Skocz do zawartości

Linia głowy


Ismena
 Share

Polecane posty

Linia głowy ( rozumu )

 

linia.jpg

 

Linia głowy zwana również linią rozumu : wskazuje nam i pokazuje jak energia życiowa człowieka jest przekładana na myśli jakie on ma, postawy i pozyskiwanie informacji. Opisuje możliwości intelektualne osoby, jego pokłady umysłu.

 

Powinna zaczynać się w tym samym miejscu co linia życia, wychodzić razem jakby z jednego miejsca tj. na krawędzi dłoni, pomiędzy palcem wskazującym a kciukiem.

 

Często obie linie bywają u człowieka na dłoni na początku złączone.

 

Im szybciej ten związek się kończy, tym wcześniej w człowieku rozbudza się samodzielność i tym wcześniej kształtuje się jego osobowość. Obok linii życia jest ona najważniejsza na dłoni – określa inteligencję człowieka, jego walory umysłowe, odwagę i umiejętność panowania nad emocjami.

 

Mało widoczna lub jej brak : wskazuje to raczej na niezwykle rzadki przypadek w praktyce. Oznaczać może brak ambicji życiowych człowieka , niezdolność do realizacji poważniejszych przedsięwzięć i niski poziom intelektualny.

 

Długa i pochylona ku dołowi : wskazuje na dużą wyobraźnię człowieka i jego talenty twórcze.

 

Oddzielona od linii życia : wskazuje na śmiałość człowieka i jego skłonność do ryzyka.

 

Krótka : wskazuje na trudności z koncentracją człowieka i małą wyobraźnią osoby.

 

Normalna : wskazuje na komunikatywność człowieka, praktycyzm, dobrą pamięć i jasność myśli.

 

Sięgająca aż do wzgórka Księżyca : wskazuje na nadmierną wyobraźnię człowieka, jego skłonności do fantazjowania.

 

Wygięta do góry : wskazuje na dużą operatywność i przedsiębiorczość człowieka.

 

Biegnąca blisko linii serca : wskazuje na wąskie horyzonty umysłowe.

 

Mocno zaznaczona : wskazuje na umiejętność ogromnej koncentracji człowieka w decydujących momentach.

 

Szeroka : wskazuje na słaby refleks człowieka, trudności z koncentracją, brak jego pewności w realizacji zamierzeń.

 

Głęboka : wskazuje na dużą inteligencję człowieka, często idącą w parze ze zdolnościami manualnymi.

 

Przebiegająca blisko linii życia : wskazuje na niezależność myśli człowieka i poglądów, dobrym zdrowiu, wybuchowości i zapalczywości.

 

Linia wygięta: wskazuje na ostrzeżenie przed ewentualnym wypadkiem.

 

Linia niewyraźna : wskazuje na roztargnienie człowieka, częste bóle głowy, słaba pamięć i brak koncentracji.

 

Linia pofalowana : wskazuje na zmienny charakter człowieka, uleganie wpływom i skąpstwo.

 

Przecinająca linię życia : wskazuje na z jednej strony dużą nieśmiałość człowieka, z drugiej zaś złośliwość i kłótliwość.

 

Zakończona rozwidleniem : wskazuje na uzdolnienia bardzo rozproszone człowieka, nie mogące zaowocować w żadnej konkretnej dziedzinie.

 

Zakończona potrójnym rozwidleniem : wskazuje na to kombinacja inteligencji człowieka i wyobraźni , przedsiębiorczości, przynosząca człowiekowi duże korzyści.

 

źródło: zenforest.wordpress.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

LINIA ROZUMU

 

Linia rozumu zwana jest także linią głowy. Linia rozumu mówi o umysłowości człowieka, zdolności do koncentracji , o pamięci oraz o zdolnościach intelektualnych i możliwościach ich rozwoju. Zaczyna się przeważnie na wzgórzu Jowisza lub Marsa i biegnie w poprzek dłoni.

 

Wyraźna i prosta linia rozumu dochodząca do linii Merkurego lub nawet przecinająca - Jesteś człowiekiem o głębokim umyśle i dużych zdolnościach , które niewątpliwie umiesz wykorzystać w życiu. Im bardziej kąt przecinający jest zbliżony do prostego , tym większe posiadasz uzdolnienia .

 

Krótka linia rozumu - Niestety umysł nie jest Twoim najlepszym atutem. Możesz nie mieć ambicji w kierunku rozwoju intelektualnego. Możesz także mieć problemy w zapamiętywaniu.

 

Krótka i szeroka linia rozumu - Posiadasz charakter wybuchowy. Nigdy nie zapominasz wyrządzonej Ci krzywdy. Nie wybaczysz dopóki się nie zemścisz.

 

Podwójna linia rozumu - Posiadasz wyjątkowe możliwości intelektualne . Wróży Ci to osiągnięcie powodzenia w życiu. Czasami przy dodatkowych znakach złowróżbnych podwójna linia rozumu może oznaczać chorobę - rozdwojenie jaźni.

 

Początek linii rozumu na wzgórzu Jowisza - Los Cię obdarzył wielkimi ambicjami i dużą inteligencją . Umiesz właściwie wykorzystać moc swojego rozumu . Głównie skierowana jest na osiągnięcie władzy, wysokich stanowisk i sławy. Jesteś człowiekiem bardzo refleksyjnym. Możesz być odbierany w społeczeństwie jako ktoś niezwykle natchniony, czy tez lekko nawiedzony. Kierujesz się w stronę nauk społecznych i religijnych.

 

Linia rozumu kończy się na wzgórzu Księżyca - Kurczowo trzymasz się swoich ideałów , które nie zawsze przynoszą Ci szczęście . Od realnego życia uciekasz w świat fantazji , a nawet złudzeń. Jesteś osobą bardzo wrażliwą . Chętnie realizujesz się w pisaniu , poezji lub innej formie twórczości , która nie jest związana z praktyczną strona życia. Doskonale potrafisz wczuć się w drugiego człowieka. Pasjonuje Cię mistyka i ezoteryka.

 

Linia rozumu w środkowej części dochodzi do linii serca - Ograniczasz się do własnych raz przyjętych poglądów. Możesz mieć skłonności do pesymizmu. Twój organizm może wykazywać słabość w kierunku astmy.

 

Linia rozumu schodząca w dół -Daje Ci mądrość, także możliwość wykorzystania zdolności intelektualnych i powodzenie w przedsięwzięciach.

 

Linia rozumu skierowana do góry i kończąca się na wielkim wzgórzu Marsa - Jesteś egoistycznie nastawiony do życia. Wszelkimi możliwymi sposobami dążysz do zaspokojenia swoich własnych ambicji.

 

Prosta linia rozumu przechodząca przez całą dłoń - Jesteś osobą o wielkiej inteligencji, ale z drugiej strony egoistą i skąpcem. Potrafisz szybko i trafnie wyciągać wnioski.

 

Początek linii rozumu na małym wzgórzu Marsa -

Masz tendencje do kłótliwości. Za wszelką cenę dążysz do przeforsowania swoich racji. Towarzyszyć Ci ciągle może zmienność nastrojów i wybuchowość. Trudno jest na Tobie polegać . Pokazujesz się niesolidny z dużym brakiem odpowiedzialności. Lubisz zwalać winę na innych.

 

Linia rozumu wężowata - Jesteś człowiekiem stale pielęgnującym złość . Możesz wykazywać dwulicowość i nieszczerość . Dodatkowo w przykry sposób , niemożliwy do przyjęcia możesz te cechy przejawiać. Im bardziej linia rozumu schodzi w dół, tym więcej może być smutku i melancholii w Twoim usposobieniu.

 

Krzyżyk, gwiazdka, kółko na końcu linii rozumu - Możesz mieć skłonności do zaburzeń nerwowych i chorób psychicznych.

 

Liczne kreski poprzecznie przecinające linię rozumu - Uważaj możesz mieć tendencje do nadmiernego przeciążania systemu nerwowego i mózgu.

 

Przerwana linia rozumu - Mogą wystąpić uszkodzenia mózgu i systemu nerwowego. Koniec linii rozumu wchodzi w linię serca i dalej idą razem- Możesz spotykać się z niepowodzeniami i oceniać je jako brak szczęścia w sprawach uczuciowych. To , co się wydarza nie zależy jednak od złego losu , tylko od Twojego nastawienia do tych spraw. Przeszkadza Ci chłodny stosunek do miłości i nadmiar rozsądku.

 

Dużo kropek na linii rozumu - Mogą pojawiać się choroby spowodowane lękiem lub obsesyjnym myśleniem na ten sam temat. Mogą występować też częste bóle głowy.

 

Wyspa na linii rozumu pod wzgórzem Saturna - Trudno jest Ci uwierzyć i zaufać komukolwiek. Może się to przerodzić w chorobliwą podejrzliwość.

 

Linia rozumu głęboko wklęsła - Posiadasz ogromną łatwość w przyswajaniu wiedzy.

 

Częściowy brak linii rozumu - Świadczy o braku zdolności intelektualnych i pewnej ociężałości umysłowej.

 

Całkowity brak linii rozumu -Twój umysł posiada nadnaturalne zdolności.

 

Linia rozumu schodząca łagodnym łukiem - Jesteś osobą głodną wiedzy . Ciągle pogłębiasz swoją wiedzę.

 

Długa linia rozumu - Jesteś bardzo aktywny intelektualnie . Możesz poświęcić się twórczej pracy naukowej.

 

Linia rozumu zaczynająca się na i pod wzgórzem Saturna - Potrafisz tworzyć stałe struktury i zadbać o swoją karierę zawodową. Twoje zainteresowania zmierzają w kierunku ekonomii , rolnictwa itp.

 

Linia rozumu bierze początek w połowie pomiędzy wzgórzem Jowisza i kciukiem -Twoje zainteresowania skierowane są głównie na technikę lub na nauki przyrodnicze.

 

Linia rozumu bierze początek blisko kciuka -Posiadasz zdolności matematyczne lub w kierunku muzyki.

 

źródło: Chirologia - linie na dłoni - chomikuj.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Linia Rozumu i Życia są oddalone od siebie, a LR opada w dół, jest głęboka i poprzecinana delikatnymi kreseczkami, przecina się pod kątem prostym z bardzo słabo widoczną Linią Merkurego.Nie jest zbyt długa, krótsza od LŻ i Linii Serca. Przy jej końcu pojawia się druga krótka, równoległa linia. Wszystko, co wyczytałam odnosi się do mnie :)

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...