Skocz do zawartości

dlaczego tak robi?


sarara

Polecane posty

A ja mam dwie wersje interpretacji

1) Tą osobę skrzywdziło jakieś zachowanie i teraz po prostu się mści, wywołując jakieś konflikty, powodując nerwową atmosferę.
2) Zadawanie bólu słowami i taka przemoc psychiczna jest dla niego/niej narzędziem władzy

  • Dziękuję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi, interpretacje pasują do kart, ale właśnie karty nie pasują do mojego pytania, bo chodziło mi o nadprogramowe pozytywne gesty - przyjemne. 

 

Ostatnio faktycznie padły słowa, od których wiało chłodem i było w nich coś raniącego, chociaż prawdziwe i adekwatne do sytuacji, ale człowiek ten bardzo próbował zatuszować tę niezręczność i na pewno nie była celowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli takie byłoby pytanie, że skąd nadprogramowe pozytywne gesty, to ja bym zinterpretowała, że są one po to by ocieplić relacje - osoba ta może zdawać sobie sprawę, że czasami potrafi skrzywdzić, wbić szpilę, nawet nieświadomie, po prostu coś chlapnąć, zignorować kogoś, być chłodna. Te gesty mają na celu odwrócenie uwagi od atmosfery rywalizacji napięcia - takie rozładowanie.

  • Dziękuję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam radę (w sumie dotyczy ona tez mężczyzn) jak nie jesteś zainteresowan(y)a facetem/kobietą  na poważnie to nie zaczepiaj, wyznaczaj granicę od  samego początku. Bo ja tutaj widzę z  jego strony pretensje o jakieś nie udane   relacje. To taki standard , gdy spotka sie dwóch "czajkowski" i są podchody, potem jest z jeden strony   bliżej nie określone uczucie, potem  nagłe odtrącenie i na końcu zmieszanie i niechęć.   

  • Dziękuję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, shadow napisał:

Nie chciałem być nietaktowny, nie to było moim zamiarem. 

Wszystko okej :)

Cytat

Będzie dobrze,  tylko trochę czasu <kwiatek>

Brzmi tajemniczo :) 

Dziękuję za kwiatek :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 20.10.2022 o 00:36, sarara napisał:

Dlaczego podczas spotkań służbowych zachowuje się w ten sposób?

3 mieczy mag 5 buław

popis dający do myślenia, manipulacja i chęć spowodowania zdrowej konkurencji (może nie do końca umiejętnie)

  • Dziękuję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...