawdź numer strony. Jeśli jest dwu – lub trzycyfrowy (albo więcej), dodaj do siebie cyfry, aż uzyskasz jedną cyfrę. Wynik parzysty to „tak”, nieparzysty to „nie”

 

Druga wersja - Zadaj pytanie i tak jak poprzednio otwórz książkę na obojętnie której stronie, popatrz na tekst i wybierz szybko, bez namysłu jedno zdanie. To zdanie będzie odpowiedzią na Twoje pytanie.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

WRÓŻBA Z GAŁĘZI WIŚNI

 

Jest to jedna i chyba jedyna wróżba, na której odpowiedź trzeba trochę poczekać, jednakże sprawdzalność jej jest bardzo duża. Do wróżby potrzebne będą świeżo ścięte gałązki wiśni, które w wigilię św. Andrzeja należy włożyć do wody i postawić na oknie. Jeśli choć jedna z gałązek zakwitnie na Boże Narodzenie – możesz liczyć na małżeństwo, w dodatku z wielkiej miłości.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

WRÓŻBA - CO CIĘ CZEKA?

 

Na stole poustawiane są kubki, pod którymi znajdują się różne przedmioty lub mogą być po prostu karteczki, na których będą napisane nazwy tych przedmiotów. Jeżeli jest więcej osób, to jedna przestawia kubki, osoba, która wybiera nie patrzy, kiedy kubki są przestawiona, należy przystąpić do wyboru. Natomiast jeżeli wróżbę wykonuj się samemu, to zakrywamy oczy wkładamy przedmioty/karteczki pod kubki i przestawiamy, później można wybierać.

 

Obrączka – małżeństwo

Pieniądze (papierowe) – bogactwo

Cukierek – dobre słodkie życie

Pierścionek – powodzenie u mężczyzn, zaręczyny

Liść laurowy – sława

Klucz – dobrobyt

Chusteczka – opłakane życie

Moneta – wielka wygrana

Różaniec – klasztor

 

Druga wersja tej zabawy - Kubki/filiżanki należy losowo kilkakrotnie poprzesuwać, by nikt nie zapamiętał zawartości żadnej z nich. Osoba, dla której się wróży, wybiera jedną z nich, a odkryty przedmiot mówi o jej przyszłości. Pusta filiżanka świadczyła, że w ciągu roku decydujące zmiany nie nastąpią.

Dziś, kiedy przed dziewczętami są większe możliwości, liczbę filiżanek i atrybutów zwiększa się, dodając np.

laleczkę (nieślubne dziecko)

owoc, najlepiej z dużą ilością pestek (rychłe macierzyństwo)

pędzel, długopis, lub inny symbol zawodu „wolnego”

inne przedmioty symbolizujące przyszłość wg. pomysłu

 

źródło; wrotarozwoju.pl

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RZUCANIE KARTECZEK

 

Należy przygotować dużo karteczek z imionami chłopców lub dziewcząt. Stajemy przodem lub świeczki i rzucamy za siebie garść karteczek (powinny one być wypisane na tekturkach lub grubym papierze). Karteczka, która upadła najbliżej nas mówi o tym, ze imię na niej napisane - będzie imieniem ukochanej osoby.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

IMIONA Z KALENDARZA

 

Można też wróżyć z imion zapisanych w kalendarzu. Trzeba zamknąć oczy i w pokoju, gdzie są zapalone świece, otworzyć na chybił trafił kalendarz z imionami. Jeśli to kalendarz ścienny - mamy możliwość jedną, jeśli posługujemy się kalendarzem książkowym, musimy zasłonić palcem określony dzień. W ten sposób wywróżymy sobie imię przyszłego wybranka. Najczęściej w kalendarzach jest kilka imion w danym dniu, liczy się pierwsze damskie lub męskie imię, zapisane pod określona datą.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

WRÓŻBY Z TALERZAMI

 

Potrzebne jest 5 talerzy

Pod talerzami znajdują się: cukierek, piórko, ziarenko pieprzu, muszelka, kamyk. Każdy z rekwizytów ma swoje znaczenie:

 

Cukierek - życie słodkie i wesołe,

Piórko - życie lekkie i przyjemne,

Ziarenko pieprzu - życie pełne przygód,

Muszelka - życie na morzu lub w dalekim kraju,

Kamyk - życie pracowite i pożyteczne.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...